Petržalka – Žilina B 2:1 (kon.) | Trebišov – Inter Bratislava 2:1 (kon.)
2:1 (1:1)
FK Inter Bratislava
Nedeľa 29.07.2018, 17:30 • SLAVOJ Trebišov • MONACObet liga • 2. kolo

Trebišov sa odlepil triumfom odo dna tabuľky, na ktoré klesá prekvapivo Lokomotíva Košice.

Víťazstvo 2:1 sa nerodilo ľahko, v defenzívnom meraní síl však ťahali za dlhší koniec domáci vďaka dvom gólom Nováka, za hostí reagoval Olatunji.

Inter sa prehrou prepadol na pozíciu číslo dvanásť, Slavoj sa vyhupol tesne pred neho na jedenáste miesto. (19:26:12)

90+2
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov: z ihriska odchádza Novák, prichádza Vasiľ.

90+1
    Giertl v samom závere duelu chytá šancu Interu, takto to už domáci asi dotiahnu do víťazného konca.

90+1
    Nakoniec sa nadstavujú iba dve.

90
    Vstupujeme do záverečnej minúty riadnej hracej doby, očakávať môžeme tri nadstavené minúty.

89
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z hráčov hostí, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

89
    Striedanie v tíme Slavoj Trebišov: z ihriska odchádza Jovanović, prichádza Gibilov.

88
    Osemnásty roh zápasu, ôsmy pre Inter. Dočkáme sa vyrovnania?

86
    Roh bratislavských futbalistov sa končí útočným faulom na hranici pokutového územia.

85
    Slavoj vpredu neuspel, pri lopte už hostia.

84
    Domáci tím sa usadil na polovici súpera a zakladá postupný útok.

83
    Hrá sa ďaleko od Giertla, veľa príležitostí hosťom na vyrovnanie už nezostáva.

82
    Hostia si môžu vydýchnuť. Obrovskú príležitosť domácich zastavil až postranný rozhodca, ktorý odmával ofsajd.

81
    Striedanie v tíme FK Inter Bratislava: z ihriska odchádza Adekunle Issa, prichádza Vlček.

79
    Neúspešný útok Interu ukončený žltou kartou, východniari opäť natiahnu čas a nahrabú si sekundy k dobru.

78
    Žltú kartu dostáva Baldovský (FK Inter Bratislava).

78
    Budeme sledovať šiesty rohový kop hosťujúceho FK.

77
    Mužstvo z Bratislavy tlačí čoraz viac, Slavoj sa musí brániť so všetkými mužmi.

76
    Centrovaná lopta po voľnom kope dopadla len na hlavu jedného z obrancov, ktorý ju odhlavičkoval za hranicu vlastného vápna.

75
    Domáci sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z pohľadu hostí nebude.

74
    Inter musí otvoriť svoje zadné vrátka, inak Slavoj ubráni svoj náskok. Čakajú nás ale krušné minúty.

73
    Striedanie v tíme FK Inter Bratislava: z ihriska odchádza Olatunji, prichádza Sečkář.

72
    Trebišov dal gól! Domáci prvý raz vo vedení, keď do záverečnej časti hry vstupujú najlepším spôsobom! Vývoj duelu otočil dvomi presnými zásahmi JÁN NOVÁK.

71
    Dvadsať minút do konca, aj v druhom dejstve nariadil Erik Gemzický pauzu na občerstvenie.

69
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

68
    Rýchly brejk hostí, zakončenie nemalo šancu skončiť v bráne.

67
    Inter ukazuje, že aj on vie brániť nakopávané lopty. Tento futbal nie je až tak divácky atraktívny.

66
    Jubilejné rohové kopy. Desiaty pre klub z južného Zemplína, pätnásty celkovo v stretnutí.

64
    Nepodarený atak jedného z domácich futbalistov sprava. Gólman hostí zasahovať nemusel a už rozohráva z päťky.

63
    Do pozornosti musíme dať aj naozaj nízky počet striel. Na bránu šli iba tri koncovky, mimo ňu ešte o jednu menej.

62
    Striedanie v tíme FK Inter Bratislava: z ihriska odchádza Fedor, prichádza Jacko.

61
    Avšak presné zásahy vzhľadom na vysoký počet štandardiek neprichádzajú.

60
    Je až neuveriteľné, koľko rohových kopov sme za hodinu hry zaznamenali. V tejto štatistike vedú východniari pomerom 9:5.

