Třebíč – Kadaň 3:4 (po pr.) | Jihlava – Frýdek-M. 2:1 (kon.) | Benátky n/J – Motor ČB 0:2 (kon.)
Litoměřice – Most 2:3 (1:2 po s.n.) | Slavia – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Kladno – Přerov 1:3 (kon.)
Havířov – Prostějov 3:1 (kon.)
HC Slavia Praha
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
cz Streda 08.02.2017, 18:00Chance Liga (CZ) • 50. kolo

Z mé strany je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a brzy se těším na počtenou. (20:20:11)

Zápas je u konce, ve třetí třetině hosté zaveleli k obratu, když se nejprve trefil přesně pod víko Jaroslav Roubík a necelé čtyři minuty rozhodl o výhře Slovanu po rychlém brejku Jaroslav Kasík.

Ústí dnes bylo od druhé části lepším týmem a lze konstatovat, že si z Edenu tři body odváží zaslouženě.

Poměr střel na branku: 22:32.

59:35
    Pražané se drží v útočném pásmu, zatím se ale nemohou dostat ke střele.

59:02
    Oddechový čas pro hosty.

59:02
    O puk byli ale připraveni. Jeden z hráčů Slovanu se pokusil trefit prázdnou branku, nezacílil ale přesně a píská se zakázané uvolnění.

58:49
    Pražané se dostali do útočné třetiny a kombinují před Soukupem.

58:02
    Slávisté to zkoušejí v šesti! Nyní ale přišli o útočné pásmo.

57:51
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

57:51
    Oddechový čas pro Slavii.

57:51
    Holý se dvakrát dostal ke střele od modré čáry, ani jednou ale nezacílil na branku. Mezitím jsou hráči Slovanu kompletní.

56:52
    Zatím se sešívaným nedaří usadit se před Soukupem.

55:44
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., vysoká hůl).
    55:21 Jaroslav KASÍK - 1:2

55:21
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Známé přísloví "nedáš-dostaneš" by právě chtělo trochu upravit na "nedáš-nedáš-dostaneš". Po velké chybě v rozehrávce se totiž sám před Frodlem zjevil Melka, který si brankáře Slavie položil, místo prázdné branky ale trefil jen tyčku. Vzápětí se Pražané dostali do rychlého brejku, který ale překombinovali, a tak Soukup vůbec zasahovat nemusel. Hra se opět rychle obrátila a tentokrát už udeřilo. Přečíslení tři na dva sehráli Severočeši ukázkově a rychlou kombinaci do prázdné klece zakončil střelou z první JAROSLAV KASÍK. Asistence: Jaroslav Roubík, Zdeněk Doležal.

54:00
    Šest minut do konce. Pražané uklidňují hru za vlastní svatyní a v poklidu rozehrávají.

52:55
    Ústí od druhé třetiny má mírně více ze hry, Slávisty nejvíce drží gólman Frodl.

52:19
    Hráči Slovanu vlétli do útočného pásma a vytvořili si dvě zajímavé možnosti. Nejprve pálil po zadovce zpoza branky Moučka, který ale v tísni netrefil branku. Následně se kotouč dostal na mezikruží, kde byl zcela sám Brož, Frodl ale proti jeho ráně předvedl další jistý zákrok.

51:22
    Zápas se chýlí ke konci, nechme se překvapit, zda se dočkáme rozuzlení v základní hrací době, nebo se bude muset prodlužovat.

50:29
    Ofsajd Slavie.

50:00
    Rys dlouho míchal s kotoučem a nakonec zkusil střelu na vzdálenější tyč, Soukup ho ale skvěle přečetl, vybruslil a betonem kotouč vyrazil!

50:00
    Rys se ihned po návratu z trestné lavice dostal do samostatného nájezdu, Vágner ho ale hákoval a uvidíme trestně střílení!

49:41
    Ústeckým nevyšla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

49:31
    Slavia opět vyhazuje.

49:00
    Kasík dostal hodně prostoru na střelu z prostoru nad kruhy, Frodl si ale našel výhled a ramenem kotouč poslal do rohu kluziště.

48:15
    Pražané úspěšní na buly a puk putuje přes všechny čáry.

47:53
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Rys – 2 min., nedovolené bránění).

47:35
    Hráči Ústí okamžitě přidali a ženou se za další brankou, navíc se bude vylučovat.
    46:35 Jaroslav ROUBÍK - 1:1

46:35
    Je vyrovnáno! Nepříliš záživnou pasáž hry rázně utnul JAROSLAV ROUBÍK, který práskl do kotouče mezi kruhy, puk zamířil přesně pod horní tyčku a Frodl svou lapačku vyšvihl do vzduchu příliš pozdě. Asistence: Zdeněk Doležal.

