Mönchengladbach – Stuttgart 2:0 (kon.) | Schalke – Bayern 0:3 (kon.) | Augsburg – Lipsko 1:0 (kon.)
Wolfsburg – Brémy 1:1 (kon.)
FC Schalke 04
0:3 (0:2)
Bayern Mníchov
Utorok 19.09.2017, 20:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Nemecká Bundesliga • 5. kolo
    Schalke 0:3 Bayern

Zápas medzi Schalke 04 a favoritom z Bayernu Mníchov končí podľa predpokladov víťazstvom hostí. Tí sa ujali vedenia v 24. minúte, keď sa presadil z pokutového kopu Robert Lewandowski.

O päť minút neskôr to už bolo o dva góly. Presadil sa James Rodriguez, ktorý po prihrávke Tolissa skóroval k bližšej tyči. Na konečných 0:3 uzavrel skóre v 75. minúte striedajúci Artuto Vidal po perfektnej prihrávke skvele hrajúceho Jamesa. (22:21:03)

90

89
    Ďalšia skvelá akcia domácich na ktorej konci bol James Rodriguez. Ten bol blízko k druhému gólu, ale jeho strelu z prvej dokázal Fährmann vyraziť.

88
    Žltú kartu dostáva Thiago Alcântara (FC Bayern Mníchov).

87
    Rudy hľadal na pravej strane nabiehajúceho Kimmicha. V poslednom možnom momenže sa však vrátil Nastasic.

86
    Klasická ťukačka v podaní Bayernu. Je vidieť, že trojgólové vedenie je postačujúce a tak sa bude dnešný zápas už len dohrávať.

85
    Vidal z prvej dával na Müllera, štvrtý gól v sieti ale zatiaľ neprichádza.

84
    Konopljanka prišiel o loptu pri postrannej čiare, čo znamená, že bude vhadzovať Bayern.

83
    Bentaleb mal teraz nohu príliš vysoko a lopta opäť pre hostí.

81
    Desať minút a trojgólové manko je pre domácich už nedosiahnuteľné. Posledný gól pridal po skvelej akcií striedajúci Arturo Vidal.

80
    Strela Konopljanku mierila doprostred brány. Ulreich tak nemal väčšie problémy a strelecký pokus ukrajinského hráča pokryl bez väčších problémov.

79
    Posledné striedanie na strane Schalke 04. Odcháza Burgstaller, ktorého nahradí Franco Di Santo.

78
    Ďalší center mieril na Müllera, ten však vedel, že je v ofsajde a tak loptu nechal pre gólmana súpera.

77
    Striedanie v tíme FC Bayern Mníchov: z ihriska odchádza Javi Martínez, prichádza Mats Hummels.
    75. Arturo Vidal (BAY) - 0:3

75
    Bayern dal gól!
    Tak toto bola skutočne gólová lahôdka. Kimmich zakombinoval s Jamesom, ktorý svojou dokonalou technikou vysunul do šance ARTURA VIDALA, ten namieril do hornej časti brány a o troch bodoch je rozhodnuté.