Poprad – Miškovec sk 2:3 (kon.)
HK Poprad
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
DVTK Miškovec
Utorok 14.11.2017, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Vyšehradský pohár • Semifinále

V poslednej časti hry sme videli vcelku zaujímavú drámu, Poprad bojoval do posledných sekúnd, no stačilo to iba na jeden gól, ktorý v 56. minúte strelil Dinda. Miškolc teda odchádza z Popradu s víťazstvom a pred odvetou má o trochu lepšiu pozíciu. Odveta je naplánovaná o dva týždne v utorok, teda 28. novembra v Miškolci.

Ďakujeme za pozornosť. (20:05:01)

59:39
    Anssi Rantanen šikovne obišiel Corbeilovu bránku. Domáci brankár stratil balans, spadol, Rantanen sa pokúsil zasunúť z opačnej strany, no v poslednej chvíli zabránil gólu König.

59:07
    Hostia sa v pásme neusadili, puk získal Hvila a nekompromisne ho odpálil cez všetky čiary.

58:45
    Poprad si už asi definitívne pochoval svoje nádeje na vyrovnanie. Iľja Davydov dostáva dve minúty za držanie.

58:10
    Mlynarovič sa pretlačil do útočného pásma, prenechal puk Štrauchovi medzi kruhmi. Jeho strela skončila na Adorjanovi a hostia potom upratali puk do bezpečia.

57:49
    Galanisz sa tlačil do útočného pásma, následne sa snažil prihrávkou niekoho nájsť, no veľmi sa mu to nepodarilo.

57:23
    Paločko vypálil od modrej čiary, jeho delovka však skončila iba priamo na brankárovi Adorjanovi.

56:08
    Začalo sa trochu hrať aj pred Corbeilom. János Vas vybojoval puk v rohu klziska, dostal sa s ním pred bránku a bekhendom zakončil. Corbeil si bránku postrážil.

55:21
    Poprad dal gól!
    Tak domáci predsa len ešte možno zdramatizujú tento zápas! Svitana posunul puk medzi kruhy ĽUBOMÍROVI DINDOVI, ktorý vystrelil z prvej a trafil naozaj veľmi dobre!
    Asistencie: Patrik Svitana, Samuel Mlynarovič.

54:46
    Príležitosť sme videli na opačnej strane. Puk dostal medzi kruhy Galanisz, ktorý strieľal švihom, ale Corbeil si ho krásne vychutnal semaforom.

54:34
    Davydov to teraz vzal na seba. Vnikol do pásma po ľavej strane, vypálil z kruhu, no netrafil priestor bránky.

53:57
    Teraz mal ideálnu možnosť Šitikov, ktorému prihral Hvila, no následne do odkrytej časti bránky sa už Šitikov netrafil.

53:28
    Hokejisti Miškolcu hrajú svoje oslabenie naozaj úspešne. Popradu sa zatiaľ nedarí ani v dvojnásobnej presilovke vytvoriť gólové šance.

52:33
    Presilovka pre domáci celok. Attila Pavuk dostáva dve minúty za napadnutie hlavy a krku a ešte aj 10 minút za nešportové správanie. Ďalšie dve minúty dostáva aj Bylasz Lada.

51:16
    Heizer prihral krížom v útočnom pásme Šitikovi, ktorý sa mohol dostať do sľubnej pozície, ale to by nesmel zabudnúť puk za sebou.

50:37
    Krempaský vnikol s pukom do pásma a aj vystrelil od modrej čiary. Jeho delovka však skončila priamo na brankárovi Miškolcu.

49:50
    Mlynarovič prenechal puk na pravom kruhu Svitanovi, ktorý vypálil na bránku, no gólman Adorjan opäť úspešne použil svoju vyrážačku.

48:26
    Poprad sa od začiatku tretej tretiny snaží byť stále čo najbližšie k bránke gólmana Adorjana. A zatiaľ sa mu to celkom darí. Hráči Miškolcu v tretej tretine sa do útočného pásma dostávajú naozaj len sporadicky.