45:52
    Rozehrávka nevyšla ale ani sešívaným, puk končí na zakázaném uvolnění.

45:05
    Dnešní utkání sleduje 756 diváků.

44:40
    Severočeši rozehrávají za vlastní svatyní, zatím se jim ale nedaří vymanit se z vlastní třetiny.

44:14
    Beránek se protáhl podél pravého mantinelu a zkusil vypálit zápěstím přes obránce. Střela mu poměrně sedla, Soukup ale předvedl jistý zákrok lapačkou.

43:49
    Po souboji z brankou Slovanu Soukupova klec vypadla ze svého postavení a budeme sledovat buly po levici brankáře hostí.

43:28
    Úvod závěrečné třetiny zatím nepřinesl žádnou viditelnou změnu ve hře obou celků. Stále je znát, že jsou oba týmy svázané taktikou a že jde o hodně.

42:30
    Brož to zkusil od modré čáry, jeho nahození ale mířilo hodně mimo.

41:36

41:18
    Pražané vyhazují.

40:33
    Ústečtí se velmi rychle usadili v pásmu a rozjeli zajímavou kombinaci, na jejímž konci stál Melka, který pálil z první. Frodl se ale proti jeho ráně z levého kruhu stačil přesunout a výborným zákrokem opět podržel svůj tým.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 10:12.

Je za námi čtyřicet minut hry, ve druhé části mohli Ústečtí srovnat, Frodl ale proti Gengelově tutovce svůj tým podržel, a tak je stav stále 1:0 pro Pražany. Nechme se překvapit, co nám nabídne závěrečná třetina.
    Dcera redaktora deníku Sport Stanislava Hraběte to dnes nemá vůbec snadné...

40:00

39:59
    Další dva skvělé zákroky Frodla a dle všeho si Slavia udrží těsné vedení i po druhé siréně.

39:36
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Jankovský – 2 min., hákování).

39:17
    Roubík si vybruslil do střelecké pozice mezi kruhy, dnes velice jistý Frodl ale neměl problém ani s tímto pokusem.

39:00
    Poslední minuta do konce druhé třetiny.

37:55
    Gengel se řítil z pravé strany sám na Frodla, puk se mu ale postavil na hranu, a tak mu ho na poslední chvíli vysekl navrátivší se Pohl.

37:43
    Kadlec se uvolnil od mantinelu a zápěstím prověřil Soukupa, který vyrážečkou vytěsnil jeho střelu do ochranné sítě.

36:53
    Zbytek přesilovky sešívaní využít nedokázali, Ústí je kompletní.

34:13
    Zčistajasna mohlo být srovnáno! Frodl si nerozumněl se spoluhráči za vlastní brankou, a tak puk dostal před prázdnou klec Gengel, který také ihned s příklepem pálil. Nebojím se napsat, že mladý gólman Slavie předvedl zákrok večera, když se dokázal do zcela odkryté branky bleskurychle vrátit a rychlým skokem zachránit svůj tým!

33:53
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů).

33:12
    Jankovský si to namířil ze střední třetiny rovnou do šance, protáhl se středem až do prostoru mezi kruhy, odkud ale netrefil branku.

32:35
    Slávisté opět nevymysleli v útočném pásmu nic kloudného, a tak Soukup neměl opět žádnou práci.

31:08
    Sešívaní se prodrali do útočné třetiny, kde si ale navytvořili střeleckou pozici, Severočeši následně poslali puk na icing.

30:50
    Ofsajd Pražanů.

30:11
    Kasík se dostal k puku mezi kruhy a ihned ho poslal směrem k Frodlovi, brankář Slavie ale nadále působí jistým dojmem a střelu v pohodě ukryl do výstroje.

29:56

28:52
    Jankovský tečoval Knotovu střelu s příklepem těsně mimo a následně dokázali Ústečtí vyhodit.

28:26
    Ke střele zápěstím se od modré odhodlal Pohl, puk z jeho hole ale skončil jen na plexiskle za hostující svatyní.

28:08
    Pražané vyhráli buly a kombinují před Soukupem.

27:56
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (David Merta – 2 min., hákování).

26:55
    Slávisté se držejí s pukem v útočné třetině, zatím ale žádná ze střel nedoputovala až k brankáři Severočechů.

26:25
    Na druhé straně si Soukup poradil s nahozením od modré čáry a kotouč následně raději podržel.

25:30
    Dalecký tečoval střelu od modré čáry do boční sítě a někteří fanoušci hostí už zvedali ruce nad hlavu, hra ale pochopitelně pokračuje.

