Pohronie – Košice 0:0 (kon.) | B. Bystrica – Slovan Bratislava U21 3:1 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
0:0 (0:0)
FC Košice
Nedeľa 02.04.2017, 16:00 • Dolná Ždaňa • MONACObet liga

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 1. kola druhej ligy – skupina o postup do Fortuna ligy.
    V dnešnom súboji sa stretnú FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa a FC VSS Košice. Stretnutie sa začne o 16:00.

FC VSS Košice

Košičania suverénne vyhrali základnú skupinu s názvom Východ. Do nadstavby si tak preniesli 12-bodový náskok na aktuálne druhú Skalicu. Tá však v tomto kole zaváhala a vo Zvolene iba remizovala, Košice si tak môžu vylepšiť pozíciu. Proti Pohroniu budú zverenci Jozefa Majoroša celkom jasným favoritom.

Pohronie si uchmatlo v základnej časti skupiny Západ poslednú postupovú pozíciu do nadstavby, ale neočakáva sa, že by sa Pohronie uspokojilo iba s poslednými priečkami. Práve naopak, rozdiely medzi desiatym Pohroním a druhou Skalicou činí iba sedem bodov. Domáci to budú mať proti rozbehnutému FC VSS ťažké, ale v prípade bojovného výkonu môže Pohronie nejaký ten bod proti celku z Košíc vybojovať.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Packo – Pittner, Sekereš (C), Prikryl, Ďungel, Frimmel, Garaj, Gregáň, Paraj, Sojka, Blahút
    Náhradníci: Lehocký, Kováč, Bahna, Bugár, Orság

FC VSS Košice: Kotěra – Vancák (C), Morgan, Kolbas, Ngoula, Čikić, Tóth, Ivanov, Bilić, Andreev, Grega
    Náhradníci: Ružinský, Ristovski, Šinglár, Bavoľár, Žebík, Đorđević, Bertrand Enoga

Rozhodca: Jozef Pavlík – Rastislav Žákech, Martin Borsányi.

1

2
    Domáci okamžite strelecky zahrozili. Prvá strela zápasu však letí mimo.

3
    Pri lopte opäť Pohronie, Košice sa musia brániť.

4
    Faul v strede ihriska od domáceho futbalistu.

5
    Po získaní lopty sa rýchlo píska ofsajd na domácej strane.

6
    V Dolnej Ždani panuje pekné slnečné počasie, uvidíme, koľko divákov si našlo cestu na štadión.

7
    Držanie lopty sa mierne vyrovnalo, útočí domáci celok.

8
    Košičania vhadzujú na útočnej polovici.

10
    Ofsajd hostí teraz zastavil zaujímavú akciu.

11
    Desať minút za nami, Kotěra bude po neúspešnej akcii Pohronia odkopávať od vlastnej brány.

12
    Prvý rohový kop duel bude patriť domácim.

13
    FC VSS nemalo so štandardkou problém, naopak, po dobrom ubránení vyrazilo do protiútoku a samo aj vystrelilo na Packa, ktorý musel vyrážať. Je tu roh aj pre hostí.

14
    Ani Košice nemali pri štandardke dostatočné šťastie.

15
    Hostia ostali pri lopte, teraz vedú útok stredom ihriska.

17
    Druhý roh pre Košice, FC VSS teraz zvyšuje obrátky zápasu.

17
    Prvá strela mimo bránu od hostí, lopta ale bola tečovaná, bude sa zahrávať už štvrtý roh dnešného stretnutia. A to máme za sebou iba 17 minút.