47:19
    Ježek sa oprel do puku na modrej čiare. Jeho delovka skončila na gólmanovi Adorjanovi, ktorý ju hokejkou vytlačil na zadný mantinel.

Dnešné stretnutie sleduje 320 divákov.

45:34
    Matúš Paločko vnikol do pásma po pravej strane, dostal sa na kruh a odtiaľ strieľal. Jeho pokus však nesmeroval do priestoru bránky.

44:26
    Hvila vykorčuľoval s pukom po ľavom krídle a následne si ho nahodil do útočnej tretiny. Potom mu však v ďalšom pohybe zabránil protihráč a ďalej sa teda nedostal.

43:04
    Svitana vnikol do pásma po pravom krídle a podarilo sa mu aj vystreliť. Jeho koncovku však Adorjan s prehľadom vytlačil.

41:27
    Rapáč hľadal pred bránkou Jindřicha Abdula, ktorý sa tam snažil uvoľniť, no nakoniec presnú prihrávku nedostal.

40:47
    Hvila bojoval o puk pred bránkou, no nepodarilo sa mu ho napokon pretlačiť cez gólmana Adorjana až do siete.

40:15
    Fabian posunul bekhendom puk Štrauchovi medzi kruhy, no nebola to vydarená strela. Puk skončil na plexiskle.

40:01

V prostrednej časti hry sme videli po jednom góle na oboch stranách. Najprv v 23. minúte znížil Kroták, Poprad zvýšil obrátky, ale Miškolc si dvojgólové vedenie prinavrátil. V 32. minúte sa presadil Sakaris.
    Tretia tretina sa začne približne o 19:30.

40:00

39:19
    Rapáč posunul pred bránku Abdulovi, ktorý sa ocitol vo výbornej pozícii, no blafákom už nedokázal Adorjana rozhodiť a trafil iba do jeho betónu.

38:30
    Hvila si spracoval puk na ľavom krídle, dostal sa do útočného pásma, no následne jeho delovka smerovala iba do Adorjana.

37:38
    Adrián Tóth krížnou prihrávkou hľadal svojich spoluhráčov, ktorí už smerovali pred bránku, no veľmi sa mu to nepodarilo.

36:12
    János Vas sa natlačil do útočného pásma po ľavom krídle, pokúšal sa brankára Corbeila prudkou strelou prekvapiť, no veľmi mu to nevyšlo.

34:49
    Pavuk vzal súboj s Fabianom pri mantineli trošku osobnejšie, začal ho päsťami napádať, no hlavný rozhodca mu hlasným pokrikom dal najavo, že takto sa jednoducho jednať nemá.

33:35
    Krempaského strela od modrej čiary skončila priamo na brankárovi Adorjanovi, ktorý puk pokryl a už ho nechal u seba.

33:03
    Nikandrosz Galanisz sa prekľučkoval cez celé ihrisko, no v útočnom pásme stroskotal na obrancovi Fabianovi a na Corbeila už teda nevystrelil.

31:04
    Miškolc dal gól!
    Hostia však presilovku využívajú! Magosi z ľavého kruhu z uhla posunul puk pred bránku na PETRA SAKARISA, ktorý pohotovou strelou pomedzi nohy prekvapil Corbeila!
    Asistencia: Bálint Magosi.

30:36
    Poprad sa zatiaľ bráni s prehľadom. Hvila dobre zapracoval dvakrát, získal puk a následne ho aj bezpečne odstránil z obranného pásma.

30:09
    Dvojnásobná prevaha pre hostí. Peter Lichanec dostáva dve minúty za napadnutie.

29:27
    János Vas sa oprel do puku na modrej čiare a tvrdo vypálil. Jeho delovka skončila na Corbeilovej hokejke a následne na ochrannej sieti.