24:34

24:30
    Pražané se zatím brání skvěle a opakovaně vyhazují.

23:40
    Bernadova střela od modré trefila jen blokujícího beka Slavie, který dokázal kotouč poslat až k Soukupovi.

23:26
    Nyní už hráči v tmavých dresech rozestavili klasické přesilovkové postavení před Frodlem a kombinují.

22:52
    Pražané vyhráli vhazování a ihned kotouč poslali přes všechny čáry. Hokejistům hostí se zatím nedaří získat útočné pásmo.

22:34
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Václav Pletka – 2 min., krosček).

21:40
    Hráči Slovanu se dlouhou dobu drželi v pásmu Slavie, žádnou velkou možnost si ale nevytvořili a nakonec nahození od modré čáry bez potíží ukryl Frodl.

20:59
    Jankovský vystihl nepřesnou rozehrávku Ústí a hned z toho byla velká šance! Sešívaný forvard si narazil puk nadvakrát se Šafránkem a z pravého kruhu zakončoval, jeho nebezpečnou střelu po ledě ale Soukup stačil vykopnout.

20:45
    Píská se další ofsajd Slavie, dle mého ale bylo tentokrát vše v pořádku.

20:17
    Schleiss se rychle dral kupředu, jenže ho zastavilo postavení mimo hru a bude se vhazovat před Frodlem.

20:01

Střely na branky v první třetině: 7:11.

Je za námi dvacet minut hry. Po první části vedou Pražané nejtěsnějším možným rozdílem, když se o zatím jedinou trefu postaral Jiří Půhoný. Po jeho brance se hra uklidnila a vyrovnala. Oba brankáři museli být v pozoru, ale moc dalších gólových možností jsme neregistrovali. Nechme se překvapit, s čím oba celky vyrukují do druhé části, která začne přibližně v 18:48.

20:00

19:50
    Ve zřejmě poslední šanci úvodní dvacetiminutovky se zjevil Kadlec, který se rozhodl obkroužit Soukupovu svatyni a zasunout puk ke vzdálenější tyčce, jeden z obránců Ústí mu však jeho úmysl na poslední chvíli překazil.

19:14
    Rys se Šagátem vymýšleli příliš složitou kombinaci v útočné třetině, a tak byli o kotouč připraveni.

18:22
    Bača nahodil puk od modré čáry, ten ale k Soukupovi vůbec nedoputoval, protože se zastavil ve skrumáži těl před brankovištěm.

17:47
    Pěknou akci Severočechů zakončoval střelou z mezikruží Moskal, Frodl si proti jeho pokusu hodně vyjel, nakonec ale kotouč skončil jen na zadním mantinelu.

17:02
    Od slávistického gólu hra opravdu trochu ztratila tempo. Sešívaní jsou opatrnější a hosté se tak dostávají o něco častěji do příležitostí.

15:37
    Před Frodlem se po pasu zpoza branky zjevil Gengel, jeho pokus z první ovšem gólman Slavie výborným zákrokem vyrážečkou vyrazil mimo.

15:03
    Kubica mohl využít chyby v rozehrávce Severočechů, přes padajícího obránce hostů ale trefil jen brankáře Soukupa do hrudi.

14:20
    Velké šance na obou stranách! Nejprve našel Tejral chytře mezi kruhy Půhoného, který pálil z první, Soukup puk ale levým betonem vykopl a Ústečtí se ihned vydali do rychlého protiútoku. Situaci dvou na jednoho zakončoval po přihrávce Doležal, proti jehož střele se ale stačil Frodl přesunout a puk vytěsnit do rohu.

13:35
    Bernad se dostal k dělovce od modré čáry, Frodl toho příliš neviděl, i tak puk ale se štěstím vytěsnil mimo.

12:49
    Jankovský si klepl o přihrávku na útočné modré a pokoušel se vřítit se do útočného pásma, pas na něj ale byl příliš dlouhý, a tak mohou hrát znovu Severočeši.

12:00
    Ústečtí poslali kotouč před všechny čáry, protože byl ale tečován, tak se zakázané uvolnění pískat nebude.

11:14
    Po delší době sledujeme trochu hluchou pasáž hry, oba brankáři si mohou na chvíli oddechnout.

09:58
    Další možnost Slavie měl Šafránek, jenž puk těsně před Soukupem ztečoval jen do ochranné sítě.

09:49
    Knot ihned po vyhraném buly v útočné třetině poslal puk na branku, Soukup ale zalepil kotouč na své hrudi.

08:36
    Hosté se po delší době dostali do útočného pásma, kde se dostal ke střele Kasík. Jeho pokus se ale od jednoho ze slávistů odrazil mimo branku.