18
    Košičania opäť vystrelili, ale ani teraz nemusel Packo zasahovať.

20
    Pohronie získalo loptu a môže upokojiť dianie na ihrisku.

21
    Pohronie útočí, tento atak sa končí strelou mimo priestoru brány.

22
    Dodatočne zisťujeme, že lopta bola tečovaná. Rohový kop pre FK.

23
    Ani piaty roh zápasu sa neskončí gólom, Košice sa ubránili.

25
    Faul v strede ihriska od hráča hostí, 25 minút zápasu je už za nami.

26
    Strely na bránu – 0:1.
    Strely mimo bránu – 2:2.
    Rohové kopy – 2:3.

27
    Košice teraz pohoreli v útoku, domáci založili bleskový protiútok. Rýchla akcia sa končí iba strelou mimo brány.

28
    Pohronie ostáva pri lopte a vypracováva si príležitosť na ohrozenie Jakuba Kotěru.

29
    Ofsajd Košíc, pomaly sa nám končí úvodná polhodina hry.

30
    Sledujeme pomerne vyrovnaný zápas. Ak by Košice vyhrali náskok na druhú Skalicu by sa navýšil na 14 bodov.

31
    Hostia sa ale musia brániť, domáci sú pripravení gólovo udrieť.

33
    Ďalšie postavenie mimo hru v podaní favorita duelu, obrana Pohronia funguje na výbornú.

34
    Košice ale opäť zatlačili a usadili sa na polovici súpera.

35
    S ofsajdami sa nám akoby roztrhlo vrece, Košičania boli opäť netrpezliví.

36
    Štvrtý roh Košíc Packa neohrozil, prehupli sme sa do poslednej desaťminútovky prvého polčasu.

37
    Domáci futbalisti pri lopte, Košičania sa rýchlo sformovali a teraz čakajú na to, čo vymyslí ich súper.

38
    Pohronie ale nič zvláštne nevymyslelo, zaútočia si aj Košice.

39
    Nepresnosť na kopačkách hostí rezultuje v odkop od svätyne domácich.

40
    Po jednom zo súbojov sa na zemi ocitol jeden z futbalistov, na trávniku prebieha ošetrovanie.

41
    Pokračujeme v hre, domáci si vybojovali roh.

42
    Po štandardke prichádza prvý zákrok Kotěru. Český brankár teraz podržal svojich spoluhráčov.

43
    Zasiahnuť musel aj Packo, obaja brankári nám v posledných momentoch predviedli svoje kvality.

44
    Packo s ďalším zákrokom! Košice zvyšujú tlak tesne pred koncom prvého polčasu.

45
    Prvý polčas ukončí ofsajd košického útočníka, nad rámec prvého polčasu sa nebude nadstavovať ani minúta.

45+1

Prvý polčas sme ukončili bez gólov. Ťažko posúdiť, ktorý tím bol lepší, Košičania začali tlačiť hlavne na konci polčasu. Druhý polčas sa začne približne o 16:59.

Štatistiky po prvom polčase:

Strely na bránu – 1:3.
    Strely mimo bránu – 4:2.
    Rohové kopy – 3:4.

46

46
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Grega, prichádza Ristovski.

47
    Košice pokračujú tam, kde v prvom polčase prestali.

48
    Hostia však stratili loptu pri prechode do útoku, čo sa im takmer stalo aj osudným. Protiútok Pohronia Košice ale včas zastavili.

50
    Nepodarená akcia hostí, Packo bude vykopávať od svojej svätyne.

51
    Vhadzovanie domácich z ľavej strany, Košice sa musia brániť.

52
    Útočný faul domáceho futbalistu.

53
    Košice vyrazili na útočnú polovicu, domáci obrancovia sa musia skoncentrovať.

55
    Aj po prestávke pokračujeme v tvrdých súbojoch a opäť nám prebieha ošetrovanie.

56
    Hra sa zastavila, prvých desať minút druhého polčasu nám neprinieslo ani jeden strelecký pokus.

57
    Košice vpredu nič nevymysleli, hra je mierne nezáživná.

58
    Jakub Kotěra bude vykopávať od košickej brány.

59
    A ďalšie ošetrovanie. V druhom polčase sa môžeme tešiť na vysoký počet nadstavených minút.

60
    Hodina hry nám úvodný gól nepriniesla. Po minútovej prestávke pokračujeme v zápase.

61
    Teraz sa košický futbalista prezentoval strelou mimo brány, bude zaujímavé sledovať, či sa hostia uspokoja s jedným bodom, alebo budú silou mocou tlačiť na domácu obranu.

63
    Faul v stredovom kruhu. Musím podotknúť, že zatiaľ sa hrá bez žltých kariet.

64
    Pohronie sa udržalo v útoku, vymyslia niečo domáci futbalisti alebo to všetko stroskotá na dobre organizovanej obrane Košíc?

