Dvojhra (muži) – 1. kolo (kon.) | Yang Wang – Marcos Madrid 4:1 (kon.)
Dvojhra (ženy) – 2. kolo (kon.) | Barbora Balážová - Fen Liová 3:4 (kon.)
Dvojhra (ženy) – 2. kolo (kon.) | Dvojhra (muži) – 2. kolo (kon.)
Dvojhra (ženy) – 2. kolo (kon.) | Aruna Quadri – Yang Wang 4:1 (kon.)
Dvojhra (muži) – 2. kolo (kon.) | Dvojhra (ženy) – 3. kolo (kon.)
koniec udalosti
Barbora Balážová - Fen Liová

3:4

(8:11, 11:6, 11:7, 8:11, 11:9, 10:12, 7:11)

Nedeľa 07.08.2016, 14:00 • Riocentro Pavilion 3 • Olympijské hry - stolný tenis • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 14:00.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní 2. kola ženského turnaja v stolnom tenise. V ňom zabojuje aj Slovenka Barbora Balážová, ktorej súperkou bude švédska reprezentantka Fen Li. Zápas sa začína už o 14:00 SEČ.

BARBORA BALÁŽOVÁ

Barbora Balážová sa stolnému tenisu venuje od svojich šiestich rokov. Najväčšie úspechy doposiaľ dosiahla v mixe, keď spoločne s Ľubomírom Pištejom postúpili na MS 2013 v Paríži do osemfinále. Momentálne preteká za nemecký tím TUSEM Essen. Pod piatimi kruhmi si len včera odbila svoju premiéru, keď v zápase s Mexičankou Yadirou Silvaovou zvíťazila hladko 4:0 na sety. Ani raz súperku nepustila rodáčka z Topoľčian do výraznejšieho vedenia a bez problémov postúpila do druhého kola. Pri svojom podaní vyhrala 27 z 38 výmen, čo bolo výrazne lepšie číslo ako v prípade Mexičanky. Zaujímavosťou je, že Barbora Balážová hrá ľavou rukou, čo môže byť jej výhoda.

FEN LIOVÁ

Fen Liová je naturalizovanou švédskou reprezentantkou, ktorá sa narodila v čínskom Shandongu. Vo svetovom rebríčku je momentálne na 43. mieste, teda o 26 priečok vyššie ako naša reprezentantka. Jej kariérnym maximom je 17. pozícia z mája 2014. Vo švédskych farbách sa po prvýkrát predstavila na majstrovstvách Európy 2013 a hneď pri svojom debute získala zlatú medailu. Olympiáda v brazílskom Riu môže byť pre ňu poslednou šancou na vybojovanie olympijskej medaily. Štyri dni po jej skončení totiž oslávi už svoje jubilejné 40. narodeniny a v Tokiu sa zrejme nepredstaví. V prvom kole mala voľný žreb, vďaka svojmu rebríčkovému postaveniu.

Zápas sa začal.

0:1
    Prvý bod zápasu získava švédska favoritka zápasu

0:2
    Následne opäť chybuje naša stolnotenisová reprezentantka.

1:2
    Zatiaľ sa najmä chybuje. Tentokrát sa pomýlila aj Fen Liová.

1:3
    Švédka opäť odskakuje našej hráčke. Vedie dvojbodovým rozdielom.

2:3
    Pekný víťazný úder Barbory Balážovej. Naša hráčka znižuje.

2:4
    Ďalší bod putuje na konto švédskej hráčky.

2:5
    Barbora Balážová netrafila loptičku a stráca ďalší bod.

2:6
    To je nepríjemné. Švédka odskakuje našej reprezentantke na štyri body.

3:6
    Teraz sa podarilo bodovať našej hráčke. Barbora Balážová znižuje na rozdiel troch bodov.

3:7
    Bohužiaľ, Švédka si zachovala chladnú hlavu a získava bod.

4:7
    Naša hráčka zatlačila svoju súperku a zaslúžene získava bod.

4:8
    Švédka si na svoje konto pripisuje ôsmy bod.

5:8
    Slovenska ešte bojuje a snaží sa dotiahnuť svoju súperku.

6:8
    Už to je len o dva body. Barbora Balážová sa dostáva do hry.

7:8
    Ďalší bodík získava naša Barbora Balážová a dostáva sa na rozdiel bodu.

