Augsburg – Mönchengladbach 1:1 (kon.) | Frankfurt – Brémy 1:2 (kon.) | Hoffenheim – Freiburg 3:1 (kon.)
Leverkusen – Wolfsburg 1:3 (kon.) | Norimberk – Mainz 1:1 (kon.) | Stuttgart – Bayern 0:3 (kon.)
FC Augsburg
1:1 (1:0)
Borussia Mönchengladbach
cz Sobota 01.09.2018, 15:30 • WWK Arena, Augsburg • Nemecká Bundesliga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vzájemné zápasy
    V posledních pěti střetnutí má lepší bilanci Mönchengladbach, který se může opřít o 2 vítězství a dvě remízy. Augsburg naposledy vyhrál nad svým dnešním soupeřem v prosinci roku 2016, následně se zrodily dvě remízy a pak dvě vítězství Mönchengladbachu.

Mönchengladbach má taktéž za sebou vítězné první kolo v novém ročníku Bundesligy. Na svém hřišti porazil 2:0 Leverkusen. První poločas nenabídl žádnou branku, pouze neproměněnou penaltu domácího celku, kterou neproměnil Hazard. Ve druhém poločase se během tří minut trefil Hofmann z penalty a následně Johnson, který tak stanovil konečný výsledek zápasu.

FC Augsburg
    V prvním úvodním kole se Augsburg představil na hřišti Dusseldorfu. Ten vedl po prvním poločase, díky brance Ramana, 1:0. Avšak Augsburg dokázal ve druhém poločase zápas otočit ve svůj prospěch a slavit tak první tři body do tabulky. První branku vstřelil Hinteregger a o druhou se postaral Hahn.

FC Augsburg: Giefer – Max, Hinteregger, Gouweleeuw, Schmid – Baier, R. Khedira – Ku Ja-Čeol, Gregoritsch, Hahn – Richter.
    Náhradníci: Luthe – Caiuby, Córdova, Danso, Framberger, Götze, Či Tong-won.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Beyer, Ginter, Jantschke, Wendt – Strobl – Neuhaus, J. Hofmann – T. Hazard, Raffael, Johnson.
    Náhradníci: Sippel – Bénes, Cuisance, Herrmann, Pléa, A. Poulsen, Zakaria.

Rozhodčí: F. Willenborg.

1

2
    Jako první se do vážnější šance dostali hosté, ale neuspěli, následně mají možnost zahrávání rohového kopu.

3
    Z rohového kopu, který si hosté zopakovali nakonec nic nevytěžili a dopředu může jít soupeř.

4
    Ti se v následném útoku dostali do ofsajdové pozice.

6
    Mönchengladbach se snažil zaútočit, ale jejich akce skončila na půlce hřiště.

7
    André Hahn se dostal ke střele, ale jeho rána minula branku.

8
    Hosté drží míč na své polovině a momentálně neví kudy směrem do útoku a začínají od svého brankáře.

9
    Stále se hosté snaží dostat ze své poloviny, ale Augsburg je pokaždé zastaví na půlce hřiště.

10
    Ku Ja-Čeol je faulován kousek za půlkou a standardní situace pro domácí celek.

11
    Borussia se dokázala ubránit a odvrací míč již na hranici své šestnáctky.

12
    Fabian Giefer musel rychle ven z branky, aby odehrál dlouhý míč a zabránil tak svému protihráči, aby šel sám na branku.

12
    Augsburg právě vstřelil branku!
    Max vyslal dlouhý centr z levé strany a ten si MICHAEL GREGORITSCH skvěle zpracoval v pokutovém území a svou pěknou střelou dává úvodní branku zápasu.
    12. Michael GREGORITSCH - 1:0

15
    Mönchengladbach drží míč, ale k brance svého soupeře se zatím nemůže pořádně dostat. Augsburg se dobře brání.

16
    Louis Beyer se nyní snaží něco vymyslet, ale má to hodně těžké, neboť je napadán protihráčem.

17
    Jeffrey Gouweleeuw nyní na brankové čáře zabránil jisté brance hostů, kdy po dorážce dokázal vyrazit míč a zaskočit tak svého brankáře!