08:00
    Ani z přetrvávajícího tlaku Slavia nedokázala udeřit, a tak se podařilo hráčům v tmavých dresech dostat puk do středního pásma.

07:08
    Slávisté zamkli Ústí v jeho obranném pásmu a ke střele se málem dostal Rys, kterého ale v dobré pozici zradilo zpracování a kotouč nakonec skončil za Soukupovou svatyní.

06:32
    Další akci sešívaných zastavil ofsajd.
    05:44 Jiří PŮHONÝ - 1:0

05:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    Pražané jdou do vedení! Puk nabídl ostrým pasem z rohu kluziště před branku Petr Tejral a ve správný čas na správném místě byl JIŘÍ PŮHONÝ, který šťastně protečoval kotouč až za záda gólmana Soukupa! Pro útočníka s dvaadvacítkou na zádech je to vůbec první branka v dresu Slavie. Asistence: Petr Tejral.

04:19
    Kadlec nabízel puk před bránu, jeho ostrá přihrávka byla ovšem zablokována. Červenobílí se pokoušeli ihned rozjet další akci, která ale skončila nepřesnou rozehrávkou znamenající icing.

03:58
    Slávisty v rozletu zastavilo postavení mimo hru.

03:05
    Novák dostal nabito na modrou čáru, Soukup ale na jeho střelu viděl a dokázal puk chytit.

02:37
    Schleiss se pokoušel prodrat středem až do zakončení, od puku byl odstaven hodně ostrým zákrokem, rozhodčí zatím ale hru na obě strany pouštějí.

02:20
    Krliš vložil svou hůl do Knotovy rány od modré, puk ale pouze zaduněl o zadní mantinel.

01:34
    Sešívaní vyhráli vhazování ve vlastní třetině, nepodařilo se jim ale rozehrát kloudnou útočnou akci a puk v podstatě jen odevzdali soupeři.

01:16
    Moskal se zničehonic zjevil mezi kruhy, jeho střelu ale dokázal lapit Furch do náručí a následně kotouč raději podržel.

00:55
    Svěho soupeře ale nyní zatlačili červenobílí a hráči Ústí vyhodili na zakázané uvolnění.

00:20
    Hosté na nic nečekají! Hned po dvaceti vteřinách se na pravé straně uvolnil Doležal, který se protáhl až před branku, svůj bekhendový blafák ale zakončil pokusem těsně mimo.

00:01

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, Knot (C), J. Holý, J. Novák (A), Bača, A. Růžička, Valík – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek (A), P. Beránek – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (J. Dlouhý) – Bernad, Kasík (A), Husák, M. Vágner (C), M. Zdvořáček, Vl. Brož – Z. Doležal, Roubík (A), Melka – Vrdlovec, Moskal, D. Merta – Dalecký, Gengel, Macek – Moučka.

Rozhodčí: Luczków – Ševic, Votrubec.

Ústí nad Labem
    Cíl Ústí je také zřejmý. Lvi by se jistě rádi vměstnali mezi šest nejlepších celků, čímž by se vyhnuli nevyzpytatelnému předkolu play-off. V současné chvíli ale Severočechům patří sedmá pozice, i když za Prostějovem zaostávají jen o skóre. Forma Ústí ale zdaleka optimální není. V posledních pěti zápasech urvali hosté vítězství pouze na ledě Havířova, a tak, pokud to se šestkou myslejí vážně, budou muset zabrat. Podaří se jim to již dnes v Edenu? Zůstaňte s námi, začínáme v 18 hodin.

Domácí celek zatím drží čtvrtou pozici a v případě zisku dvou bodů z dnešního duelu už o ni nebude moci přijít. Motivace sešívaných je tedy jasná. Nad slávisty jsou v tabulce Kladno, Jihlava a České Budějovice, výše se už ale červenobílí posunout nemohou, bodová ztráta je totiž již příliš vysoká. V posledních dvou zápasech se Pražanům dařilo. Po domácí výhře nad Kadaní přivezli Razýmovi svěřenci cenné tři body také z Frýdku-Místku a mají tak na co navazovat. Pojistí si tedy již dnes čtvrtou příčku?

Základní část WSM se pomalu blíží svému finále, zbývají tři poslední kola a všechny celky tak bojují o co nejlepší výchozí pozici před play-off. My budeme společně sledovat utkání mezi pražskou Slavií a ústeckým Slovanem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Kolář

Góly a asistencie: 6. Půhoný (Tejral) – 47. Roubík (Z. Doležal), 56. Kasík (Roubík, Z. Doležal)

Rozhodca: Luczków – Ševic, Votrubec