Mladá Boleslav – Slavia 5:1 (0:1 po s.n.) | Košice – Zvolen 6:3 (kon.) | Litvínov – Znojmo 1:4 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:2 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:3 (kon.) | Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.)
Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Litoměřice – Most 5:2 (kon.) | K. Vary – Kladno 3:4 (2:3 po s.n.)
SHK Hodonín – Piešťany 0:0 (zruš.) | Žilina – Nové Zámky 3:2 (2:1 po s.n.) | HC Slovan – Kometa Brno 2:1 (kon.)
Lausanne – Sparta Praha 2:4 (kon.)
SK Horácká Slavia Třebíč
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
HC Dukla Jihlava
cz Utorok 09.08.2016, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Prípravný zápas

To je nyní od mě vše a přeji pěkný zbytek dnešního večera. (19:57:05)

Skončilo nám přátelské utkání mezi Třebíči a Jihlavou. V úvodním dějství šli po zásluze do vedení domácí, když přesilovku využil Erat. Od druhé třetiny ovšem Jihlava byla o něco málo lepším týmem. Ve druhé třetině vyrovnal Jícha a ve třetí třetině dokonal obrat Anděl se Semanem.

59:29
    Už se hraje čtyři na čtyři. Třebíči se vyrovnat už nepodaří.

59:02
    Roman Erat se dostal ke střele od modré, jeho střelu ještě tečoval David Dolníček, ovšem pouze do výstroje brankáře Jihlavy.

58:39
    Oddechový čas pro domácí. Hraje se čtyři na tři.

58:39
    Je tu další vyloučení! Jihlava se provinila podražením, konkrétně Dobrovolný.

58:05
    Ale Třebíč si přesilovou hru moc neužila. Petr Mrázek hákoval jihlavského hráče a hra pokračuje ve čtyrech.

57:06
    Trest pro hráče Jihlavy. Trest si odsedí Danišovský za držení protihráče. Domácí jsou v plném počtu a mají přesilovku.

56:26
    Třebíč se zatím dobře brání. Jihlava se zatím k žádné slibnější střele nedostala.

54:52
    Je tady další trest pro třebíčské hráče. Martin Lojek si odpyká 2 minuty za vysokou hůl.

54:39
    Třebíč se do pásma dokáže dostat, ovšem není schopna se udržet v pásmu delší dobu.

53:52
    Nahození Kováře ukryl do náruče Svoboda M.

52:39
    Na třebíčských hráčích jde vidět snaha zápas alespoň zdramatizovat, ale Jihlava zatím bez problému brání útoky domácích.

52:05
    Puk se odrazil k Kristlovi do pěkné šance, ale střelu chytá jihlavský brankář bez problému.

49:59
    Následně se třebíčští hokejisté znovu provinili faulem. Kovář zahákoval svého soupeře.
    49:30 SEMAN - 1:3

49:30
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla okamžitě využila přesilovku. Hned po buly zakombinovalo trio jihlavských a FILIP SEMAN dostal kotouč do sítě.Asistence: Matěj Sikela, Filip Dundáček

49:09
    Třebíčským se nedařilo vyhodit a David Dolníček se provinil hákováním.

Dnešní utkání sleduje 890 diváků.

48:49
    Další zakázané uvolnění domácích v krátkém sledu.

48:16
    Třebíčští se nemohli dohodnout v obraném pásmu a následně vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

47:31
    Dukla zahajuje útok.
    46:34 ANDĚL - 1:2

46:34
    Dukla se dostala do útočného pásma a získala výhodu. Sikela poté nasměroval svoji přihrávku na LUKÁŠE ANDĚLA, který se ocitl sám před Jekelem a blafákem ho překonal. Asistence:Matěj Sikela.

46:30
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

45:49
    Třebíčští se znovu snažili ohrozit Svobodovu branku.

45:28
    Nebezpečná šance třebíčských hokejistů v přečíslení. Této akci ovšem chybělo to nejdůležitější a to střela.

