HC MIKRON Nové Zámky
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
HK VITAR Martin
Piatok 10.02.2017, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 18. kolo

Martinčania si z Nových Zámkov odvážajú dva body po víťaznom zásahu Koyša. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a želáme vám príjemný zvyšok večera. (20:36:09)

Patrik KOYŠ - 1:2

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím MHC Martin.
    Autorom víťazného gólu je PATRIK KOYŠ.

3. séria
    0:1
    Ossi Saarinen prestrelil bránku súpera! V zápase tak víťazí hosťujúci Martin.

2. séria
    0:1
    Filip SUROVKA si potiahol puk k ľavej žrdi a skúšal to bekhendom, ale ani on neuspel.

2. séria
    0:1
    Richard Lelkeš sa rozbehol a skúšal zakončovať bekhendom, ale Corbeil odolal.

1. séria
    0:1
    Patrik Koyš si vymiešal brnakára domáceho ceku, položi ho na ľad a pohodlne zakončil do prázdnej bránky.

1. séria
    0:0
    Martin Hujsa to skúsil bekhendom, ale gól nedáva. Corbeil bol úspešný.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie o víťazovi nerozhodlo a nasledovať budú aj samostatné nájazdy. Stane sa tak po krátkej úprave ľadovej plochy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:58
    Heizer v samom závere predĺženia zrýchlil po pravej strane a veľmi tvrdo vypálil, ale Lundström dokázal odolať.

64:41
    Galamboš prihral pred bránku Dlouhému, ale ten sa k zakončeniu nedostal. Corbeil môže byť pokojný.

64:10
    Martin vyhral buly v útočnej tretine a ihneď streiľal, ale gólman domáceho tímu odolal. V predĺžení sledujeme naozaj množstvo streleckých pokusov na oboch stranách.

63:55
    Saarinen obkrúžil bránku súpera, spracoval si Koyša a chcel strieľať, ale napokon trafil iba hráča stojaceho pred ním.

63:04
    Martinčania to opäť skúsili strelecky, ale puk bol zrazený na ochrannú sieť. Opäť sa prerušuje.

62:07
    Hostia mohli rozhodnúť! V predĺžení sa do samostatného úniku dostal zrejme Brňák, ale ten zoči-voči Lundströmovi neuspel.

61:50
    Hosťujúci celok sa ale ďaleko nedostal a o puk prišiel. Dopredu ho skúšal potiahnuť Novotný, ale ani on nebol úspešný.

61:22
    Oba celky prestriedali počas hry. Martin si stiahol puk k svojej bránke a bude opäť rozohrávať.

60:57
    Martin vyhral buly a ešte ostal v pásme. Strelecky to skúšal Galamboš, ale ani on gólmana Nových Zámkov neprekvapil.

60:22
    V úvode predĺženia dostali hostia puk pred bránku súpera, kde Lundström neriskoval a puk schoval v lapačke.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnej hracej dobe sa o víťazovi nerozhodlo. Po krátkej prestávke tak bude nasledovať päťminútové predĺženie piatich proti piatim.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:11
    Hujsa prenikol až medzi kruhy a pokúšal sa nájsť spoluhráčov v lepšej pozícii, ale hostia jeho pokus o prihrávku prečítali.

58:45
    Martinčania sa bránia iba za cenu zakázaného uvoľnenia. Hosťujúci hokejisti musia v závere čeliť poriadne nepríjemnému tlaku súpera.

58:36
    Lelkeš sa natlačil priamo pred bránku súpera a pokúšal sa tečovať puk letiaci od modrej čiary, ale Corbeil bol pozorný a zneškodnil aj tento pokus.

58:00
    Do konca riadnej hracej doby ostávajú už iba dve minúty.

57:42
    Novozámčania opäť spálili veľkú šancu. Kytnár prihrával z rohu klziska priamo pred bránku Drtinovi, ktorý bez prípravy aj zakončil, ale Corbeil ponechal betóny na ľade a puk do siete nepustil.

56:47
    Novozámčania prešli do útoku. Cardwell tam prihrávkou z pravého kruhu hľadal Fábryho, ale ten v osobnom súboji spadol a v zakončení neuspel.

56:01
    Domáci tím chcel rozohrať z vlastnej obrannej tretiny, ale puk vyhodil iba na zakázané uvoľnenie. Hra sa teraz pomerne často prerušuje.

55:33
    Domáci celok napokon rozohrávku nezvládol. Kytnár sa dopustil ofsajdu, ktorý bol navyše posúdený ako úmyselný. Vhadzovať sa tak bude pred Lundströmom.

