Toronto – Colorado 3:6 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 7:4 (kon.) | Washington – St. Louis 1:4 (kon.)
NJ Devils – Chicago 8:5 (kon.) | Boston – Montreal 2:3 (po pr.) | Edmonton – Buffalo 7:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
3:6 (0:0, 2:3, 1:3)
Colorado Avalanche
cz Utorok 15.01.2019, 01:00 • Scotiabank Arena, Toronto • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Příjemnou úterní noc všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy Toronto Maple Leafs vs. Colorado Avalanche. Úvodní buly je stanoveno na 01:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Toronto

„Javorové listy“ mají odehráno 44 zápasů. Maple Leafs se po těchto zápasech nachází na 3. místě Východní konference, když si připsali bilanci 23-5-2-14 při skóre 158:122. V Atlantické divizi je Toronto Maple Leafs na 2. místě. Na domácím ledě si z 23 odehraných zápasů připsali bilanci 11-2-1-9 při skóre 74:59. Na domácím ledě mají odehrán zápas s Bostonem po utkání s „Lavinami“ je čeká trip, když se utkání s Tampou Bay a Floridou.

Colorado

„Laviny“ mají odehráno 45 zápasů. Avalanche se po těchto zápasech nachází na 7. místě Západní konference, když si připsalo bilanci 19-1-8-17 při skóre 151:144. V Centrální divizi je Colorado Avalanche na 4. místě. Na venkovním ledě z 25 odehraných zápasů připsali bilanci 10-1-3-11 při skóre 86:87. Na venkovním tripu mají odehrány utkání na ledě Winnipegu, Calgary a Montrealu po zápase s „Javorovými listy“ je čeká zápas na ledě Ottawy.

Absence

útočník Vladislav Kameněv (poranění ramena)

2016 Colorado – Toronto 0:6

Toronto Maple Leafs: Andersen (Sparks) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, Ožiganov – Hyman, Tavares (A), Marner – A. Johnsson, Matthews, Kapanen – Marleau (A), Kadri, W. Nylander – P. Lindholm, F. Gauthier, Co. Brown.

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Cole, Barrie, Zadorov, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Compher, Kerfoot, C. Wilson – Nieto, Söderberg, Calvert – Jost, Dries, Andrighetto.

Rozhodčí: Kozari S., Lambert P. – Shewchyk M., Sericolo T..

Scotiabank Arenou nyní zní státní hymny. Za malý okamžik započne samotné utkání.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro "Laviny".

00:34
    Marner odevzal puk Rantanenovy, ten se sním však dostal již do středního pásma.

01:10
    Barrie vypálil z pravého kruhu, ale jehho pokus bych sražen do ochranné sítě.

01:34
    Rozehrávka Maple Leafs skončila na zakázaném uvolnění.

02:02
    Dries byl aktivní na brankovišti, Andersen raději přidržel puk.

02:09
    Rána Johnsona od modré vyprášila betony Andersena.

02:43
    Dermott dostal nabito na modrou čáru, Varlamov si jeho střelu našel lapačkou.

03:18
    Matthews hledal přihrávkou Kapanena, jeho pokus byl sražen a do předu se valí "Laviny".

04:02
    Toronto nyní zaplo na vyšších obrátky a Colorado s tím má problémy.

04:27
    Nepřesná rozehrávka domácích a píská se icing.

04:39
    Další nepřesnost na straně Maple Leafs a znovu se píská zakázané uvolnění.

05:06
    Reilly posílal puk na branku, Nylander se k teči nedostal.

05:49
    Tavares nyní motá soupeře v jejich obraném pásmu.

06:27
    Reillyho nahození na branku neprošlo.

06:47
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., hákování).

06:47
    Komerční přestávka.

06:56
    Avalanche se osvobozují.

07:17
    Marner ujel na Varlamova, jeho klička mezi betony za zád ruského brankáře neprošla.

07:42
    Colorado vyhazuje.

08:08
    Matthews našel na pravém kruhu Nylandera, Varlamov se včas přesunul.

08:47

08:48
    Matthews nyní na brankovišti nepřekonal beton Varlamova.

