Košice – Trenčín 4:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Nitra 2:3 (po pr.) | Žilina – Budapešť 4:2 (kon.)
Zvolen – B. Bystrica 2:3 (2:4 po s.n.) | Detva – Poprad 3:4 (kon.) | Miškovec – Nové Zámky 6:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:3 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
HK Nitra
Nedeľa 02.12.2018, 17:00 • Zimný štadioón Spišská Nová Ves • Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu zo zápasu dohrávky 18. kola Tipsport ligy. Dnes sa proti sebe postavia hráči Liptovského Mikuláša, ktorí budú hostiť hokejistov Nitry. Tieto dva celky proti sebe túto sezónu nastúpili už dvakrát. Prvýkrát vyhrali hráči Liptovského Mikuláša v Nitre 0:4. Druhý raz si Nitra domáci hrať ubránila a všetkými piatimi gólmi v záverečnej tretine vyhrala pohodlne 5:0.

Domáci sú aktuálne na 9. mieste, kde im playoff zaručuje len dvojbodový náskok pred 11. Detvou. Liptáci odohrali posledné dva zápasy proti maďarským tímom, ktoré prehrali s hrôzostrašným skóre 2:11. Naopak Nitra neprehrala už 7 zápasov v rade, vďaka čomu im aktuálne patrí 5. miesto. Na prvý Zvolen pri tom strácajú len 7 bodov.

Najlepšie bodujúcim hráčom v dnešnom zápase bude Róbert Lantoši, ktorý v hosťujúcom drese doposiaľ nazbieral 30 bodov za 14 gólov a 16 asistencií. V drese domáceho tímu je najproduktívnejším hráčom Róbert Huna, ktorý svojich 19 bodov rozdelil do pomeru 11:8.

Stávkové kancelárie favorizujú v dnešnom zápase hosťujúci celok, na ktorý sa pohybujú kurzy okolo hodnoty 1,55. Naopak na Liptovský Mikuláš sa kurz vyšplhal až k číslu 4. Hokej je však jeden z najnevyspytateľnejších športov, a preto sa pohodlne usaďte a vychutnajte si dnešný duel v našej prítomnosti.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn (Hollý) – Bača, Nádašdi, Kurali, Mezovský, Fereta, Košecký, Nemec, Suchý – Uram, Oško, Heikkilä – Kriška, Ri. Huna, Ró. Huna – Žiak, Uhrík, Lištiak – Števuliak, Piatka, Tamáši

HK Nitra: Šimboch (Foltán) – Mezei, McCormack, Korím, Morrison, Pupák, Rais, Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, Rapáč – Šiška, Čaládi, Hrušík

Rozhodca: Martin Korba, Dániel Soós – Martin Jobbágy, Áron Soltész – Rudolf Lauff.

00:01

01:49
    Úvodné desiatky sekúnd patria hosťom, ktorí sú pri puku o niečo častejšie.

03:14
    Lantošiho nebezpečné zakončenie narobilo Kislitsynovi veľké problémy. Napokon však z tejto situácie vyšiel spokojnejší ruský brankár.

04:47
    Do útočnej tretiny nakukli aj Liptáci. Hosťujúceho Šimbocha však výraznejšie neohrozili.

05:20
    Suchý to však napravil. Šimboch jeho strelu len vyrazil, no nikto z domácich nedorážal, a tak sa stav meniť zatiaľ nebude.

07:35
    Lantoši prihrával pred bránku na Slováka, proti ktorému sa výborne vyznamenal Kislitsyn.

08:14
    Scheidl pekne našiel Kerbashiana, ktorý v ťažkom zakončení gól nedáva.

08:32
    Trma vrma pred bránkou. Poslední dvaja menovaní narobili pred bránkou Liptovského Mikulášu obrovský rozruch.

