Rusko – Dánsko 3:0 (kon.) | Česko – Nórsko 1:0 (po pr.) | Švédsko – Lotyšsko 2:0 (kon.)
Kanada – Francúzsko 3:2 (kon.)
Švédsko
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Lotyšsko
Štvrtok 11.05.2017, 20:15 • LANXESS Arena • Majstrovstvá sveta • Skupina A

Švédska reprezentácia dnes nemala jednoduchú úlohu. Do zápasu vstupovala po dvojdňovom voľne a navyše v úvodných troch dueloch stratila až päť bodov. Proti Lotyšsku bola hokejovejšia, ale dlho viedla iba o jediný gól, keď sa presadil Gabriel Landeskog. Lotyšskí hokejisti mohli viackrát vyrovnať v presilovkách, no nepodarilo sa im to a napokon ešte raz inkasovali z hokejky Eiasa Lindholma. (22:26:28)

Strely na bránu: 30 – 19.

Najlepší hráči zápasu: Eddie Läck (Švédsko) – Elvis Merzlikins (Lotyšsko).

59:15
    Lotyši sú kompletní, pretože Janis Sprukts naskočil späť na ľadovú plochu. Majú však minimum času na úpravu skóre.

58:42
    John Klingberg vystrelil príklepom z pravej strany, ale minul bránu a navyše puk po mantineli vyšiel z útočného pásma.

57:40
    Lotyši išli rýchlo do brejku dvoch proti jednému, ale voľný Ronalds Keninš nedostal ideálnu prihrávku pred bránu.

57:15
    Lotyši si komplikujú situáciu ešte viac. Janis Sprukts dostal dve trestné minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.
    56:42 Elias LINDHOLM - 2:0

56:42
    Švédsko dalo gól! Elvis Merzlikins najskôr vytiahol jeden z najkrajších zákrokov celého šampionátu proti Victorovi Raskovi, ale potom ostal ležať v bránkovisku a voľný ELIAS LINDHOLM napálil puk do odkrytej siete. Asistencia: Victor Rask.

56:00
    Kaspars Daugavinš zahodil veľkú šancu na vyrovnanie. Lotyšský kapitán bol voľný na ľavom krídle, odkiaľ na dvakrát zakončoval. Eddie Läck opäť odolal.

55:20
    Švédi pokazili rozohrávku. Krížna prihrávka cez stredné pásmo bola príliš dlhá a nenašla nikoho v žltých dresoch.

54:32
    Kulda sa oprel do puku príklepom od modrej čiary. Lotyšský obranca však mieril nad švédsku bránu.

54:12
    Lotyši dvakrát po sebe hrozili z rovnakej pozície na ľavom krídle. Andris Džerinš strieľal nad bránu a Kaspars Daugavinš preveril pozornosť Eddieho Läcka.

53:45
    John Klingberg výborne vystrelil príklepom od modrej čiary. Jeho delovka len tesne minula lotyšskú bránu.

53:02
    Lotyši hrali osemkrát v početnej výhode, ale zatiaľ vyslali na Eddieho Läcka iba trinásť priamych striel za vyše 53 minút.

52:20
    Teodors Blugers zakončil spoza hráča, ale ten zblokoval jeho strelu na ochrannú sieť. Nasleduje reklamná prestávka.

51:39
    Lotyšov dnes budú mrzieť nevyužité presilovky. Švédi boli osemkrát na trestnej lavici, ale napriek tomu si držia čistý štít.

51:00
    Oskars Cibuļskis vypálil od modrej čiary, Zemgus Girgensons chcel jeho strelu tečovať, ale zlomila sa mu hokejka.

Tomáš Lengyel

Góly a asistencie: 10. Landeskog (V. Rask, E. Lindholm), 57. E. Lindholm (V. Rask)

Švédsko: Läck (Fasth) – Strålman, Hedman (A), Holm, Brodin, J. Klingberg, Edler – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) – Krüger, Söderberg, Omark – Eriksson Ek, W. Nylander, W. Karlsson – J. Lundqvist (C), Nordström, C. Klingberg.
    Lotyšsko: Merzlikins (Punnenovs) – Sotnieks, Kulda, Cibuļskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis – Daugavinš, Džerinš, Roberts Bukarts – Sprukts, Rihards Bukarts, Indrašis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Blugers, Pavlovs, Meija – Razgals.

Rozhodca: Lemelin (AUT), Piechaczek (GER) – Šefčík (SVK), Suominen (FIN).