Kežmarok – Jokerit Petržalka 3:2 (po pr.) | Kometa Vrútky – HBK Lion Svidník 4:2 (kon.) | Považská Bystrica – Martin 4:3 (1:0 po s.n.)
Skalica – LG Green Staff Bratislava 2:3 (kon.)
MŠK Kežmarok
3:2 (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:1
Jokerit Petržalka
Nedeľa 08.04.2018, 11:30 • Areál ZŠ Dr. D. Fischera • Extraliga Play-off (SK)

Dámy a páni, skončilo sa druhé štvrťfinálové stretnutie medzi Kežmarkom a Jokeritom Petržalka. Videli sme výborné stretnutie, v ktorom nakoniec ťahali za dlhší koniec práve domáci hráči.
    Za hostí sa presadil Božik a Chromiak. Do gólových štatistík sa zapísal Bednár, Dominik Glevaňák a o rozhodujúci gól sa postaral Filip Vašaš.
    Kežmarok vyrovnáva stav série na 1:1 a s určitosťou vieme povedať, že sa odohrá aj 4. zápas tejto napínavej série.
    Ja sa pre dnešok s Vami lúčim, prajem pekný zvyšok víkendu a verím, že nášmu portálu zachováte priazeň i naďalej! Dočítania priatelia! (13:37:15)

48:30
    Kežmarok dáva gól! Jokerit nevyužil presilovú hru a ihneď po skončení presilovky inkasuje! O rozhodujúci gól sa postaral FILIP VAŠAŠ, ktorý vzal zodpovednosť na seba a prízemnou strelou rozhoduje toto dôležité stretnutie.
    Bez asistencie

Kežmarok prežil klinickú smrť. Momentálne hrajú oba tímy v plnej sile. Dráma môže pokračovať!

47:58
    Domáci v plnom počte.

47:20
    Róbert Kováč (JOK) tvrdo vypálil od červenej. Po tejto strele zvonila za Glevaňákom tyčka!

46:30
    Kežmarok vyhadzuje cez všetky čiary.

46:10
    Pospíšil sa už vrátil z trestnej, presilovka hostí pokračuje.

45:58
    Dominik Korvín (KEZ) zatiahol ručnú brzdu a tým zachránil svoj tím pred inkasovaným gólom. Inkasuje menší trest za hákovanie. Jokerit hrá 5 na 3.

45:30
    Miro Božik (JOK) potiahol akciu po pravom krídle. Jokerit sa však v útočnom pásme dlho nezdržal.

45:01
    Začalo sa predĺženie.

Hvizd rozhodcu ukončil riadny hrací čas. V tretej tretine sme gól nevideli, ale vrece s trestami sa roztrhlo. Budeme pokračovať v 10-minútovom predĺžení, ak sa nerozhodne, budeme svedkami nájazdovej lotérie.
    Jokerit bude dohrávať presilovku v trvaní minúty a 12 sekúnd.

45:00
    Tretia tretina sa skončila.

44:50
    Kežmarok vyhráva toto vhadzovanie.

44:45
    Vhadzuje sa po ľavici domáceho brankára.

44:30
    Brilantný zákrok pravým betónom! Glevaňák drží svoje mužstvo nad vodou!

Máme pred sebou ešte veľmi krušné chvíle.

44:12
    Tento trest prichádza v tom najnevhodnejšom čase. Trestnú lavicu zahreje Tomáš Pospíšil (KEZ). Inkasuje menší trest za nedovolené bránenie v hre.

43:25
    Kežmarok nevyužíva ani presilovku o dvoch hráčov. Tlak bol veľký, ale bez úspechu.

42:50
    Kežmarok sa rozostavil a zatiaľ si len prihráva. K strele sa ešte nedostali. Jokerit vyhadzuje cez všetky čiary.

41:25
    Trestnú lavicu zahreje tentokrát Miro Božik za vrazenie na mantinel. Pred týmto zákrokom bol už avizovaný trest, konkrétne pre Tomáša Haviara za sekanie. Kežmarok má početnú výhodu o dvoch hráčov!

39:15
    Posledné minúty sa odohrávajú pred Letkom. Kežmarok vyvíja veľký tlak, avšak zatiaľ bez úspechu.

Dnešné stretnutie sleduje približne 140 divákov.

38:30
    Vynikajúca akcia Pisarčíka a Ugraya (KEZ). Prihrávkou na jeden dotyk dokázali vyšachovať hosťujúcu obranu, lenže Letkova svätyňa je v treťom dejstve asi začarovaná. Stále sme svedkami vyrovnaného stavu.

