Prehľad udalostí na LOH Rio 2016 - 12. deň | (kon.) | | | Prehľad udalostí na LOH Rio 2016 - 13. deň | (kon.) |
K2 1000 m - rozjazdy a semifinále (muži) | (kon.) | | | K1 500 m - rozjazdy a semifinále (ženy) | (kon.) |
K2 1000 m - finále (muži) | Víťaz: Max Rendschmidt/Marcus Gross (GER) (kon.) | | | C1 200 m - finále (muži) | Vítěz: J. Čeban (UKR) (kon.) |
K2 200 m - finále (muži) | Vítěz: Španělsko (kon.) | | | K1 500 m - finále (ženy) | Víťaz: Danuta Kozaková (HUN) (kon.) |
Hod kladivom - kvalifikácia (muži) | (kon.) | | | Hod oštepom - kvalifikácia (muži) | K. Walcott (TTO) (kon.) |
100 m prekážky - semifinále (ženy) | Vítěz: B. Rollinsová (USA) (kon.) | | | Skok do diaľky - finále (ženy) | Vítěz: T. Bartolettaová (USA) (kon.) |
200 m - semifinále (muži) | Vítěz: U. Bolt (JAM) (kon.) | | | 200 m - finále (ženy) | Vítěz: E. Thompsonová (JAM) (kon.) |
100 m prekážky - finále (ženy) | Vítěz: B. Rollinsová (USA) (kon.) | | | Desaťboj (muži) | Vítěz: A. Eaton (USA) (kon.) |
Vrh guľou - kvalifikácia (muži) | Vítěz: R. Crouser (USA) (kon.) | | | Skok do výšky - kvalifikácia (ženy) | (kon.) |
Štafety 4 x 100 m - rozbehy (ženy) | Vítěz: Jamajka (kon.) | | | Štafety 4 x 100 m - rozbehy (muži) | Vítěz: Spojené státy americké (kon.) |
400 m prekážky - finále (muži) | Vítěz: K. Clement (USA) (kon.) |
Preteky mužov | Víťaz: A. Brownlee (GBR) (kon.) |
Celodenný live blog | (kon.) |
Tímy (muži) – finále | Vítěz: Čína (kon.) |
Do 51 kg - semifinále (ženy) | (kon.) | | | Do 56 kg - semifinále (muži) | (kon.) |
Do 75 kg - semifinále (muži) | (kon.) | | | Do 81 kg - finále (muži) | Olympijský vítěz: Julio Cesar LA CRUZ (CUB) (kon.) |
Individuálne preteky - štvrťfinále (muži) | (kon.) |
Preteky žien | (kon.) | | | Preteky mužov | (kon.) |
Preteky žien - kvalifikácia | Vítěz: O. Nowacká (POL) (kon.) | | | Preteky mužov - kvalifikácia | Vítěz: A. Lesun (RUS) (kon.) |
10 m veža (ženy) - semifinále | Vítěz: J. Si (CHN) (kon.) | | | 10 m veža (ženy) - finále | Vítěz: Žen Čchien (CHN) (kon.) |
Do 49 kg - opravy, o bronz, finále (ženy) | Vítěz: S. Kim (KOR) (kon.) | | | Do 58 kg - opravy, o bronz, finále (muži) | Vítěz: S. Zhao (CHN) (kon.) |
Do 57 kg - predkolo (ženy) | (kon.) | | | Do 68 kg - predkolo (muži) | (kon.) |
Do 57 kg - štvrťfinále a semifinále (ženy) | (kon.) | | | Do 68 kg - štvrťfinále a semifinále (muži) | (kon.) |
Maďarsko - Brazília | 13:4 (kon.) | | | Čierna Hora - Chorvátsko | 8:12 (kon.) |
Grécko - Španielsko | 9:7 (kon.) | | | Taliansko - Srbsko | 8:10 (kon.) |
Voľný štýl do 69 kg - finále (ženy) | Vítěz: S. Došová (JPN) (kon.) | | | Voľný štýl do 53 kg - kvalifikácia (ženy) | (kon.) |
Voľný štýl do 63 kg - kvalifikácia (ženy) | (kon.) | | | Voľný štýl do 75 kg - kvalifikácia (ženy) | (kon.) |
Voľný štýl do 53 kg - finále (ženy) | Vítěz: H. Maroulisová (USA) (kon.) | | | Voľný štýl do 63 kg - finále (ženy) | Vítěz: R. Kawajová (JPN) (kon.) |
Voľný štýl do 75 kg - finále (ženy) | Vítěz: E. Wiebeová (CAN) (kon.) |
Holandsko - Nemecko | 1:2ph (kon.) | | | Belgicko - Argentína | 2:4 (kon.) |
Tímy - kvalifikácia technická | (kon.) |
Deň druhý (ženy) | (kon.) |
koniec udalosti
100 m prekážky - semifinále (ženy)
Vítěz: B. Rollinsová (USA)
Josef Cestr
Výsledky semifinále:
Semifinále 1:
