Ostrava – Sigma Olomouc 2:3 (kon.) | Třinec – Slovácko 0:4 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:0 (kon.)
FC Zlín
4:0 (2:0)
FC Vysočina Jihlava
cz Nedeľa 29.07.2018, 11:00 • Stadion Letná, Zlín • Juniorská liga – Morava (CZ) • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Juniorské týmy ze Zlína a Jihlavy se budou v neděli snažit ve druhém zápase nového ročníku Juniorské ligy 2018/2019 získat první tři body. Zlín v úvodním kole remizoval bez branek ve Slovácku, zatímco Jihlava vstoupila do nové sezóny domácí prohrou s Ostravou.

FC Fastav Zlín: Šiška – Bačo, Kopečný, Košák, A. Tkadlec, Holík – Sklenář, Štěpánek, Venený (C), Novák – Gettler.
    Náhradníci: Lebánek, Zahradník, Červenka, R. Tkadlec, Bykhovskyi. Trenér: Marek Kalivoda.

FC Vysočina Jihlava: Kolář – Beseda, Dujmovič, Pavlík, Řezáč, Vašíček (C) – Smejkal, Čáp, Svatík – Svoboda, Mašič.
    Náhradníci: Sargsyan, Šteffl, Karmazín, Průša, Lorenc, Doležal. Trenér: Michal Kadlec.

Rozhodčí: Jiří Slabý. Asistenti: Petr Antoníček, Jan Dohnálek.

1

1
    Hlavní rozhodčí Jiří Slabý dal právě pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali fotbalisté Jihlavy.

1
    Jihlava založila úvodní útok podél levé postranní čáry, hosté ovšem předvedli nepřesnou přihrávku, po které mohli fotbalisté Zlína obstarat autové vhazování.

2
    Zlín je v úvodu zápasu mnohem nebezpečnější a hned po úvodní akci podél pravé postranní čáry se dostal až do šestnáctky. Přímočará akce domácích ovšem k ničemu nevedla.

3
    Fastav opět rozjel nadějnou akci na pravém křídle a už byl v pokutovém území, tentokrát mu ale nevyšla finální přihrávka, po které brankář Marek Kolář odkopával od brány.

4
    Když už se Vysočina dostane k míči, tak útočí po levé straně hřiště, kde se jí nyní podařilo vybojovat autové vhazování. Obranná řada Zlína ovšem funguje zatím bezchybně.

5
    Zlín přenesl ve středu hřiště míč z levé strany doprava a po přímočaré akci se dostal až do šestnáctky, vzápětí ovšem přišla zpětná přihrávka téměř až k půlící čáře.

6
    Fastav pronikl do šestnáctky soupeře poprvé v zápase z levé strany, poté ho ale zradila nepřesná finální přihrávka.

7
    Fastav Zlín má základní sestavu složenou kompletně z českých hráčů, zatímco v dresu Jihlavy dnes nastoupili dva slovenští hráči, jeden chorvatský a jeden z Bosny a Hercegoviny.

8
    Zlín právě vstřelil branku!
    Fastav pronikl do šestnáctky soupeře z levé strany hřiště a poté přišel před bránu Vysočiny nebezpečný pas, který dokonale zužitkoval domácí kapitán DAVID VENENÝ a střelou z blízkosti poslal Zlín do vedení! 1:0 pro domácí.

10
    Vysočina Jihlava vstoupila do utkání špatně a již v osmé minutě inkasovala. Nyní navíc jeden z jejích hráčů viděl žlutou kartu poté, co fauloval v blízkosti středového kruhu. Dostal ji brankář Marek Kolář.

11
    Zlín mohl rychle navýšit své jednobrankové vedení, střela domácích hráčů zpoza šestnáctky se ale stala snadnou kořistí brankáře Marka Koláře.

12
    Jihlavu inkasovaný gól konečně probudil a na ose hřiště předvedla přímočarou akci, po které se na levé straně pokutového území dostala ke střele. Byla ovšem nepřesná.

13
    Fotbalisté Zlína poprvé v zápase vystřelili na bránu a hned z toho byl úvodní gól utkání. Dokáže Jihlava vyrovnat?

14
    Abych dokončil myšlenku ohledně složení týmu Jihlavy, tak avizovanými dvěma slovenskými hráči jsou Marek Beseda a Martin Svatík, chorvatským Ivan Dujmovič a z Bosny a Hercegoviny pochází Amir Mašič.

