Liverpool – Manchester United 0:0 (kon.) | Burnley – West Ham 1:1 (kon.) | Crystal Palace – Chelsea 2:1 (kon.)
Manchester City – Stoke City 7:2 (kon.) | Swansea – Huddersfield Town 2:0 (kon.) | Tottenham – Bournemouth 1:0 (kon.)
Watford – Arsenal 2:1 (kon.)
Manchester City
7:2 (3:1)
Stoke City FC
Sobota 14.10.2017, 16:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 8. kolo

Druhý polčas začal rýchlom gólom hostí a stav bol znížený na 3:2! Napokon však domáci strelili štyri gól v rade a tak vyhrávajú zaslúžene tento zápas vysokým rozdielom 7:2!

S týmto konštatovaním sa už s Vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok večera. Zápasom Vás sprevádzal Miroslav Revaj. (17:53:01)

90+4

90+3
    David Silva vybojoval pre svoj tím ešte rohový kop.

90+2
    Žltú kartu dostáva Ibrahim Afellay (Stoke City FC).

90+1
    Zápas sa však už prakticky len dohráva, City tak aj po tomto zápase ostane na čele ligovej tabuľky.

90
    Tak napokon Craig Pawson nadstavuje ešte 3 minúty!

89
    City teraz presúva svoju kombináciu pred svojho brankára, zrejme už nič zaujímavého v tomto zápase neuvidíme.

88
    Aj v závere zápasu hrajú domáci veľmi aktívne, napokon pokračuje aj Walker, ale do hry sa moc nezapája.

87
    Domáci sa presunuli pred bránu hostí, v sľubnej pozícii sa napokon ocitol David Silva, ale jeho pokus minul priestor troch žrdí.

85
    V hre sa tak zatiaľ pokračuje bez domáceho futbalistu, do konca tohto zápasu už veľa času neostáva.

84
    Walker v drese domácich ostáva ležať na ihrisku a zrejme bude musieť byť ošetrený. Domáci tréner však už striedať nemôže.

82
    Do zakončenia sa teraz dostával Sterling, ale obrana hostí ho včas od lopty odstavila a tak domáci futbalista ďalší gól nepridal.

81
    City sa však ešte dostáva na útočnú polovičku, Stoke sa tak zrejme bude musieť brániť aj v závere zápasu a snažiť sa už neinkasovať.

80
    Do konca zápasu ostáva približne 10 minút, o osude je už dávno rozhodnuté. Zápas sa tak už zrejme bude iba dohrávať.
    79. Bernardo Silva (MAC) - 7:2

79
    Manchester City dal gól!
    Siedmy gól v bráne hostí! City znova preniklo na útočnú polovičku, v pokutovom území Stoke sa k lopte dostal BERNARDO SILVA a zoči-voči brankárovi nezaváhal a upravuje skóre zápasu na 7:2!

77
    Stoke poslalo loptu do stredu ihriska, tam však domáci znova rozbiehajú svoju kombináciu a snažia sa preniknúť pred bránu hostí.

76
    Domáci sa už usadili na útočnej polovičke, hostia sa tak znova dostávajú pod tlak svojho súpera. CIty momentálne kombinuje pred pokutovým územím.

75
    City momentálne kombinuje na svojej polovičke, snaží sa už o prienik na územie svojho dnešného súpera. Gündoğan posiela dlhú loptu smerom dopredu.

74
    Stoke sa ešte snaží zakladať útočné výpady, ale domáci si až na tú prvú minútu v druhom polčase dávajú v tomto dejstve v obrane pozor a hostí do ničoho nepúšťajú.

73
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Fernandinho, prichádza Yaya Touré.

72
    Delph utekal za dlhou prihrávkou pred bránu hostí, k lopte sa však napokon nedostal a brankár Butland berie loptu do svojich rukavíc.

70
    Náskok lídra súťaže je už o 4 góly a tak sa domáci nemajú kam ponáhľať. Zrejme tak ž veľa zaujímavých situácii neuvidíme, ale snáď City bude chcieť svojich divákov ešte potešiť.

69
    Sledovali sme ojedinelý útok hostí, Afellay sa dostával postupne do zakončenia, ale Walker ho včas od lopty odstavil.

