Chabarovsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Omsk – Ufa 5:3 (kon.) | Metallurg Magnitogorsk – Jekaterinburg 3:1 (kon.)
Čerepovec – Petrohrad 1:2 (po pr.) | Nižnekamsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Novgorod – Jaroslavľ 2:3 (po pr.)
Soči – Helsinki 2:3 (po pr.) | S.Moskva – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Avangard Omsk
5:3 (1:0, 1:1, 3:2) Stav série: 2:1
HC Salavat Julajev Ufa
cz Streda 07.03.2018, 14:00 • Omsk Arena • Play-off KHL • Play-off

50:01
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., hrubost).

44:57
    Ansel Galimov dostává 5 minut za úder hlavou + osobní trest do konce utkání za nesportovní chování.
    Grigorij Panin inkasuje pouze dvě minuty za hrubost a následovat bude hra čtyři na čtyři.

32:37
    A je zde další přesilovka Omsku. Menší trest za sekání vyfasoval Maxim Gončarov.

28:44
    Oskars Bartulis posléze fauluje ve své třetině. Následují dvě minuta za podražení pro hostujícího beka.

15:24
    Jegor Martynov následně posílá svůj celel do čtyř. Vyhodil totiž kotou za mantinel z vlastního pásma a dostává dvě minuty za zdržování hry.

11:30
    Početní výhodu si vyzkouší i Avangard. Maxim Majorov inkasuje dvě minuty za podražení.

08:12
    První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté. Ilja Děrvuk dostává menší trest za vysokou hůl.

06:06
    Následuje vyloučení na obou stranách za potyčku u střídaček. Na trestnou lavici na dvě minuty za hrubost již usedá Ilja Michejev a Maxim Gončarov.

Radomír Fukala

Góly a asistencie: 13. Sundström (A. Petersson, Berezin), 35. Purcell (A. Petersson, Čudinov), 49. Sundström (Stas), 52. Medvedev (Košelev), 60. Kugryšev – 35. Panin (Kemppainen, Omark), 56. Kemppainen, 59. Omark (Burdasov, Hartikainen)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, Medvedev (C), Minejev, Čudinov (A), Děrvuk, Berezin, Chochlov – Rau, Stas, A. Galimov – Purcell, Sundström, A. Petersson – Chochriakov, Fisenko, Kugryšev – Michejev, Semionov (A), Košelev.
    HC Salavat Julajev Ufa: Nalimov (Karejev) – Larsen, Panin (C), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen (A), Kemppainen, Omark – Lisin (A), Juňkov, Fjodorov – Burdasov, Kuzmin, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin – I. Makarov.

Rozhodca: Bondar, Kuljov – Viljugin, Maitak

Diváci: 7 820