Minsk – Larnaca 1:1 (kon.) | Škendija – Riteriai 3:0 (kon.) | Odd – D. Záhreb 0:0 (kon.)
Zenit – Bnei Yehuda 0:1 (kon.) | Sparta Praha – CZ Belehrad 0:1 (kon.) | Limassol – Aberdeen 2:0 (kon.)
FK Oleksandrija – Giurgiu 1:0 (kon.) | Fehérvár – Bordeaux 1:0 (kon.) | Gabala – Panathinaikos 1:2 (kon.)
Fola – Östersunds FK 1:2 (kon.) | Fenerbahce – Sturm Graz 1:1 (kon.) | Lyngby – FK Krasnodar 1:3 (kon.)
Marítimo – Plovdiv 2:0 (kon.) | Solún – Ol. Doneck 2:0 (kon.) | Skenderbeu – Mladá Boleslav 2:1 (4:2 po pen.)
Lech Poznań – Utrecht 2:2 (kon.) | Rheindorf Altach – Gent 3:1 (kon.) | Hajduk Split – Brøndby 2:0 (kon.)
Midtjylland – Arka 2:1 (kon.) | Oostende – Marseille 0:0 (kon.) | Ružomberok – Everton sk 0:1 (kon.)
AC Miláno – Universitatea Craiova 2:0 (kon.) | Bilbao – Dinamo Bukurešť 3:0 (kon.) | Osijek – Eindhoven 1:0 (kon.)
Panionios – Tel Aviv 0:1 (kon.) | Domžale – Freiburg 2:0 (kon.) | Braga – Štokholm 2:1 (po pr.)
Fenerbahce SK
1:1 (1:0)
SK Sturm Graz
Štvrtok 03.08.2017, 19:30 • Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

Robert Madley svojim záverečným hvizdom ukončuje toto stretnutie. Ak si odmyslíme prvý polčas, tak celkový dojem je veľmi dobrý. Sledovali sme veľmi atraktívnu druhú polovicu zápasu, kde sme mali možnosť vidieť veľa zaujímavých príležitosti a presný zásah z kopačky Philippa Huseka. Dnešné stretnutie sa teda končí výsledkom 1:1 a celkový výsledok dvojzápasu je 3:2 z pohľadu Fenerbahce SK, ktoré sa môže tešiť z postupu. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. Z pozície komentátora sa Vám hlásil Róbert Gašpárek. (21:27:38)

90+4
    Striedanie v tíme Fenerbahce SK: z ihriska odchádza Mathieu Valbuena, prichádza Mauricio Isla.

90+3
    Rohový kop načechral do šestnástky Stefan Hierlander, ale jeden z obrancov nebezpečie odvracia.

90+2
    Jeden z hráčov SK Sturm Graz dokázal zakončiť z väčšieho uhlu. Demirel dokázal loptu vyraziť na rohový kop.

90+1
    Štvrtý rozhodca v dnešnom stretnutí nadstavuje ešte štyri minútky navyše.

89
    Martin Škrtel prešiel defenzívou hostí ako nôž maslom a ocitol sa úplne voľný pred Siebenhandlom. Vedľa seba mal úplne voľného spoluhráča, no napriek tomu sa rozhodol zakončiť. Jeho strelecký pokus smeroval tesne vedľa ľavej tyčky.

88
    V dnešnom stretnutí evidujeme len tri strelecké pokusy, ktoré si našli cestu medzi tri žrde. Napriek tomu sme mali možnosť vidieť hneď dva presné zásahy.

87
    SK Sturm Graz získava výhodu outového vhadzovania na polovici súpera. To je skvelá príležitosť na usadenie sa.

85
    Žltú kartu dostáva Alper Potuk (Fenerbahce SK). Nešportové správanie.