29:00
    Presilovka pre hostí. Matúš Paločko dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

28:04
    Poprad zvýšil nasadenie a vytvára si ďalšie príležitosti. Rapáčovi sa v dobrej šanci pred bránkou ukazoval Abdul, no zakončil iba do Adorjana.

27:18
    Jed Rusk vyrazil do útočného pásma po ľavej strane. Jeho zakončenie však smerovalo mimo brány gólmana Corbeila.

26:28
    Davydov vypálil z ľavého kruhu. Jeho delovka sa skončila na betóne brankára Adorjana, no celkom ho prekvapila.

25:20
    Dinda zachytil puk v strednom pásme, no okamžite ho nahodil prudko na bránu. Adorjan zachytil a prenechal ho svojim spoluhráčom.

24:08
    Česánekova strela od modrej čiary opečiatkovala bočnú sieť Adorjanovej bránky. Hráči Miškolcu sa následne chceli dostať do rýchleho protiútoku, ale domáci sa v presile vrátili dozadu.

23:35
    Domáci naďalej aktívni. Rapáč potiahol puk po ľavom krídle, už chcel posúvať krížom na Štraucha, no akosi stratil balans a puk stratil.

22:51
    Tak predsa len Poprad využíva presilovku. Mlynarovičova strela sa od Adorjana odrazila, tak ju tento hráč posunul k opačnej žrdi na ARNEHO KROTÁKA, ktorý skóroval do odkrytej časti brány.
    Asistencie: Samuel Mlynarovič, Patrik Svitana.

22:41
    Popradčania si zatiaľ iba prihrávali v pásme. Až teraz však prišla strela od Davydova, ktorá skončila na Adorjanovej vyrážačke.

21:51
    Ďalšie vylúčenie na strane hostí. Za podrazenie si dve minúty odsedí Matyas Vojtkó a Poprad bude hrať presilovku.

21:28
    Presilovka pre Miškolc sa však celkom rýchlo končí. Attila Pavuk dostáva dve minúty za hákovanie.

21:03
    Sakaris šikovnou prihrávkou našiel medzi kruhmi Ladu. Jeho strela z prvej skončila na výstroji gólmana Corbeila.

20:32
    DVTK však získava presilovú hru. Samuel Mlynarovič dostáva dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou.

20:27
    Hostia hneď aktívni v úvode druhej tretiny. Magosi sa pretlačil do útočného pásma, prešiel poza bránku a snažil sa prekvapiť Corbeila. Jeho pokus však veľmi nevyšiel.

20:01

Úvodná časť hry viacmenej patrila hosťujúcim hráčom. Miškolc po góloch Miskolcziho a Leppanena vedie nad Popradom 0:2.
    Druhá tretina sa začne približne o 18:44.

20:00

19:38
    Davydov prebral puk v obrannom pásme, no následne ho okamžite poslal von cez celé klzisko a je to icing. Posledná minúta sa akosi naťahuje.

19:22
    Strela Nikandrosza Galanisza z ľavého kruhu skončila bezpečne v moci brankára Corbeila. Hra bola prerušená a vhadzuje sa po jeho pravici.

19:06
    Hokejisti Miškolcu strážili stredné pásmo a Poprad to musel skúšať na viackrát. Nakoniec König chcel nahodiť puk, ale to bolo tiež zblokované a puk skončil až pri tribúne.

17:56
    Štrauch vrátil puk Rapáčovi na pravý kruh. Rapáč ho stihol ešte poslať na bránku, no následne gólman Adorjan predviedol jasný zákrok.

16:48
    Svitana si po modrej čiare párkrát vymenil puk s Königom a následne sa rozhodol pre strelu. Tá mu však nevyšla, Galanisz mu ju zblokoval.

15:35
    Podtatrancom sa na úvod podarilo rozostaviť presilovkový tvar, ale dlho to netrvalo. Hostia sa puku zmocnili a poslali ho von z obranného pásma.

