Košice – Trenčín 4:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 2:3 (po pr.) | Žilina – Budapešť 4:2 (kon.)
Zvolen – B. Bystrica 2:3 (2:4 po s.n.) | Detva – Poprad 3:4 (kon.) | Miškovec – Nové Zámky 6:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
HK Nitra
Nedeľa 02.12.2018, 17:00 • Zimný štadioón Spišská Nová Ves • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Dnešný duel je už minulosťou. Liptáci vstúpili do dnešného zápasu najlepšie ako mohli, keď dokázali v úvodnej tretine skórovať hneď dvakrát. Čo čert nechcel Nitre sa podarilo duel vyrovnať a dokonať obrat v predĺžení, a tak doma zostáva bod a do Nitry putujú 2. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (19:23:32)

60:48 BUČEK - 2:3

60:48
    Nitra dala gól!
    Gól strelil SAMUEL BUČEK, ktorý celú situáciu vyriešil najlepšie ako mohol a po krásnom individuálnom zakončení dokonáva obrat Nitry. Asistencia: Dalibor Bortňák.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Nitranom sa napokon podarilo vyrovnať, a preto budeme svedkami predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

58:28
    Ani Buček, ani Mezei neposlali svojim zakončením svoj tím do vedenia.

56:40
    Záverečných 200 sekúnd bude ešte veľmi napínavých. Puk teraz lieta zo strany na stranu.

55:34
    Liptáci sa však okamžite mohli dostať opäť do vedenia. Puk však nedokázali prepasírovať za chrbát Šimbocha. Tutovku zahodil Kriška.
    54:24 KERBASHIAN - 2:2

54:24
    Gól strelil KALE KERBASHIAN. Ten dostal výbornú prihrávku a razom bol pred brankárom Kislitsynom sám. S tým už vedel ako naložiť. Je vyrovnané. Asistencie: Róbert Lantoši, Judd Blackwater.

53:59
    Liptákom sa však podarilo natlačiť do tretiny súpera a získať tak veľmi dôležité sekundy na ceste za tromi bodmi.

53:10
    Tlak hosťujúceho tímu pomaly, ale isto stúpa.

51:57
    Ofsajd a v ňom prichytený Kerbashian. Hra sa preto presunie do stredného pásma.

51:27
    Jeden z domácich hráčov zlomil hokejku, no Nitrania túto výhodu nedokázali premeniť v gólový zásah.

49:00
    Nitra pomaly, ale isto preberá iniciatívu nad zápasom.

46:57
    Ťažisko hry sa teraz presunulo do stredu ľadovej plochy, kde puk často mení svojho majiteľa.

Matúš Macháč

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 10. Bača (Uram, Uhrík), 13. Huna (Huna, Kriška) – 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. Buček (Bortňák)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Bača, Nádašdi, Kurali, Mezovský, Fereta, Košecký, Nemec, Suchý – Uram, Oško, Heikkilä – Kriška, Ri. Huna, Ró. Huna – Žiak, Uhrík, Lištiak – Števuliak, Piatka, Tamáši
    HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Šiška, Čaládi, Hrušík

Rozhodca: Martin Korba, Dániel Soós – Martin Jobbágy, Áron Soltész – Rudolf Lauff