44:54
    Na ledě se zatím míhají samé nepřesné přihrávky

44:40

43:10
    V Třebíčské přesilové hře se do nebezpečné šance dostal Roman Erat, který ovšem nezamířil přesně.

42:32
    Následuje Přesilová hra na druhé straně. Za krosček je vyloučen Dundáček.

42:30

41:42
    Hráči Dukly si teď neporozuměli v útočném pásmu a zadarmo o něj přišli.

40:55
    Po pár přihrávkách vyslal dělovku od modré čáry Kájínek a Jekel ji s problémy uklidil do své lapačky.

40:40
    Z týmu Třebíče je vyloučen Jan Zdráhal za podražení.

40:01

Skončila nám druhá třetina dnešního zápasu. Ve druhé třetině Dukla zlepšila svůj pohyb a byla nebezpečnějším týmem. Za svoji aktivitu byla také odměněna vyrovnávací brankou Lukáše Jíchy. Dokáže Jihlava obrátit zápas, nebo si domácí vezmou vedení zpět? To se dozvíme přibližně v 19:14.

40:00

39:38
    Puk je ve středním pásmu, vypadá to, že už se nic nestane.

39:06
    Icing Jihlavy.

37:52
    Dominik Svoboda předvedl skvělý zákrok proti Sikelovi.

37:34

36:26
    Nyní se už ale Jihlava usadila v pásmu a obstřeluje bránu Třebíče. Konkrétně Říhovi se podařilo třikrát nebezpečně vystřelit.

35:55
    Třebíč se zatím braní dobře. Podařilo se jí vyhodit puk z vlastního pásma.

35:34
    Vyloučen Tomáš Bartejs za sekání.

35:01
    Hra je nyní docela nepřesná. Lepším dojmem působí ale Jihlava.
    34:45 JÍCHA - 1:1

34:45
    Po velké chybě v rozehrávce Třebíče se k puku dostal LUKÁŠ JÍCHA, který nekompromisně zakončil.Bez asistence

33:26
    Střela Lukáše Patáka postrádala přesnost. Po jeho střele vyjela do brejku Jihlava, ale zastavil ji ofsajd.

33:11
    Střela Jána Nika končí v náruči Svobody. Nyní je komerční přestávka.

32:40
    Nyní hra působí nepřesným dojmem.

31:40
    Dukla se nyní usadila v útočném pásmu, ale do brankové situace se zatím nedostala.

30:10
    Wasserbauer teď poslal svoji tvrdou ránu přímo Do masky brankáře Svobody.

29:00
    Třebíčský hráč se snažil poslat pas na jednoho ze svých kolegů, obránci Dukly však byly proti a přihrávku zblokovali.

27:23
    Z týmu Dukly vyloučen Matěj Sikela za sekání.

27:21
    Gebrenyuk se snažil vypálit od modré na Jekela. Ránu však zblokoval jeden z obránců.

25:50
    Jihlavský útočník vyrazil do protiútoku a nepříjemně vypálil na Jekela. Ten vyrazil puk před sebe a následně ho přikryl lapačkou.

25:10
    Milfait se snažil v útočném pásmu najít svého parťáka, ale přihrávka byla zblokována obránci Jihlavy.

24:17
    Špatná rozehrávka Třebíče zavinila další šanci Dukly.

23:45
    Josef Skořepa se snažil vstřelit první gól Dukly, ale domácí brankář byl proti.

23:06

22:57

22:30
    Březina se snažil trefit zařízení, ale minul.

21:35
    Třebíčští se nemohou dostat přes obranu Dukly do útočného pásma.

20:57
    Vyloučen Vlastimil Bilčík na dvě minuty za podražení. Poměr sil na ledě se tedy vyrovná.

20:37
    Vyloučen Petr Mrázek za vysokou hůl.

20:30
    Stoklasa hned na začátku druhého dějství prověřil Jekela.

20:01

Hráči už vyjíždí na led. Druhá třetina za chvíli započne.