15:00
    Príležitosť pre Poprad revanšovať sa. János Vas dostáva menší trest za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

14:03
    Maďarský Jegesmedvék využíva aj druhú presilovku a zvyšuje svoj náskok! Puk sa dostal na modrú čiaru k JARKKOVI LEPPANENOVI, ktorého delovka z osi ihriska skončila za Corbeilom, ktorý naozaj skoro nič nevidel.
    Asistencie: Mark Miskolczi, Nikandrosz Galanisz.

13:36
    Lichanec sa individuálne pretlačil do útočného pásma, napokon však medzi kruhmi puk stratil a potom zrejme z frustrácie fauloval. Odsedí si dve minúty za krosček.

12:41
    Popradčania rozbiehali sľubný útok, no veľmi sa to dobre neskončilo. Heizer s Hvilom si čo sa týka pohybu nerozumeli. Skončilo sa to odpískaným ofsajdom.

11:41
    Hostia využívajú presilovku a dostávajú sa do vedenia! Joe vypálil od modrej, Corbeil iba vyrazil pred seba. Puk zachytil Galanisz, presunul ho napravo na MARKA MISKOLCZIHO, ktorý dorazil z prvej do prázdnej bránky!
    Asistencie: Nikandrosz Galanisz, Bálint Magosi.

11:10
    Pred bránkou sa dobre ukazoval spoluhráčovi Mark Miskolczi, no nepodarilo sa mu z prvej zasiahnuť puk.

10:28
    Presilovka pre Miškolc. Za podrazenie dostáva dve minúty Martin Krempaský.

09:34
    Mark Miskolczi si prevzal puk v útočnom pásme, otočil sa smerom k bránke, namieril a vystrelil. Jeho nie veľmi razantná strela skončila v pripravenej Corbeilovej lapačke.

08:37
    Heizerova strela spomedzi kruhov nebola veľmi dôrazná, no odrazila sa tam, kam sa asi mala. Pri bránke totižto číhal Hvila a dorážal do žrde.

08:01
    Svitana vykorčuľoval do útočného pásma po pravom krídle a aj sa mu podarilo vystreliť. Jeho strela príklepom mierila na vyrážačku gólmana Adorjana.

07:28
    Krempaský vybojoval puk v súboji s protihráčmi, zašiel s ním za bránku a odišiel striedať. Následne sa však popradskí hokejisti dopustili icingu.

06:36
    Štrauch vletel do pásma a rozumne prenechal puk medzi kruhmi Rapáčovi, ktorý vyslal šikovnú strelu. Tento pokus skončil na Adorjanovej vyrážačke.

05:57
    Magosi šikovnou prihrávkou cez Fabiana hľadal Galanisza, no obranca Fabian si ľahol do prihrávky a zastavil ju. Navyše bola posunutá aj popradská bránka.

05:08
    Fabianovi sa nepodarilo úspešne posunúť puk dopredu na svojich spoluhráčov. Jeho nedôrazná prihrávka skončila na hokejke Rasmusa Kulmalu.

04:25
    Poprad dokázal vyhrať buly v útočnom pásme a vytvoriť presilovkový tvar. Abdulovi šikovne nakorčuľoval pred bránku Hvila, no dostal iba nepresnú prihrávku, ktorú nespracoval.

03:28
    Presilovka pre Poprad. Za podrazenie si dve minúty odsedí Mark Miskolczi.

02:42
    Hokejisti Miškolcu poslali puk von z obranného pásma a nechali ho súperovi, aby mohli dostatočne prestriedať.

02:04
    Brankár Adorjan si pripísal na svoje konto prvý úspešný zákrok, keďže musel čeliť strele Petra Lichanca z ľavého kruhu.

01:42
    Rapáč potiahol puk do útočného pásma, no následne si vôbec nerozumel so spoluhráčom Šterbákom. Domáci stratili puk a súper ho vyhodil.