68
    Tempo hry opäť mierne opadá, domáci sú aj naďalej pri lopte a kontrolujú priebeh hry.

66
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Kevin De Bruyne, prichádza Ilkay Gündoğan.

65
    Priamy kop domácich napokon rozohral Sané, jeho pokus len tesne minul bránu hostí!

64
    A domáci hrajú aktívne aj naďalej, po nedovolenom zákroku získavajú priamy kop na útočnej polovičke.

63
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Gabriel Jesus, prichádza Bernardo Silva.
    62. Leroy Sané (MAC) - 6:2

62
    Tak teraz je snáď už akýkoľvek odpor hostí zažehnaný! Opäť bol na začiatku celej akcie De Bruyne, ktorý poslal presnú prihrávku na LEROYE SANÉHO, ten išiel sám na brankára Butlanda a strelou pomedzi nohy poslal loptu so brány – 6:2!
    60. Fernandinho (MAC) - 5:2

60
    Tak toto bola naozaj paráda! Delph posunul loptu na FERNANDINHA a ten skvelou strelou z väčšej vzdialenosti poslal loptu do horného rohu brány hostí – 5:2!

59
    City teraz založilo rýchly protiútok, Jesus bol faulovaní a tak domáci pri lopte ešte ostávajú.

57
    K lopte sa teraz dostávajú hostia, ale nedarí sa im preniknúť na útočnú polovičku. Domáci ich však nikam nepúšťajú a bránia stred poľa.
    56. Gabriel Jesus (MAC) - 4:2

56
    No a moje slová sa teraz aj potvorili, je tu štvrtý gól domácich futbalistov! A opäť v tom mal svoje prsty De Bruyne, ktorý v pokutovom území našiel presnou prihrávkou GABRIELA JESUSA a ten parádnou strelou do horných častí brány posiela svoj tím do vedenia o dva góly – 4:2!

55
    Domáci futbalisti sú aj naďalej častejšie pri lopte a postupne sa tlačia na dostrel brány svojho súpera. Stoke síce šokovalo rýchlym gólom, ale už je všetko opäť v réžii City.

54
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Thomas Edwards, prichádza Ramadan Sobhi.

53
    Pri lopte sú momentálne domáci futbalisti, postupne sa snažia dostať na dostrel brány hostí.

52
    Hosťujúci Edwards sa pi prechádzajúcej situácii zrejme zranil a nebude môcť v hre pokračovať. Pri postrannej čiare sa už schyľuje k striedaniu.

51
    Napokon to priamou strelou na bránu vyskúšal David Silva, jeho pokus bol však nepresný a Butlanda neohrozil. Uvidíme, čo prinesú ďalšie minúty tohto zápasu.

50
    Domáci po faule na Fernandinha získavajú priamy kop, tlak City sa tak už postupne znova stupňuje.

49
    City sa aj naďalej drží na útočnej polovičke, zatiaľ sa však domácim nedarí dostať sa do zakončenia. Druhý polčas sa však ešte len rozbieha.

48
    Domáci tak teda na nič nečakajú a okamžite sa snažia o rýchly odpoveď. Stoke sa tak teraz musí brániť, ale hostia už dvakrát ukázali, že vedia pohroziť.
    47. Kyle Walker (STK) - 3:2

47
    Stoke City FC dalo gól!
    Tak to je teda úvod do druhého polčasu ako hrom! Asi som to s tým predčasným rozhodnutím zakríkol, pretože v úvode druhého polčasu dávajú hostia gól a znižujú na rozdiel jedného gólu. Do pokutového územia domácich smeroval center, naň si dobre vyskočil Diouf a KYLE WALKER loptu nešťastne tečoval do vlastnej brány – 3:2!

46
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Jesé, prichádza Ibrahim Afellay.
    Striedanie v tíme Stoke City FC: z ihriska odchádza Kevin Wimmer, prichádza Bruno Martins Indi.

46

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, druhý polčas sa tak už čoskoro začne!

Sledovali sme zaujímavý prvý polčas, v ktorom jase dominovali domáci futbalisti a postupne gólmi Jesusa, Sterlinga a Davida Silvu išli do vedenia 3:0! Napokon sa v závere prvého polčasu podarilo hosťom prekvapujúco znížiť gólom Dioufa na 3:1!

