B. Bystrica – Tappara sk 5:2 (kon.) | Stavanger – Kuopio 4:6 (kon.) | Växjö – Cardiff 3:2 (kon.)
Salzburg – Wolfsburg 4:3 (kon.) | Davos – Liberec 3:2 (kon.) | Zürich – EC-KAC 3:0 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Tappara Tampere
Streda 11.10.2017, 18:00 • Zimný štadión, Banská Bystrica • Liga majstrov • Skupina A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

HC´ 05 iClinic Banská Bystrica

Hokejisti slovenského majstra už nemajú šancu postúpiť zo skupiny, pretože v doterajších piatich stretnutiach získali len tri body za domáce víťazstvo 5:3 proti Salzburgu, ale duel s fínskym majstrom sa nehrá každý deň a preto si ho zverenci Vladimíra Országha chcú užiť a možno protivníka potrápiť, či získať nejaký ten bodík, čo by bolo s Ligou majstrov perfektná rozlúčka.

Prvá celok minulej sezóny severskej Liigy v skupine A doposiaľ vyhral všetkých päť stretnutí a istotu prvého miesta mal už pred domácim zápasom s Banskou Bystricou a aj preto oddychovali najväčšie hviezdy tímy. Celá prvá formácia, vrátane Slováka Tomáša Záborského a brankárska jednotka Dominik Hrachovina. Aj napriek tomu sa zrodila výhra 3:0. Skončiť skupinu bez straty "kvetinky" by bolo určite skvelé. Uvidíme, či sa to Tappare podarí.

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Ďatelinka (A), Sedlák, Brejčák, Gélinas, Mihalik, Dame-Malka – Brittain, Surový (C), Faille – Lamper, Češík, Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Andrisík, Belluš, Gabor

Tappara: Heljanko (Hrachovina) – Lehtonen, Mikkola, Vittasmaki, Rantakari, Elorinne, Kemiläinen, Utunen, Salonen – Záborský, Jasu, Ojamäki – Kärki, Järvinen, Repo – Luoto, Rauhala, Karjalainen – Alanen, Mäkinen, Nurmi

Rozhodca: Hradil, Kubuš – Korba, Šefčík.

00:01

00:20
    Domáci sa prvýkrát dostali do tretiny súpera a brankár Tapparay Heljanka musel zasahovať proti prudkému nastreleniu z uhlu.

00:53
    Na druhej strane zasahoval aj Lukáš, lenže so slabou strelou Järvinena z kruhu na vhadzovanie problém nemal.

01:19
    Gélinas prudko nahodil od modrej, puk letel vedľa brány. Jeho spoluhráči tečovať nedokázali.

01:57
    Štvrtá formácia Banskej Bystrice sa síce držala v pásme, strela na bránu súpera neprišla. Nakoniec puk ušiel Andrisíkovi.

02:41
    Tappara dala gól!
    Lehtonen nahodil puk od modrej čiary, ten sa podrážal pred bránou, kde ho našiel NIKO OJAMAKI, ktorý dorazil do siete.

03:21
    Ďalšia snaha hostí, ale nahodenie z krídla a aj slabšia strela od modrej skončili zákrokom Jana Lukáša.

03:56
    Vylúčenie v tíme Tappara (Kemiläinen – 2 min., hákovanie).

04:10
    Bartánus strieľal spomedzi kruhov, z veľmi dobrej pozície, z prvej, no jeho puk na ceste možno až do siete korčuľou zastavil spoluhráč Brittain.

04:27
    Opäť Bartánus, tentoraz v obrovskej šanci po prihrávke Surového. Sám zoči-voči Heljankovi trafil do stredu brány, kde Fín bol.

04:51
    Ojämaki sa v oslabení po chybe domácich dostával do nájazdu, v poslednej chvíli ho zastavil Brittain.

05:09
    Gélinas našiel pred bránou Brittaina, ktorý pretlačil puk po ľade popod Heljanka, čiernu gumu zastavila tyčka!

05:55
    Dame-Malka vyslal od modrej prudkú ranu, tečovať ešte chcel Lunter. Heljanko na všetko videl a zasiahol.