09:24
    Rantanen si dal puk moc daleko od hokejky a k zakončení se již nemohl dostat.

09:50
    Calvert vyzkoušel Andersena střelou z levé strany, pro domácího brankáře žádný problém.

10:08
    Andrighetto vypálil od modré, Andersen vyráží betony do rohu.

11:00
    Hrajeme nyní dlouho bez přerušení, což je pro hru prospěšné.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:42
    Až nyní je přerušeno, Barrie poslal puk na icing.

11:51
    Nylander bekhendem přestřeluje branku z levého kruhu.

12:36
    Compher nepřesně rozehrál, přesto jsou na puku stále "Laviny".

12:45
    Girard zapěstím z levého kruhu našel lapačku Andersena. Následuje komerční přestávka.

13:25
    Tavares ani Marner nic nebezpečného pro branku Varlamova nevymysleli.

14:05
    Oba týmy střídají a u puku je Colorado ve středním pásmu.

14:48
    Kapanen nerozehrál u puku je Nikita Zadorov.

15:12
    Barrieho rozehrávka končí icingem. Komerční přestávka.

15:30
    Nylander si vybruslil před branku, jeho následná střela na Varlamova neprošla.

16:05
    Ožiganov je s pukem za Andersenem a čeká na vystřídání spoluhráčů.

16:55
    Hostující "elitní" formace drží Toronto u jejich branky.

17:40
    Gauthier bojuje za brankou Varlamova o puk, ale následně o něj přichází, nikdo ze spoluhráčů mu nepřijel na pomoc.

18:29
    Andersen má puk v lapačce po střele Calverta z levého kruhu.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:20
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Travis Dermott – 2 min., držení).

19:30
    Toronto se osvobozuje.

19:39
    Nahození Landeskoga raději Andersen přidržel.

19:50
    Opět vyhození na Varlamova.

20:00

V první třetině jsme branku neviděli. Největší šanci měl nejspíše Marner, který se v přesilové hře hnal sám Varlamova, ale jeho klička a "zásun" puku mezi nohy domácímu útočníkovi nevyšlo. Na hostující straně byla aktivní "elitní" formace, ale Andersen nemusel řešit zapeklitou situaci.

Uvidíme co přinese druhá třetina, jestli se dočkáme branky a nebo uvidíme podobné utkání Colorada na ledě Montrealu, kde se čekalo na branku, až do třetí třetiny.

20:28
    Přesilová hra Colorada pokračuje, ale zatím bez úspěchu.

21:20

21:30
    MacKinnon nezpracoval těžkou přihrávku od Rantanena, hosté začínají od vlastní branky.

21:48
    Ofsajd "Lavin".

22:14
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Nahození od modré čáry v podání IGORA OŽIGANOVA skončila, až za zády Varlamova, který toho moc neviděl přes clonícího Kapanena. Asistence: Morgan Rielly, Auston Matthews.
    22:14 Igor OŽIGANOV - 1:0

23:28
    Branka nahozen neplatí, Colorado si vzalo challenge a ta odhalila ofsajd. Stav je proto 1:0.

23:32
    Nyní je to už regulérní branka. KASPERI KAPANEN dostal přihrávku na pravou stranu a již neměl problém zakončit. Asistence: Andreas Johnsson.
    23:32 Kasperi KAPANEN - 2:0

24:35
    Mohlo být sníženo, ale Andersen předvedl výborný zákrok, proti zakončení Söderberga.

25:06
    Rantanenova střela z levé strany byla zablokovaná.

26:13
    Colorado nyní brzdí ofsajd. Následuje komerční přestávka.

26:29
    Střela od modré v podání Johnsona zamířila do lapačky Andersena.

26:33
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Máme sníženo. GABRIEL LANDESKOG ztečoval nahození Barrieho od modré, Andersen nemohl zareagovat. Asistence: Tyson Barrie.
    26:33 Gabriel LANDESKOG - 2:1

27:00
    Zakázané uvolnění "Javorových listů".

27:20
    MacKinnon ujel na Andersena, domácí brankář však výborně zasáhl vyrážečkou.