84
    Striedajúci Mehmet Topal sa ocitol v zlatej príležitosti na skórovanie. Nikým nestrážený si spracoval milimetrovú prihrávku svojho spoluhráča a už pred ním stál len osamotený gólman. Jeho zakončenie však opečiatkovalo len ľavú žrď Siebenhadlovej bránky.

83
    Robin van Persie nie je v zápase zatiaľ veľmi viditeľný. Je pravda, že sa domáci hráči snažia udržať pre nich priaznivý stav a tak sa sústredia viac-menej na kontrolu lopty.

82
    Striedanie v tíme Fenerbahce SK: z ihriska odchádza Ozan Tufan, prichádza Mehmet Topal.

81
    Striedanie v tíme SK Sturm Graz: z ihriska odchádza James Jeggo, prichádza Roman Schmid.

81
    Koch sa pokúsil založiť rýchlu akciu smerom dopredu. Zvolil si na to dlhý pas na nabiehajúceho Alara. Tento pokus bol však pridlhý a tak ho Alar nestihol zachytiť.

80
    Matheiu Valbuena bol nedovoleným spôsobom poslaný na trávnik. To si Robert Madley všimol a nariadil voľný kop v prospech Fenerbahce Istanbul.

79
    Jeden z hráčov hostí si to zle načasoval a v čase prihrávky sa nachádzal v ofsajdovom postavení.

77
    SK Sturm Graz malo možnosť udrieť po rohovom kope, ale na centrovanú loptu si najvyššie vyskočil brániaci hráč, ktorý ju poľahky poslal za hranicu vlastného vápna.

76
    Žltú kartu dostáva Dario Maresic (SK Sturm Graz) za podkopnutie protihráča.

75
    Skvelým obranným zákrokom sa prezentoval Kaldirim, ktorý tak zabránil súperovi pokračovať ďalej v akcii.

74
    A máme tu ďalšie ofsajdové postavenie. Ofsajdovej pasci sa nevyhol jeden z domácich hráčov.

73
    Lopta sa nachádza na polovici Fenerbahce Istanbul, ale sú to práve domáci hráči, kto ju má pevne pod kontrolou.

72
    Už to vyzeralo tak, že sa Robin van Persie dostane do samostatného úniku, ale v tom ho zastavil verdikt postranného rozhodcu. Ofsajd, celkom jednoznačný.

70
    Fenerbahce Istanbul malo výhodu rohového kopu. K rohovej zástavke sa postavil Mathieu Valbuena, ktorý do hĺbky šestnástky poslal prudký center. S týmto nebezpečenstvom si defenzíva Sturmu poradila.

69
    Mali sme možnosť vidieť zaujímavú šancu na strane rakúskeho celku. Do voľného priestoru si zbehol Fabian Schubert, ktorý sa snažil reagovať na center svojho spoluhráča. Jeho hlavičkový pokus letel tesne nad brvno.

68
    Mathieu Valbuena nedokázal nájsť z rohového kopu žiadneho spoluhráča. Loptu pohodlne odvrátila obrana.

66
    Žltú kartu dostáva Roman Neustadter (Fenerbahce SK). To si vyslúžil za surovosť.
    66. Huspek (STG) - 1:1

66
    Sturm Graz dal gól!
    PHILIPP HUSPEK rozkmital svoje rýchle nohy, vyhol sa ofsajdovému postaveniu, krásnym spôsobom oklamal posledného brániaceho hráča ana záver pohodlne zakončil do stredu bránky. Stav stretnutia je vyrovnaný 1:1! Asistenciu si pripisuje Peter Žulj.

65
    Stefan Hierlander poslal zo štandardnej situácie center, ale Volkan Demirel vyskočil a loptu pokryl.

64
    Hostia sa dokázali usadiť na polovici súpera, ale dlho sa tam nezdržali. Celú útočnú snahu prekazil Jeggo svojou veľmi nepresnou prihrávkou, ktorá smerovala až za postrannú čiaru.