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 17:04!
    45+2.

45+2

45+1
    De Bruyne sa v pokutovom území dostal do zakončenia na bránu hostí, ale Butland si pripisuje úspešný zákrok a loptu vyráža do bezpečia.

45
    Craig Pawson nadstavuje ešte 2 minúty!
    44. Mame Diouf (STK) - 3:1

44
    Ale pozor! V závere prvého polčasu dávajú hostia prekvapujúco gól a tak znižujú náskok domácich. Jesé poslal presnú prihrávku pätičkou na MAMEHO DIOUFA a jeho strelu zrejme ešte niekto tečoval a lopta padla do domácej brány – 3:1!

43
    Stoke sa následne snažilo o rýchly útočný výpad, ale hostia si pomohli faulom a tak je už lopta na kopačkách domácich futbalistov.

42
    David Silva sa pekne predral cez obranu hostí, následne aj zakončil, ale Butland nohou loptu vyrazil do bezpečia a zachránil tak svoj tím od ďalšieho gólu!

40
    Po kratšej dobe teraz musel zasahovať aj brankár hostí Butland, ale so slabšou strelou Sterlinga si poradil úspešne a loptu už rozohral na svojich spoluhráčov.

39
    V týchto chvíľach síce nevidíme takú veľkú dominanciu domácich ako nedávno, ale aj naďalej sa hrá na obrannej polovičke Stoke a tak má CIt všetko pod kontrolou.

38
    Do zakončenia na bránu hostí sa teraz hnal Sterling, ale postranný rozhodca signalizuje ofsajd. Ani v závere prvého polčasu sa tak nič nemení.

37
    Stoke sa teraz na malú chvíľu dostalo na útočnú polovičku, ale po nedovolenom zákroku loptu stráca a tak môžu ísť dopredu domáci futbalisti.

36
    Dnes veľmi aktívny De Bruyne sa snažil o individuálny prechod pred bránu hostí, ale obrana Stoke ho včas od lopty odstavila a nedovolila domácej hviezde zakončiť.

35
    Silva teraz centroval na Saného, ale domáci futbalista sa už do zakončenia nedostal. Do konca prvého polčasu ostáva približne 10 minút.

34
    Napokon sa hosťom podarilo založiť rýchly útočný výpad, Zouma sa však prezentoval iba nepresnou strelou a tak sa aspoň Ederson zamestná v podobe výkopu do svojej brány.

33
    City teraz kombinuje na svojej polovičke, domáci sa nemajú kam ponáhľať, majú už náskok o tri góly.

32
    Tempo hry začína mierne opadať, domáci sú však aj naďalej častejšie pri lopte a kontrolujú priebeh zápasu. Stoke sa snaží zapojiť aj do útočnej aktivity, ale hosťom sa to stále nedarí.

31
    Túto situáciu napokon hostia úspešne ubránili, za malú chvíľu sa však domáci opäť dostávajú k lopte.

30
    Sané dostal loptu do pokutového územia hostí, City sa už pripravuje k rohovému kopu. Butland si tak organizuje spoluhráčov pred svojou bránou.

29
    Domáci znova kombinujú pred pokutovým územím svojho dnešného súpera, toto je už naozaj enormný tlak domáceho celku a hostia mu len ťažko odolávajú.

28
    Zrejme tak už môžme povedať, že o osude zápasu je rozhodnuté takto skoro. Hostia sa zatiaľ prakticky nedostali pred domácu bránu a neustále čelia tlaku City.
    27. David Silva (MAC) - 3:0

27
    A je tu ďalší gól v bráne hostí! City sa dostalo pred bránu Stoke, sledovali sme krásnu kombináciu domácich futbalistov, Sterling sa neulakomil a poslal loptu na DAVIDA SILVU a ten aj v páde úspešne zakončil – 3:0!

26
    Na pozore sa teraz musel mať obranca Wimmer, ale počínal si úspešne a Jesusa do zakončenia nepustil. City je však aj naďalej na útočnej polovičke.