58
    Píska sa ofsajd, jeden z domácich hráčov bol v čase prihrávky v postavení mimo hru.

57
    Nebola, my tak pokračujeme ďalej za stavu 1:1.

56
    Rohový kop aj pre Slavoj. Bude trinásta štandardka spoza rohovej zástavky konečne úspešná?

54
    Šanca domácich, ktorá bola vedená stredom ihriska, bola zastavená dôraznou obranou hostí.

53
    Útočný faul ukončuje nádeje Bratislavy, Trebišov má k dispozícii voľný kop.

52
    Zrazený center, uvidíme rohový kop hostí.

51
    Prichádza ale ďalšia nebezpečná štandardka pre Inter.

50
    Ďalšie previnenie futbalistu hostí, hlavný arbiter túto situáciu videl jasne.

49
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Hostia prečkali tento center do šestnástky.

48
    Aktivita domácich futbalistov vyústila do tlaku, ktorý sa skončil ziskom rohového kopu.

45+2
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a prisudzuje loptu domácim. Proti pravidlám hral jeden z hráčov hostí.

45+1
    Hráči Slavoja loptu odkopli do bezpečia a my sa presúvame do druhej nadstavenej minúty.

45+1
    Nadstavujú sa dve minúty.

45
    Trebišov odolal tlaku súpera, no ešte bude musieť zvládnuť aj rohový kop Interu.

44
    Domáci hráč sa dopustil nedovoleného zákroku pred hranicou šestnástky. Voľný kop pre hostí z dobrej vzdialenosti.

42
    Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

41
    Futbalista domáceho tímu teraz poťahal protihráča za dres, hostia budú zahrávať voľný kop.

39
    Trebišov dal gól! Pokutový kop premenený, šesť minút pred polčasom sa rozdiel zmazal. Skúsený JÁN NOVÁK sa nenechal rozhodiť a vyrovnáva na 1:1.

38
    Za penaltový zákrok videl Štrba následne aj žltú kartu.

38
    Bola nariadená penalta v prospech Trebišova.

37
    Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z ľavej strany nebola úspešná.

36
    Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

35
    Hráč hostí si pri ofenzívnej snahe pomohol nedovoleným spôsobom. Lopta pre domáce mužstvo.

34
    Domáci futbalista bol príliš netrpezlivý, postranný rozhodca odpískal ofsajd.

32
    Po rohovom kope sa do zakončenia dostal jeden z domácich futbalistov, ale jeho strela smerovala len mimo bránky.

31
    Bez jediného streleckého pokusu, no so šiestym rohom na konte.

30
    Trebišov sa ubránil a už mieri dopredu.

29
    Po výbornej obrannej práci prechádzajú do útoku hostia.

28
    Nepodarená akcia zľava, hráč hostí si takto svoj atak určite nepredstavoval. Bude sa kopať od domácej svätyne.

26
    FK Inter Bratislava dáva gól! Ubránený roh, blesková kontra a Giertl už lovil loptu zo siete! Inter sa dostáva do trháku, presadil sa VICTOR OLUYEMI OLATUNJI.

25
    Piaty roh stretnutia za dvadsať päť minút, pripočítali sme ho na konto Slavoja.

24
    Domáci ale budú vhadzovať na súperovej polovici, na rad prichádza aj občerstvovacia prestávka.

23
    Trebišov stále nevystrelil na svätyňu Interu. Východniari sa v ofenzíve nevedia presadiť.

22
    V záverečnej tretine ihriska domáci výborne zakombinovali, čo im prinieslo zisk rohu.

21
    Zbytočná snaha futbalistu celku hostí, pravý krídelník zostal bez podpory spoluhráčov a ľahko stráca loptu.

19
    Strela na úvod vyzerala nádejne, nakoniec sa domáci brankár nemusel báť. Lopta končí za bránou.

18
    Nie, nie, vzduchom to zatiaľ nejde. Giertl s defenzívou Trebišova pohodlne odvrátili center.

17
    Pokračujeme v sérii rohových kopov. Štatistika je vyrovnaná, tretí roh pre hostí z hlavného mesta republiky.

15
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Domáci prečkali tento center do šestnástky.

14
    Center sa hosťom úplne nepodaril, je to však na niečo dobré. Zblokovaná lopta – uvidíme roh.

13
    Strela na domácu svätyňu! Brankár domáceho tímu sa musel realizovať a tento pokus chytil.

12
    Teraz to domáci futbalisti nemysleli zle, keď sa stredom poľa vybrali do útoku. Akcia bola zastavená pred šestnástkou čistým odobratím lopty.

