Helsinki – HC Slovan sk 3:0 (kon.) | Viťaz – Dinamo Minsk 3:4 (1:2 po s.n.)
Jokerit Helsinki
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HC Slovan Bratislava
Nedeľa 02.12.2018, 15:00 • Hartwall Arena, Helsinki • KHL

Aj v tretej tretine sme videli jeden gól a opäť do tej istej bránky, no teraz do opustenej, keď Slovan hral power play bez brankára v snahe urobiť ešte čo to so zápasom. Jokerit si do tabuľky právom zapíše dva body a belasí tak v ďalšom zápase vyšli strelecky naprázdno. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 9:6, celkom 37:22. Pekný podvečer priaznivcom športu želá Vladimír Korduliak. (17:23:46)

59:46
    Jokerit poslal puk von z obranného pásma, je už dávno po zápase.

59:05
    Zápas už len dohrávame, pri puku hostia, Jokerit vyčkáva súpera na obrannej modrej čiare.
    57:53 Alex Grant - 3:0

57:53
    Jokerit Helsinki dáva gól!
    Čiliak opustil klietku, čo Jokerit náležite využil a puk cez celé klzisko oblúčikom do prázdnej bránky poslal ALEX GRANT.

57:42
    Čiliak na striedačke, Slovan hrá power play bez brankára.

57:20
    Oddychový čas hostí, tréner Országh ordinuje svojim recept na záver tretej tretiny.

56:34
    Domáci v plnom počte, pri tejto krátkej presilovke hostí sa skóre nemenilo.

56:15
    Hostia v plnom počte a Slovan si zahrá krátku presilovku.

56:07
    Trochu nepresností v tejto fáze hry, domácich to rozhodne mrzieť nebude.

54:34
    Norman inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie a sily na ľade sa nám vyrovnajú.

54:15
    Klok putuje na trestnú, dve minúty za podrazenie a ďalšia presilovka pre Jokerit.

53:39
    Červený dostal puk medzi kruhy, vystrelil švihom, no minul bránku domácich, Zapolski zasahovať nemusel a Slovan na konte stále s nulou.

52:22
    Moses vystrelil z pravého kruhu, Čiliak poslal puk za svoju bránku, Jokerit naďalej aktívny na puku a drží súpera v pásme.

50:56
    Oba tímy s plným počtom hráčov.

50:46
    Slovan sa dostal do akcie, ktorú zakončil Červený z ľavej strany, nuž a ani po tejto strele sa fans pod Tatrami nemôžu radovať, Slovan nie a nie sa strelecky presadiť.

50:09
    Jeglič svojim pukom opečiatkoval konštrukciu domácej bránky, Slovan sa ani teraz radovať nemôže.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 13. Manninen (Stollery, H. Ikonen), 33. Manninen (O'Neill, Joensuu), 58. A. Grant

Jokerit Helsinki: Zapolski (Kalninš) – Lööv, Kivistö, Grant, Stollery, Jensen, Lauridsen – O'Neill (A), Norman, Joensuu (A) – Manninen, Vesalainen, Jormakka – Platt, Warn, Moses – Niemi, Pihlström, Mäki (C) je – Ikonen
    HC Slovan Bratislava: Čiliak (Štěpánek) – Sersen (C), Gélinas, Grman, Klok, Jánošík, Meszároš (A), Bačík, Švarný – Řepík, Sukeľ, Červený – Liška, Taffe, Lunter – Rau, Jeglič, Chipchura – Hrnka, Baranov, Sloboda

Rozhodca: Gamalej, Sergejev – Palej, Viľugin

Diváci: 10.179