Lipt. Mikuláš – Poprad 0:1 (kon.) | Košice – Žilina 4:5 (1:3 po s.n.) | Detva – Budapešť 3:7 (kon.)
Zvolen – Nitra 1:0 (kon.) | Nové Zámky – B. Bystrica 3:2 (kon.) | Miškovec – Trenčín 5:4 (3:2 po s.n.)
HK Detva
3:7 (3:3, 0:3, 0:1)
MAC Budapešť
Utorok 15.01.2019, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipos Extraliga (SR) • 43. kolo

V tretej tretine padol ešte jeden presný zásah, postarali sa oň hostia, ktorí teda zaslúžene ovládli tento šesťbodový zápas a posunú sa tak v tabuľke o jedno miesto vyššie práve pred Detvu. Nevídanú gólovú prestrelku zvládla lepšie Budapešť, ktorá zdolala Detvu pomerom 7:3!

S týmto konštatovaním sa už teda lúčim a prajem vám pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj. (20:28:24)

59:10
    V samom závere zápasu hrajú hostia ešte jednu presilovku. Dočkáme sa teda ešte jednej zmeny skóre?

58:39
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Jendroľ – 2 min., držanie hokejky).

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a tak aj celého tohto stretnutia.

57:10
    Toto stretnutie sa tak už len dohráva. Prekvapivo sme boli svedkami veľkého počtu strelených gólov, nezaujatý divák si tak určite prišiel na svoje.

56:43
    Hostia v plnom počte.

55:39
    Hostia sa bránia úspešne a domácich do ničoho nepúšťajú. Detva sa však ešte snaží aspoň o kozmetickú úpravu skóre.

55:02
    Vylučovanie na oboch stranách pokračuje ďalej, momentálne tu je skrátená presilovka pre Detvu.

54:57

54:43
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Burt – 2 min., hákovanie).

53:45
    Máme tu skrátenú presilovku Detvy. Domáci sa tak ihneď presúvajú do útočného pásma, ale nedarí sa im v kombinácii.

53:35
    Domáci v plnom počte.

52:57
    Vylúčenie v tíme MAC Budapešť (Bodó – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

51:48
    A opäť sa muselo vylučovať. Znova tu máme presilovku pre Budapešť, ktorá sa tak ešte teda môže pokúsiť navýšiť svoje vedenie.

51:35
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Ščurko – 2 min., sekanie).

51:22
    Už sme sa prehupli do druhej polovice tretej tretiny. O osude celého tohto stretnutia je rozhodnuté, čakáme už len na konečnú podobu skóre.

50:36

49:56
    Až teraz sa hostia poriadne usadili v útočnom pásme, ale Detva získava puk na svoje hokejky a okamžite ho vyváža do bezpečia.

Miroslav Revaj

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 13. Golian (Murček), 16. Tibenský (Hraško), 19. Hodgson (Gachulinec) – 7. Langkow (Orban, Bodó), 14. Langkow (Dansereau, Klempa), 18. Brown (Garát, Klempa), 26. Bodó (Orban), 33. Brown (Klempa), 36. Klempa (Dansereau, Brown), 49. Klempa (Brown)

HK Detva: Zalivin (36. Petrík) – Chovan Mar., Golian, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Jendroľ, Šimon – Ščurko, Murček, Žilka – Hodgson, Fekiač V., Chovan Mat. – Tibenský, Gašpar, Král – Surový M., Valent
    MAC Budapešť: Bálizs (Rajna) – Pozsgai, Macaulay, Negrin, Dudás, Garát, Burt, Vokla, Szabad – Orban, Langkow, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Nagy, Terbócs – Pápa, Majoross, Szigeti

Rozhodca: Peter Stano, Róbert Müllner – Matúš Stanzel, Peter Šefčík – Vladimír Martinko