Fínsko – Švajčiarsko 5:1 (kon.) | USA – Rusko 5:4 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Kanada
4:3 (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Slovensko
Sobota 15.04.2017, 19:38 • Zimný štadión mesta Poprad • Majstrovstvá sveta U18 • Skupina A

57:48
    Naši hokejisti získavajú presilovú hru! Matthew Strome dostáva dve minúty za vrazenie na mantinel. Ideálna možnosť pre náš tím.

44:20
    Presilovka prakticky zadarmo pre náš tím. Mackenzie Entwistle vyhodil puk do hľadiska a dostáva dve minúty.

41:05
    Budeme hrať v oslabení. Patrik Hrehorčák si odsedí dve minúty za držanie hokejky. Čaká nás teda ťažký začiatok tretej tretiny.

37:26
    Záver druhej tretiny sa môže niesť v réžii slovenských mladíkov. Mackenzie Entwistle dostáva dve minúty za držanie.

33:29
    Kanada získava presilovú hru. Michal Ivan si odsedí dve minúty za zovretie puku.

27:03
    Výborne. Slovensko získava presilovú hru a máme lepšiu možnosť skórovať. Matthew Strome podrazil Hrehorčáka a dostal dve minúty.

23:01
    Slovenskí hokejisti získavajú presilovku. Joshua Brook fauloval Fafráka a odsedí si dve minúty za krosček.

21:21
    Dlho si však naši mladíci presilovku neužili. Adam Žiak sa previnil zbytočným útočným faulom a dostáva dve minúty za podrazenie.

20:47
    Slovensko získava v úvode druhej tretiny presilovú hru. Kyle Olson dostáva dve minúty za nedovolené bránenie.

13:40
    Našich reprezentantov tentokrát čakajú ťažké chvíle. Za sekanie si dve minúty odsedí Adam Ružička.

11:57
    Kanadskí hokejisti vyrazili do útoku a dopustili sa ofsajdu. Maxime Comtois zakončil svoju akciu po odpískaní a hlavný rozhodca mu udelil 10 minút za nešportové správanie.

11:37
    Slovensko získava ďalšiu presilovú hru. Isaac Ratcliffe dostáva dve minúty za podrazenie.

08:10
    Urbánek rozvíjal akciu pri mantineli, no nedovolene ho zastavil Joshua Brook. Kanadský obranca dostal dve minúty za podrazenie.

04:08
    Hlavný rozhodca náš tím možno teraz mierne poškodil. Martin Kupec šprintoval dozadu za Olsonom, ktorý sa mohol dostať do samostatného zakončenia. Najprv zasiahol puk a až potom hráča, no hlavný rozhodca posiela Kupca na dve minúty za sekanie.

02:42
    Slovensko bude hrať presilovú hru. Za hákovanie si dve minúty odsedí kanadský útočník Isaac Ratcliffe.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 19. Olson (Entwistle), 19. Mattheos (Chainey), 20. Ratcliffe, 63. Mattheos (McIsaac) – 9. Liška (Ružička), 37. Hrehorčák (Miloš Roman), 43. Liška (Fafrák)

Kanada: Scott (McGrath) – Brook, Smith, Mitchell, McIsaac, Chainey, Woo, Noël (C) – Anderson-Dolan (A), Mattheos (A), Comtois – Olson, Entwistle, M. Strome – Ratcliffe, Schnarr, Dellandrea – Thomas, Hawel.
    Slovensko: Sklenár (21. Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Fafrák, Liška (A), Miloš Roman – Krivošík, Hrehorčák, Ružička – Köver, Pospíšil, Urbánek – Stacho, Havrila, Regenda.

Rozhodca: Hejduk, Piragić – Park, Yletyinen