37:45
    Teplický (KEZ) sa dostal do úniku spolu s Pisarčíkom, druhý menovaný nestihol dobehnúť loptičku na útočnej modrej a akciu zmaril.

37:00
    Obe mužstvá hrajú v plnom počte.

35:50
    Veľká chyba v podaní Letka! Z brány vyšiel za bránkovú čiaru, chcel rozohrať, lenže loptička mu preskočila čepeľ hokejky. Dobiedzajúci Reľovský loptičku dobehol, nahral na červenú čiaru Olejníkovi, ktorý ani tvrdou strelou bránku trafiť nedokázal!

34:53
    A je po presilovke. Dominik Glevaňák (KEZ) inkasuje menší trest za krošček. Dodatčone inkasuje aj dvojitý 10-minútový osobný trest a taktiež v dnešnom dueli dohral. Rozhodcovia si robia poriadok na ihrisku.

34:15
    Hostia opäť vhadzujú cez všetky čiary.

34:02
    Oddychový čas hostí.

33:40
    Kežmarčania sa nevedia presadiť pred Letkom. Olejník (KEZ) vzal zodpovednosť na vlastné plecia a od červenej čiary prešprintoval až medzi kruhy, odkiaľ tvrdo vystrelil. Letko vytiahol brilantný zákrok.

33:10
    Božik (JOK) utiekol domácej obrane a na chvíľu zamestnal Glevaňáka. Medzičasom sa domáci dokázali usadiť a rozostaviť vo svojom útočnom pásme.

32:30
    Kežmarok má obrovskú šancu na vsietenie tretieho gólu. Minúta ich presilovky je už minulosťou.

31:24
    Dávid Kern to už naozaj prehnal s agresivitou a pre dnešok dohral. Inkasuje 5+DKZ za napadnutie na mantinel. Domáci diváci ho odmenili spŕškou pikantných slov.

30:30
    Nádherná akcia v podaní Ugraya (KEZ). Telom si bránil loptičku a dokonca sám aj zakončil. Letko jeho zámer prečítal.

30:01

V druhej tretine sme videli celkovo 4 góly, z toho dva na domácej strane, o ktoré sa postaral Bednár a o necelú minútu zvyšoval na 2:1 Dominik Glevaňák. Za hostí sa presadili v 18. minúte Božik a na priebežných 2:2 skóroval Chromiak.
    V tretej tretine môžeme očakávať veľkú drámu o druhé víťazstvo vo štvrťfinálovej sérii. Tá začne približne 12:47. Ostaňte s nami!

30:00

29:45
    Posledné sekundy druhej tretiny sa odohrávajú pred Letkom. Tretina sa už len dohráva.

29:17
    Jokerit Petržalka dáva gól a vyrovnáva stav stretnutia! Gól padol už v presilovke o jedného hráča, keď z ľavého kruhu prestrelil Glevaňákove betóny BRANISLAV CHROMIAK. Dráma pokračuje!
    Asistencie: Kratochvíla, Božik

28:20
    Na ihrisku je zrazu veľa priestoru. Hrá sa 3 na 3. Pospíšil bojuje čo mu sily stačia. Obrana Jokeritu si však dáva na neho veľký pozor.

28:03
    Filip Vašaš (KEZ) neudržal nervy na uzde a inkasuje menší trest za sekanie. Taktiež inkasuje dodatočne 10-minútový osobný trest.

27:40
    Olejník (KEZ) na modrej dlho rozmýšľal, prihral na ľavé krídlo Vašašovi, ktorý mal pred sebou úplne odokrytú bránku Loptičku netrafil ideálne a bránku vysoko prestrelil.

27:07
    Dalšie vylúčenie na strane hostí. Matej Matejík oslabuje svoj tím a inkasuje menší trest za podrazenie. Kežmarčania majú výhodu o jedného hráča.

26:48
    Marek Bednár (KEZ) inkasuje menší trest za napadnutie. Avšak o pár sekúnd neskôr sa opäť previnil Peter Dudík, menší trest za nedovolené bránenie v hre. Hrá sa 4 na 4.

25:15
    Miro Božik (JOK) dobehol vyhodenú loptičku a zdržiava tak hru. Kežmarčania opäť zakladajú útok.

Nasledujú veľké protesty hostí. Verdikt rozhodcu sa však zmeniť už nemôže.