8:8
    A dokonca je vyrovnané. Barbora Balážová získala štyri body v rade.

8:9
    Švédska hráčka sa dostáva do vedenia.

8:10
    Fen Liová má po chybe našej hráčky dva setbaly.

8:11
    Prvý set našej hráčke príliš nevyšiel. Pomerom 8:11 ho zaslúžene vyhráva švédska hráčka Fen Liová.

Druhý set sa začal.

1:0
    Slovenská hráčka má dobrý vstup do druhého setu a vedie najtesnejším rozdielom.

2:0
    Slovenská reprezentantka získava ďalší bod.

3:0
    Barbora Balážová získava ďalší bod.

4:0
    Skvelý úvod našej hráčky. Barbora Balážová vedie už o štyri body.

5:0
    Krásny útok našej hráčky. Barbora Balážová vedie už 5:0.

6:0
    Skvelá hra našej hráčky pokračuje. Barbora Balážová vedie o šesť bodov.

6:1
    Fen Liová získava v druhom sete prvý bod.

6:2
    Následne Barbora Balážová netrafila svojim úderom stôl.

6:3
    Tretí bod v rade pre švédsku stolnú tenistku.

7:3
    Pekný útok našej hráčky. Barbora Balážová sa dostáva do dobrej pozície.

7:4
    Fen Liová sa dostáva na rozdiel troch bodov.

7:5
    Slovenský náskok pomaly klesá. Barbora Balážová ale stále vedie o dva body.

8:5
    Výborne. Švédska hráčka kazí jednoduchý úder, čím pomáha našej reprezentantke.

9:5
    Barbora Balážová trafila hranu stola a svojej súperke nedala šancu.

9:6
    Fen Liová sa ešte snaží dostať sa na vyrovnaný stav.

10:6
    Slovenská reprezentantka má k dispozícii štyri setbaly.

11:6
    Druhý set je minulosťou. Vo svoj prospech ho získava slovenská stolná tenistka Barbora Balážová.

Tretí set sa začal.

1:0
    Tretí set začína naša hráčka lepšie. Fen Liová trafila iba sieť.

1:1
    Okamžite švédska favoritka vyrovnáva skóre.

2:1
    Fen Liová svojim úderom opäť našla len sieť.

3:1
    Veľmi pekný útok našej hráčky prináša svoje ovocie.

3:2
    Barbora Balážová netrafila loptičku ideále a netrafila druhú stranu stola.

4:2
    Na našu radosť ale chybuje aj švédska favoritka dnešného zápasu.

5:2
    Pekný útok našej hráčky. Barbora Balážová zlepšila svoju hru a dostáva sa do nádejného vedenia.

6:2
    A ďalší bod pre našu hráčku. Fen Liová opäť chybuje.

6:3
    Tentokrát Barbora Balážová trafila len sieť.

6:4
    Slovenský náskok sa pomaly znižuje. Fen Liová to teraz spravila veľmi dobre.

6:5
    Slovenka vedie už len o jediný bod. Fen Liová ju donútila k chybe.

7:5
    Krásny krížny úder našej hráčky. Barbora Balážová teraz nedala súperke najmenšiu šancu.

8:5
    Na konci dlhej výmeny sa teší Barbora Balážová. V treťom sete to vyzerá veľmi dobre.

9:5
    Fen Liová opäť chybuje, a tak Barbora Balážová potrebuje už len dve loptičky.

9:6
    Švédka sa ale nevzdáva a znižuje slovenský náskok na rozdiel troch bodov.

10:6
    Barbora Balážová predviedla víťazný úder a má štyri šance ukončiť tretí set vo svoj prospech.

10:7
    Prvý setbal nebol využitý, pretože Barbora Balážová urobila chybičku.

11:7
    Barbora Balážová získava na svoje konto tretí set pomerom 11:7. Parádny obrat našej reprezentantky, ktorá sa tak dostáva do vedenia.

Štvrtý set sa začal.

0:1
    Barbora Balážová začala štvrtý set na podaní, no následne posiela loptičku mimo stola.

0:2
    A ďalšia chybička v podaní slovenskej stolnej tenistky.

0:3
    Veľmi dobrý vstup v podaní švédskej hráčky Fen Liovej.

0:4
    Nevyzerá to vôbec dobre. Aj štvrtý bod putuje na konto švédskej reprezentantky.

