USA – Fínsko 2:4 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:6 (1:2 po s.n.) | Lotyšsko – Dánsko 4:3 (2:1 po s.n.)
USA – Kanada 10:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Lotyšsko
4:3 (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)
Dánsko
cz Nedeľa 24.04.2016, 18:00 • Ralph Engelstad Arena, Grand Forks • Majstrovstvá sveta U18 • O udržanie
    SMIRNOVS - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lotyšsko.
    Vítězství vystřelil v nájezdech Lotyšsku DENISS SMIRNOVS.

67:02
    Dánové potřebují trochu uklidnit hru, a tak si vybírají oddechový čas.
    58:53 ZEILE - 3:3

58:53
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyšští hráči dobře clonili před dánskou brankou. TOMASS ZEILE pak dostal dobrou přihrávku od pravého mantinelu téměř na modrou čáru, dlouho neváhal a mířil nad rameno dánského brankáře. Bez asistence.

54:42
    Lukas Sicevs (LAT) míří na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl. Síly na ledě se tak na chvíli vyrovnají.

54:11
    Dánský kapitán Christian Mathiasen-Wejse znovu na trestné. A znovu si odpyká menší trest za sekání.
    53:56 SMIRNOVS - 2:3

53:56
    DENISS SMIRNOVS vyvezl puk do mantinelu až k vrcholu kruhu, kde napřáhl a mířil přesně těsně k pravé tyči. Bez asistence.

52:20
    Kapitán Dánů Christian Mathiasen-Wejse si odpyká dvě minuty za sekání, Dánsko se tak znovu musí bránit.
    48:17 GRUNDTVIG - 1:3

48:17
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    ANDREAS GRUNDTVIG vybojoval u hrazeni kotouč, vyvezl jej přes bránící hráče až mezi kruhy a poslal puk přímo mezi betony Grigalse. Lotyšský brankář nemohl přes clonícího hráče nic vidět.
    44:57 KRASTENBERGS - 1:2

44:57
    Lotyšsko snižuje dánský náskok na rozdíl jediné branky a využívá přesilovku. Vladislavs Nazarovs vyvezl puk nad vrchol pravého kruhu a střílel, jeho střelu pak ještě před brankářem tečoval RENARS KRASTENBERGS. Asistence: Vladislavs Nazarovs.

43:40
    A právě za strkanici před brankářem si Daniel Nielsen (DEN) odpyká dvě minuty za hrubost.

42:34
    Jonas Rondbjerg (DEN) si odsedí menší trest na lavici hanby, a to za zdržování hry.

37:07
    Viktor Hansen (DEN) si odpyká menší trest za hákování.

33:09
    Lotyši jdou ale do tří! Renars Krastenbergs (LAT) si odsedí menší trest za nafilmovaný pád.

31:48
    Současně vyloučeni: Valters Apfelbaums (LAT) a Jakob Jessen (DEN) na dvě minuty za hrubost.

31:48
    O chvíli později si lotyšský obránce stáhl puk až do těsné blízkosti Kroga, proti jeho střele ale dánský brankář vytáhl efektní zákrok lapačkou a přerušil hru.

29:00
    Blichfeldt zachytil v pásmu Dánska rozehrávku Lotyšů a spěchal podél pravého mantinelu do útoku. Mezi kruhy ještě přihrával Mathiasen- Wejsovi, tomu ale podjely brusle.

26:18
    Madsen prokličkoval od modré čáry podél levého hrazení až před Grigalse, lotyšský brankář ale jeho úmysly dobře přečetl a skulinku u pravé tyčky včas utěsnil.
    24:05 GATZ - 0:2

24:05
    Dánové rychle srovnávají krok, a to v přesilovce. OLIVER GATZ napřáhl u modré čáry a jeho střela se zřejmě ještě odrazila od výstroje Grigalse, puk pak skončil až za zády lotyšského brankáře. Bez asistence.

23:10
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Krastenbergs – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

22:41
    Chvíli na to už se ale Dánům povedlo vyhodit puk z vlastní třetiny. Klavis navíc tvrdě fauloval protihráče a dostává trest na pět minut plus do konce utkání za vražení na hrazení.

19:52
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Nazarovs – 2 min., sekání).

17:28
    Vyloučení v týmu Dánsko (Hansen – 2 min., hákování).
    11:31 MATHIASEN-WEJSE - 0:1

11:31
    Dánové nakonec přesilovkový tlak využívají, poté co Gatzovu střelu dorážel Grundtvig, volný puk pod ležícím brankářem vyšťoural CHRISTIAN MATHIASEN-WEJSE a doráží do odkryté branky. Asistence: Andreas Grundtvig, Oliver Gatz.

09:47
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Smons – 2 min., nedovolené bránění).

01:07
    Vyloučení v týmu Dánsko (Molge – 2 min., podražení).

Otto Slabý

Zuzana Spurná

Góly a asistencie: 45. Krastenbergs (Nazarovs), 54. Smirnovs, 59. Zeile, rozh. náj. Smirnovs – 12. Mathiasen-Wejse (Grundtvig, Gatz), 25. Gatz, 49. Grundtvig