24:41
    Medzičasom sa skončila presilovka Kežmarku, ale práve vidíme signalizovaný trest opäť na hosťujúcej strane. Peter Dudík mieri na lavicu hanby po tvrdom zákroku na Kromku. Inkasuje menší trest za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

23:30
    Jokerit vyhodil loptičku cez všetky čiary, následne Božik pozbieral drahocenné sekundy pre svoj tím. Loptička sa dostala k Teplickému, ktorý práve vybehoval zo striedačky, ten akciu samostatne potiahol po pravom krídle, ale loptičku za Letka prepasírovať nedokázal.

22:27
    Dávid Kern (JOK) inkasuje menší trest za nedovolené bránenie v hre.

21:30
    Kežmarok zakladá útok spoza bránky. Ich útočná akcia skončila skôr ako začala. Jokerit výborne bráni obrannú modrú.

Máme za sebou veľmi rušné chvíle, priebeh zápasu je odrazu v rukách domácich hráčov. Jokerit začína byť nervózny a agresivita na ihrisku sa začína zvyšovať.

19:18
    Kežmarok dáva druhý gól! Po necelej minúte Kežmarok strháva vedenie na svoju stranu. Z medzikružia prepálil hosťujúceho brankára DOMINIK GLEVAŇÁK.
    Asistencie: Vašaš

18:28
    Kežmarok dáva gól a využíva početnú výhodu! Netrvalo dlho a Kežmarok vyrovnáva stav stretnutia po strele MAREKA BEDNÁRA od červenej čiary, ktorá nakoniec Letkovi prepadla pomedzi betóny.
    Asistencie: Olejník L., Kromka

17:58
    Tomáš Haviar mieri na trestnú lavicu za nedovolené bránenie v hre a tým poskytuje Kežmarku šancu na vyrovnávací gól.

17:19
    Jokerit Petržalka dáva gól! Tento gól už naozaj visel len na vlásku. Najprv sa vo veľkej trme-vrme najlepšie zorientoval Rado Kováč, ale následne z pravého kruhu tvrdo vypálil MIROSLAV BOŽIK, ktorý mal veľa času na prípravu a nehytateľne trafil ľavý horný roh Glevaňákovej bránky.
    Asistencie: Chromiak, Kováč Ra.

16:26
    Dominik Glevaňák (KEZ) to prehnal s obranou a inkasuje menší trest za držanie. Jokerit má veľkú šancu otvoriť stav stretnutia.

15:30
    Domáci sa dokázali v tejto dohrávanej oslabovke ubrániť.

15:01

Kežmarčania sa budú brániť v trvaní 27 sekúnd.

Skončila prvá tretina, v ktorej sme rozvlnenú sieť za brankármi zatiaľ nevideli. V prvom dejstve sme svedkami veľmi rýchlej a tvrdej hry, čo sa kežmarským divákom nepochybne páči.
    Druhá tretina začne približne 12:05.

15:00

14:45
    Žlto-modrí sa bránia čo im sily stačia. V tejto presilovke sa dokázali párkrát vyslobodiť.

14:30
    Domáci prehusťujú obrannú modrú. Hostia majú veľký problém sa dostať do útočného pásma.

13:50
    Jokerit spustil v útočnom pásme kolotoč striel. Glevaňák ľavým betónom a následne vyrážačkou stihol strely pokryť.

13:27
    Prvé vylúčenie na domácej strane. Na trestnú lavicu mieri Dominik Korvín za nedovolené bránenie v hre, menší trest.

12:10
    Výborná kombinácia Teplický – Kromka – Olejník. Prvý menovaný chcel múdro nájsť Olejníka, nabiehajúceho si do voľného priestoru, avšak v koncovke menovaný zaváhal a stav stretnutia neotvára.

11:15
    Veľká šanca domáceho celku! Kromka zachytil loptičku na červenej čiare, vypálil a k loptičke sa dostal pred brankárom cloniaci Reľovský, ktorý v rýchlosti bránku len prestrelil.

10:30
    Kežmarská obrana sa tiež musí mať na pozore. Petržalčania hrozia rýchlymi protiútokmi. Recept na prekonanie domáceho gólmana zatiaľ nenašli.

09:40
    Výborné akcie na domácej strane. Najprv pálil z medzikružia Pospíšil, následne Kromka od modrej čiary. Tento ofenzívny tlak nedokázali pretaviť do gólovej koncovky. Letko všetky strely s prehľadom kryje.