63
    Striedanie v tíme SK Sturm Graz: z ihriska odchádza Deni Alar, prichádza Fabian Schubert.

62
    Striedanie v tíme Fenerbahce SK: z ihriska odchádza zranený Ahmethan Kose, prichádza Robin van Persie.

61
    Chystá sa striedanie na strane Fenerbahce. Na trávnik pravdepodobne naskočí Robin van Persie.

60
    Koch sa pokúsil o niečo podobné, ale taktiež bez gólového efektu. Jeho bomba z veľkej diaľky končí nad brvnom Demirelovej bránky.

59
    Valbuena zbytočne nepremýšľal a poslal ďalekonosný pokus smerom k bránke. Ale jeho tvrdý strelecký pokus pripomínal skôr volanie o pomoc. Nasleduje odkop od bránky Siebenhandla.

58
    SK Sturm Graz získava voľný kop takmer z poliacej čiary po nedovolenom zákroku jedného z hráčov Fenerbahce.

57
    Peter Žulj sa rútil smerom dopredu, ale v tom ho zastavil hvizd rozhodcu. Pri prevzatí lopty si v súboji počínal nedovolene a tak si na svoje konto pripisuje útočný faul.

56
    Potuk si teraz pri rozohrávke nerozumel so svojim spoluhráčom, čo malo za následok stratu lopty. Pri lopte sú momentálne hostia, ktorí sa snažia usadiť na polovici súpera.

55
    Hra už pokračuje ďalej, zatiaľ bez zraneného Koseho. Je dosť pravdepodobné, že zasiahne do hry Robin van Persie, ktorý už dostáva pokyny od svojho kouča.

54
    Kose ostáva ležať na trávniku držiaci sa za stehno. Už k nemu beží tím lekárov. Vyzeráto na nepríjemný kŕč. Uvidíme, či ešte do hry zasiahne alebo tréner zvolí striedanie.

53
    Nabil Dirar dokázal poslať center do šestnástky súpera, ale jeho pokus bol tečovaný a tak tomuto centru chýbala razancia. Loptu si pohodlne prevzal brániaci hráč.

52
    Robin van Persie sa už rozcvičuje za postrannou čiarou. Nechajme sa prekvapiť, či dnes zasiahne do zápasu.

51
    Dlhý odkop od bránky dokázal ešte na polovici Fenerbahce zachytiť Peter Žulj, ktorý bol okamžite od lopty odstavený brániacim hráčom.

50
    Fenerbahce Istanbul získava výhodu outového vhadzovania na polovici súpera.

49
    Hierlander robil čo mohol, aby stihol zachytiť dlhý pas svojho spoluhráča. To sa mu však nepodarilo, pretože dlhý pas bol veľmi nepresný. Pri lopte sú domáci futbalisti.

48
    V stredovom kruhu si nedovolene počínal Huspek, čo neuniklo pozornosti hlavného arbitra, ktorý okamžite reagoval prerušením hry.

47
    Lopta sa po sérii prihrávok dostala až na kopačku Demirela, ktorý neriskoval a okamžite ju poslal čo najďalej od vlastného vápna.

46
    Striedanie v tíme SK Sturm Graz: z ihriska odchádza Thorsten Rocher, prichádza Philipp Zulechner.

46

Priebeh prvého polčasu možno označiť ako podpriemerný až nudný. Mali sme síce možnosť vidieť jeden presný zásah do siete SK Sturm Graz, ale to bola jedna z dvoch zaujímavých príležitostí. Tú druhú mal Martin Škrtel, ktorý ju však nedokázal využiť. Takmer celý prvý polčas sme sledovali ako si domáci obranci prihrávajú v strede pola a hostia za nimi bez lopty utekajú. Dúfajme, že druhý polčas nám toho prinesie omnoho viac a dočkáme sa aj nejakého gólu. My sa Vám opäť hlásime približne o 13 minút.

45+2

45+1
    Štvrtý rozhodca sa rozhodol nadstaviť ešte jednu minútku navyše.

