Třebíč – Kadaň 3:4 (po pr.) | Jihlava – Frýdek-M. 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Motor ČB 0:2 (kon.)
Litoměřice – Most 2:3 (1:2 po s.n.) | Slavia – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Kladno – Přerov 1:3 (kon.)
Havířov – Prostějov 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
cz Streda 08.02.2017, 18:00Chance Liga (CZ) • 50. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Základní část WSM se pomalu blíží svému finále, zbývají tři poslední kola a všechny celky tak bojují o co nejlepší výchozí pozici před play-off. My budeme společně sledovat utkání mezi pražskou Slavií a ústeckým Slovanem.

Domácí celek zatím drží čtvrtou pozici a v případě zisku dvou bodů z dnešního duelu už o ni nebude moci přijít. Motivace sešívaných je tedy jasná. Nad slávisty jsou v tabulce Kladno, Jihlava a České Budějovice, výše se už ale červenobílí posunout nemohou, bodová ztráta je totiž již příliš vysoká. V posledních dvou zápasech se Pražanům dařilo. Po domácí výhře nad Kadaní přivezli Razýmovi svěřenci cenné tři body také z Frýdku-Místku a mají tak na co navazovat. Pojistí si tedy již dnes čtvrtou příčku?

Ústí nad Labem
    Cíl Ústí je také zřejmý. Lvi by se jistě rádi vměstnali mezi šest nejlepších celků, čímž by se vyhnuli nevyzpytatelnému předkolu play-off. V současné chvíli ale Severočechům patří sedmá pozice, i když za Prostějovem zaostávají jen o skóre. Forma Ústí ale zdaleka optimální není. V posledních pěti zápasech urvali hosté vítězství pouze na ledě Havířova, a tak, pokud to se šestkou myslejí vážně, budou muset zabrat. Podaří se jim to již dnes v Edenu? Zůstaňte s námi, začínáme v 18 hodin.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, Knot (C), J. Holý, J. Novák (A), Bača, A. Růžička, Valík – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek (A), P. Beránek – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (J. Dlouhý) – Bernad, Kasík (A), Husák, M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Vl. Brož – Z. Doležal, Roubík (A), Melka – Vrdlovec, Moskal, D. Merta – Dalecký, Gengel, Macek – Moučka.

Rozhodčí: Luczków – Ševic, Votrubec.

00:01

00:20
    Hosté na nic nečekají! Hned po dvaceti vteřinách se na pravé straně uvolnil Doležal, který se protáhl až před branku, svůj bekhendový blafák ale zakončil pokusem těsně mimo.

00:55
    Svěho soupeře ale nyní zatlačili červenobílí a hráči Ústí vyhodili na zakázané uvolnění.

01:16
    Moskal se zničehonic zjevil mezi kruhy, jeho střelu ale dokázal lapit Furch do náručí a následně kotouč raději podržel.

01:34
    Sešívaní vyhráli vhazování ve vlastní třetině, nepodařilo se jim ale rozehrát kloudnou útočnou akci a puk v podstatě jen odevzdali soupeři.

02:20
    Krliš vložil svou hůl do Knotovy rány od modré, puk ale pouze zaduněl o zadní mantinel.

02:37
    Schleiss se pokoušel prodrat středem až do zakončení, od puku byl odstaven hodně ostrým zákrokem, rozhodčí zatím ale hru na obě strany pouštějí.

03:05
    Novák dostal nabito na modrou čáru, Soukup ale na jeho střelu viděl a dokázal puk chytit.

03:58
    Slávisty v rozletu zastavilo postavení mimo hru.

04:19
    Kadlec nabízel puk před bránu, jeho ostrá přihrávka byla ovšem zablokována. Červenobílí se pokoušeli ihned rozjet další akci, která ale skončila nepřesnou rozehrávkou znamenající icing.

05:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané jdou do vedení! Puk nabídl ostrým pasem z rohu kluziště před branku Petr Tejral a ve správný čas na správném místě byl JIŘÍ PŮHONÝ, který šťastně protečoval kotouč až za záda gólmana Soukupa! Pro útočníka s dvaadvacítkou na zádech je to vůbec první branka v dresu Slavie. Asistence: Petr Tejral.
    05:44 Jiří PŮHONÝ - 1:0

06:32
    Další akci sešívaných zastavil ofsajd.

07:08
    Slávisté zamkli Ústí v jeho obranném pásmu a ke střele se málem dostal Rys, kterého ale v dobré pozici zradilo zpracování a kotouč nakonec skončil za Soukupovou svatyní.