09:21
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Gól strelil MATEJ BAČA, ktorý skóroval ako dážď z čistého neba. Asistencie: Marek Uram, Michal Uhrík.
    09:21 BAČA - 1:0

10:00
    Polovička prvej tretiny je úspešne za nami, navrch mali hostia, no práve oni prehrávajú.

12:10
    Útočná akcia Nitry troskotá na ofsajdovom verdikte čiarových rozhodcov.

12:42
    Gól strelil RICHARD HUNA. Ten využil prihrávku svojho brata. Celá akcia začala na fatálnej chybe Nitry, keď sa zrazu rútili dvaja domáci hráči na brankára Šimbocha. Asistence: Róbert Huna, Martin Kriška.
    12:42 Ri. HUNA - 2:0

13:40
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Uhrík – 2 min., faul kolenom).

13:59
    Obrovskú príležitosť teraz zahodil Rapáč, keď nevyužil výbornú prihrávku Morrisona.

15:40
    Viac príležitostí si Nitra nedokázala vybojovať, a tak sú domáci už v plnom počte.

17:32
    Tentokrát to hostia skúšali nastrelením, avšak ich snaha troskotá u Richarda Hunu.

17:58
    Piatka napokon volil prihrávku na modrú odkiaľ okamžite pálil Suchý. Ten však mieril vedľa.

18:18
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Korím – 2 min., hákovanie).

19:11
    Táto trma vrma gólom nekončí. Šimboch puk udržal, a tak sa bude len vhadzovať.

19:51
    Kurali sa síce dostal k zakončeniu od modrej, no puk netrafil vôbec ideálne.

20:00

Prvá tretina je úspešne za nami. Spočiatku mali navrch hostia, ktorí však v krátkom časovom slede inkasovali 2 góly, čo posadilo na koňa domácich. Všetko je však stále otvorené, a tak sa máme rozhodne na čo tešiť.

20:01

20:18
    Krátko po začiatku prostrednej tretiny sa končí presilová hra domáceho tímu.

22:11
    Nitrania sa síce dokázali oslobodiť, no pri puku budú opäť domáci.

23:19
    Tvrdá strela Martina Krišku končí len na pozornom Jurajovi Šimbochovi.

24:57
    Aktuálne Liptáci zatlačili svojho súpera, keď väčšinu času trávia v ich pásme.

26:23
    Hra je prerušená. Dôvodom je zakázané uvoľnenie Liptovského Mikulášu.

27:29
    Doposiaľ sa hra príliš nekúskovala, no čoraz viac vidíme prerušenie hry.

28:29
    Puk teraz lieta zo strany na stranu, no brankári už pár desiatok sekúnd nemali výraznejšiu prácu.

29:00
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Košecký – 2 min., krosček).

30:31
    Nitra dala gól!
    Gól strelil LANE SCHEIDL, ktorý dostal peknú spätnú prihrávku a následne je tvrdou ranou posiela za chrbát Antona Kislitsyna. Asistencie: Róbert Lantoši, Graeme McCormack.
    30:31 SCHEIDL - 2:1

30:59
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., krosček).

31:16
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Nemec – 2 min., faul lakťom).

31:43
    Domáci sa z presilovej hry dlho netešili. Aktuálne zakončovali hostia, kedy bude nasledovať vhadzovanie po pravici domáceho brankára.

32:47
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Morrison – 2 min., krosček).

32:47
    Razom je tak ľadová plocha viac než vyľudnená. Hra 4 na 3 bude však trvať len 12 sekúnd.

33:26
    Šimboch vôbec netušil kde má puk. Napokon zostal pod jeho pravým betónom a do bránky neprenikol.

34:09
    Nitre sa podarilo oslobodiť sa, a tak ukrojili pár sekúnd z oslabenia.

34:24
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Pupák – 2 min., hákovanie).

34:30
    Z vylúčeniami sa nám roztrhlo vrece. Aktuálne budú hrať domáci pár sekúnd presilovú hru o dvoch mužov.