55:13
    Novozámčania prestriedali a opäť budú zakladať útočnú akciu spoza vlastnej bránky. Domáci sú teraz pri puku častejšie.

55:00
    Začína sa posledná päťminútovka riadnej hracej doby tohto zápasu.

54:40
    Domáci celok si na vhadzovaní pred svojou bránkou poradil, upokojil situáciu a bude rozohrávať novú útočnú akciu.

54:19
    Hráči natlačili puk na mantinel za bránkou Nových Zámkov a rozhodcovia hru opäť prerušujú. Martin sa tak ešte zdrží v útočnom pásme.

53:50
    Martinčania vyhrali buly v útoku a obranca Pulli to ihneď skúsil prudkou ranou od modrej čiary, no domáci gólman si poradil.

53:43
    Puk letel príliš vysoko a trafil kocku nad ľadom. Rozhodcovia teda hru prerušujú a nasledovať bude vhadzovanie pred Lundströmom.

52:20
    Corbeil bol opäť von zo svojej bránky a takmer znovu inkasoval! Tak teraz je martinský celok poriadne rozladený.

52:05
    Novozámčania si vypýtali buly v útočnom pásme. Domáci celok je poriadne rozbehnutý.

52:05
    Martinský kouč si vyžiadal oddychový čas.
    Matej PAULOVIČ - 1:1

51:30
    HC Nové Zámky dali gól!
    Je vyrovnané! Corbeil reagoval na strelu z pravej strany, takže bol mierne povysunutý z bránky, čo na opačnej strane využil MATEJ PAULOVIČ ranou do opustenej častu siete. Asistencie: Ossi Saarinen, Marek Drtina.

50:57
    Hostia dokonca prešli až do útoku. Tam to od modrej skúsil obranca König, no jeho pokus bol zblokovaný.

50:14
    Martin sa však bráni veľmi obetavo a súpera teraz do zakončenia vôbec nepúšťa. Hosťujúci hokejisti domácich vytláčajú iba k mantinelu.

50:00
    Začína sa posledná desaťminútovka riadnej hracej doby. V Nových Zámkoch je ešte všetko otvorené, pretože hostia vedú iba rozdielom gólu.

49:17
    Martin chcel puk rýchlo dostať do svojej útočnej tretiny, ale je z toho iba zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa bude po pravici Corbeila.

48:55
    Novozámčania majú puk na hokejkách, ale nevedia prejsť cez stredné pásmo. Martin vynikajúco prehusťuje priestor a súpera do ničoho nepúšťa.

48:20
    Kytnár sa natlačil priamo pred bránku hostí, ale pri osobnom súboji spadol, vrazil do gólmana a napokon sa posunula aj bránka. Hra sa prerušuje a rozhodcovia hru vykazujú do stredného pásma.

47:40
    Novozámčania zbierajú puk za svojou bránkou a pokúsia sa rozohrať novú útočnú akciu. Domáci tím teraz musí tvoriť a dobre si to uvedomuje.

46:34
    Presilovka domáceho celku je minulosťou. Martin v Nových Zámkoch stále vyhráva rozdielom gólu.

46:13
    Najskôr sa pokúšal uniknúť Heizer, ale proti presile neuspel. Následne sa Novotný vrátil do útočného pásma domácich, ale nevystrelil presne.

45:48
    Po ďalšej aktivite Nových Zámkov je bránka hostí posunutá a hra sa opäť musí prerušiť.

45:35
    Novozámčania sa napokon do pásma dostali. Vynikajúcu prácu urobil Novotný, ktorý sa dostal priamo pred Corbeila a zakončoval bekhendom, následne ešte dorážal aj Čaládi, ale martinský gólman odolal.

44:50
    Dvořák ihneď v úvode vyhodil puk popri mantineli až za domáceho gólmana. Martin začal v oslavená vynikajúco.

44:34
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Marek Pacalaj – 2 min., napadnutie).

43:41
    Domáci celok sa dokázal ubrániť a bude pokračovať v plnom počte. Martin na juhu Slovenska stále vyhráva rozdielom jediného presného zásahu.

43:18
    Po krížnej prihrávke popred bránku teraz vystrelil Rusina, ale jeho pokus bol zblokovaný telami obetavých Novozámčanov.

43:00
    Novozámčania puk vysunuli z pásma a prestriedali, ale rýchlo sa musia vrátiť do defenzívy, pretože Martin bude pokračovať v tlaku.

42:36
    Martinčania sa do pásma vrátili a opäť z toho bola nepríjemná situácia pre domácu defenzívu. Po ďalšej strele od modrej čiary sme teraz videli teč priamo pred Lundströmom, ale ten odolal.