28:05
    Nepřesná rozehrávka Colorada skončila až u Andersena.

28:46
    Avalanche snižující branka nakopla a drží se v útočném pásmu.

29:02
    Wilson to vyzkoušel bekhenden z pravého kruhu, Andersen našel puk mezi betony.

29:34
    Tavares nahodil do pásma a domácí odešly střídat.

29:56
    Máme vyrovnáno. Po chybě Kadriho se střelou z pravého kruhu prosazuje MIKKO RANTANEN. Bez asistence.
    29:56 Mikko RANTANEN - 2:2

30:36
    Varlamov se nyní v brance trochu "nudí", Colorado nyní na ledě dominuje.

31:35
    Zajcevova přihrávka nebyla přesná, dopředu mohou "Laviny".

32:09
    Rantanen vypálil přes Dermotta z levého kruhu, Andersen puk našel na těle. Následuje komerční přestávka.

32:19
    Hyman zavezl puk do pásma a Toronto nyní vymýšlí jak se dostat zpět do vedení.

32:40
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nikita Zadorov – 2 min., vražení na hrazení).

32:45
    Nylander vystřelil z levého kruhu, Varlamov nemusel zasahovat.

33:10
    Avalanche vyhazují.

33:18
    Johnsson výborně vypálil, ale Varlomov předvedl také výborný zákrok.

33:29
    Johnson vyhazuje na Andersena.

33:58
    Znovu puk za Andersenovou brankou.

34:29
    "Laviny" udeřily v oslabení a otáčí vývoj utkání. Chybu na útočné modré čáře v podání Marnera dokázal potrestat CARL SÖDERBERG. Bez asistence.
    34:29 Carl SÖDERBERG - 2:3

34:40

35:13
    Brown to vyzkoušel k pravé tyčce, Varlomov vyráží betonem do rohu.

35:50
    Barrie nahodil na Andersena, ten poslal puk do rohu na Zajceva.

36:33
    Kadri neprošel přes obránce, dopředu ujíždí Calvert.

37:02
    Barberio z úhlu prověřil Andersena.

37:32
    Dermott to vyzkoušel od modré trefuje náruč Varlamova. Komerční přestávka.

37:35
    Tavares ihned po buly vyzkoušel Varlamova.

38:02
    Zadorov pálí od modré, Andersen si připisuje lehký zákrok.

38:29
    Zajcevovo nahození končí u Varlamova, který rychle rozehrává.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:29
    Wilson výborně udržel puk a našel mezi kruhy Johnsona, který proálil "houštinu" těl, ale Andersena nikoliv.

39:59
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (John Tavares – 2 min., hákování).

40:00

Po druhé třetině vede Colorado 3:2. Druhá třetina přinesla zatím všechny branky v zápase. Domácí se po brankách OŽIGANOVA a KAPANENA dostaly do vedení 2:0. Colorado však dokázalo skóre otočit po brankách LANDESKOGA, RANTANENA a SÖDERBERGA.

Uvidíme, jestli se Torontu podaří ve třetí třetině udělal něco se skóre a nebo si Colorado připíše důležité vítězství.

40:20
    Toronto vyhazuje. Colorado se zatím nemůže dostat do pásma a vytvořit si přesilovkový vzorec.

40:52
    Puk opět u Varlamova.

41:18
    Barrie začíná další akci od Varlamova.

41:49
    Wilson trefuje z pravé strany boční síť.

41:59

42:28
    Gardiner od modré trefil pouze Johnsona.

43:00
    Zadorov natlačil tvrdé Johnssona na mantinel a ten odjíždí s bolstivou "grimasou" na střídačku.

43:38
    MacKinnon hledal před brankou ještě Landeskoga a něj již puk nepřišel.

44:23
    Hraje delší dobu bez přerušení a čas Torontu na vyrovnání začíná pomalu utíkat.

45:19
    Calvert pouze odevzal puk a hosté se nyní musí bránit.