1. Brianna Rollinsová (USA) - 12,47 s - Q
2. Pedrya Seymourová (BAH) - 12,64 s - Q
3. Cindy Rolederová (GER) - 12,69 s - q
4. Tiffany Porterová (GBR) - 12,82 s - q
5. Shermaine Willamsová (JAM) - 12,86 s - SB
6. Andrea Ivančevićová (CRO) - 12,93 s
7. Sandra Gomisová (FRA) - 13,23 s
8. Alina Talajová (BLR) - 13,66 s
Semifinále 2:
1. Nia Aliová (USA) - 12,65 s - Q
2. Phylicia Georgeová (CAN) - 12,77 s - Q
3. Oluwatobiloba Amusanová (NGR) - 12,91 s
4. Nadine Hildebrandová (GER) - 12,95 s
5. Clelia Reuseová-Rardová (SUI) - 12,96 s
6. Nooralotta Neziriová (FIN) - 13,04 s
7. Nickiesha Wilsonová (JAM) - 13,14 s
Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) - DQ
Semifinále 3:
1. Kristi Castlinová (USA) - 12,63 s - Q
2. Cindy Ofiliová (GBR) - 12,71 s - Q
3. Isabelle Pedersenová (NOR) - 12,88 s
4. Pamela Dutkiewiczová (GER) - 12,92 s
5. Megan Simmondsová (JAM) - 12,95 s
6. Cindy Billaudová (FRA) - 13,03 s
Nikkita Holderová (CAN) - DQ
Anne Zagreová (BEL) - DQ
Startovní listina semifinále:
Semifinále 1:
Shermaine Willamsová (JAM)
Andrea Ivančevićová (CRO)
Tiffany Porterová (GBR)
Cindy Rolederová (GER)
Alina Talajová (BLR)
Brianna Rollinsová (USA)
Sandra Gomisová (FRA)
Pedrya Seymourová (BAH)
Semifinále 2:
Clelia Reuseová-Rardová (SUI)
Oluwatobiloba Amusanová (NGR)
Nadine Hildebrandová (GER)
Nia Aliová (USA)
Phylicia Georgeová (CAN)
Jasmine Camachová-Quinnová (PUR)
Nooralotta Neziriová (FIN)
Nickiesha Wilsonová (JAM)
Semifinále 3:
Cindy Billaudová (FRA)
Nikkita Holderová (CAN)
Kristi Castlinová (USA)
Anne Zagreová (BEL)
Cindy Ofiliová (GBR)
Megan Simmondsová (JAM)
Pamela Dutkiewiczová (GER)
Isabelle Pedersenová (NOR)
Semifinále 1:
1. Brianna Rollinsová (USA) - 12,47 s - Q
2. Pedrya Seymourová (BAH) - 12,64 s - Q
3. Cindy Rolederová (GER) - 12,69 s - q
4. Tiffany Porterová (GBR) - 12,82 s - q
5. Shermaine Willamsová (JAM) - 12,86 s - SB
6. Andrea Ivančevićová (CRO) - 12,93 s
7. Sandra Gomisová (FRA) - 13,23 s
8. Alina Talajová (BLR) - 13,66 s
Semifinále 2:
1. Nia Aliová (USA) - 12,65 s - Q
2. Phylicia Georgeová (CAN) - 12,77 s - Q
3. Oluwatobiloba Amusanová (NGR) - 12,91 s
4. Nadine Hildebrandová (GER) - 12,95 s
5. Clelia Reuseová-Rardová (SUI) - 12,96 s
6. Nooralotta Neziriová (FIN) - 13,04 s
7. Nickiesha Wilsonová (JAM) - 13,14 s
Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) - DQ
Semifinále 3:
1. Kristi Castlinová (USA) - 12,63 s - Q
2. Cindy Ofiliová (GBR) - 12,71 s - Q
3. Isabelle Pedersenová (NOR) - 12,88 s
4. Pamela Dutkiewiczová (GER) - 12,92 s
5. Megan Simmondsová (JAM) - 12,95 s
6. Cindy Billaudová (FRA) - 13,03 s
Nikkita Holderová (CAN) - DQ
Anne Zagreová (BEL) - DQ
Startovní listina semifinále:
Semifinále 1:
Shermaine Willamsová (JAM)
Andrea Ivančevićová (CRO)
Tiffany Porterová (GBR)
Cindy Rolederová (GER)
Alina Talajová (BLR)
Brianna Rollinsová (USA)
Sandra Gomisová (FRA)
Pedrya Seymourová (BAH)
Semifinále 2:
Clelia Reuseová-Rardová (SUI)
Oluwatobiloba Amusanová (NGR)
Nadine Hildebrandová (GER)
Nia Aliová (USA)
Phylicia Georgeová (CAN)
Jasmine Camachová-Quinnová (PUR)
Nooralotta Neziriová (FIN)
Nickiesha Wilsonová (JAM)
Semifinále 3:
Cindy Billaudová (FRA)
Nikkita Holderová (CAN)
Kristi Castlinová (USA)
Anne Zagreová (BEL)
Cindy Ofiliová (GBR)
