Manchester United – Liverpool 2:1 (kon.) | Everton – Brighton 2:0 (kon.) | Huddersfield Town – Swansea 0:0 (kon.)
Newcastle – Southampton 3:0 (kon.) | West Bromwich – Leicester 1:4 (kon.) | West Ham – Burnley 0:3 (kon.)
Chelsea – Crystal Palace 2:1 (kon.)
Everton FC
2:0 (0:0)
Brighton & Hove Albion
Sobota 10.03.2018, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 30. kolo

Tak nakoniec sa všetko zlomilo v druhom polčase, keď si v 60. minúte vstrelil vlastný gól nešťastne Bong. V 76. minúte pridal ďalší gól Tosun a o štyri minúty navyše prišli hostia o Knockaerta, ktorý dostal červenú kartu. Rooney mal ešte možnosť zvýšiť skóre po odpískanej penalte, no skvelý Ryan hviezdu Evertonu vychytal.
    Ja sa s vami lúčim, ďakujem, že ste nás sledovali a prajem príjemný zvyšok dňa. Dovidenia. (17:59:05)

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:14.

90+5

90+3
    Sigurdsson bol teraz faulovaný v strede ihriska a loptu budú rozohrávať domáci.

90+2
    Pickford si teraz pripísal na svoje konto dobrý zákrok, keď na začiatku šestnástky vystrelil na bránu Gross, jeho strelu Pickford vyrazil len na rohový kop.

90+2
    Domáci zatiaľ držia loptu ďaleko od Pickforda, toto by mal Everton dotiahnuť už do úspešného konca.

90+1
    Rozhodca bude nadstavovať štyri minúty.

88
    A nepremenil! Rooney poslal loptu k ľavej žrdi, kde sa skvelo hodil Ryan a vychytal hviezdu domáceho tímu!
    88. Wayne Rooney (EVE)

88
    Penaltu bude kopať skúsený Wayne Rooney.
    87.

87
    Duffy fauloval v pokutovom území a počujeme hvizd rozhodcu. Everton bude kopať penaltu!

86
    Domáci sa už do ničoho neženú, lopty sa zbavujú strelou z veľkej diaľky a tá končí v Ryanovej náruči.

84
    Striedanie v tíme Everton FC: z ihriska odchádza Tom Davies, prichádza Davy Klaassen.