05:56
    Hostia v plnom počte.

06:46
    Heljanko nebol za svojou bránou dôrazný, takže puk získal Lamper, no jeho rýchly prihrávka medzi kruhy do šance neprešla.

07:12
    Po súbojoch v rohu ihriska, vedľa brány Tappary, sa puk ocitol na ochrannej sieti. Po komerčnej prestávke sa bude vhadzovať pred Heljankom.

07:16
    Okamžite po buly Brejčák posunul puk na Sedláka, ktorý sa do neho oprel z prvej. Trafil Heljanka.

07:35
    Repo sa preštrikoval cez niekoľkých hráčov Banskej Bystrice a dokonca sa hostia dostali aj k zakončeniu. To bolo z uhlu, Lukáš nemal väčší problém.

07:52
    Ďatelinka stratil puk za vlastnou bránou, Luoto sa však k poriadnej strele nedostal, pretože mieril vedľa.

08:29
    Järvinen vystavil svojich spoluhráčov do ofsajdu, pretože pri nahodení trafil rozhodcu a puk tým pádom zastal pred modrou.

09:07
    Strela Mihalika bola zrazená, Hohmann proti dvom súperom o puk následne prišiel.

09:25
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Hohmann – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

09:44
    Domáci sa zatiaľ bránia veľmi dobre, už dvakrát dostali puk preč zo svojej tretiny.

10:33
    Kärki netrafil puk sám pred brankárom Lukášom, aby následne prišla strela tesne vedľa od Repa z otočky.

11:25
    Domáci v plnom počte.

11:47
    Faille získal puk od fínskeho obrancu, nahodil pred bránu, kde sa Heljanko nedohodol s ďalším spoluhráčom, ale Brittain doraziť a zakončovať v šanci nestihol.

12:24
    Faille sa za bránou zbavil protivníka, nahral Kubkovi na modrú, no nahodenie slovenského obrancu Heljanko vyrazil.

13:00
    Kubka síce o puk vo vlastnej tretine prišiel, Tappara sa do šance dostať nedokázala.

13:26
    Rauhala obdržal prihrávku cez os ihriska, pálil do protipohybu Lukáša, ale ten pravou rukou vyrazil.

13:59
    Tappara súpera minútu držala v obrannom pásme, až vystrelil Rantakari do stredu brány, kde situáciu Lukáš zvládol.

14:34
    Banská Bystrica dala gól!

MÁRIO LUNTER prebral puk na modrej čiare a namieril si to priamo na bránu súpera. Bol síce faulovaný, lenže aj tak zakončil krásne nad ramenom Heljanka.

15:22
    Lehtonen vystrelil od modrej, jeho tečovaný pokus skončil nad. Banskobystričania sa ale znova nevedeli dostať zo svojho pásma.

15:53
    Surový poslal veľmi peknú prihrávku pred bránu, nik z jeho spoluhráčov zmeniť dráhu puku nedokázal.

16:20
    Surový prihral spoza bránu len na Heljanka, ktorý puk vyrazil pred seba. Brittainovi pomedzi nohy ušiel, čo ho pripravilo o možnosť.

16:47
    Bartánus sa nádherne preštrikoval cez dvoch obrancov až pred bránkovisko, v poslednej chvíli mu puk ušiel.

17:10
    Miloš Bubela dorážal spred brankára, v obrovskej možnosti trafil jeho betón. Vzápätí strieľal spomedzi kruhov nestrážený Mihalik, tesne minul. Dve obrovské možnosti baranov!

17:39
    Nasleduje reklamná prestávka.

17:50
    Zakázané uvoľnenie Tappary. Tento priestupok sa dnes píska vôbec prvýkrát.

18:20
    Obrovská snaha druhej formácie žne úspech a síce šancu Lampera, ktorému pred Heljankom v poslednej chvíli zrazil strelu nad jeden z obrancov.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:18
    Krásny zákrok... diváka na tribúne, ktorý efektívne aj efektne chytil na prvú šupu do ruky odrazený puk z ľadovej plochy. Ten letel dosť rýchlo.