42:01
    Martin sa okamžite usadil v pásme svojho súpera. Na modrej čiare si puk narovnal König a veľmi tvrdo strieľal, ale jeho pokus bol zblokovaný tesne vedľa ľavej žrde.

41:41
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Tomáš Pitule – 2 min., sekanie).

41:33
    Novozámčania začali oveľa aktívnejšie ako ich súper. Teraz domácich hokejistov zastavil ofsajd.

40:53
    Domáci Sandgren prevzal puk za vlastnou bránkou a sám prenikol až na opačnú polovicu klziska, ale tam nemal komu prihrávať a zakončenie z oho nebolo.

40:20
    Nové Zámky sa hneď v úvode tretiny dostali do útočného pásma. Tam puk dokázali natlačiť na mantinel a vypýtali si vhadzovanie pred Corbeilom.

40:01

Siréna na štadióne nám ohlásila koniec druhej tretiny, za sebou máme už 40 minút hry. Hokejisti pôjdu do šatní za stavu 0:1.

Tretia tretina sa začne približne o 19:43.

40:00

39:20
    Posledných 40 sekúnd druhej tretiny, už sa zrejme nič podstatné neudeje.

38:57
    Domáci sa tlačili do zakončenia, Lelkeš ale stál v bránkovisku. Hra tak bola vykázaná do stredného pásma, kde sa bude vhadzovať.

38:02
    Pokračujeme poslednými dvomi minútami druhej tretiny. Záver úvodnej časti priniesol zatiaľ jediný gól stretnutia, a tak nemôže túto pasáž ani jeden z celkov podceniť.

37:21
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Rzavský – 2 min., napadnutie).

36:25
    Píska sa zakázané uvoľnenie Martina.

36:21
    Zápas sa medzičasom výrazne posunul ku svojej druhej prestávke. Hra sa pomerne často prerušovala, oba celky tento fakt využili na dobré prestriedania.

36:00
    Po buly pálil Tibenský, ten puk ale Corbeilovi väčšie problémy nenarobil. Hostia následne odišli striedať, sily im totiž ubúdali.

35:32
    Hujsovi to v dnešnom zápase absolútne nevychádza, niekdajšia hviezda zo Slovanu sa v kombinácii i zakončení aj naďalej výrazne trápi.

34:06
    Napokon z toho ale nebolo nič zaujímavé, ani táto situácia gól nepriniesla. Medzičasom sa tak mohla začať hra piatich proti piatim.

33:01
    Martin hrá presilovú hru, tá bude trvať ešte približne 20 sekúnd.

32:44
    Sedem minút pred koncom druhej tretiny platí stále stav zo záveru úvodnej časti zápasu, a teda 1:0 v prospech Martina. Obaja gólmani počas druhej tretiny niekoľkokrát dobre podržali svojich spoluhráčov.

32:19
    Hra pri vylúčeniach mierne stratila na svojom tempe a my budeme dúfať, že toto nebude dlhodobejší efekt.

31:20
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Cardwell – 2 min., nedovolené bránenie).
    30:51 Tlak domácich hráčov na Corbeila

30:51
    Hostia puk vyhodili a v strednom pásme nabral na rýchlosti Koyš, ktorý takmer prešprintoval dvojicu domácich obrancov. Koyš sa napokon do samostatného úniku nedostal.

30:16
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Dírer – 2 min., podrazenie).

30:07
    Strelou to teraz skúšal Daniel Rzavský, ktorý síce prinútil Lundströma prerušiť hru, avšak zákrok domáceho gólmana mal skôr len upokojiť jeho spoluhráčov.

30:01
    Z riadnej hracej doby uplynula jej presná polovica. Budeme zvedaví na to, aké zaujímavé momenty prinesie jej druhá rovnako veľká časť a či sa prípadne dočkáme aj predĺženia.

29:12
    Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim.

28:06
    Stále sa hrá v strednom pásme, takto si to domáci počas hry v početnej výhode s najväčšou pravdepodobnosťou nepredstavovali.

27:42
    Pomerne dlho držali hostia súpera ďaleko od Corbeila, takto by asi presilovka zo strany Nových Zámkov vyzerať nemala.

27:20
    Martin sa oslobodil, puk letí cez všetky čiary.

26:40
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Dvořák – 2 min., podrazenie).

26:11
    Mäkinen to vymyslel z veľkého uhla výborne, jeho na prvý pohľad nenápadnú strelu musel Corbeil zraziť mimo priestor troch žrdí!

