Čeljabinsk – Nižnekamsk 4:3 (kon.) | Ufa – Omsk 2:1 (kon.) | Jekaterinburg – Metallurg Magnitogorsk 1:4 (kon.)
Kazaň – Chabarovsk 2:1 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Stav série: 3:2
Avangard Omsk
cz Sobota 10.03.2018, 12:30 • Ufa Arena • Play-off KHL

A je dobojováno! Třetí bod na svojí stranu získává domácí tým Salavat Julajev Ufa, která vítězi po boji 2:1. Na začátku zápasu byla horším týmem, ale pomohla jí přesilová hra pět na tři, ve které vytěžila první gól. Ve druhé třetině přidala druhý a opět byl autorem Joonas Kemppainen. Ze strany Omsku přišlo už pouze snížení v poslední části, ale na vyrovnání už se hostující celek nezmohl.

To je ode mě pro tuto chvíli vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (14:46:46)

59:32
    Furch jde z brány!

58:55
    Pro hosty je vyloučení Semjonova velká komplikace do závěru zápasu.

58:25
    Oddechový čas pro hosty.

58:25
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., podražení).

58:00
    Dvě minuty do konce. Avangard na puku.

56:44
    Něco málo přes tři minuty zbývají hostujícímu Omsku. Ten se nemůže usadit v útočném pásmu.

55:02
    Na druhé straně se musel činit také Furch, kterém po jednom z pokusů projel touš za zády.

54:25
    Scrivens musel předvést zákrok proti nepříjemné střele od modré.

Dnešní páté osmifinále sleduje 8070 diváků.

52:20
    Z pravé strany si najížděl na Furcha Busarov, ale jeho bekhendový pokus nikdo před českým gólmanem netečoval.

51:27
    Omsk se žene za vyrovnáním. Čeká nás velice napínavých posledních osm minut.
    49:24 André PETERSSON - 2:1

49:24
    Avangard právě vstřelil branku!
    A máme tu drama! V přesilové hře hosté snižují na rozdíl jedné branky. ANDRÉ PETERSSON dostal kotouč na vrchol levého kruhu, sjel si na střed a přesnou střelou, kterou otřel ještě o tyč, snižuje na rozdíl jediné branky.
    Asistence: Maxim Berezin, Teddy Purcell.

47:39
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Johan Sundström – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Maxim Gončarov – 2 min., krosček).

Aleš Skok

Góly a asistencie: 9. Kemppainen (Omark, Larsen), 30. Kemppainen (Lisin) – 50. A. Petersson (Berezin, Purcell)

HC Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Loginov, Larsen, Arzamascev, Gončarov, Panin, M. Osipov, Jelizarov, S. Garejev – Omark, Kemppainen, Hartikainen – I. Makarov, Zubov, Lisin – Tkačov, M. Majorov, Burdasov – Soloduchin, Busarov, Kuzmin.
    Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Medvedev, Martynov, Čudinov, Minejev, Berezin, Děrvuk, Nazarkin – A. Galimov, Stas, Rau – A. Petersson, Sundström, Purcell – Košelev, Semionov, Michejev – Kugryšev, Chochriakov, Lemťugov – Manukjan.

Rozhodca: Gusev, Gofman