19:58
    Surový minul skákajúci puk sám pred bránkoviskom, ešte mohli barani otočiť a to do konca tretiny.

20:00

Tappara Tampere išla do vedenia vďaka Ojämakimu, avšak Lunter dokázal vyrovnať. Banská Bystrica s favoritom drží krok a prezentuje sa slušným výkonom.

20:01

20:14
    Jasu nahodil z uhlu puk do bránkoviska, ktorý Lukáš nechytil, a tak sa k dvom dorážkam dostal Tomáš Záborský. Neujala sa ani jedna.

20:20
    Opäť Záborský, tentoraz strieľal po buly, lenže puk mu nesadol. Lukáš ho poľahky dokázal zastaviť.

20:26
    Záborský nahodil puk do bránkoviska, kde sa ho snažil doraziť Jasu, avšak na bránkovej čiare zakročil Lukáš.

21:23
    Fínski hráči sa drali do situácie dvoch proti jednému, vrátil sa ale Lunter a všetko vyriešil. Prechod dopredu už Banskej Bystrici nevyšiel.

22:45
    Tappara znova takmer minútu v tretine Banskej Bystrice, Lukáš však zasahovať ešte nemusel.

23:13
    Až teraz sa domáci dostali preč z obranného pásma, vpredu nevymysleli vôbec nič.

23:46
    Faille sa pekne natlačil pred bránu, kde spoza obrancu backhandom zakončil len o niekoľko centimetrov nad brvno Heljanka.

24:25
    Záborský dostal prihrávku na modrú, rútil sa na brankára Lukáša, ešte sa vracal aj Mihalik, lenže český gólman vyrážačkou pokus vytesnil.

24:59

Miloš Bubela s menšími problémami prešiel cez modrú, prenechal puk na MAREKA BARTÁNUSA a ten nikým nestrážený z vrcholu kruhov vystrelil tak, že puk skončil v sieti.

25:31
    Lunter získal puk v obrannej tretine, dostal ho až do tej útočnej, lenže ani za pomoci Lampera proti presile domáci neuspeli.

26:12
    Faille perfektne prečítal prihrávku v obrannom pásme a poslal dopredu Andrisíka. Jeho tečovaný pokus skončil na ochrannej sieti.

26:29
    Ďatelinka vyslal tvrdú ranu od modrej čiary, brankár Heljanko betónom vytesnil puk mimo troch žrdí.

27:18
    Faille vystrelil cez obrancu zaujímavý pokus, ten si Heljanko postrážil a na dvakrát puk skrotil vo svojej lapačke.

28:10
    Súboje v tretine hostí vyzneli lepšie, pre Tappara, ktorá sa však dostala dopredu len za cenu nahodenia.

28:48
    Hráči Tappary sa vpredu nepresadili, domáci hokejisti súpera v týchto chvíľach veľmi dobre bránia.

29:03
    Po zaujímavom nahodení však Lukáš mal menšie problémy, aj za pomoci spoluhráčov celú situáciu zvládol.

29:19
    Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

30:08
    Faille získal puk vo svojej tretine, v situácii dvoch proti jednému ešte prihral Andrisíkovi, ktorý mal strieľať, lenže chcel prihrať a to všetko pokazilo.

31:04
    Vzápätí prišla aj ďalšia možnosť domácich, no teraz sú už pri puku fínski hokejisti a tí sa snažia podkúriť Lukášovi na druhej strane.

31:32
    Lukáš nahodenie od modrej vyrazil pred seba do vzduchu, kde bejzbalovo v poslednej chvíli puk od odpálil Mihalik.

32:01
    Tlak Tappary trval, no už keď sa hostia dostali do šance, tak k presnej strele neprišlo.

32:47
    Po niekoľkých prihrávkach Tappary v útočnom pásme od modrej nahodil Lehtonen, Lukáš vytiahol všedný zákrok lapačkou.

33:14
    Brejčák poslal prudkú ranu z krídla, kde trafil Belluša, ktorý sa snažil tečovať pred Heljankom.

33:51

34:17
    Sedlák síce stratil puk v strede ihriska, avšak šancu Tappary to neznamenalo, pretože všetko dobre prečítal Mihalik.