65
    Druhá možnosť bola správna, Košice sa ubránili. Pohronie ale útočí znova.

66
    Hostia sú mierne zatlačení, opraty zápasu vzali do rúk domáci hráči.

67
    Štvrtá strela mimo bránu od hostí, zakončenie ale bolo tečované, budeme svedkami ôsmeho rohu v tomto stretnutí.

68
    Prvý roh druhého polčasu sa gólom, prekvapivo, neskončil.

68
    Pozor! Červená karta pre Morgana môže zmeniť pomery na trávniku!

70
    Toto je piaty pokus od domáceho tímu, ktorý smeruje mimo brány Kotěru.

71
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Čikić, prichádza Šinglár.

72
    Odkop od brány hostí, do konca zápasu ostáva približne dvadsať minút.

73
    Domáci zatlačili na pílu, šiesta strela mimo bránu.

75
    Košice musia prehodnotiť situáciu. Budú si chcieť z Dolnej Ždani odviesť tri body alebo sa uspokoja s remízou?

77
    Toto je priam neskutočné! Druhá červená karta v zápase a druhá pre Košice! O to viac mrzí fakt, že z ihriska mieri dole brankár mužstva Jakub Kotěra.

78
    Po vylúčení uvidíme štandardku z dobrej pozície. Košice dohrávajú zápas iba s deviatimi mužmi na ihrisku!

78
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Andreev, prichádza Ružinský.

79
    Dnešné stretnutie sleduje 602 divákov.

80
    Košice mali šťastie, že nevyužili všetky tri striedania a mohli tak Kotěru nahradiť Ružinským. Samozrejme, za cenu striedania za Andreeva.

81
    Desať minút do konca, Košice tak namiesto výhry budú ešte tuho bojovať o remízu.

82
    Pohronie si vybojovalo rohový kop, Ružinský sa musí v bráne obracať.

83
    Ďalšia strela mimo brány, tlak domácich sa bude iba stupňovať.

83
    Striedanie v tíme FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: z ihriska odchádza Gregáň, prichádza Orság.

84
    Pohronie prihára obrancom Košíc, tí teraz nevedia, kde im hlava stojí.

85
    Ďalšie zakončenia a opäť vedľa. Ružinský sa s výkopom neponáhľa.

86
    Päť minút do konca, stále čakáme na druhú strelu na košickú bránu.

87
    Piaty roh pre Pohronie, celkovo desiaty v zápase.

88
    Aj s deviatimi hráčmi sa Košice ubránili.

89
    Posledné dve minúty riadnej hracej doby. Môžeme počítať s veľkým počtom nadstavených minút.

89
    Faul v strede ihriska od Garaja. Tento zákrok si vyžaduje opateru klubových lekárov FC VSS.

90
    Nadstavujú sa 3 minúty.

90+1
    Pri lopte sú domáci, Košice už budú zdržiavať, ako sa len dá.

90+2
    Šiesty roh pre Pohronie, Košičania si už žiadajú koniec stretnutia.

90+3
    A ďalší rohový kop, posledná minúta sa práve začala.

90+3
    Košická obrana tento nápor vydržala a nasleduje faul domáceho futbalistu.

90+3
    Žltú kartu dostáva Paraj (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).
    Žltú kartu dostáva Sojka (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

90+4
    Veľká frustrácia na domácej strane, z toho rezultovali aj tri žlté karty v posledných piatich minútach. Zápas sa skončí remízou.

90+4

Strely na bránu: 1:3. Strely mimo: 8:4. Rohové kopy: 7:5.

Košice cestovali do Dolnej Ždane s úmyslom vyhrať, nakoniec môžu byť radi za remízu. Všetko sa to začalo meniť v 69. minúte, keď bol vylúčený Morgan, v 77. minúte bol pod sprchy poslaný aj brankár Kotěra. Košice dokázali udržať remízu 0:0, domáce Pohronie bolo ku koncu zápasu frustrované. Body sa tak delia, náskok Košíc na druhú Skalicu ostáva nezmenený. (17:57:48)