08:00
    Ani z přetrvávajícího tlaku Slavia nedokázala udeřit, a tak se podařilo hráčům v tmavých dresech dostat puk do středního pásma.

08:36
    Hosté se po delší době dostali do útočného pásma, kde se dostal ke střele Kasík. Jeho pokus se ale od jednoho ze slávistů odrazil mimo branku.

09:49
    Knot ihned po vyhraném buly v útočné třetině poslal puk na branku, Soukup ale zalepil kotouč na své hrudi.

09:58
    Další možnost Slavie měl Šafránek, jenž puk těsně před Soukupem ztečoval jen do ochranné sítě.

11:14
    Po delší době sledujeme trochu hluchou pasáž hry, oba brankáři si mohou na chvíli oddechnout.

12:00
    Ústečtí poslali kotouč před všechny čáry, protože byl ale tečován, tak se zakázané uvolnění pískat nebude.

12:49
    Jankovský si klepl o přihrávku na útočné modré a pokoušel se vřítit se do útočného pásma, pas na něj ale byl příliš dlouhý, a tak mohou hrát znovu Severočeši.

13:35
    Bernad se dostal k dělovce od modré čáry, Frodl toho příliš neviděl, i tak puk ale se štěstím vytěsnil mimo.

14:20
    Velké šance na obou stranách! Nejprve našel Tejral chytře mezi kruhy Půhoného, který pálil z první, Soukup puk ale levým betonem vykopl a Ústečtí se ihned vydali do rychlého protiútoku. Situaci dvou na jednoho zakončoval po přihrávce Doležal, proti jehož střele se ale stačil Frodl přesunout a puk vytěsnit do rohu.

15:03
    Kubica mohl využít chyby v rozehrávce Severočechů, přes padajícího obránce hostů ale trefil jen brankáře Soukupa do hrudi.

15:37
    Před Frodlem se po pasu zpoza branky zjevil Gengel, jeho pokus z první ovšem gólman Slavie výborným zákrokem vyrážečkou vyrazil mimo.

17:02
    Od slávistického gólu hra opravdu trochu ztratila tempo. Sešívaní jsou opatrnější a hosté se tak dostávají o něco častěji do příležitostí.

17:47
    Pěknou akci Severočechů zakončoval střelou z mezikruží Moskal, Frodl si proti jeho pokusu hodně vyjel, nakonec ale kotouč skončil jen na zadním mantinelu.

18:22
    Bača nahodil puk od modré čáry, ten ale k Soukupovi vůbec nedoputoval, protože se zastavil ve skrumáži těl před brankovištěm.

19:14
    Rys se Šagátem vymýšleli příliš složitou kombinaci v útočné třetině, a tak byli o kotouč připraveni.

19:50
    Ve zřejmě poslední šanci úvodní dvacetiminutovky se zjevil Kadlec, který se rozhodl obkroužit Soukupovu svatyni a zasunout puk ke vzdálenější tyčce, jeden z obránců Ústí mu však jeho úmysl na poslední chvíli překazil.

20:00

Je za námi dvacet minut hry. Po první části vedou Pražané nejtěsnějším možným rozdílem, když se o zatím jedinou trefu postaral Jiří Půhoný. Po jeho brance se hra uklidnila a vyrovnala. Oba brankáři museli být v pozoru, ale moc dalších gólových možností jsme neregistrovali. Nechme se překvapit, s čím oba celky vyrukují do druhé části, která začne přibližně v 18:48.

Střely na branky v první třetině: 7:11.

20:01

20:17
    Schleiss se rychle dral kupředu, jenže ho zastavilo postavení mimo hru a bude se vhazovat před Frodlem.

20:45
    Píská se další ofsajd Slavie, dle mého ale bylo tentokrát vše v pořádku.

20:59
    Jankovský vystihl nepřesnou rozehrávku Ústí a hned z toho byla velká šance! Sešívaný forvard si narazil puk nadvakrát se Šafránkem a z pravého kruhu zakončoval, jeho nebezpečnou střelu po ledě ale Soukup stačil vykopnout.

21:40
    Hráči Slovanu se dlouhou dobu drželi v pásmu Slavie, žádnou velkou možnost si ale nevytvořili a nakonec nahození od modré čáry bez potíží ukryl Frodl.

22:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Pletka – 2 min., krosček).

22:52
    Pražané vyhráli vhazování a ihned kotouč poslali přes všechny čáry. Hokejistům hostí se zatím nedaří získat útočné pásmo.

23:26
    Nyní už hráči v tmavých dresech rozestavili klasické přesilovkové postavení před Frodlem a kombinují.

