Rusko – Dánsko 3:0 (kon.) | Česko – Nórsko 1:0 (po pr.) | Švédsko – Lotyšsko 2:0 (kon.)
Kanada – Francúzsko 3:2 (kon.)
Česko
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Nórsko
Štvrtok 11.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paríž • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Červený losos z Nórska plný tvrdých kostí dnes odolával až do predĺženia. Český lev ho napokon zdolal so šťastným gólom v predĺžení zápasu. Najlepšími hráčmi vyhlásení: Tomáš Plekanec a Lars Haugen. Českí bratia si do tabuľky zapíšu dôležité dva body, Vikingovia zo severu Európy jeden. Príjemný podvečer priaznivcom hokeja želá Vladimír Korduliak. (18:41:30)

61:25 Jan KOVÁŘ - 1:0

61:25
    Česko dalo gól!
    Jeřábek poslal puk z pravej strany medzi kruhy Pastrňákovi, ten v zakončení neuspel, no puk poslal spoza bránkovej čiary do bránkoviska, našiel JANA KOVÁŘA, ktorý puk po ľade poslal za bránkovú čiaru hostí rovno medzi tri žrde. Asistencie: David Pastrňák a Jakub Jeřábek.

60:55
    Domáci sa dostali do prečíslenia dva na jeden, Plekanec Pastrňákovi puk neposunul, bek hostí sa hodil na ľad a puk zblokoval.

60:42
    K. A. Olimb sa dostával do šance, Šimek ho pred bránkou z akcie vygumoval a puk mu z hokejky zobral.

60:31
    Buly vyhrali domáci, päť minútové predĺženie hráme traja proti trom, puk je v strednom pásme.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Ani v tretej tretine sme gól nevideli a favorit zápasu predpoklady odborníkov nenaplnil. Obaja gólmani držia čistý štít a najmä Francouz vytiahol krásny zákrok pri brejku súpera, keď zlikvidoval šancu Oldena. Po krátkej prestávke ide zápas do predĺženia. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 8:5.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:52
    Nóri poslali puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia.

59:39
    Nahodený puk schoval vo svojej lapačke Haugen, Česi pohotovo vybojovali pásmo na vhadzovanie.

59:31
    Česi spoza svojej bránky zakladajú zrejme poslednú akciu v tretej tretine.

59:13
    Hostia opäť puk poslali do stredného pásma, vysokou hokejkou tam zahral Kempný, arbitri hru prerušili a nariadili vhadzovanie pred Francouzom.

58:42
    Nóri sa vymanili spod tlaku a aspoň na chvíľu puk opustil ich obranné pásmo.

58:08
    Kovář efektne vystrelil príklepom po prechode modrou, kde dostal puk, Haugen opäť v pokľaku puk likviduje medzi svoji betónmi.

57:03
    Pastrňák poslal puk na bránku hostí, Haugen si ho postrážil, Česi majú pásmo na vhadzovanie.