Další třetina začne přibližně v 18:21.

Na hře v první třetině bylo patrné, že se jedná o přípravné utkání. Hra je z obou stran poměrně nepřesná. O jediný zásah do černého se postaral v přesilovce Roman Erat. Domácí tak vedou nejtěsnějším rozdílem. Přidají další branky a nebo se naopak prosadí hosté. Uvidíme v dalším pokračování utkání. Zůstaňte s námi.

20:00

19:45

19:30
    Bartejs přišel na modré o puk a měl co dělat aby nepustil hosty do samostatného nájezdu. Ošemetnou situaci však zvládl.

18:39
    Dukla vyhazuje, domácí musí opět od vlastního brankáře.

17:50
    Vyloučen Alexander Grebenyuk na 2 minuty za podražení.

17:28
    Další práce pro Jekela, se střelou ze střední vzdálenosti si poradil.

17:03
    Zakázané uvolnění Dukly. Hra se stěhuje opět před Svobodu.

16:57
    Domácí nyní vykázaní do středního pásma, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

16:48
    Svoboda nyní musel dávat pozor po dorážce od Milfajta, betonem však dokázal puk zastavit.

16:38

16:29
    Přesilová hra se Horákům nedaří, nyní se bude vhazovat před Jekelem.

15:38
    Dolníček nedokázal zakončit v dobré pozici a hosté se ihned hnali i ve čtyřech do protiútoku, ten však zlikvidoval Jekel.

14:33
    Vyloučen David Kájínek na 2 minuty za nedovolené bránění.

14:28
    Kaláb střílel hned po buly. Jekel zasahuje betonem a rychle přikryl puk lapačkou.

14:23
    Icing Horácké Slavie. Buly před Jekelem.

13:59
    Erat nyní ztratil puk za brankou Dukly, ta se žene do protiútoku.

12:26
    Závar před vlastní brankou nyní musel řešit Miroslav Svoboda, domácí však puk za jeho záda dostat nedokázali.

12:05
    David Kajínek vyzkoušel pozornost Jekela v brance, ten si však s jeho střelou poradil. Následuje komerční přestávka.

11:22
    Nebezpečnou teč musel nyní řešit Jekel, byl však pozorný a puk ukryl do lapačky.
    10:42 ERAT - 1:0

10:42
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají do vedení. Přesilovku rychle využil po hezké kombinaci střelou od modré ROMAN ERAT. Asistence: Jan Zdráhal.

10:26
    Hned po buly to Lojek zkoušel od modré, Svoboda připraven.

10:21
    Vyloučen Jiří Říha na 2 minuty za držení hole.

08:30
    Sikela nyní byl v dobré pozici před Jekelem, ale váhal se zakončením a obrana domácích jej tak připravila o puk.

07:55
    Dundáček to zkoušel tvrdě od modré, ale trefil prvního obránce před sebou. Do útoku tak mohou domácí.

07:47
    Nebezpečný závar před Jekelem, který neměl o situaci dobrý přehled, puk však nakonec našel a ukryl do lapačky. Následuje komerční přestávka.

06:29
    Domácí v plném počtu. A navíc Wasserbauer se ocitl před Svobodou v dobré pozici, ale namířil puk pouze do jeho postoje.

06:01
    Zdráhal pěkně vyvezl puk až na půlku hostů a ušetřil cenné vteřiny v oslabení.

05:07
    Dukla se usídlila v pásmu a kombinuje, k ohrožení Jekela to však zatím nevede.

04:26
    Vyloučen Patrik Kovář na 2 minuty za držení protihráče. Šance pro hosty.

03:54
    Bartejs to zkusil od modré, jeho střela však mířila pouze do náruče připraveného Svobody.

03:17
    Domácí kombinují v útočném pásmu, s nahozením na branku si Svoboda poradil, bude následovat buly po jeho pravici.

02:53
    Dukla vyhazuje na zakázané uvolnění.