45
    Sledovali sme nádhernú akciu na jeden dotyk v podaní domácich útočníkov, ale finálna prihrávka, ktorá mala smerovať na Potuka neprešla po skvelej práci posledného brániaceho hráča.

44
    Vyzerá to tak, že sa prvým polčas dohrá na polovici SK Sturm Graz, kde si domáci futbalisti snažia vytvoriť tlak.

43
    Hostia sa snažili založit rýchly útok stredom ihriska, ktorý však stroskotal na kopačke Petra Žulja. Pri lopte tak opäť domáci borci.

42
    Držanie lopty je v týchto chvíľach 60:40%.

40
    Rohový kop bol zahraný krátkou formou. Vybral si tak Peter Žulj.

39
    Neustadter sa včas vrátil do zadných rad, kde ihneď odvrátil nebezpečný center súpera. SK Sturm Graz bude po tomto zákroku zahrávať rohový kop.

38
    Valbuena si všimol, že priestor na ľavej strane je veľmi prehustený, tak okamžite otáča hru na opačnú stranu ihriska.

37
    Fenerbahce si v poslednej minúte vytvorilo celkom pekný tlak, ktorý však nedokázali futbalisti zužitkovať na presné zakončenie. Celý tlak prerušil nedovolený zákrok jedného z domácich záložníkov.

36
    Neustadter nám predviedol skvelý sklz, čím zastavil rozohrávku súpera. Pri lopte sú domáci, ktorí sa pokúsia opäť ohroziť Siebenhandla.

35
    Nabir Dirar sa dostal ku ďalšiemu centru, ale tentoraz tak úspešný nebol. Jeho center skončil na hlave dobre postaveného obrancu súpera.

34
    Pri lopte sú aj naďalej domáci futbalisti, ktorí sa opäť usadili na polovici súpera.
    32. Dirar (FEN) - 1:0

32
    Fenerbahce dalo gól!
    Mathieu Valbuena presným centrom naservíroval loptu hráčovi NABIL DIRAR, ktorý pekným hlavičkovým pokusom uzemnil loptu do siete. Stav stretnutia je 1:0! Asistenciu si pripisuje Nabir Dirar.

30
    Centrovaná lopta po rohovom kope smerovala ku bližšej žrdi, kde však stál len brániaci hráč, ktorý loptu odhlavičkoval do bezpečnej vzdialenosti.

29
    Po zblokovanom pokuse budú hostia zahrávať rohový kop z pravej strany.

28
    Vďaka aktívnemu napádaniu hráčov Fenerbahce sa ich súperovi len veľmi ťažko zakladajú útoky smerom dopredu.

27
    Zástavka letí do nebies! Jeden z hosťujúcich hráčov sa ocitol v postavení mimo hry.

26
    Peter Žulj posiela center do pokutového územia. Žiaľ, obrana súpera si s jeho snahou poradila a loptu pohodlne pokryla.
    24.

24
    Mali sme možnosť vidieť obrovskú príležitosť na skórovanie.Na center po voľnom kope si perfektne zbehol do voľného priestoru Martin Škrtel, ktorého hlavičkový pokus len tesne minula ľavú žrď bránky.

23
    Žltú kartu dostáva James Jeggo (SK Sturm Graz).

23
    Jeden z domácich hráčov sa po súboji ocitol na trávniku a hlavný arbiter udeluje domácemu celku výhodu voľného kopu zo strednej vzdialenosti.

22
    Ozbayrakli sa prezentoval včasným obranným zákrokom, vďaka ktorému prekazil súperovi pokračovať v útočnej snahe.

21
    V dnešnom stretnutí sú zatiaľ najviac viditeľný domáci obranci, ktorí majú najväčší podiel v držaní lopty svojho tímu.