Megan Simmondsová (JAM)
Pamela Dutkiewiczová (GER)
Isabelle Pedersenová (NOR)
Londýn 2012:
1. Saily Pearsonová (AUS) 12,35 vteřiny
2. Dawn Harperová (USA) 12,37
3. Kellie Wellsová (USA) 12,48
Peking 2008:
1. Dawn Harperová (USA) 12,54 vteřiny
2. Saily Pearsonová (AUS) 12,64
3. Priscilla Lopesová-Schliepová (CAN) 12,64
Semifinále 1:
Shermaine Willamsová (JAM)
Andrea Ivančevičová (CRO)
Tiffany Porterová (GBR)
Cindy Rolederová (GER)
Alina Talajová (BLR)
Brianna Rollinsová (USA)
Sandra Gomisová (FRA)
Pedrya Seymourová (BAH)
Semifinále 2:
Clelia Reuseová-Rardová (SUI)
Oluwatobiloba Amusanová (NGR)
Nadine Hildebrandová (GER)
Nia Aliová (USA)
Phylicia Georgeová (CAN)
Jasmine Camachová-Quinnová (PUR)
Nooralotta Neziriová (FIN)
Nickiesha Wilsonová (JAM)
Semifinále 3:
Cindy Billaudová (FRA)
Nikkita Holderová (CAN)
Kristi Castlinová (USA)
Anne Zagreová (BEL)
Cindy Ofiliová (GBR)
Megan Simmondsová (JAM)
Pamela Dutkiewiczová (GER)
Isabelle Pedersenová (NOR)
Účast ve finále si zajistí dvě nejrychlejší z každého rozběhu (tzn. šest překážkářek). Finálovou osmičku doplní dvě nejrychlejší překážkářky ze všech tří rozběhů.
Nejlepší čas letošního roku drží Američanka Kendra Harrisonová z USA, která v Londýně zaběhla čas 12,20 a 12,24. Za ní je právě Brianna Rollinsová, asi největší favoritka finále, jenž v Eugene zaběhla čas 12,34.
1. Brianna Rollinsová (USA) – 12,47 s – Q
2. Pedrya Seymourová (BAH) – 12,64 s – Q
3. Cindy Rolederová (GER) – 12,69 s
4. Tiffany Porterová (GBR) – 12,82 s
5. Shermaine Willamsová (JAM) – 12,86 s – SB
6. Andrea Ivančevićová (CRO) – 12,93 s
7. Sandra Gomisová (FRA) – 13,23 s
8. Alina Talajová (BLR) – 13,66 s
1. Nia Aliová (USA) – 12,65 s – Q
2. Phylicia Georgeová (CAN) – 12,77 s – Q
3. Oluwatobiloba Amusanová (NGR) – 12,91 s
4. Nadine Hildebrandová (GER) – 12,95 s
5. Clelia Reuseová-Rardová (SUI) – 12,96 s
6. Nooralotta Neziriová (FIN) – 13,04 s
7. Nickiesha Wilsonová (JAM) – 13,14 s
Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) – DQ
1. Kristi Castlinová (USA) – 12,63 s – Q
2. Cindy Ofiliová (GBR) – 12,71 s – Q
3. Isabelle Pedersenová (NOR) – 12,88 s
4. Pamela Dutkiewiczová (GER) – 12,92 s
5. Megan Simmondsová (JAM) – 12,95 s
6. Cindy Billaudová (FRA) – 13,03 s
Nikkita Holderová (CAN) – DQ
Anne Zagreová (BEL) – DQ
Semifinále 1:
1. Brianna Rollinsová (USA) – 12,47 s – Q
2. Pedrya Seymourová (BAH) – 12,64 s – Q
3. Cindy Rolederová (GER) – 12,69 s – q
4. Tiffany Porterová (GBR) – 12,82 s – q
5. Shermaine Willamsová (JAM) – 12,86 s – SB
6. Andrea Ivančevićová (CRO) – 12,93 s
7. Sandra Gomisová (FRA) – 13,23 s
8. Alina Talajová (BLR) – 13,66 s
Semifinále 2:
1. Nia Aliová (USA) – 12,65 s – Q
2. Phylicia Georgeová (CAN) – 12,77 s – Q
3. Oluwatobiloba Amusanová (NGR) – 12,91 s
4. Nadine Hildebrandová (GER) – 12,95 s
5. Clelia Reuseová-Rardová (SUI) – 12,96 s
6. Nooralotta Neziriová (FIN) – 13,04 s
7. Nickiesha Wilsonová (JAM) – 13,14 s
Jasmine Camachová-Quinnová (PUR) – DQ
Semifinále 3:
1. Kristi Castlinová (USA) – 12,63 s – Q
2. Cindy Ofiliová (GBR) – 12,71 s – Q
3. Isabelle Pedersenová (NOR) – 12,88 s
4. Pamela Dutkiewiczová (GER) – 12,92 s
5. Megan Simmondsová (JAM) – 12,95 s
6. Cindy Billaudová (FRA) – 13,03 s
Nikkita Holderová (CAN) – DQ
Anne Zagreová (BEL) – DQ