Bosna – Nórsko 0:1 (kon.) | Lotyšsko – Moldavsko 0:2 (kon.) | Grécko – Albánsko 2:1 (kon.)
Bielorusko – Holandsko 2:2 (kon.) | Malta – Belgicko 2:3 (kon.) | Fínsko – Rakúsko 0:1 (kon.)
Wales – Dánsko 0:4 (kon.) | Portugalsko – Izrael 0:0 (kon.) | Taliansko – Srbsko 1:1 (kon.)
Švajčiarsko – Kazachstan 3:0 (kon.) | Rumunsko – Luxembursko 4:0 (kon.) | Sev. Írsko – Island 0:1 (kon.)
Škótsko – S. Macedónsko 0:1 (kon.) | Írsko – Slovinsko 2:0 (kon.) | Ukrajina – Francúzsko 1:0 (kon.)
Severné Írsko
0:1 (0:0)
Island
cz Piatok 02.09.2016, 20:00 • Mourneview Park, Lurgan, Severní Irsko • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 3

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:51:19)

Utkání skončilo těsným vítězstvím hostů, kteří si ve druhém poločase vytvořili nějaké šance a nakonec jednu z nich proměnili. Bylo to v 87. minutě, kdy se dokázal prosadit Aegisson, který tak rozhodl o zisku důležitých tří bodů pro favorita.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Donnelly (Severní Irsko).

90+2
    Domácí se nyní snaží aktivně napadat rozehrávku soupeře.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, sudí ještě nastaví tři minuty.

89
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází E. Ómarsson, přichází Ólafsson.

89
    Sigurjónsson rozehrává rohový kop, ale domácí se dokázali ubránit.

88
    Hosté vybojovali rohový kop a znovu tak mohou ohrozit branku Severního Irska.

87
    Island právě vstřelil branku!
    Tak přece jenom se hosté prosazují, po přihrávce Jóhannessona se dokázal gólově prosadit HEIDAR AEGISSON.

86
    Severní Irsko je pod tlakem, Islanďané nyní drží svého soupeře před jeho pokutovým územím.

85
    Hosté jsou v posledních minutách lepší a stále častěji dotírají na branku soupeře.

84
    Rohový kop pro Severní Irsko, rozehrávat z levé strany bude Jordan Thompson.

82
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Vilhjálmsson, přichází Karlsson.

80
    Posledních deset minut utkání, dočkáme se vůbec prvního gólu?

78
    Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Lavery, přichází Rooney.

76
    Rohový kop z pravé strany rozehrál Thompson, ale domácí branku soupeře neohrozili.

75
    Rohový kop vybojovali domácí, teprve druhý roh pro Severní Irsko.

72
    Střídání v týmu Island: ze hřiště odchází Arnarson, přichází Jóhannesson.

70
    S jednotlivými šancemi se jako by roztrhl pytel, nyní musí Rúnarsson zasahovat proti střele Gormana, která měla dobré parametry.

68
    E. Ómarsson pálí na branku a opět nutí gólmana Severního Irska k zákroku, ten stále bravurní!

67
    Útočná akce hostů, kteří se nyní drží na polovině soupeře.

65
    Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Cooper, přichází Charles.

64
    Útočnou akci domácích přerušil odpískaný ofsajd, v němž se nachytal Whyte.

62
    Střídání v týmu Severní Irsko: ze hřiště odchází Johnson, přichází Sendles-White.

61
    Hosté na útočné polovině, se střelou Vilhjálmssona si dokázal Mitchell poradit.

60
    Další půl hodina hry za námi, tak ani hodina čistého času gól nenabídla a stále se hraje 0:0.

59
    Domácí zahrozili z protiútoku, kdy musel Rúnarsson řešit střelecký pokus Coopera.

58
    E. Ómarsson pálí na branku domácího týmu, Mitchell musel zasahovat a míč vyrazit na roh.

56
    Jenže Islanďané branku domácího týmu neohrozili.

55
    Hostům se nabízí výhoda volného kopu, z levé strany, na útočné polovině.

52
    Ztráty míčů na obou stranách...

50
    Autové vhazování hostů, na útočné polovině, z pravé strany.

48
    Nepřesná střela jednoho z domácích hráčů, Rúnarsson vykopává od své branky.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:02.

Sudí Nevalainen ještě nechal rozehrát rohový kop hostů, poté však první půli ukončil. V ní jsme se gólu nedočkali, oba týmy si vytvořily jednu gólovou šanci, ani jednu však proměnit nedokázaly. Na první gól si tak musím počkat do druhého poločasu.