1:4
    Až teraz získava Barbora Balážová svoj prvý bod v štvrtom sete.

2:4
    A prichádza ďalší bod našej hráčky.

3:4
    Barbora Balážová mala teraz šťastie a napokon sa dočkala chyby svojej súperky.

4:4
    A je dokonca vyrovnané! Barbora Balážová sériou štyroch bodov v rade upravuje skóre na 4:4.

4:5
    Švédka mala šťastie, trafila hranu stola a získala bod.

4:6
    Fen Liová opäť odskakuje našej hráčke na rozdiel dvoch bodov.

5:6
    Barbora Balážová bojuje a vďaka dobrému útoku znižuje švédsky náskok.

5:7
    Škoda, zbytočná chyba v podaní Barboy Balážovej.

6:7
    Následne ale získava bod na svoju stranu naša hráčka.

7:7
    Opäť tu máme vyrovnaný stav. Čaká nás napínavá koncovka setu.

7:8
    Škoda, Barbora Balážová netrafila dobre loptičku a netrafila priestor stola.

7:9
    Fen Liová opäť odskakuje, keď prekvapila svoju súperku úderom po strane.

7:10
    Švédska favoritka má k dispozícii tri šance na ukončenie setu.

8:10
    Barbora Balážová ešte bojuje a aktívnou hrou odvracia prvý setbal svojej súperky.

8:11
    Štvrtý set je minulosťou. Fen Liová si počkala na chybu svojej súperky a set vyhráva rozdielom troch bodov.

Piaty set sa začal.

0:1
    Nepriaznivý začiatok piateho setu pre slovenskú stolnú tenistku.

1:1
    Následne ale Fen Liová chybuje a vyrovnáva stav setu.

2:1
    Parádny víťazný úder v podaní našej olympioničky. Barbora Balážová sa dostáva do vedenia.

3:1
    Nepodarený úder v podaní Fen Liovej.

3:2
    Následne ale chybuje aj slovenská hráčka Barbora Balážová.

4:2
    Úder švédskej hráčky bol až príliš dlhý, a tak bod získava súperka.

4:3
    Barbora Balážová poslala loptičku len do siete.

4:4
    Sledujeme vyrovnané stretnutie, o čom svedčí aj aktuálny stav.

5:4
    Barbora Balážová trafila hranu stola a získava bod na svoje konto.

6:4
    Krásne to spravila Barbora Balážová. Prekvapila súperku rýchlym krížnym úderom a zahrala víťazný úder.

7:4
    Ďalšia chyba švédskej favoritky dnešného zápasu.

8:4
    Toto je už veľmi nádejný stav. Slovenská hráčka vedie rozdielom štyroch bodov.

8:5
    Škoda, Fen Liová hrala veľmi aktívne a dokázala donútiť svoju súperku k chybe.

8:6
    Slovenský náskok sa scvrkol o polovicu. Napriek tomu je stále v lepšej pozícii Barbora Balážová.

9:6
    Super, Barbora Balážová získava bod na svoju stranu. Fen Liová sa tak nedotiahla na rozdiel bodu.

10:6
    Fen Liová posiela loptičku len do siete, a tak má Barbora Balážová štyri setbaly.

10:7
    Prvý setbal sa nepodarilo našej hráčke využiť.

10:8
    Aj druhú hrozbu straty setu dokázala Fen Liová odvrátiť. Barbora Balážová má však stále dva setbaly.

10:9
    Barbora Balážová prichádza o túto loptičku, a tak má už len jeden setbal. Logicky si tak berie oddychový čas.

11:9
    Super, Fen Liová posiela loptičku mimo priestoru stola, a tak piaty set zápasu putuje na konto Barbory Balážovej.

Šiesty set sa začal.

0:1
    Šiesty set otvára zbytočná chyba našej hráčky.

0:2
    Barbora Balážová nezačína dobre a loptičku posiela len do siete.

1:2
    Barbora Balážová mala šťastie, pomohla jej páska a získava prvý bod.

2:2
    Fen Liová robí chybu, a tak prichádza o svoje tesné vedenie.

2:3
    Barbora Balážová netrafila loptičku, a tak musí doťahovať náskok súperky.

3:3
    Svoju chybu ale slovenská hráčka napravila dobrým úderom, ktorý mal prívlastok víťazný.

