Lipt. Mikuláš – Trenčín 3:1 (kon.) | Poprad – Nitra 1:6 (kon.) | B. Bystrica – Budapešť 7:2 (kon.)
Detva – Zvolen 6:5 (po pr.) | Nové Zámky – Žilina 6:0 (kon.) | Miškovec – Košice 5:4 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
7:2 (2:0, 2:2, 3:0)
MAC Budapešť
Piatok 28.12.2018, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

54:40
    Teraz sme videli tvrdý súboj pri mantineli, ktorý nezostane bez trestu. Róbert Varga narazil na mantinel hosťujúceho Mátyása Odnogu a dostáva menší trest + desaťminútový osobný trest.

46:04
    Domáci hokejisti budú hrať ďalšiu presilovú hru, počas ktorej môžu definitívne zlomiť dnešný zápas. Na trestnú lavicu odchádza za sekanie Jared Brown.

25:49
    Ďalšie komplikácie na strane hostí. Len 31 sekúnd po inkasovanom góle idú hráči MAC Budapešť do štyroch. Dve minúty za faul kolenom dostáva Kevin Szabad, ktorý je dnes už druhýkrát vylúčený.

22:39
    Prvýkrát si v dnešnom dueli zahrajú presilovku aj hostia. Na trestnú lavicu odchádza Róbert Varga, ktorý inkasoval menší trest za hákovanie.

18:59
    MAC Budapešť si zrejme nepotrpí na disciplínu. V priebehu prvej časti smeruje na trestnú lavicu už tretí hráč tohto mužstva. Je ním Kevin Szabad, ktorý si vykoledoval dve minúty za hákovanie.

06:28
    Banská Bystrica si po prvej reklamnej prestávke zahrá ďalšiu presilovú hru. Tentokrát sa voči pravidlám previnil Tamás Pozsgai, ktorý dostáva menší trest za držanie protihráča.

03:21
    Domáci si zahrajú v početnej prevahe, čo pre hostí znamená najvyšší stupeň pohotovosti. Dve minúty za krosček dostáva obranca maďarského mužstva John Negrin.

Miroslav Kováčik

Góly a asistencie: 14. Asselin (Faille, Selleck), 20. Asselin (Faille, Marshall), 22. Higgs (Mihalik, K. Sloboda), 26. J. Sýkora (Mihalik, K. Sloboda), 46. Asselin (Faille, Marshall), 51. J. Sýkora (Higgs), 59. Faille (K. Sloboda, Asselin) – 31. Terbócs, 32. Pápa (Burt)

HC MONACObet Banská Bystrica: Williams – Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihalik, Kubka, Ďatelinka, Biro – Asselin, Faille, Selleck – J. Sýkora, Higgs, Bartánus – Koper, Zigo, R. Varga – Gabor, Češík, Kabáč – Török
    MAC Budapešť: Rajna – Macaulay, Pozsgai, J. Dudás, Negrin, Burt, Garát, Vokla, Szigeti – Bodó, Langkow, Orban – Dansereau, K. Nagy, Klempa – Terbócs, J. Brown, Szabad – Pápa, Majoross, Odnoga

Rozhodca: Vladimír Baluška, Daniel Konc st. – Jozef Valo, Tomáš Gegáň – Erik Neuzer