Jekaterinburg – HC Slovan sk 3:2 (po pr.) | Metallurg Magnitogorsk – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Čerepovec – Omsk 1:4 (kon.)
Jaroslavľ – Ufa 4:2 (kon.) | D. Moskva – Novosibirsk 6:3 (kon.)
Avtomobilist Jekaterinburg
3:2 (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)
HC SLOVAN Bratislava
Štvrtok 06.09.2018, 16:00 • Uralec Arena • KHL

Prehra po predĺžení znamená pre Slovan prvý bod do tabuľky v aktuálnej sezóne. Škoda, mohli to byť aj dva, Slovan predviedol najmä v tretej tretine zlepšený výkon a dokonca prevýšil svojho súpera. Musí sa však uspokojiť aj s jedným, ktorý mu zabezpečil v poslednej minúte tretej tretiny Jeff Taffe.

Najbližšie sa bratislavský Slovan predstaví pred svojimi fanúšikmi v nedeľu 9. septembra, keď privíta Lokomotiv Jaroslavľ. (18:42:35)

64:59 Anatolij Golyšev (JEK) - 3:2

64:59
    Jekaterinburg dal gól!
    Veľká smola pre Slovan, ktorý inkasuje len sekundu pred koncom predĺženia. O rozhodujúci presný zásah sa postaral ANATOLY GOLYŠEV.

Asistencie: Nigel Dawes, Ivan Višnevskij.

64:59
    Jekaterinburg dosiahol gól, no Vladimír Országh si vyžiadal challenge a teda ešte sa bude diskutovať, či gól platí. Reklamuje sa zrejme postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

64:18
    Dawes vypálil, Štěpánek sklopil betóny a jeho strelu vyrazil.

63:48
    Vasilevskij zlomil hokejku a odchádza striedať.

63:27
    Tak to je nepríjemné, Slovan hral vo štvorici a bude pykať. Na trestnú lavicu si sadá Sukeľ.

63:16
    Puk nepríjemne skočil pred Štěpánkom, ale Kučeriavenko ho netrafil.

62:47
    Řepík mal pred bránou Taffeho, no rihrávku mu poslal pruskú, taký futbalový center a Kovář zasahuje.

62:35
    Paré bránu netrafil, Slovan ukľudňuje situáciu.

61:48
    Slovan v predĺžení dominuje, strieľal Liška, Kovář rýchlo rozohral a bolo z toho prečíslenie domácich, no hostia sa ubránili.

61:01
    Červený bol vytlačený z útočného pásma, ale zostáva pri puku.

60:19
    Gelinas si našprintoval, bol v dobrej pozícii, no z ľavého kruhu Kovářa neprekonal.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Gól Taffeho zo 60. minúty znamená, že o malú chvíľu uvidíme predĺženie. Slovan tak má jeden bod už istý.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:50
    Ešte jedna šanca domácich, puk po strele končí tesne vedľa žŕdky! Neuveriteľné, Slovan môže byť rád, že teraz neinkasoval.

59:30
    Čo sa to deje v poslednej minúte! Slovan mohol inkasovať, ale Štěpánek bol proti, ani nevie ako, vyrážačkou vytlačil puk a ten spadol tesne vedľa bránkovej čiary!

Daniela Mesíková

Góly a asistencie: 7. S. Da Costa (Dawes), 25. Belousov (Paré), 65. Golyšev (Dawes, Višnevskij) – 13. Sersen (Liška, Chipchura), 60. Taffe (Sersen, Rau)

Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (Sochackij) – Trjamkin (C), Alexej Vasilevskij, Mamkin, Mišarin, Gurkin, Višnevskij, Valitov – Česalin, Kučeriavenko, Krikunov (A) – Golyšev, S. Da Costa, Dawes (A) – Sexton, Paré, Belousov – Litovčenko, V. Popov, Rassejkin – Obidin.
    HC SLOVAN Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Sersen (C), Gelinas, Grman, Meszároš (A), Schaus, Jánošík, Bačik, Švarný – Řepík (A), Taffe, Červený – Liška, Chipchura, Lunter – Buc, Sukel', Rau – Hedera, Šimun, Hrnka.

Rozhodca: Gamalei, Kislov – Maksimovskij, Osipov