35:43
    Nitranom sa podarilo dostať puk až za Antona Kislitsyna, a tak sú opäť o krok bližšie k úspešnému oslabeniu.

36:26
    Hra je nútene prerušená, keď zostal na ľadovej ploche ležať Róbert Huna.

36:47
    Ofsajd hostí znamená opätovné prerušenie hry.

37:46
    Rapáč sa dostal do dobrej pozície, z ktorej však nedokázal zakončiť gólovo.

39:00
    Posledná minúta prostrednej tretiny je už v plnom prúde.

40:00

Prostredná tretina sa niesla v znamení početných vylúčení. Gólovo sa tešili len hostia, a tak pôjdeme do záverečnej tretiny s najtesnejším rozdielom.

40:01

40:51
    Kislitsyn nechcel nič riskovať, a preto radšej na istotu hru prerušuje.

41:16
    Alex Tamáši mal teraz obrovskú príležitosť na zmenu skóre. Po chybe v rozohrávke Nitry sa rútil na bránku súpera, no trestuhodne zahadzuje obrovskú šancu.

42:59
    V záverečnej tretine sú zatiaľ aktívnejší hostia, ktorí majú puk v moci častejšie.

43:31
    Róbert Lantoši si nakorčuľoval z pravého krídla, no jeho štipľavé zakončenie gólom neskončilo.

44:43
    Heikkilä sa dokázal presadiť cez Pupáka, no jeho zakončenie bolo hosťujúcim brankárom pokryté.

46:57
    Ťažisko hry sa teraz presunulo do stredu ľadovej plochy, kde puk často mení svojho majiteľa.

49:00
    Nitra pomaly, ale isto preberá iniciatívu nad zápasom.

51:27
    Jeden z domácich hráčov zlomil hokejku, no Nitrania túto výhodu nedokázali premeniť v gólový zásah.

51:57
    Ofsajd a v ňom prichytený Kerbashian. Hra sa preto presunie do stredného pásma.

53:10
    Tlak hosťujúceho tímu pomaly, ale isto stúpa.

53:59
    Liptákom sa však podarilo natlačiť do tretiny súpera a získať tak veľmi dôležité sekundy na ceste za tromi bodmi.

54:24
    Gól strelil KALE KERBASHIAN. Ten dostal výbornú prihrávku a razom bol pred brankárom Kislitsynom sám. S tým už vedel ako naložiť. Je vyrovnané. Asistencie: Róbert Lantoši, Judd Blackwater.
    54:24 KERBASHIAN - 2:2

55:34
    Liptáci sa však okamžite mohli dostať opäť do vedenia. Puk však nedokázali prepasírovať za chrbát Šimbocha. Tutovku zahodil Kriška.

56:40
    Záverečných 200 sekúnd bude ešte veľmi napínavých. Puk teraz lieta zo strany na stranu.

58:28
    Ani Buček, ani Mezei neposlali svojim zakončením svoj tím do vedenia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Nitranom sa napokon podarilo vyrovnať, a preto budeme svedkami predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:48
    Gól strelil SAMUEL BUČEK, ktorý celú situáciu vyriešil najlepšie ako mohol a po krásnom individuálnom zakončení dokonáva obrat Nitry. Asistencia: Dalibor Bortňák.
    60:48 BUČEK - 2:3

Dnešný duel je už minulosťou. Liptáci vstúpili do dnešného zápasu najlepšie ako mohli, keď dokázali v úvodnej tretine skórovať hneď dvakrát. Čo čert nechcel Nitre sa podarilo duel vyrovnať a dokonať obrat v predĺžení, a tak doma zostáva bod a do Nitry putujú 2. To je odo mňa dnes všetko, ďakujem vám za pozornosť. (19:23:32)

Matúš Macháč

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 10. Bača (Uram, Uhrík), 13. Huna (Huna, Kriška) – 31. Scheidl (Lantoši, McCormack), 55. Kerbashian (Lantoši, Blackwater), 61. Buček (Bortňák)