25:16
    Korostin sa musel vyhnúť ofsajdovej pozícii, a tak sa s pukom držal v strednom pásme. Jeho spoluhráči totiž preťali korčuľami útočnú modrú čiaru.

24:12
    Paulovič sa ocitol v obrovskej šanci, z bezprostrednej blízkosti ale Corbeila neprekonal! Gólman si svojím zákrokom nebol istý, puk ale napokon pred čiarou udržal.

24:06
    Puk skončil na striedačke MHC Martin, nasledovať tak muselo jeho opätovné vhadzovanie. Počas prerušenia nestriedal ani jeden z tímov.

23:44
    Rzavský sa teraz nechal vytlačiť z útočnej tretiny, Martin to ale mrzieť nemuselo. Domáci sa totiž nepresunuli strednou čiarou a o šanci tak nemohla byť ani reč.

22:01
    Medzičasom sa začala tretia minúta druhej tretiny. Na ľad sa už vrátil aj Korostin, a tak pokračujeme v hre piatich proti piatim.

21:32
    A ďalšie vyhodenie, tentokrát sa oň postaral Pacalaj. Výborná obranná hra v podaní Martina.

21:18
    Nové Zámky sa zatiaľ s pukom pred svätyňu svojho súpera zatiaľ nepresunuli, táto presilovka domácim nevychádza.

20:56
    Zabúdať ale netreba ani na presilovú hru Nových Zámkov, ktorá ešte potrvá približne minútu.

20:24
    Úvodné buly prostrednej časti riadnej hracej doby je už minulosťou. Na vhadzovaní boli úspešnejší hostia, ktorí sa nepochybne budú chcieť presunúť pred bránku Joakima Lundströma.

20:01

Skončila sa prvá tretina dohrávky zápasu medzi Novými Zámkami a Martinom, po 20 minútach hry platí na južnom Slovensku priebežný stav 0:1.

Druhá tretina sa začne približne o 18:53.

20:00

19:43
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Korostin – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    18:38 Jaroslav MARKOVIČ - 0:1

18:38
    Martin dal gól!
    Patrik Koyš teraz poriadne zabojoval pred bránkou súpera a vytvoril gólovú šancu pre svoj tím. Ten ide do vedenia, strelou do odkrytej siete sa o to postaral JAROSLAV MARKOVIČ. Asistencie: Patrik Koyš, Tomáš Rusina.

18:24
    Galambošovo nahodenie chcel tečovať Varga, ten ale puk preskočil, a tak nebolo zo zmeny smeru strely nič. Gólman Nových Zámkov zareagoval pohotovo a puk posunul svojim spoluhráčom.

18:02
    Hrajú sa posledné dve minúty prvej tretiny.

17:19
    Novotný sa po pravom krídle presúval do pásma súpera, napokon bol ale príliš rýchly a Nové Zámky tak vystavil ofsajdovej pozícii.

16:29
    Medzičasom ale už pokračujeme v hre piatich proti piatim. Martin dobre zatlačil svojho súpera, avšak presilovkový gól si na svoje konto nepripísal.

15:46
    Od modrej pálil Brňák, ktorý poslal tvrdú ranu. Puk tentokrát skončil na zadnom mantineli, kde bude v kombinácii pokračovať Martin.

15:20
    König hľadal Koyša, Nové Zámky puk poslali cez všetky čiary.

14:45
    Pekná strela v podaní Königa, následne vzrušenie bolo ale zbytočné. König síce trafil ľavú žrď, vzápätí sa ale pískalo postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

14:30
    Martin má k dispozícii presilovku proti trom, na ľadovej ploche tak vidíme veľké množstvo priestoru.

14:11
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Chovan – 2 min., faul kolenom).

13:35
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Corbeil – 2 min., hrubosť).

13:35
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Dubec – 2 min., hrubosť).

13:17
    Jurášek aktívny na zadnom mantineli, na poslednú chvíľu bol však výborne zdvojený a puk tak do lepšej pozície posunúť nedokázal. Do útoku budú chcieť ísť Nové Zámky.

12:53
    Nové Zámky sa snažili dostať do pásma s trojicou hokejistov, Dlouhý sa ale oklamať nenechal a v súboji telom odstavil súpera od puku.

11:46
    Galamboš hral v útočnej tretine zmätočne, jeho spoluhráči preto radšej vykorčuľovali z pásma. Martin sa v ostatných minútach necháva často zatlačiť pred Corbeila.

10:40
    Kytnár inkasoval zaujímavú prihrávku medzi tri kruhy, ani z tohto ale gól nebol! Kytnár to skúšal bez prípravy, trafil len pozorného Corbeila.