00:58
    Popradčanom sa podarilo získať puk a pokúšajú sa o prvý útok z vlastnej obrannej tretiny. Hráči Miškolcu však veľmi aktívne napádajú.

00:12
    Úvodné buly vyhrali domáci, no König pokazil prihrávku z obranného pásma. Zachytil ju Magosi, ktorý sa snažil hľadať svojich spoluhráčov, ale tiež veľmi neuspel.

00:01

Na ľadovej ploche už máme oba tímy. Popradčania v modrých dresoch a hráči Miškolcu v bielych.

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Fabian (C), König, Davydov, Ježek, Šterbák, Česánek, Dinda, Krempaský – Štrauch, Mlynarovič (A), Svitana (A) – Hvila, Heizer, Šitikov – R. Rapáč, Lichanec, Abdul – Kroták, Paločko ml., Paločko

DVTK Miškolc: Adorjan (Kiss) – Rusk, Leppanen, Rantanen (A), Lada, Joe, Vojtkó, Ruikka, Köllö – Miskolczi, Galanisz, Magosi (C) – Sakaris, Vas (A), Kulmala – A. Tóth, Berta, Pavuk – G. Tóth, Rito, Albert.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo semifinálového stretnutia Višegrad Cup-u, v ktorom HK Poprad na svojom štadióne privíta DVTK Jegesmedvék – Miškolc. Zápas sa začína o 18:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Popradskí hokejisti si zatiaľ v premiérovom ročníku Vyšehradského pohára počínajú statočne. V základnej časti sa im podarilo vyhrať tri zápasy zo štyroch (nad Fehérvárom 4:3, nad UTE Budapešť 4:2 a nad MAC Budapešť 3:4), čo ich posunulo priamo do štvrťfinále, v ktorom narazili na UTE Budapešť. Z prvého zápasu si z hlavného mesta Maďarska odniesli jasné víťazstvo 1:4 a doma to už bola iba dá sa povedať povinná jazda, ktorú kamzíci zvládli a vyhrali 5:1. V domácej súťaži sú Popradčania po reprezentačnej prestávke v tabuľke presne v strede, konkrétne na 5. mieste so ziskom 37 bodov a skóre 59:57.

DVTK Miškolc vstúpil do Višegrad Cup-u proti slovenským celkom úspešne. Najprv porazil v základnej časti práve mužstvo Popradu 4:3 po predĺžení, pripísal si víťazstvo nad Novými Zámkami 4:0, no potom prišla prehra s Nitrou 6:1. Hokejisti DVTK sa však otriasli a v poslednom zápase základnej časti porazili Žilinu 3:4 a práve Žilina sa stala štvrťfinálovým súperom Jegesmedvéku. DVTK si jasne počínal aj v prvom kole vyraďovacej časti, najprv porazili vlkov vonku 1:5 a následne aj doma 6:4 a vybojoval si miestenku v štvrťfinále. V maďarskej lige DVTK zatiaľ dominuje. Nachádza sa na 1. mieste so ziskom 36 bodov a trojbodovým náskokom nad druhým MAC Budapešť.

Paralelne s týmto stretnutím sa bude hrať aj druhý semifinálový zápas medzi Fehérvárom AV19 a HK Nitra, ktorý sa začína o 18:45. My sa však v tomto on-line prenose budeme venovať stretnutiu HK Poprad – DVTK Miškolc. Prajem vám pekný športový zážitok!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 23. Kroták (Mlynarovič, Svitana), 56. Dinda (Svitana, Mlynarovič) – 12. Miskolczi (Galanisz, Magosi), 15. Leppanen (Miskolczi, Galanisz), 32. Sakaris (Magosi)

DVTK Miškovec: Adorjan (Kiss) – Rusk, Leppanen, Rantanen (A), Lada, Joe, Vojtkó, Ruikka, Köllö – Miskolczi, Galanisz, Magosi (C) – Sakaris, Vas (A), Kulmala – A. Tóth, Berta, Pavuk – G. Tóth, Rito, Albert