15
    Po dokončení myšlenky se Vysočina dostala ke střele zpoza šestnáctky, dopadla ovšem stejně jako první, když minula bránu domácího brankáře Jana Šišky.

17
    Fastav Zlín je směrem kupředu stále aktivnější a na konci sedmnácté minuty se mu povedlo vybojovat rohový kop.

18
    Domácí fotbalisté rozehráli rohový kop na pravé straně hřiště a po prudkém centru do šestnáctky se dostali ke střele, kterou Marek Kolář fantastickým zákrokem vyrazil mimo!

19
    Zlín v rychlém sledu rozehrál dva rohové kopy, na rozdíl od toho prvního se ovšem po druhém centru z opačné strany k ničemu nedostal.

20
    Jeden z jihlavských hráčů zůstal ležet na hrací ploše a musel být ošetřován. Hra byla na chvíli přerušena.

22
    Hra už je opět v plném proudu a Zlín se dostal k další střele, pokus z blízkosti hranice šestnáctky ale neměl potřebnou razanci a Marek Kolář si připsal snadný zákrok.

23
    Fastav rozjel pohlednou přímočarou akci, která už zaváněla druhým gólem, nakonec ji ale zastavil ofsajd.

24
    Jihlava vyrazila do nadějného útoku, který na levé straně pokutového území překazila nepřesná finální přihrávka.

25
    Vysočina zvolila tentokrát postupnou rozehrávku a po přenesení hry z levé strany doprava vybojovala v blízkosti půlící čáry na polovině soupeře standardní situaci.

25
    Vysočina se po pěkném pasu z levého křídla do zakončení v pokutovém území nedostala a poté přišel taktický faul, který byl odměněn žlutou kartou. Proti pravidlům se provinil slovenský záložník Martin Svatík.

27
    Fastav Zlín se během dosavadního průběhu zápasu dostal ke čtyřem střelám a všechny čtyři mířily na bránu.

28
    Zlín na levé straně hřiště rozjel pěknou přímočarou akci a po zpětné přihrávce přišla prudká střela zpoza hranice pokutového území, která byla sražena na rohový kop. Následný centr Vysočina odvrátila.

29
    Fastav Zlín má na svém kontě v současné chvíli již sedm střel, z nichž čtyři mířily na bránu a tři mimo.

29
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Pavel Svoboda, přichází Tomáš Lorenc.

30
    Aby bylo porovnání obou týmů kompletní, Jihlava se dostala ke dvěma střeleckým pokusům končících mimo. Domácí mají velkou střeleckou převahu.

31
    VILÉM GETTLER využil po faulu Jihlavy v blízkosti středového kruhu rychlé rozehrávky standardní situace a po přímočaré akci na ose hřiště střelou zevnitř pokutového území poslal domácí Zlín do dvoubrankového vedení! Fastav Zlín vede 2:0!

33
    Fastav Zlín je v kombinaci mnohem lepší než hosté, tentokrát ho ale zradila nepřesná finální přihrávka.

34
    Ševci dnes obuli na rozdíl od prvního zápasu letošního ročníku Juniorské ligy střelecké kopačky a před svými fanoušky vedou nad Jihlavou 2:0.

35
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Tomáš Lorenc, přichází Adam Průša.

36
    Blíží se závěr prvního poločasu a Jihlava se ještě nedostala ani k jedné střele na bránu. Hra se převážně odehrává na útočné polovině domácího Fastavu.

38
    Jihlava má v obraně velké problémy, což dokonale potvrzuje fakt, že oba dva góly Zlína padly z blízkosti.

39
    Vysočina se po dlouhé době vydala podél pravé postranní čáry do útoku a do šestnáctky přilétl nebezpečný centr, který domácí dokázali odvrátit na rohový kop.

40
    Hosté rozehráli rohový kop nakrátko, kromě autového vhazování se ale k ničemu zatím nedostali.

40
    Hned vzápětí se ale Jihlavě podařilo po autovém vhazování dostat míč do šestnáctky a bylo z toho zakončení, které stejně jako dvě předchozí skončilo mimo. Tlak hostů těsně před přestávkou sílí.

41
    Jihlava se v závěru prvního poločasu probudila, jenže Jan Šiška zůstává v bráně Zlína stále bez práce.

42
    Jan Šiška pečlivě sledoval útok Jihlavy a ani tentokrát se střely na jeho bránu nedočkal. Odkop od brány.

43
    Co se týče držení míče, tak tato statistika je hodně vyrovnaná. Držení míče: Zlín 51% Jihlava 49%.

44
    Vzhledem k ošetřování jednoho z jihlavských fotbalistů odhaduji, že nad rámec prvního poločasu bude nastavena 1 minuta. Zlín vede před přestávkou 2:0.