34:38
    Louto naviezol puk do pásma, kde ho prihral na Salonena. Jeho prudké nahodenie od modrej išlo nad.

35:33
    Lamper sa rozbiehal po krídle, v poslednej chvíli ho defenzíva Tappary zastavila.

36:14
    Tappara si znova vytvorila tlak, pri ktorom stálo na strane Banskej Bystrice aj šťastie, či zákroky Lukáša. Nebezpečne pred prázdnou časťou brány pálil hlavne Alanen.

37:05
    Domáci stále pod tlakom nastrelených pukov, všetko vyriešili len pokusom dostať puk preč z tretiny, čo skončilo zakázaným uvoľnením.

37:39
    Repo stratil puk na útočnej modrej, takže dopredu sa rútil Faille, ktorý sa dokonca natlačil do veľkej šanci pred Heljanka, no ten odolal.

37:44
    Vylúčenie v tíme Tappara (Rantakari – 2 min., sekanie).

38:01
    Surový sa pokúsil nachytať brankára súpera nahodením spoza brány. Heljanko vyrazil puk pred seba do vzduchu, odkiaľ ho lapačkou zachytil.

38:19

Faille aj so šťastím dostal puk cez os ihriska na Bartánusa, ktorý vystrelil a aj keď Heljanko zasiahol, tak vyrazenú čiernu gumu našiel TOMÁŠ SUROVÝ. Dorážkou skóroval.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:21
    Matej Češík si našiel puk pred modrou čiarou, z prvej vystrelil. Jeho bomba bola zrazená nad bránu Tappary.

40:00

Domáci celok z Banskej Bystrice v druhej tretine predviedol veľmi dobrý výkon, odolal tlaku favorita stretnutia a dvomi gólmi sa dostal do priebežnému vedenia 3:1. Presadil sa Marek Bartánus, štvrtým gólom v štvrtom stretnutí v rade a kapitán Tomáš Surový, počas presilovej hry.

40:01

40:44
    Prvá ofenzívna snaha v tretej tretine od hostí nebola úspešná, krátko na to prihrával do šance Záborský, ale jeho puk neprešiel cez obrancu.

41:18
    Bubela nahodil puk pred bránu z krídla, Bartánus do neho nechtiac kopol a takmer skončil v sieti. Všetko vyriešil betón Heljanka.

41:58
    Vylúčenie v tíme Tappara (Kemiläinen – 2 min., hrubosť).

42:20
    Gélinas z vlastnej tretiny prešiel ako nôž maslom a jeho technickú strelu zastavila až žrď Heljankovej brány.

43:13
    Dame-Malka vystrelil na bránu, jeho pokus ešte tečoval Bubela, no puk skončil vedľa brány Tappary.

43:41
    Kubka nahodil pred bránu, kde sa puk nebezpečne odrazil, lenže nie na bránu fínskeho mužstva.

43:58

44:39

45:13
    Záborský si stiahol puk zo vzduchu a chcel sa dostať do streleckej príležitosti, no hokejku mal veľmi vysoko.

45:31
    Belluš sa dostal k strele spoza obrancu, ktorý jeho pokus zrazil na ochrannú sieť.

45:43
    Kärki sa rútil sám na brankára Jana Lukáša, ktorému sa však podarilo strelu fínskeho útočníka pod brvno ramenom dostať na ochrannú sieť.

46:12
    Faille korčuľoval do tretiny súpera za vysokým pukom, lenže podľa hlavného rozhodcu sa dostal do úmyselného ofsajdu.

46:48
    Fínski hráči sa už-už dostávali do možnosti troch proti dvom, pred zakončením ich zastavilo ofsajdové postavenie.

47:33
    Kubka strieľal spoza obrancu, ten mu strelu zablokoval. Následne rovnaký hráč ťažil z práce Hohmanna, v dobrej pozícii minul.

48:06
    Zakázané uvoľnenie Tappary Tampere.

48:31
    Andrisík dostihol puk v útočnej tretine, kde sa ešte snažil niečo vymyslieť a prihrával pred bránu. Tam jeho spoluhráči neboli, iba Heljanko.