20
    Pri lopte sú domáci futbalisti, ktorí budú zahrávať outové vhadzovanie na vlastnej polovici ihriska.

18
    Hostia sa po dlhom obliehaní vlastnej polovice dostali aj na tú súperovú. K lopte sa dostal Potzmann, ktorý zbytočne nešpekuloval a snažil sa gólmana prekvapiť strelou z väčšej vzdialenosti. Jeho strelecký pokus síce mieril medzi tri žrde, ale len do miest, kde stál pozorný Demirel, ktorý loptu zachytil.

17
    Držanie lopty je momentálne 70% v prospech domáceho tímu a 30% v neprospech toho hosťujúceho, napriek tomu nám Fenerbahce nič zaujímavé neukázalo.

16
    K lopte sa dostal aj domáci gólman Demirel, ktorý s veľkým kľudom na kopačke posiela loptu späť svojmu vedľa stojacemu spoluhráčovi.

15
    Domáci futbalisti opäť kombinujú na súperovej polovici. Zatiaľ sa však nedokázali vážnejšie prepracovať až k vápnu súpera. Musíme konštatovať, že defenzíva rakúskeho celku zatiaľ funguje na výbornú a svojho súpera nepúšťa do vyložených šancí.

14
    K slovu sa prvýkrát v zápase dostali aj hostia, ale jediné, čo nám ukázali, sú dva veľmi nepresné centre do priestoru nikoho.

13
    Ozan Tufan nám predviedol podobnú situáciu a jeho dlhý pas taktiež nemal žiadnu váhu. Nasleduje ďalší odkop od bránky.

12
    Martin Škrteľ sana ľavej strane ihriska svojim dlhým pasom snažil nájsť nabiehajúceho spoluhráča. Jeho pas bol ale pridlhý a tak lopta končí až mimo hry. Nasleduje odkop od bránky Sturm Graz.

11
    Lopta sa nachádza v strede pola, kde si ju domáci hráči medzi sebou vymieňajú a hľadajú si voľný priestor na založenie útoku.

10
    Exekútor rohového kopu zvolil krátku rozohrávku, vďaka čomu môže Sturm Graz aj naďalej pokračovať vo svojej útočnej snahe.

9
    Kaldirim si teraz splnil svoje obranné povinnosti, ale za cenu toho, že svojmu súperovi poskytol rohový kop. Nechajme sa prekvapiť ako s tým hostia vynaložia.

8
    Žulj sa po súboji ocitol tvárou na hracej ploche. Hlavný arbiter uznal tento zákrok ako nedovolený. Sturm Graz má výhodu voľného kopu z veľkej vzdialenosti.

7
    Rocher sa po ľavej strane ihriska snažil prepracovať bližšie k vápnu súpera, čo sa mu síce nepodarilo, ale jeho tím bude zahrávať outové vhadzovanie na polovici súpera.

6
    Valbuena bol v súboji faulovaný a tak domáci zostanú aj naďalej pri lopte.

5
    Lopta sa nachádza na polovici Fenerbahce Istanbul, ale sú to práve domáci, kto má loptu pevne pod kontrolou.

4
    Valbuena sa snažil na pravej strane ihriska o individuálny prienik, čo sa mu však vďaka skvelej práci hosťujúcej defenzívy nepodarilo a o loptu prišiel.

3
    Fenerbahce má možnosť zahrať outové vhadzovanie na polovici súpera.

2
    Domáci futbalisti sa hneď z úvodu usadili na polovici súpera, kde si medzi sebou vymieňajú série krátkych prihrávok.

1
    Výhodu úvodného výkopu mal domáci tím.

1

Fenerbahce SK: Demirel (C) – Ozbayrakli, Neustadter, Škrtel, Kaldirim – Dirar, Souza, Tufan, Valbuena – Potuk, Kose
    Náhradníci: Kameni – Chahechouhe, Isla, Koybasi, Stoch, Topal, van Persie

SK Sturm Graz: Siebenhandl – Koch, Meresic, Lykogiannis, Potzmann – Jeggo, Zulj – Huspek, Hierlander, Rocher – Alar (C)
    Náhradníci: Gratzei – Lema, Lovric, Puchegger, Schmid, Schubert, Zulechner

Rozhodca: R. Madley – C. Hatzidakis, M. Perry.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe odvetu 3. predkola Európskej ligy, kde turecký tím Fenerbahce SK privíta na svojom trávniku rakúsky SK Sturm Graz.