45
    Jihlava se po kolmé přihrávce ze středového kruhu dostala ke střele zpoza šestnáctky a míč skončil mimo.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45+1
    Útok Jihlavy po autovém vhazování na levé straně hřiště zastavil ofsajd, a to je zřejmě to poslední, co se během prvního poločasu na Stadionu Letná událo.

45+1

Fastav Zlín vstoupil do prvního letošního domácího zápasu Juniorské ligy velice dobře a již v osmé minutě se ujal vedení, když se prosadil domácí kapitán David Venený, na jehož gól po půlhodině hry navázal Vilém Gettler. Ševci až na držení míče dominují ve všech činnostech, a přestože si hosté z Jihlavy krátce před přestávkou vytvořili tlak, ani jednou se jim bránu soupeře ohrozit nepodařili. Skóre po prvním poločase na Stadionu Letná. Fastav Zlín 2 Vysočina Jihlava 0.

Druhý poločas začne přibližně v 12:03.

46

46
    Ševci rozehráli druhý poločas, do kterého vstupují proti oslabenému soupeři s dvoubrankovým vedením.

47
    Hostující Jihlava během prvního poločasu přišla o zraněného Pavla Svobodu, kterého po necelé půlhodině hry nahradil Tomáš Lorenc. Druhý jmenovaný hráč se ovšem po šesti minutách pobytu na hřišti a prvním dotyku s míčem zranil, a tak došlo ke druhému vynucenému střídání a na hrací plochu vyběhl Adam Průša. Zajímavé.

48
    Domácí VILÉM GETTLER v pokutovém území využil volného prostoru kolem sebe a přesnou střelou vstřelil svůj druhý gól v utkání! Jihlava všechny tři góly inkasovala uvnitř šestnáctky.

51
    Zlín po nápadité a přímočaré akci mohl přidat další gól, tentokrát ale jeho akci zastavil zdvižený praporek.

52
    Jihlava se pokusila probudit z letargie, jenže její ofenzivní snažení taktéž zastavil odmávaný ofsajd.

53
    Ševci zatím mají vývoj utkání pevně pod kontrolou a věřte nebo ne, hosté nevystřelili na bránu ani jednou!

54
    Ani nic se na tom nezměnilo ani po nadcházející střele zpoza šestnáctky, která minula zlínskou bránu.

55
    Jihlava po třetím inkasovaném gólu rychle zvýšila obrátky, jenže zatím je to stále málo a Zlín vede 3:0.

56
    Vysočina na pravém křídle vybojovala rohový kop, který rozehrála nakrátko a dostala se ke střele. Hádejte, jak dopadla. Ano, opět skončila mimo a Jan Šiška zůstal klidný.

57
    Oba týmy se v rychlém sledu dostaly ke střele. Nejprve přišla střela Jihlavy, po které si Jan Šiška konečně připsal první zákrok, že by ho ale shodila ze stromu, to se říci nedá. A na opačné straně pálili mimo Ševci, vzhledem ke skóre jim to ale vadit nemusí.

58
    Jihlavští fotbalisté jsou ve druhém poločase mnohem střelecky aktivnější a celkem se dostali k šesti střelám, z nichž pět zamířilo mimo a jedna skončila v rukavicích Jana Šišky. Poslední a šestá střela přišla před pár okamžiky a byla nepřesná.

58
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Martin Pavlík, přichází David Šteffl.

58
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Filip Novák, přichází Martin Zahradník.

59
    Oba týmy v rychlém sledu sáhly ke střídání a na hřiště vyběhli čerství Martin Zahradník a David Šteffl.

60
    Martin Svatík už měl žlutou kartu, těžko ale říci, zda jeho střídání proběhlo právě kvůli hrozbě vyloučení.

63
    Jihlava je každopádně po přestávce navzdory inkasovanému gólu nadále lepším týmem a v rozmezí pár okamžiků se dostala ke dvěma střelám zpoza šestnáctky, jenže obě dvě minuly zlínskou bránu.

64
    Vysočina už má na svém kontě v současné chvíli celkem 11 střel, jenže jedna jediná mířila na bránu!

65
    Vysočina rozjela na pravém křídle přímočarou akci a její hráči se dostali do pokutového území, kde ale následně narazili na pevný zlínský blok.