24
    O ďalší center pred bránu hostí sa postaral Jesus, ale túto loptu dokázali obrancovia Stoke dostať do bezpečia a aspoň na chvíľu sa tak hosťujúce mužstvo dostalo z tlaku.

23
    City sa postupne čoraz bližšie dostáva k bráne hostí, Stoke je tak v prvom polčase zatiaľ iba v úlohe štatistu.

22
    Hostia sa snažili o rýchly útočný výpad, ale lopta už je na kopačkách domácich futbalistov, ktorí rozbiehajú svoju kombináciu.

21
    Do pokutového územia hostí teraz centroval Sané, ale nikto z jeho spoluhráčov na loptu nedočiahol a tak to bude výkop od brány Stoke.

20
    V 20. minúte zápasu tak majú domáci náskok o dva góly a aj naďalej hrajú veľmi aktívne. City tak zatiaľ nenecháva nič na náhodu a Stoke sa prakticky k lopte nedostáva.
    19. Raheem Sterling (MAC) - 2:0

19
    O malú chvíľu dávajú domáci aj druhý gól a tak sa dostávajú do vedenia o dva góly! Opäť mal v tomto góle prsty De Bruyne, ktorý našiel presnou prihrávkou Saného, ten ešte stihol loptu posunúť RAHEEMU STERLINGOVI a lopta skončila v bráne hostí – 2:0!

18
    Domáci hrajú aj naďalej aktívne, opäť sa presúvajú na útočnú polovičku a Stoke tak neostáva nič iné, ako sa len brániť a ustáť tento nápor svojho súpera.
    17. Gabriel Jesus (MAC) - 1:0

17
    A napokon je tu prvý gól tohto zápasu a zaslúžene ho dávajú domáci futbalisti. City sa znova držalo na útočnej polovičke, Kevin De Bruyne vyslal loptu na Walkera, ktorý ju posunul na GABRIELA JESUSA a ten už mal ľahkú prácu – 1:0!

15
    Ďalšia lopta smerovala pred bránu hostí, ale Zouma úspešne zasiahol a upratal ju do bezpečia. Tlak domácich však pokračuje ďalej, Stoke už začína mať väčšie problémy.

14
    Pred bránu hostí centroval úspešný center na hlavu Otamendiho, ale ten nedokázal presne zakončiť a bránu Stoke tak nijak neohrozil. Hostia sa tak aj naďalej bránia úspešne.

13
    Stále tak máme možnosť sledovať, ako útočia domáci futbalisti a hostia sa bránia. Vážnejšiu situáciu sme však ešte nevideli, s postupom času sa však dá očakávať.

12
    O ďalší center do pokutového územia hostí sa snažil Sané, ale nedokázal prejsť cez obrancov Stoke a tak sa ani teraz domáci futbalisti do zakončenia neprepracovali.

11
    Následne Sterling centroval pred bránu hostí, ale Jesus na loptu nedočiahol a tak sa domáci do zakončenia nedostali. Stoke rozbieha kombináciu na svojej polovičke.

10
    Opäť na bránu hostí pálil Sterling, ale jeho strela netrafila priestor troch žrdí a tak to bude znova iba odkop od brány Butlanda.

9
    Aj naďalej sú tak v úvode zápasu aktívnejší domáci, ale zatiaľ stále čakáme na prvú vážnejšiu situáciu. Zápas sa však ešte len rozbieha.

8
    Rýchly útočný výpad teraz založili domáci futbalisti, Sané však nemieril presne a lopta skončila iba nad bránou hosťujúceho mužstva. Butland bude odkopávať od svojej brány.

7
    Podobne to teraz dopadlo aj na druhej strane, lopta doputovala k brankárovi Butlandovi a tak Stoke môže skúsiť vyraziť smerom dopredu.

6
    Útočný výpad sme sledovali aj na strane hostí, ale nepresná prihrávka doputovala iba k obrane domácich a do kombinácie sa tak zapojil aj brankár Ederson.

5
    Boli sme svedkami prvého streleckého pokusu na bránu, strela Sterlinga však doputovala iba do rukavíc brankára Butlanda a ten už stihol loptu rozohrať na svojich spoluhráčov.

4
    City kombinovalo pred pokutovým územím Stoke, ale napokon sa domáci do zakončenia nedostali a musia zakladať ďalšie útočné ťaženie od stredu ihriska.