Prvé vzájomné stretnutie skončilo výsledkom 2:1 z pohľadu Fenerbahce SK. V 10. minúte sa dostali prvýkrát do vedenia domáci futbalisti zásluhou Hierlandera. Ich radosť trvala len pár minút, pretože sa stav stretnutia v 29. minúte po nešťastnom vlastnom góle Meresića vyrovnal. Ešte v prvom polčase dokázal hosťujúci Neustadter dostať svoj tím do jednogólového vedenia a to presne v 35. minúte. Odvtedy diváci už žiadny presný zásah nevideli a tak SK Sturm Graz je vystavený nemilej úlohe a to vsietiť minimálne dva góly na ihrisku súpera.

FENERBAHCE SK: V Turecku sa ešte ligová súťaž nezačala a tak sa tento celok môže naplno sústrediť na druhú najprestížnejšiu futbalovú súťaž sveta. Ešte pred prvým vzájomným zápasom futbalisti Fenerbahce absolvovali hneď niekoľko prípravných stretnutí, kde sa dostatočne mohli pripraviť. Bolo ich presne päť, pričom nedokázali zvíťaziť ani v jednom. Treba ale pripomenúť, že odohrali generálky s tímami, ako napríklad Juventus Turín, Marseille alebo Monaco. Práve v poslednom spomenutom odohrali veľmi pekný a vyrovnaný duel, kde dokázali s jasným favoritom držať krok a uhrať remízový výsledok v pomere 1:1. Do odvety vstúpi tento klub s "dvojgólovým" náskokom, tak sa nechajme prekvapiť, či im to bude stačiť na postup.

SK STURM GRAZ: Tento rakúsky celok sa už zúčastnil na dvoch ligových stretnutiach v aktuálnej sezóne a musíme konšťatovať, že zatiaľ veľmi úspešne. Po 2. kole sa hráči Sturmu nachádzajú na prvej priečke s maximálnym možným bodovým ohodnotením, keď si v prvom kole poradili na domácej pôde so Sänkt Pöltenom výsledkom 3:2 a s rovnakým skóre sa skončilo aj druhé ligové kolo v zápase s Austriou Viedeň na ich vlastnom trávniku. Ako prvý išli do vedenia hostia po presnom zásahu Huspeka. Diváci, ktorí merali cestu na štadión sa ďalšieho gólu dočkali až v druhom polčase, kde v 56. minúte Zulj poslal svoj tím už do dvojgólového vedenia. V poslednej desaťminútovke sa roztrhlo vrece s gólmi a celé to odštartoval už spomínaný Zulj v 82. minúte, kedy sa prezentoval vlastným gólom a tak dal súperovi ešte možnosť minimálne vyrovnať. Netrvalo dlho a spoluhráčovu chybu napravil v 86. minúte Schmid, ktorý svojim presný pokusom vrátil do tímu psychickú pohodu. V 88. minúte ešte skorigoval stav stretnutia z pokutového kopu Holzhauser na konečných 2:3 z pohľadu Austrie.

Papierovým favoritom dnešného stretnutia je Fenerbahce, ale zápas sa nehrá na papieri a tak môžu hostia milo prekvapiť. Svetoví bookmakeri dnes viac veria domácemu Fenerbahce, na ktorého víťazstvo je vypísaný kurz 1.46, na remízu to činí 4.75 a na prekvapivú výhru hostí je vypísaný kurz 6.90.

Z pozície komentátora sa na Vás teší Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.