4:3
    Barbora Balážová sa po prvý raz v šiestom sete dostáva po chybe súperky do vedenia.

5:3
    Po oddychovom čase švédskej hráčky boduje naša reprezentantka.

5:4
    Škoda, Barbora Balážová netrafila dobre loptičku a tá sa nedostala na druhú stranu stola.

5:5
    Naša hráčka si neudržala podanie, a tak je stav šiesteho setu vyrovnaný.

5:6
    Oddychový čas zrejme Švédke pomohol. Fen Liová otáča vývoj setu vo svoj prospech.

6:6
    Následne ale švédska favoritka posiela loptičku len do siete.

6:7
    Páska nepomohla našej hráčke a jej úder tečovala mimo priestoru stola.

6:8
    Fen Liová odskakuje našej hráčky a je blízko k vyrovnaniu zápasu.

7:8
    Barbora Balážová bojuje a zápas rozhodne chce ukončiť už v tomto sete.

8:8
    Barbora Balážová sa zaskvela parádnym úderom a vyrovnáva skóre. Koncovka setu bude opäť napínavá.

8:9
    K zisku šiesteho setu je opäť bližšie švédska reprezentantka.

9:9
    Na konci dlhej výmeny sa teší Barbora Balážová. Od postupu do tretieho kola ju delia dve loptičky.

10:9
    Barbora Balážová má po chybe súperky jeden mečbal!

10:10
    Bohužiaľ, Barbora Balážová chybuje, a tak zápas pokračuje ďalej.

10:11
    Na konci dlhej výmeny prichádza chyba našej hráčky, ktorá trafila len sieť. Fen Liová má tak k dispozícii setbal.

10:12
    Veľká škoda. Barbora Balážová nevyužila mečbal a nakoniec šiesty set stráca. O malú chvíľu sa začne posledný siedmy set.

Začal sa rozhodujúci set.

0:1
    Rozhodujúci set otvára nevynútená chyba v podaní našej hráčky.

0:2
    Barbora Balážová nezačína dobre a opäť chybuje.

1:2
    Páska ale teraz pomáha našej hráčke. Loptičku tečovala mimo priestoru stola.

2:2
    Po chybe švédskej favoritky zápasu je opäť všetko otvorené.

3:2
    Fen Liová poslala loptičku len do siete. Barbora Balážová otvára skóre rozhodujúceho setu.

3:3
    Na konci dlhej výmeny prichádza chyba našej reprezentantky.

4:3
    Barbora Balážová opäť strháva vedenie na svoju stranu.

5:3
    Fen Liová zatlačila svoju súperku, bola v jasnej prevahe, no napokon loptičku poslala mimo stola.

5:4
    Po zmene strán sa zapisuje na tabuľu skóre švédska olympionička.

6:4
    Barbora Balážová získava bod. Ešte to ale bude mať veľmi ťažké.

6:5
    Veľká škoda. Barbora Balážová mohla odskočiť, no loptičku poslala len do siete.

6:6
    V závere výmeny Barbora Balážová netrafila úder ideálne a prichádza o svoj náskok.

6:7
    Zbytočná chyba našej hráčky. Do vedenia sa tak dostáva súperka.

7:7
    Je to hra nervov. Teraz loptičku poslala mimo stola Fen Liová. Stav je opäť vyrovnaný.

7:8
    Barbora Balážová robí chybu, a tak dostáva na koňa švédsku favoritku zápasu.

7:9
    Barbora Balážová poslala loptičku len do siete a dostáva sa do veľkých problémov.

7:10
    Barbora Balážová netrafila loptičku, a tak má tri šance ukončiť zápas vo svoj prospech.

7:11
    Je dobojované. Po nervydrásajúcom zápase sa Barbora Balážová lúči s olympijským turnajom po prehre v rozhodujúcom sete.

Barbora Balážová práve skončený zápas možno aj oplače. Slovenská hráčka bola blízko k tomu, aby favorizovanú Fen Liovú zdolala. V šiestom sete mala dokonca jeden mečbal, no ten nedokázala využiť. Napokon prehrala 3:4 na sety a olympijský turnaj sa pre ňu končí. Pred zápasom nemala veľké oči, no táto prehra ju zrejme bude ešte poriadne dlho mrzieť. Ja sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (15:10:29)