NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 1:2 (po pr.) | Montreal – Chicago 1:3 (kon.)
Nashville – Philadelphia 6:5 (kon.) | Dallas – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)

Ondřej Pavelec (NYR) náhradní brankář Rangers
    Vladimír Sobotka (STL) 0+1, 1 střela, čas 17:06 (03:49:42)

Hvězdy utkání

1. Carter Hutton (STL) 32 zák., 1 gól, 97,0%
    2. Brayden Schenn (STL) 1+0
    3. Mika Zibanejad (NYR) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 33-23; Zablokované střely: 10-20; Vhazování: 55%-45%; Hity: 34-24; Přesilové hry: 1/4-1/4; Trestné minuty: 8-8.

Mika Zibanejad sice rychle odpověděl na gól Carla Gunnarssona, který se prosadil již po patnácti sekundách zápasu, na začátku druhé poloviny úvodní části střetnutí se ale prosadil Brayden Schenn, který vrátil Blues ztracené vedení, a jeho gól byl nakonec vítězný. Vítězství St. Louis v závěr pojistil střelou do prázdné brány Jaden Schwartz. Konečný výsledek utkání. New York Rangers 1 St. Louis Blues 3.

59:44
    Steven Kampfer od modré čáry napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Carter Hutton zřejmě levým betonem vyrazil a poté si poradil i s dorážkou Michaela Grabnera!

59:36
    Puk byl v útočném pásmu Rangers sražen do ochranné sítě. Brána Rangers je stále prázdná.

59:00
    Do konce dramatického utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:42
    Rick Nash dokázal u pravé tyče zachytit nahození spoluhráče od modré čáry a okamžitě se snažil prosadit bekhendem, jenže Carter Hutton ucpal prostor u své levé tyče!
    58:13 Jaden SCHWARTZ - 1:3

58:13
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Vladimír Sobotka předvedl na pravém křídle dobrý forčeking a po zisku kotouče u hrazení z otočky poslal puk do prostoru mezi kruhy pro vhazování, dokud JADEN SCHWARTZ zamířil do prázdné brány! Asistence: Vladimír Sobotka a Alex Pietrangelo.

58:02
    Rangers si před vhazováním v útočném pásmu vyžádali oddechový čas a Henrik Lundqvist je na střídačce!

58:02
    Brady Skjei na levém křídle práskl od modré čáry do puku a před bránou došlo k nepříjemně teči, Carter Hutton ale dokázal kotouč hrudí vyrazit před sebe a po tygřím skoku přikrýt!

57:47
    A další zakázané uvolnění Blues, kteří nyní hrají hodně jednoduše. Carter Hutton chytá parádní utkání, když pochytal 29 střel Rangers a jen jednou zatím inkasoval.

57:39
    Ivan Barbašev nedokázal podél střídaček z obranného pásma přesně rozehrát a puk skončil na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí zpět před bránu fantastického Cartera Huttona.

57:00
    Do konce třetí třetiny zbývají odehrát přesně tři minuty a Blues stále drží v Madison Square Garden těsné vedení.

55:44
    Rangers se snažili prosadit na levém křídle, jenže jejich snahu zastavilo postavení mimo hru.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 3. Zibanejad (Bučněvič, Shattenkirk) – 1. Gunnarsson (Schwartz), 14. B. Schenn (Stastny), 59. Schwartz (Sobotka, Pietrangelo)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – McDonagh (C), M. Staal, Shattenkirk, Skjei, Holden, Kampfer – Bučněvič, Zibanejad, Kreider – Zuccarello, K. Hayes, Vesey – Grabner, J. T. Miller, Rick Nash – Cracknell, Desharnais, Carey.
    St. Louis Blues: C. Hutton (Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Gunnarsson, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko, Stastny, Sobotka – Barbašev, B. Schenn, Schwartz – T. Thompson, Sundqvist, Pääjärvi – Thorburn, Brodziak, Upshall.

Rozhodca: Ghislain Hebert, Jon McIsaac. Čároví: Shandor Alphonso, Michel Cormier

Diváci: 18006