02:06
    Anděl v se dostal téměř sám k odraženému puku před brankářem domácích, jeho pokus z bekendu však Jekel kryje.

01:15
    Nahození ze středního pásma šlo vedle branky Dukly, ta zakládá protiútok.

00:30
    Mrázek se zmocnil puku v úročném pásmu a ihned prověřil Svobodu v brance hostů.

00:01

Hráči jsou nachystání na úvodní buly.

Vítám Vás u dnešního utkání, hráči právě nastupují na led.

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda D. (Jekel) – Zdráhal, Lojek, Bartejs, Niko, Kovář, Čejka, Kubeš, Kupčík – Erat, Dolníček "C", Mrázek – Wasserbauer, Kadlec, Kristl – Petelin, Juráň, Milfajt – Lander, Čech, Přibyl.

HC Dukla Jihlava: Sáblík (Svoboda L.) – Říha, Kaláb, Bilčík, Dobrovolný, Půža, Dundáček, Grebenyuk, Kajínek – Důras, Seman, Stoklasa – Kondratěv, Březina, Sikela – Varga, Anděl, Severa – Jícha, Skořepa, Danišovský.

Rozhodčí: Čech, Pokorný – Horký, Rampír.

Horáci už stihli odehrát dva přípravné zápasy. K zahajovacímu utkání přípravy přijela Kometa Brno a proti těžkému soupeři, který ovšem na druhou stranu měl v sestavě řadu mladých hráčů, sehráli Horáci slušné utkání, i přesto že jej nakonec prohráli v poměru 2:3. Druhé utkání se hrálo na ledě slovenského mistra Nitry. Tento zápas už Třebíčští zvládli, i když v něm třikrát prohrávali, dokázali však těsně před koncem vyrovnat a nakonec si odvezli výhru na nájezdy 3:4.
    Sestava SK Horácká Slavia Třebíč v posledním utkání:
    Svoboda – Zdráhal, Niko, Bartejs, Kovář, Schejbal, Hort, Kupčík, Wasserbauer Jiří, Kubeš – Wasserbauer Jan, Raška, Mrázek, Kusko, Huňa, Psota, Motloch, Stehlík, Zohorna, Petelin, Kadlec, Pokorný, Lander.

Jihlavská Dukla zatím odehrála jedno jediné přípravné utkání a to se jim na domácím ledě vůbec nepovedlo. Prohráli totiž proti Olomouci vysoko 0:6.
    Sestava HC Dukla Jihlava v posledním utkání:
    Svoboda – Stríž, Kajínek, Říha, Bilčík, Dundáček, Grebenyuk, Dobrovolný, Půža – Varga, Štěpánek, Stoklasa – Čachotský, Jícha, Diviš – Síkela, Březina, Anděl – Severa, Pulkrab, Kondratěv.

Tradičním soubojem rivalů pokračuje pro oba celky příprava na nadcházející sezónu. Domácí Horácká Slavia se utká s Duklou Jihlava a i přesto že se jedná o přátelské utkání, můžeme se těšit na hezké utkání.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matěj Peška

Góly a asistencie: 11. Erat (Zdráhal) – 35. Jícha, 47. Anděl (Sikela), 50. Seman (Sikela, Dundáček)

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Svoboda D.) – Zdráhal, Lojek, Bartejs, Niko, Kovář, Čejka, Kubeš, Kupčík – Erat, Dolníček "C", Mrázek – Wasserbauer, Kadlec, Kristl – Petelin, Juráň, Milfajt – Lander, Čech, Přibyl.
    HC Dukla Jihlava: Svoboda M. (Sáblík) – Říha, Kaláb, Bilčík, Dobrovolný "C", Půža, Dundáček, Grebenyuk, Kájínek – Důras, Seman, Stoklasa – Kondratěv, Březina, Sikela – Varga, Anděl, Severa – Jícha, Skořepa, Danišovský.

Rozhodca: Čech, Pokorný – Horký, Rampír