08:15
    Hosťujúca obrana úplne prepadla a do úniku sa dostal Reľovský s Pospíšilom. Druhý menovaný nedokázal pod tiesňou obrancu zakončiť.

07:45
    Filip Vašaš (KEZ) sa svojou šikovnosťou dostal až ku Letkovi, jeho strela však len lízla ľavú tyčku. Ani po tejto akcii sa stav druhého zápasu meniť nebude.

05:30
    Petržalčania na chvíľu uzamkli svojho súpera v ich pásme. Tí sa však dokázali dostať spod tlaku a udreli na druhej strane. Jeden z hosťujúcich obrancov stečoval tvrdú strelu Lukáš Olejníka, Letko s ňou nemal problém.

03:50
    Matejík (JOK) sa presnou strelou k tyčke pripomenul domácemu brankárovi. Ten si však ľavú žrď stihol pokryť a nebezpečenstvo zažehnal.

02:30
    Pospíšil (KEZ) sa dostal k vyhodenej loptičke, so strelou neotáľal a vyslal na Letka ďalekonosnú strelu od červenej čiary. Letko si pripísal ďalší úspešný zákrok.

01:20
    Od úvodných sekúnd vidíme veľkú bojovnosť na oboch stranách. Kežmarok zakladá postupný útok spoza vlastnej bránky.

00:15
    Ihneď po vyhratom vhadzovaní unikol po pravom krídle Kromka (KEZ). Medzičasom stihol ohroziť brankára Letka.

00:01

Na úvod zaznie štátna hymna Slovenskej republiky.

MŠK Vippokerpro Kežmarok: Glevaňák M., Sudor – Bednár (A), Kundľa, Korvín, Barč, Olejník M., Kovalčík, Bafia, Gajan, Olejník L., Kromka – Teplický (C), Pisarčík (A), Glevaňák D., Vašaš, Pospíšil, Kantorek, Reľovský, Ugray, Bednarčík, Hošala

Jokerit Petržalka: Letko – Šúrek, Vančo, Dudík, Chudý, Matejík, Kern, Kramarič – Božik, Kurtín, Hudák, Kováč R., Axamit, Kováč Ró., Chromiak, Kratochvíla, Haviar, Libica, Sodoma, Guba

Rozhodca: Hatala, Kováčik.

Vážení športoví fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní online textového prenosu z 2. štvrťfinálového zápasu spod Tatier, v ktorom si sily zmerajú mužstvá MŠK Vippokerpro Kežmarok a Jokerit Petržalka. Stretnutie začína o 11:30!

Včerajší prvý štvrťfinálový duel skončil v pomere 2:6 (0:2, 1:2, 1:2). Stretnutie sa nieslo v znamení play-off so všetkým, čo k tomu patrí. Kežmarčanom sa nedarilo využiť presilové hry, avšak raz dokázali udrieť vo vlastnom oslabení po úniku Pisarčíka a Vašaša. Petržalčania hrali jednoducho, bez zbytočných vymýšľaní a vyplatilo sa.

Verme, že dnes uvidíme vyrovnanejšie a napínavejšie stretnutie týchto kvalitných tímov. Dotiahne sa Kežmarok na svojho súpera a vyrovná stav štvrťfinálovej série alebo pripadne Petržalčanom nasledujúci víkend „mečbal“ a s tým spojená veľká šanca s ukončením série v najkratšom možnom čase? To sa dozviete v našom online textovom prenose už od 11:30 hod.!

Lukáš Belejkanič

Hľadáme spravodajcu pre tím MŠK Kežmarok. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 19. Bednár (Olejník L., Kromka), 20. Glevaňák D. (Vašaš), 49. Vašaš – 18. Božik (Chromiak, Kováč Ra.), 30. Chromiak (Kratochvíla, Božik)

MŠK Kežmarok: Glevaňák M., Sudor – Bednár (A), Kundľa, Korvín, Barč, Olejník M., Kovalčík, Bafia, Gajan, Olejník L., Kromka – Teplický (C), Pisarčík (A), Glevaňák D., Vašaš, Pospíšil, Kantorek, Reľovský, Ugray, Bednarčík, Hošala
    Jokerit Petržalka: Letko – Šúrek (c), Vančo, Dudík, Chudý, Matejík, Kern, Kramarič – Božik, Kurtín, Hudák, Kováč R., Axamit, Kováč Ró., Chromiak, Kratochvíla, Haviar, Libica, Sodoma, Guba

Rozhodca: Hatala, Kováčik