3
    K lopte sa teraz dostal Fernandinho, ale jeho center dokázala obrana hostí upratať do bezpečia. City však ešte pokračuje v úvodnom tlaku.

2
    Domácim sa darí držať loptu na svojich kopačkách, postupne obliehajú bránu svojho dnešného súpera. Stoke sa tak v úvodných minútach musí brániť.

1
    Prvý polčas tohto zápasu sa už naplno rozbehol, výkop patril domácim futbalistom, ktorí sa už snažia preniknúť na útočnú polovičku.

1

Oba tímy sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, zápas sa tak už čoskoro začne!

Príjemné sobotné popoludnie s Premier League prajem všetkým, ktorí klikli na tento online textový prenos a nasledujúce chvíle strávia aj jeho sledovaním. Do začiatku zápasu medzi mužstvami Manchester City a Stoke City FC už veľa času neostáva, zatiaľ si môžte prezrieť zostavy oboch mužstiev. Zápas z pozície rozhodcov povedú páni Craig Pawson – Ian Hussin, Andy Garratt, Andy Madley. Etihad Stadium je už na všetko pripravené, čaká sa len na príchod oboch mužstiev a rozhodcov tohto stretnutia. Pri sledovaní tohto prenosu Vám prajem príjemný športový zážitok, z pozície komentátora ho sprostredkuje Miroslav Revaj.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne, Fernandinho, Silva (C) – Sterling, Jesus, Sané

Náhradníci: Bravo – Mangala, Danilo, Y. Touré, Gündoğan, B. Silva, Agüero

Stoke City FC: Butland – K. Zouma, Cameron, Wimmer – Diouf, Edwards, D. Fletcher (C), Pieters – Shaqiri, Jesé – Choupo-Moting

Náhradníci: Grant – Martins Indi, Adam, Afellay, Sobhi, Berahino, Crouch

Rozhodca: Craig Pawson – Ian Hussin, Andy Garratt, Andy Madley

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá Manchester City a Stoke City FC. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 16:00.

Cez víkend pokračuje po reprezentačnej prestávke aj Anglická Premier League, budeme svedkami jej 8. kola. V tomto prenose zavítame na Etihad Stadium, kde aktuálny líder tejto súťaže privíta mužstvo zo spodnejšej časti tabuľky.

Manchester City:
    Domáce mužstvo je teda momentálne na 1. mieste v tabuľke. City má na svojom konte 19 bodov za 6 výhier a 1 remízu. Posledných 5 zápasov domáci vyhrali, v poslednom kole si dokázali poradiť s Chelsea 1:0 a vďaka lepšiemu skóre sú v tabuľke nad Manchesterom United.

Stoke City FC:
    Hosťujúce mužstvo je na tom o dosť horšie. Stoke má na svojom konte 8 bodov za 2 výhry a 2 remízy. Z posledných 5 zápasov hostia vyťažili 5 bodov a začínajú sa postupne zlepšovať. V poslednom zápase zaznamenali víťazstvo doma so Southamptonom 2:1.

Favorit:
    Papierové predpoklady a tabuľkové postavenie do tejto úlohy stavia domácich a očakáva sa ich víťazstvo. Uvidíme, ako to napokon celé dopadne.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Miroslav Revaj

Góly: 17. Jesus, 19. Sterling, 27. Silva, 56. Jesus, 60. Fernandinho, 62. Sané, 79. B. Silva – 44. Diouf, 47. Walker (vla.)

Karty:   90+2. Afellay (STK)

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph – De Bruyne (66. Gündoğan), Fernandinho (73. Y. Touré), Silva (C) – Sterling, Jesus (63. B. Silva), Sané.
    Náhradníci: Bravo – Mangala, Danilo, Y. Touré, Gündoğan, B. Silva, Agüero.

Stoke City FC: Butland – Edwards (54. Sobhi), K. Zouma, Wimmer (46. Martins Indi), Pieters – Diouf, D. Fletcher (C), Cameron, Choupo-Moting – Shaqiri – Jesé (46. Afellay).
    Náhradníci: Grant – Martins Indi, Adam, Afellay, Sobhi, Berahino, Crouch.