11
    Po naozaj krátkej pauze môžeme pokračovať v dueli.

10
    Dianie na trávniku sa upokojilo, navyše musí dôjsť aj k ošetreniu jedného z futbalistov Interu.

8
    Centrovaný pokus po rohovom kope síce prepadol v šestnástke súpera, ale ako prvý bol pri lopte brániaci hráč, ktorý tak zažehnal možnú hrozbu.

7
    A boli to dokonca tri štandardky spoza rohovej zástavky po sebe pre Trebišov. Ako sa skončí tá záverečná?

6
    Azda prvý vážnejší útok domácich a je z toho hneď aj roh.

5
    Priamy kop sa celku z Bratislavy príliš nepodaril, Inter však naďalej okupuje územie protivníka.

4
    Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna.

3
    Trebišov síce tento nákop odvrátil, ale iba za cenu straty lopty.

2
    Interisti razom získavajú rohový kop, Slavoj od úvodu v hlbokej defenzíve.

1

Slavoj Trebišov: Giertl – Vojtovič, Kražel, Pe. Šuľák, Lazarus, Pa. Šuľák, Kolbas (C), Lorinčák, Starosta, Jovanović, Novák
    Náhradníci: Pella – Vasiľ, Gibilov, Lukáč

FK Inter Bratislava: Maťašovský – Štrba, Šalata, Tóth, Kochan, Labuda, Šulc (C), Fedor, Baldovský, Olatunji, Adekunle Issa
    Náhradníci: Kollár – Vlček, Sečkář, Jacko, Černák

Rozhodca: Erik Gemzický – Matej Barenčík, Martin Vitko.

Ani Inter, ani Trebišov v prvom kole naplno nebodovali. Interisti zachraňovali jediný bod v posledných minútach, keď v desiatich doma dokázali aspoň remizovať 1:1.

Slavoj hral v Šamoríne. A hoci bola príprava FC ŠTK minimálna, Šamorínčania zabrali a Trebišov vyprevadili domov po triumfe 2:0.

Trebišov sa v uplynulom ročníku umiestnil na 10. mieste, teda v pokojných vodách, aj keď od tohto miesta až po koniec boli bodové rozdiely len minimálne. Hlavným trénerom zostáva aj naďalej skúsený kormidelník Karol Kisel.

Slavoj v príprave dokázal poraziť ako fortunaligistu, tak i mužstvá z nižších divízii. Stalo sa tak v súbojoch s Gelncou (1:0), Stropkovom (3:2) a Michalovcami (1:0). Východniari tri razy remizovali (FC Košice – 0:0 a dvakrát padla remíza 1:1 proti Prešovu a Michaľanom). Sedemzápasovú prípravu doplnila porážka proti Lokomotíve Košice.

Po úspešnej nováčikovskej súťaži v druhej lige je Inter posilnený skúsenosťami a chuťou sa prebíjať ešte vyššie, ako bolo posledne získané ôsme miesto.

Z minuloročného tímu už v budúcej sezóne nebudú pokračovať Patrik Špak a Elvis Osmani, s ktorými klub nepredĺžil kontrakty a hosťovania sa skončili Miltonovi Kloosterovi i Erikovi Prekopovi. Do prípravy sa už štandardne zapojili aj dorastenci, tentokrát to sú Dominik Kratochvíl a Victor Olatunji.

V príprave odohral Inter päť riadnych duelov. Remízu 2:2 s Nitrou vystriedala prehral s maďarským FC Dorogi 1:2. Porážka prišla aj od rakúskeho SKU Ertl Glas Amstetten, ktorému slovenský zástupca nestačil po výsledku 1:4. Následne už Bratislavčania neprehrali, keď si poradili proti SC Mannsdorf 3:1 a v poslednom dueli remizovali s Brnom Líšeň 2:2. Do letného sumára môžeme prirátať aj "hodový" zápas vo Veľkých Ripňanoch, ktoré vyfasovali od druholigistu rovný tucet gólov, pričom ani raz Kolenu v bráne Interu neprekonali.

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom prenose zo zápasu druhého kola druhej najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku. V tomto Onlajne sa zameriame na súboj Trebišova s Interom Bratislava.

Stretnutie sa začne o 17:30.

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím Slavoj Trebišov. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Inter Bratislava. Viac informácií tu.

Góly: 39. Novák (pen.), 72. Novák – 26. Olatunji

Karty:   38. Štrba (INB), 78. Baldovský (INB)

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 1:3. Rohy: 10:8. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:14.

Rozhodca: Erik Gemzický – Matej Barenčík, Martin Vitko