10:18
    Máme za sebou polovicu úvodnej tretiny zápasu medzi Novými Zámkami a Martinom. Oba celky v tejto chvíli striedajú, zápas mierne stratil na svojom tempe.

09:44
    Dubec vo veľkej šanci! Hráč domácich to skúšal z otočky, avšak jeho strela len tesne minula priestor troch žrdí. Tak Martin mal teraz obrovské šťastie.

08:28
    Galamboš nepresný, Lundström sa po puku naťahoval zbytočne. Nové Zámky puk prebrali za vlastnou bránkou, kde premýšľajú, ako sa čo najrýchlejšie dostať pred Corbeila.

07:48
    Martin v útočnej tretine aktívny, Korostin ale nedokázal presnejšie rozohrať, preto dostane domáci celok priestor na prestriedanie.

06:40
    Nové Zámky vo veľkej šanci! Paulovič sa tlačil pred bránku Corbeila, kde vložil do puku svoju čepeľ, avšak strela bekhendom Corbeila neprekvapila.

06:09
    Maier vysunul svojich spoluhráčov, tí boli ale výborne prečíslení a vytlačení na zadný mantinel. Odtiaľ už hokejisti Nových Zámkov Corbeila ohroziť nedokázali.

05:33
    Štěpán Novotný sa nemal kam ponáhľať, puk len nahodil do útočného pásma a odišiel striedať. Jeho spoluhráči jeho záujem nepochopili, ďalej tak bude kombinovať Martin.

04:01
    Všetko sa ale zmenilo v tejto chvíli, kedy našiel Chovana Paulovič. Následne tam prišlo k strele od modrej, ktorá skončila nad bránkou.

03:22
    Každopádne, Martin je zatiaľ smerom dopredu neporovnateľne aktívnejší a svojho súpera do šance nepúšťa.

02:43
    Jurášek si zaujímavým spôsobom pýtal prihrávku pri ľavej žrdi, ten puk bol ale príliš prudký a preto ho hráč Martina na svojej čepeli nezachytil.

01:52
    V šanci ale aj Galamboš! Ten sa pohybom dostal do šance, avšak svojou strelou našiel len Lundströma. Ten puk zachytil na svojom tele a hru prerušil.

01:35
    Heizer si nakorčuľoval medzi kruhy, kam si pýtal prihrávku, avšak tá napokon neprišla. Lundström preto mohol ostať pokojný.

00:41
    Úvodné buly bolo vhodené. Puk pristál na hokejkách domácich korčuliarov, ktorí sa s ním pokúsia presunúť pred bránku Corbeila a prípadne ho ohroziť.

00:01

HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Cardwell, Drtina, Chovan, Sandgren, De. Rehák, Mäkinen, Maier, Pitule – Paulovič, Kytnár, Saarinen – Hujsa, Novotný, McParland – Lelkeš, Čaládi, Fábry – Tibenský, Do. Rehák, Dubec

MHC Martin: Corbeil – Rusina, Pulli, Brňák, Pacalaj, Dvořák, König – Koyš, Heizer, Markovič – Varga, Galamboš, Korostin – Surovka, Dlouhý, Pokrivčák – Dírer, Jurášek, Rzavský

Rozhodca: Fridrich, Jonák – Vyšný, Synek.
    Prinášame vám súťaž o tričko Onlajny.eu!

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítam pri priamom prenose z ďalšieho zápasu Tipsport ligy, v rámci ktorého si sily zmerajú tentokrát Nové Zámky a Martin.

HC Mikron Nové Zámky sa v tejto fáze súťaže herne trápi a stále sa nedokáže dostať na 8. miesto, ktoré by mu zaistilo postup do play-off. Všetko sa však môže zmeniť dnes večer, v prípade výhry Nových Zámkov môže celok z juhu Slovenska v tabuľke preskočiť 8. Trenčín, ktorý má na svojom konte o dva body viac.

MHC Martin sa drží v strede tabuľky, presnejšie na šiestej priečke, ktorá by tento celok posunula do bojov o majstrovskú trofej. Aj v prípade Martina ale platí, že sa môže jeho tabuľkové postavenie kedykoľvek meniť. MHC totiž disponuje rovnakým počtom bodov, ako piaty Poprad, respektíve siedmy Zvolen, a teda 65 bodmi.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Lukáš Pancurák

Góly a asistencie: 52. Paulovič (Saarinen, Drtina) – 19. Markovič (Koyš, Rusina), rozh. náj. Koyš