23:40
    Bernadova střela od modré trefila jen blokujícího beka Slavie, který dokázal kotouč poslat až k Soukupovi.

24:30
    Pražané se zatím brání skvěle a opakovaně vyhazují.

24:34

25:30
    Dalecký tečoval střelu od modré čáry do boční sítě a někteří fanoušci hostí už zvedali ruce nad hlavu, hra ale pochopitelně pokračuje.

26:25
    Na druhé straně si Soukup poradil s nahozením od modré čáry a kotouč následně raději podržel.

26:55
    Slávisté se držejí s pukem v útočné třetině, zatím ale žádná ze střel nedoputovala až k brankáři Severočechů.

27:56
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., hákování).

28:08
    Pražané vyhráli buly a kombinují před Soukupem.

28:26
    Ke střele zápěstím se od modré odhodlal Pohl, puk z jeho hole ale skončil jen na plexiskle za hostující svatyní.

28:52
    Jankovský tečoval Knotovu střelu s příklepem těsně mimo a následně dokázali Ústečtí vyhodit.

29:56

30:11
    Kasík se dostal k puku mezi kruhy a ihned ho poslal směrem k Frodlovi, brankář Slavie ale nadále působí jistým dojmem a střelu v pohodě ukryl do výstroje.

30:50
    Ofsajd Pražanů.

31:08
    Sešívaní se prodrali do útočné třetiny, kde si ale navytvořili střeleckou pozici, Severočeši následně poslali puk na icing.

32:35
    Slávisté opět nevymysleli v útočném pásmu nic kloudného, a tak Soukup neměl opět žádnou práci.

33:12
    Jankovský si to namířil ze střední třetiny rovnou do šance, protáhl se středem až do prostoru mezi kruhy, odkud ale netrefil branku.

33:53
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

34:13
    Zčistajasna mohlo být srovnáno! Frodl si nerozumněl se spoluhráči za vlastní brankou, a tak puk dostal před prázdnou klec Gengel, který také ihned s příklepem pálil. Nebojím se napsat, že mladý gólman Slavie předvedl zákrok večera, když se dokázal do zcela odkryté branky bleskurychle vrátit a rychlým skokem zachránit svůj tým!

36:53
    Zbytek přesilovky sešívaní využít nedokázali, Ústí je kompletní.

37:43
    Kadlec se uvolnil od mantinelu a zápěstím prověřil Soukupa, který vyrážečkou vytěsnil jeho střelu do ochranné sítě.

37:55
    Gengel se řítil z pravé strany sám na Frodla, puk se mu ale postavil na hranu, a tak mu ho na poslední chvíli vysekl navrátivší se Pohl.

39:00
    Poslední minuta do konce druhé třetiny.

39:17
    Roubík si vybruslil do střelecké pozice mezi kruhy, dnes velice jistý Frodl ale neměl problém ani s tímto pokusem.

39:36
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Jankovský – 2 min., hákování).

39:59
    Další dva skvělé zákroky Frodla a dle všeho si Slavia udrží těsné vedení i po druhé siréně.

40:00
    Dcera redaktora deníku Sport Stanislava Hraběte to dnes nemá vůbec snadné...

Je za námi čtyřicet minut hry, ve druhé části mohli Ústečtí srovnat, Frodl ale proti Gengelově tutovce svůj tým podržel, a tak je stav stále 1:0 pro Pražany. Nechme se překvapit, co nám nabídne závěrečná třetina.

Střely na branku ve druhé třetině: 10:12.

40:01

40:33
    Ústečtí se velmi rychle usadili v pásmu a rozjeli zajímavou kombinaci, na jejímž konci stál Melka, který pálil z první. Frodl se ale proti jeho ráně z levého kruhu stačil přesunout a výborným zákrokem opět podržel svůj tým.

41:18
    Pražané vyhazují.

41:36

42:30
    Brož to zkusil od modré čáry, jeho nahození ale mířilo hodně mimo.

43:28
    Úvod závěrečné třetiny zatím nepřinesl žádnou viditelnou změnu ve hře obou celků. Stále je znát, že jsou oba týmy svázané taktikou a že jde o hodně.

43:49
    Po souboji z brankou Slovanu Soukupova klec vypadla ze svého postavení a budeme sledovat buly po levici brankáře hostí.

44:14
    Beránek se protáhl podél pravého mantinelu a zkusil vypálit zápěstím přes obránce. Střela mu poměrně sedla, Soukup ale předvedl jistý zákrok lapačkou.

44:40
    Severočeši rozehrávají za vlastní svatyní, zatím se jim ale nedaří vymanit se z vlastní třetiny.