66
    Zlín se vydal do útoku také na pravém křídle a odměnou mu byl rohový kop, který byl rozehrán nakrátko, a do šestnáctky přišel centr ze hry končící v zámezí.

67
    Oběma týmům evidentně začínají docházet síly a hra je ve druhém poločase mnohem vyrovnanější. Hosté jsou sice herně lepší, ale jejich zakončení je tragické.

68
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Filip Štěpánek, přichází Patrik Červenka.

68
    Těsně před vystřídáním na straně Zlína došlo k ofsajdu, v němž se ocitli jihlavští fotbalisté.

69
    Blíží se závěr zápasu a držení míče mírně vyznívá pro Jihlavu. Zlín má nahráno a nikam se nežene.

70
    Pro Vysočinu to musí být velice frustrující. Po přestávce do zápasu dávají všechno a často se dostávají do zakončení, jenže téměř každá střela končí mimo.

71
    Ševci hrají, co potřebují. Směrem dozadu během posledních minut pečlivě brání, a když se narodí možnost vyrazit do protiútoku, tak ji využijí.

72
    Obranná řada Zlína nyní nezafungovala dobře a Jihlava se pokusila snížit střelou zpoza šestnáctky, pokus z osy hřiště ale skončil pouze u brankáře Jana Šišky.

73
    Zlín rozehrál svůj pátý rohový kop v zápase a do šestnáctky přilétl pěkný centr, který hosté odvrátili.

74
    Ševci krásně přenesli hru z levé strany doprava a do šestnáctky mířil přízemní centr, který byl sražený na rohový kop. Následný centr ale nic nepřinesl.

75
    Zlín během dosavadního průběhu zápasu zahrál šest rohových kopů, zatímco Vysočina o dva méně.

76
    Střelecké pokusy čtvrthodiny před koncem už vyznívají pro Vysočinu, která vyslala na bránu soupeře celkem 12 střel, zatímco domácí Zlín 11.

76
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Martin Svatík, přichází David Karmazín.

77
    Patrik Červenka po vystřídání na straně Jihlavy předvedl ostrý zákrok a viděl žlutou kartu.

80
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Petr Sklenář, přichází Viacheslav Bykhovskyi.

80
    Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Amir Mašič, přichází David Sargsyan.

80
    ADAM TKADLEC využil tlaku svého týmu, když se uvnitř pokutového území v blízkosti hranice šestnáctky rychle zorientoval a přesnou střelou nedal Marku Kolářovi šanci! Zlín vede už 4:0.

82
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Vilém Gettler, přichází Radim Tkadlec.

84
    Čtvrtý gól Zlína zvýšil tempo hry, ani jednomu z týmů se ale nepodařilo přesně zakončit. Skóre se nemění.

86
    Zlín se po další pěkné přímočaré akci dostal v blízkosti šestnáctky ke střele, která minula bránu.

88
    Dnešní utkání sleduje 135 diváků.

90
    Utkání už se pouze dohrává a Vysočina v samotném závěru zřejmě rezignovala. Zlín zaznamená tři body.

90+1
    Vysočina přece jen vybojovala ještě jeden rohový kop, ani po něm se jí ale vstřelit gól nepodaří.

90+1
    Hosté se nakonec po prodlouženém míči přece jen ještě dostali ke střele, Jan Šiška ji ale snadno zastavil.

90+1

Fotbalisté Zlína si v prvním domácím zápase letošního ročníku Juniorské ligy vyšlápli na Stadionu Letná na hosty z Jihlavy, kteří dnes doplatili na velmi špatnou koncovku a prohráli podruhé v řadě. Rozhodující gól padl již v osmé minutě, když se prosadil domácí kapitán David Venený, na jehož gól navázal dvěma přesnými zásahy Vilém Gettler, který se prosadil po půlhodině hry a poté krátce po přestávce. Střelecký účet Ševců deset minut před koncem uzavřel Adam Tkadlec. Všechny góly Zlína padly uvnitř pokutového území. A ještě jedna zajímavost, útočník Tomáš Lorenc v prvním poločase nahradil zraněného Pavla Svobodu, jenže šest minut po příchodu na hřiště se zranil při prvním dotyku s míčem a místo něj přišel Adam Průša. Konečný výsledek. Fastav Zlín 4 Vysočina Jihlava 0. (12:54:18)