45

45
    A je tu další rohový kop Islandu, hosté rozehrají opět z levé strany.

44
    V závěru první půle pokračuje územní převaha hostů, která však zatím nevede ke gólovému úspěchu.

43
    Hosté rozehráli rohový kop z levé strany, ovšem míč téměř vzápětí získávají domácí fotbalisté.

42
    Island vybojoval rohový kop, který hosté rozehrají z levé strany.

41
    Míč končí v autu, vhazují hosté, z pravé strany, na útočné polovině.

40
    Hraje se ve středu hřiště, oba týmy se rychle střídají u míče.

39
    Míč však islandští mladíci nyní ztrácejí, hrají domácí.

38
    Hosté s míčem na útočné polovině.

36
    První velká šance domácích, kdy střela Laveryho končí jen těsně vedle branky Islandu!

34
    Útočná akce domácích, míč však končí u Rúnarssona, který může v klidu vykopávat od své branky.

33
    Domácí vhazují z pravé strany, na své polovině.

32
    První půl hodina hry za námi, zatím stále čekáme na první gól, blízko k němu měli hosté, ovšem v 16. minutě nedokázal Thrándarson překnoat Mitchella.

30
    Nakonec míč získávají domácí fotbalisté, ani z této akce hosté nezahrozili.

29
    Autové vhazování hostů, z pravé strany, na útočné polovině.

28
    Ovšem totéž vzápětí předvádí i hosté, v hře je zatím až příliš chyb na jedné či druhé straně.

26
    Severní Irsko útočí po levé straně, ale celá akce končí ztrátou míče.

25
    Hosté drží míč u půlící čáry.

24
    Míč má ve své moci Mitchell, ani z této akce nic nebude.

23
    Volný kop hostů, na útočné polovině, z pravé strany.

20
    Žlutou kartu dostává Nolan (Severní Irsko).

19
    Autové vhazování domácích z pravé strany, na útočné polovině.

18
    Žlutou kartu dostává Cooper (Severní Irsko).

18
    Domácí se ubránili a mohou jít do útoku.

17
    Bödvarsson rozehraje rohový kop hostů.

16
    Je tu další rohový kop pro Island, střela Thrándarsona byla hodně dobrá, Mitchell s ní měl hodně práce, dobrý pokus!

15
    A pozor, Mitchell musel zasahovat, míč dokázal vytěsnit na roh, ten hosté rozehrají z levé strany.

14
    Volný kop Islandu, z levé strany, na útočné polovině.

12

10
    Po prvních deseti minutách je stav nerozhodný, čekáme nejen na první gól, ale i střelu na branku.

7
    Hosté se ani nedostali do zakončení, míč mají domácí.

6
    Domácí se ubránili, ale pouze za cenu dalšího rohového kopu.

5
    První rohový kop vybojovali domácí, rozehrají z pravé strany.

3
    Opatrný fotbal v úvodu zápasu.

1

Severní Irsko: Mitchell – Dummingam, Donnelly (C), Johnson, Marshall – Whyte, Nolan, Gorman, Cooper – Lavery, Thompson
    Náhradníci: Deane – Conlajn, Charles, Rooney, Sendles-White, Sykes, Doherty

Island: Rúnarsson – Hermannsson, O Ómarsson, Sigurjónsson (C), Aranrson – Vilhjálmsson, Aegisson, Jónsson, Bödvarsson – E. Ómarsson, Thrándarson
    Náhradníci: Schram – Ólafsson, Karlsson, Jóhannesson, Bórdarson, Grétarsson, Gudmundsson

Rozhodčí: Nevalainen – Koskiniemi, Nykänen (vš, FIN).

Island
    Mladí Islanďané jako by chtěli jít ve stopách svých mužských kolegů ze seniorské reprezentace, kteří nejen, že postoupili na fotbalové EURO, ale zároveň tam zanechali skvělý dojem! Island má v této kvalifikační skupině na svém kontě dvanáct bodů a byť je aktuálně druhý, má o zápas méně, než první Francie (14 b.) a třetí Makedonie (12 b.). Dnešní vítězství v Lurganu by tak Island mohlo posunout do čela!

Severní Irsko
    Severní Irsko plní ve třetí kvalifikační skupině roli outsidera a vzhledem ke složení skupiny, nelze se čemu divit. Francie, Island, Makedonie, Ukrajina i Skotsko jsou aktuálně nad síly výběru kouče Jima Magiltona, který „urval“ zatím pouze bod za remízu na hřišti Makedonie. Zbylých pět zápasů mladí reprezentanti Severního Irska prohráli, byť ani jednou nijak výrazně.

Utkání se odehraje na Mourneview Parku v Lurganu a provede jím trojice finských sudích, jako hlavní Ville Nevalainen, na čarách s asistenty Ville Koskiniemim a Sami Nykänanem. Čtvrtým sudím je delegován jejich krajan Dennis Antamo.

Vítejte u dnešního online přenosu fotbalové kvalifikace U21, v níž se v rámci třetí skupiny utká SEVERNÍ IRSKO s ISLANDEM

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.