18
    Velkou práci předcházející situaci odvedl Thorgan Hazard, který obešel brankáře a přihrával na svého spoluhráče před brankou, avšak ten nakonec nedokázal dát skoro jistou branku.

20
    Domácí se snaží uklidnit hru a momentálně si přihrávají na své polovině.

20
    Žlutou kartu dostává Philipp Max (FC Augsburg).

21
    Hosté odcentrovali míč na hranici šestnáctky, ale zde úřadovala obrana domácího celku a odvrací míč do bezpečí.

22
    Po zakončení domácího celku se bude odkopávat od branky hostí.

24
    Žlutou kartu dostává Tobias Strobl (Borussia Mönchengladbach).

24
    Nyní neúspěšný útok Augsburgu a následuje odkop brankáře Sommera.

25
    Nyní se na hřišti příliš mnoho neděje a režie opakuje jedinou branku tohoto zápasu.

26
    Daniel Baier nedokázal udržet míč na hrací ploše a diví se, že nakonec aut je přiznán pro soupeře.

28
    V posledních minutách mají míč více hosté, ale na polovinu soupeře se dostávají sporadicky.

28
    Nyní byl faulován Michael Gregoritsch, který se snažil odhlavičkovat vysoký míč.

29
    Z následné standardní situace domácí nevytěžili nic velkého.

32
    Fabian Giefer má míč ve svých rukavicích po nepovedeném útoku soupeře a posílá svůj celek směrem dopředu a chystá se k výkopu.

35
    Hosté se snaží o vyrovnání, ale jejich soupeř se zatím velmi dobře brání a nepouští je do velkých zakončení.

36
    Kombinace Mönchengladbachu na polovině hřiště zatím nepřináší ovoce.

38
    V posledních několika minutách je velká nouze o nějaké šance. Ani jeden z týmů se nedostává do blízkosti branky.

39
    Nyní se domácí dopouští faulu před šestnáctkou a hosté budou moci v klidu rozehrát míč.

40
    A opět je míč u brankáře Sommera, ten si dnes více zahraje s míčem, než zachytá.

42
    No, od vedoucí branky jsme viděli jen následnou šanci hostů na srovnání a od té doby sledujeme hodně podprůměrnou hru od obou celků.

43
    Možná se to změní nyní, po rohovém kopu domácích?

44
    A ten se bude po zblokovaném střeleckém pokusu opakovat.

45
    A do hlavičky se opřel Michael Gregoritsch, ale svou druhou branku nedává a posílá míč nad branku.

45
    Nyní rohový kop na druhé straně...

45+1
    ...ten domácí v první a jediné minutě ubránili a stále vedou těsným rozdílem.

45+1

A na konci poločasu ještě přišla přízemní střela, kterou však Yann Sommer dokázal vyrazit a následně rozhodčí ukončil první poločas, ve kterém jsme viděli jednu branku domácích a jednu velkou šanci na srovnání od hostů. Jinak jsme viděli podprůměrnou hru a uvidíme co nám přinese druhý poločas.

46

46
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Raffael, přichází Alassane Pléa.

47
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Louis Beyer, přichází Denis Zakaria.

48
    Michael Gregoritsch se zjevil před Sommerem a ten dokázal před ním udržet míč a nedopustil dorážku!

49
    A domácí se dostali do dalšího nebezpečného útoku, kdy se snažil zakončit André Hahn, nakonec je z toho jen rohový kop.

50
    A ten nevede k ničemu a hosté se ubránili. Thorgan Hazard s míčem před šestnáctkou soupeře...

51
    ...nakonec dokázal přihrát, ale Mönchengladbach se posléze nedostal ke střele a domácí obránce posílá míč k polovině hřiště.

53
    Zatím sledujeme podobnou hru jako v prvním poločase a moc nic se nezměnilo. Kromě dvou úvodních pološancí na začátku druhého poločasu od domácího celku.