45:05
    Dnešní utkání sleduje 756 diváků.

45:52
    Rozehrávka nevyšla ale ani sešívaným, puk končí na zakázaném uvolnění.

46:35
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Nepříliš záživnou pasáž hry rázně utnul JAROSLAV ROUBÍK, který práskl do kotouče mezi kruhy, puk zamířil přesně pod horní tyčku a Frodl svou lapačku vyšvihl do vzduchu příliš pozdě. Asistence: Zdeněk Doležal.
    46:35 Jaroslav ROUBÍK - 1:1

47:35
    Hráči Ústí okamžitě přidali a ženou se za další brankou, navíc se bude vylučovat.

47:53
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Rys – 2 min., nedovolené bránění).

48:15
    Pražané úspěšní na buly a puk putuje přes všechny čáry.

49:00
    Kasík dostal hodně prostoru na střelu z prostoru nad kruhy, Frodl si ale našel výhled a ramenem kotouč poslal do rohu kluziště.

49:31
    Slavia opět vyhazuje.

49:41
    Ústeckým nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

50:00
    Rys se ihned po návratu z trestné lavice dostal do samostatného nájezdu, Vágner ho ale hákoval a uvidíme trestně střílení!

50:00
    Rys dlouho míchal s kotoučem a nakonec zkusil střelu na vzdálenější tyč, Soukup ho ale skvěle přečetl, vybruslil a betonem kotouč vyrazil!

50:29
    Ofsajd Slavie.

51:22
    Zápas se chýlí ke konci, nechme se překvapit, zda se dočkáme rozuzlení v základní hrací době, nebo se bude muset prodlužovat.

52:19
    Hráči Slovanu vlétli do útočného pásma a vytvořili si dvě zajímavé možnosti. Nejprve pálil po zadovce zpoza branky Moučka, který ale v tísni netrefil branku. Následně se kotouč dostal na mezikruží, kde byl zcela sám Brož, Frodl ale proti jeho ráně předvedl další jistý zákrok.

52:55
    Ústí od druhé třetiny má mírně více ze hry, Slávisty nejvíce drží gólman Frodl.

54:00
    Šest minut do konce. Pražané uklidňují hru za vlastní svatyní a v poklidu rozehrávají.

55:21
    Tak to je neuvěřitelné! Známé přísloví "nedáš-dostaneš" by právě chtělo trochu upravit na "nedáš-nedáš-dostaneš". Po velké chybě v rozehrávce se totiž sám před Frodlem zjevil Melka, který si brankáře Slavie položil, místo prázdné branky ale trefil jen tyčku. Vzápětí se Pražané dostali do rychlého brejku, který ale překombinovali, a tak Soukup vůbec zasahovat nemusel. Hra se opět rychle obrátila a tentokrát už udeřilo. Přečíslení tři na dva sehráli Severočeši ukázkově a rychlou kombinaci do prázdné klece zakončil střelou z první JAROSLAV KASÍK. Asistence: Jaroslav Roubík, Zdeněk Doležal.
    55:21 Jaroslav KASÍK - 1:2

55:44
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., vysoká hůl).

56:52
    Zatím se sešívaným nedaří usadit se před Soukupem.

57:51
    Holý se dvakrát dostal ke střele od modré čáry, ani jednou ale nezacílil na branku. Mezitím jsou hráči Slovanu kompletní.

57:51
    Oddechový čas pro Slavii.

57:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

58:02
    Slávisté to zkoušejí v šesti! Nyní ale přišli o útočné pásmo.

58:49
    Pražané se dostali do útočné třetiny a kombinují před Soukupem.

59:02
    O puk byli ale připraveni. Jeden z hráčů Slovanu se pokusil trefit prázdnou branku, nezacílil ale přesně a píská se zakázané uvolnění.

59:02
    Oddechový čas pro hosty.

59:35
    Pražané se drží v útočném pásmu, zatím se ale nemohou dostat ke střele.

Zápas je u konce, ve třetí třetině hosté zaveleli k obratu, když se nejprve trefil přesně pod víko Jaroslav Roubík a necelé čtyři minuty rozhodl o výhře Slovanu po rychlém brejku Jaroslav Kasík.

Ústí dnes bylo od druhé části lepším týmem a lze konstatovat, že si z Edenu tři body odváží zaslouženě.

Poměr střel na branku: 22:32.

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a brzy se těším na počtenou. (20:20:11)

Adam Kolář

Góly a asistencie: 6. Půhoný (Tejral) – 47. Roubík (Z. Doležal), 56. Kasík (Roubík, Z. Doležal)

Rozhodca: Luczków – Ševic, Votrubec