46:00
    Máme srovnáno. MITCHELL MARNER z levého kruhu trefil přesně růžek branky. Asistence: Travis Dermott, Auston Matthews.
    46:00 Mitchell MARNER - 3:3

46:20

46:20
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Zach Hyman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nathan MacKinnon – 2 min., hrubost).

46:31
    Marner našel Tavarese, kterého zastavil ofsajd.

46:49
    Nylander protáhl Varlamova, ten vyráží betonem.

47:35
    Hra čtyři na čtyři zatím více sedí Maple Leafs.

48:02
    Nieto objel branku a zkusil to z otočky, Andersen byl připraven u bližší tyčky.

48:20
    Oba týmy v plném počtu.

48:43
    Lindholm trefuje hruď Varlamova.

49:09
    Johnsson naznačil střelu, ale v poslední chvíli uklouzl a bylo po šanci.

50:00
    Toronto střídá, Zajcev čeká za brankou Andersena.

50:32
    Icing "Javorových listů".

51:06
    Kerfoot vybojoval puk u mantinelu, dopředu však postupují domácí.

51:19

51:45
    Hosté si berou vedení zpět po nepozornosti domácí obrany. Wilson vybojoval puk za brankou, puk se dostal k Compherovi a ten našel na levém kruhu CARLA SÖDERBERGA, který zamířil přesně. Asistence: J. T. Compher, Colin Wilson.
    51:45 Carl SÖDERBERG - 3:4

51:59
    Colorado mohlo vést o dvě branky, střela Barrieho zamířila pouze do tyče.

53:27
    Colorado se drží v útočné třetině.

53:40
    Wilson se dostat k dorážce, Andersen se nyní vytáhl a podržel svůj tým.

54:13
    Kadri sražen k zemi, vylučovat se nebude.

54:28
    Kapanen z levého kruhu trefil přesně lapačku Varlamova.

54:42
    Tavares byl připraven o puk MacKinnonem.

55:33
    Oba týmy střídají, puk je za brankou Andersena.

55:52
    Varlamov připraven proti střele Matthewse.

56:15
    Landeskog z levého kruhu minul branku.

56:39
    Střela MacKinnona přizvednuta do ochranné sítě.

57:03
    Icing "Lavin". Andersen na lavičce.

57:09
    Colorado vyhrálo buly a střela MATTA CALVERTA o mantinel dává "Lavinám" dvoubrankové vedení. Bez asistence.
    57:09 Matt CALVERT - 3:5

58:00
    Toronto opět v šesti.

58:12
    Další branka do prázdné svatyně. CARL SÖDERBERG poslal puk přesně a zaznamenává hattrick. Asistence: Ian Cole.
    58:12 Carl SÖDERBERG - 3:6

58:45
    Scotiabank Aréna je již skoro prázná, diváci se již na to nemohly již koukat.

59:28
    Ofsajd zastavuje Avalanche.

59:47
    Utkání se již pouze dohrává.

Máme tu konec dnešního utkání. Colorado si odváží výhru z ledu Toronta v poměru 6:3. Třetí třetina nám přinesla čtyři branky. Jednu na straně domácích a tři na straně hostů. MARNER dokázal vyrovnat na 3:3. Chybu v domácí obraně dokázal potrestat a vrátit vedení "Lavinám" SÖDERBERG. Tři minuty před koncem to vyzkoušeli domácí bez brankáře, ale to jim vůbec nevyšlo a puk do branky dostal CALVERT. Poslední branku zápasu a hattrick do prázdné branky zaznamenal SÖDERBERG.

Bez účasti

Ode mne to je již pro tento přenos vše, přeji Vám příjený zbytek úterní noci a u dalších textových přenosů nejen z NHL se budu těšit na počtenou. (03:44:28)

Jan Přikryl

Góly a asistencie: 23. Ožiganov (Rielly, Matthews), 24. Kapanen (A. Johnsson), 46. Marner (Dermott, Matthews) – 27. Landeskog (Barrie), 30. Rantanen, 35. Söderberg, 52. Söderberg (Compher, C. Wilson), 58. Calvert, 59. Söderberg (Cole)

Rozhodca: Kozari S., Lambert P. – Shewchyk M., Sericolo T.

Diváci: 19.248