54
    Hosté faulují, domácí si ihned rozehráli, ale posléze velmi rychle přichází o míč.

56
    Yann Sommer a jeho obrana se připravuje na rohový kop...

57
    ...a centr na přední tyč, který byl ihned odražen do hřiště a hosté se ženou do protiútoku.

58
    Marco Richter se těžce zvedá z trávníku, ale nakonec to vypadá, že bude moci pokračovat ve hře.

59
    Jonathan Schmid rozehrál další jeden z rohů svého celku a jeho centrovaný míč přistál na hlavičce autora dnešní jediné trefy, ale míč mu dobře nesedl a skončil vysoko nad brankou.

61
    Hosté zaútočili, ale dnes jsou opravdu v útoku prozatím neškodní. Nyní centr, ale do míst, kde nikdo v černém dresu.

63
    Mönchengladbach zahrával standardní situaci, ale z té nedokázal pořádně ohrozit Giefera v brance.

65
    Michael Gregoritsch se opět dostal k míči a byla z toho nebezpečnější střela. Tento muž jako jediný je v dnešním zápase hodně vidět.

68
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ALASSANE PLÉA, který nakonec vyrovnává stav utkání, když si po centru počkal na míč u zadní tyče a hlavičkou dokázal usměrnit do branky! Asistence: Tobias Strobl.
    68. Alassane PLÉA - 1:1

70
    Dvacet minut nám ještě zbývá do konce utkání a uvidíme, který z celků se ještě dokáže prosadit.

72
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Caiuby.

73
    Dlouhý centr na pravou stranu, ale zde bude u míče dříve hostující obránce, který rozehráváv na svého brankáře.

74
    A opět se nám hra vrátila do podprůměrného tempa a nyní budeme opět svědky dalšího střídání v řadách domácího celku.

75
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ku Ja-Čeol, přichází Felix Götze.

75
    Jonas Hofmann se snaží rychle hodit aut, ale dává míč zpět na své obránce a hosté to zkusí kombinačne odzadu.

78
    Žlutou kartu dostává Fabian Johnson (Borussia Mönchengladbach).

80
    Omlouváme se Vám za menší technické potíže, nicméně stav je stále 1:1 a o velkých šancích je stále nouze.

82
    Yann Sommer nyní musel dávat pozor na centr letící před jeho brankou, nakonec nic nebezpečného pro něj.

85
    Konec zápasu nás zastihli technické potíže, nicméně oba celky se příliš do útoku nehrnou. Momentálně drží míč hosté, ale nikam se neženou.

86
    Obě mužstva se s blížícím koncem hodně soustředí na hru směrem dozadu a ona momentální remíza je zatím spravedlivá pro obě mužstva.

89
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Mickaël Cuisance.

90
    Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Či Tong-won.

90
    Hlavní arbitr nastaví ještě dvě minuty navíc.

90+1
    Augsburg má možnost zajímavé standardní situace...

90+2
    Míč byl centrovaný přímo na branku a obránce ve skluzu odvrací na roh...

90+2
    ...domácí mají tedy poslední možnost rozhodnout o vítězství.

90+2
    A do hlavičky se opřel Martin Hinteregger, ale jeho míč byl blokovaný a skončil nad brankou, jinak by šel téměř do branky.

90+3
    Další roh domácích...a i ten končí tak, že míč skončil v zázemí a rozhodčí ukončuje zápas!

90+3

Skončilo nám hodně podprůměrné utkání, kdy jsme sice viděli dvě branky, ale to bylo tak vše z tohoto zápasu. Pár šancí k vidění bylo, ale nikterak oslnivé pro oko diváka. Nicméně dobrý obranný zákrok Gouweleeuwa v prvním poločase zamezil brance hostí, kteří nakonec sice vyrovnali, ale pokud by Gouweleeuw nezamezil na brankové čáře míči, aby skončil v brance, tak by pravděpodobně vyhráli hosté. Avšak nakonec se zrodila remíza, která je pro oba aktéry dnešního střetnutí spravedlivá.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 4:1. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:12. (17:25:30)