48:35
    Adam Sedlák vystrelil od modrej veľmi dobre, jeho prudký pokus zastavila až žrď Heljankovej brány!

49:27
    Snaha domácich nemala v tejto chvíli reálne kontúry, obrancovia Tappary preto tento moment bez problémov postrážili.

50:00

Mário Lunter perfektne zabojoval, získal puk v útočnom pásme. Posunul ho na Lampera, ktorý prihrával spomínanému kolegovi, no našiel BRANISLAVA KUBKU. Obranca si pokus pripravil a poslal puk mimo dosah Heljanka.

50:52
    Banská Bystrica je v hernej pohode, Tappara sa v tejto chvíli nevie zmôcť na nič ofenzívne.

51:10
    Gabor sa dral za pukom, ktorý smerom k bráne súpera, lenže prvý bol pri čiernej gume brankár Heljanka.

52:05
    Tomáš Záborský sa dostával do samostatného nájazdu, avšak v poslednej chvíli ho exkluzívnym čistým zákrokom zastavil Ján Brejčák!

52:11
    Vylúčenie v tíme Tappara (Záborský – 2 min., krosček).

52:32
    Olivier Dame-Malka vystrelil od modrej čiary, jeho pokus bol okamžite zrazený obrancom súpera na ochrannú sieť.

53:20
    Dnešné stretnutie sleduje 1915 divákov.

53:42
    Nurmi sa rútil v oslabení sám na Lukáša, bránu netrafil! Následne sa však puk od korčule Gélinasa takmer odrazil do siete. Nakoniec však Banská Bystrica neinkasovala.

54:11

54:30
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Lunter – 2 min., hákovanie).

55:00
    Hostia v presilovke znižujú. Strelu Karjalainena ešte Lukáš skvele chytil, dorážka ďalšieho hráča skončila na tyčke, až puk do siete dostal JARNO KARKI.

56:05
    Pokus Mihalika od modrej nesmeroval na bránu, ale Heljanko musel zasiahnuť, pretože tečovať ešte skúšal Surový.

56:34
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Gélinas – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

57:06

Tappara počas rozbehnutej presilovke, kedy mala asi poslednú možnosť ešte zápas zdramatizovať, odvolala brankára Heljanka a zdá sa, že presná strela z vlastnej polovice od MATEJA ČEŠÍKA do prázdnej brány definitívne určuje víťaza.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:34

59:00
    Pod Urpínom fanúšikovia fandia naplno celý zápas a záver si teda môžu užiť za potlesku v stoji. Skvelý večer pre Banskú Bystricu, aj keď barani zo skupiny nepostúpia.

59:54
    Ešte jedno prerušenie hry kvôli ofsajdu, ale skóre sa už meniť pravdepodobne nebude.

Banská Bystrica vynikajúco zvládla posledné meranie síl v Lige majstrov a aj keď v skupine končí na poslednom mieste, tak hanbu si rozhodne nespravila. Na záver prišlo veľmi cenné víťazstvo nad fínskym majstrom z Tampere. (20:12:54)

Matej Kubove

Góly a asistencie: 15. Lunter (Lamper), 25. Bartánus (Bubela, Gélinas), 39. Surový (Bartánus, Faille), 50. Kubka (Lamper, Lunter), 58. Češík – 3. Ojämaki (Záborský, Lehtonen), 55. Kärki (Karjalainen)

HC´ 05 Banská Bystrica: Lukáš (Lassila) – Kubka, Ďatelinka (A), Sedlák, Brejčák, Gélinas, Mihalik, Dame-Malka – Brittain, Surový (C), Faille – Lamper, Češík, Lunter – Hohmann, Bubela, Bartánus – Andrisík, Belluš, Gabor
    Tappara Tampere: Heljanko (Hrachovina) – Lehtonen, Mikkola, Vittasmaki, Rantakari, Elorinne, Kemiläinen, Utunen, Salonen – Záborský, Jasu, Ojamäki – Kärki, Järvinen, Repo – Luoto, Rauhala, Karjalainen – Alanen, Mäkinen, Nurmi

Rozhodca: Hradil, Kubuš – Korba, Šefčík