Schalke – Augsburg 1:1 (kon.) | Mönchengladbach – Leverkusen 2:1 (kon.) | Hamburger – Wolfsburg 0:1 (kon.)
Stuttgart – Mainz 1:3 (kon.) | Frankfurt – Dortmund 1:0 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Brémy 0:0 (kon.)
Hannover – Hoffenheim 1:0 (kon.) | Hertha – Darmstadt 1:2 (kon.) | Ingolstadt – Bayern 1:2 (kon.)
Hertha BSC
1:2 (1:1)
SV Darmstadt 98
Sobota 07.05.2016, 15:30Nemecká Bundesliga • 33. kolo

Skončil sa zápas 33. kola nemeckej Bundesligy medzi Herthou Berlín a SV Darmstadt 98. A skončil sa víťazstvom hosťujúceho mužstva, ktoré sa tak definitívne zachránilo v 1. nemeckej Bundeslige aj pre budúcu sezónu. Po vyrovnanom prvom polčase sme v tom druhom sledovali miernu prevahu hráčov Herthy, no prišla 82. minúta a v nej rozhodujúci gól Sandra Wagnera. Hertha Berlín tak pokračuje v nepresvedčivých výsledkoch a touto prehrou si ešte viac skomplikovala boj o účasť v skupinovej fáze budúcoročnej edicie Európskej ligy UEFA. S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný zvyšok sobotného večera! (17:30:16)

90+5

90+4
    Berlínčania teraz vrhajú všetko do útoku. Všetci hráči okrem brankára Runeho Jarsteina sú nasťahovaní pred pokutovým územím Darmstadtu.

90+3
    John Brooks na útočnom výlete fauloval pred pokutovým územím Darmstadtu Lucu Cardirolu, rozohráva hosťujúci brankár.

90+2
    Ani ďalší zo série rohových kopov Herthy sa neskončil nebezpečenstvom pred bránou Christiana Matheniu.

90+1
    V pokutovom území hostí sa teraz po jednom zo súbojov strhla veľká mela, do ktorej sa zapojili takmer všetci hráči na ihrisku. Emćoie sú vybičované na maximum.

90
    Hlavný rozhodca nadstavuje až 5 minút.

90
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času, domáci už veľa času na vyrovnanie nemajú, a tak vrhajú všetky sily do útoku.

89
    Striedanie v tíme SV Darmstadt 98: z ihriska odchádza Marcel Heller, prichádza Benjamin Gorka.
    87. Sandro Wagner (DAM)

87
    Druhú žltú a následne červenú kartu dostáva Sandro Wagner (SV Darmstadt 98). Útočník hostí sa teraz nechal zbytočne v priebehu pár minút vylúčiť a oslabuje tak svoje mužstvo! Najskôr po góle provokoval tábor fanúšikov domácich a teraz sa prezentoval veľmi škaredým zákrokom na Mitchella Weisera.

86
    Hertha mala šancu na okamžitú odpoveď, no fantasticý zákrok teraz predviedol brankár Mathenia pri šanci Juliana Schiebera!

83
    Žltú kartu dostáva Sandro Wagner (SV Darmstadt 98).
    83. Sandro Wagner (DAM) - 1:2

83
    Tím Darmstadt práve strelil gól!Hostia sa dostávajú do vedenia! V šestnástke sa k lopte dostal Jerôme Gondorf, po jeho prihrávke sa lopta odrazila k Sandrovi Wagnerovi, ktorý strieľa svoj 14. gól v sezóne! – 1:2.

81
    Po ľavej strane teraz krásne prenikol Felix Platte, prihrávkou pod seba našiel Tobiasa Kempeho, ten ale bránu netrafil!

80
    Žltú kartu dostáva Per Ciljan Skjelbred (Hertha BSC).

80
    Vladimír Darida sa teraz nepresadil na pravej strane, vhadzuje Fabian Holland.

79
    Ofenzívna snaha hosťujúcich hráčov sa končí u brankára Jarsteina.

Jakub Kocourek

Góly: 15. Darida – 24. Gondorf, 83. Wagner

Karty:   56. Ibišević (HER), 80. Skjelbred (HER) – 53. Gondorf (DAM), 83. Wagner (DAM)   87. Wagner (DAM)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 4:4. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:19.
    Hertha BSC: Almenning Jarstein – Weiser, Stark, Brooks, Mittelstädt – Skjelbred, Lustenberger (C) (64. Baumjohann) – Haraguči (73. Schieber), Darida, Kalou – Ibišević.
    Náhradníci: Kraft – Pekarík, Baumjohann, Stocker, Langkamp, Schieber, Tolga Ciğerci.

SV Darmstadt 98: Mathenia – Garics, Sulu (C), Caldirola, Holland – Niemeyer, Gondorf – Heller (89. Gorka), M. Vrančić (50. Kempe), Rausch (77. Platte) – Wagner.
    Náhradníci: Załuska – Gorka, Stroh-Engel, Kempe, J. Díaz, Platte, Jungwirth.