USA – Fínsko 2:4 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:6 (1:2 po s.n.) | Lotyšsko – Dánsko 4:3 (2:1 po s.n.)
USA – Kanada 10:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Lotyšsko
4:3 (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0)
Dánsko
cz Nedeľa 24.04.2016, 18:00 • Ralph Engelstad Arena, Grand Forks • Majstrovstvá sveta U18 • O udržanie

Z utkání o udržení je to vše, za hodinu a pár minut začíná zápas o bronz mezi domácími Američany a Kanadou. (20:51:58)

Nejlepší hráči utkání: Renars Krastenbergs (LAT) – Andreas Gruntvig (DEN)

V dramatickém utkání nakonec slaví výhru Lotyšsko, které dokázalo srovnat skóre zápasu díky třem brankám ve třetí třetině a přesnější mušce v nájezdech. Lotyšsko tak slaví udržení v elitní skupině.

SMIRNOVS - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Lotyšsko.
    Vítězství vystřelil v nájezdech Lotyšsku DENISS SMIRNOVS.

4. séria
    2:1
    Napodruhé už Heine na lotyšského brankáře vyzrát nedokázal, když mu do střely Grigals vložil hůl.
    SMIRNOVS

4. séria
    2:1
    Smirnovs mířil zblízka k pravé tyči Krogovy branky.

3. séria
    1:1
    Gegeris mířil mimo tři tyče dánské branky.
    HEINE

3. séria
    1:1
    Heine dlouho nepřemýšlel a bekhendem mířil mezi betony lotyšského brankáře.

2. séria
    1:0
    Blugers mířil jen do betonů připraveného Kroga.

2. séria
    1:0
    Blichfeldt si blafákem na Grigalse nepřišel.
    KRASTENBERGS

1. séria
    1:0
    Krastenbergs sjel téměř ke Krogovi a mířil k pravé tyči.

1. séria
    0:0
    Schmidt-Svejstrup jel příliš pomalu a trefil pravý beton Grigalse.

Samostatné nájezdy začínají.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:42
    Prodloužení se dohrává v útočném pásmu Lotyšska.

69:20
    Dánové vyhráli buly ve vlastním pásmu a Heine spěchal do útoku, dánskému obránci ale sklepli puk z hole vracející se Lotyši.

68:47
    Lotyšsko nahodilo puk do útočného pásma, tam ale byli rychleji Dánové.

68:08
    Lotyšsko znovu kombinuje v útočném pásmu, Dánové ale dobře brání a Krog tak nemusí zasahovat.

67:48
    Krag zkusil překvapit Grigalse tvrdou střelou z pravého kruhu, na lotyšského brankáře si ale nepřišel.

67:08
    Krastenbergsovu střelu od modré čáry nadzvedl jeden z bránících hráčů, pak tak skončil vysoko nad brankou Dánů.

67:02
    Dánové potřebují trochu uklidnit hru, a tak si vybírají oddechový čas.

66:40
    Gegeris to zkusil nadvakrát od modré čáry, pokaždé ale trefil jen připraveného Kroga.

66:18
    Lotyšsko znovu kombinuje před dánskou brankou, Dánové ale velmi dobře brání.

65:40
    Rondbjerg ujel lotyšské obraně a zkusil to z těsné blízkosti, Grigals ale včas sklapl betony.

65:02
    Gruntvig se dostal až na levý kruh zcela sám a střílel, trefil ale jen výstroj Grigalse.

64:04
    Blichfeldt to zkusil z mezikruží, nemířil ale moc přesně a puk trefil zadní mantinel.

63:07
    Lotyšsko dál kombinuje před dánskou svatyní, Dánové se ale snaží lotyšský výběr držet u hrazení.

62:48
    Gegeris zkusil své štěstí střelou z hranice levého kruhu, trefil ale jen tyčku Krogovy branky.

61:59
    Aktivnější týmem jsou teď Dánové, kteří se snaží v útočném pásmu něco vymyslet.

60:53
    Dánsku se podařilo vyvézt puk až před Grigalse, těsně před brankou ale Mortensenovi nesedla přihrávka

60:02
    Lotyšům se podařilo vyhrát buly a míří před Kroga.

60:01

Lotyšsko ve třetí třetině zabralo a třikrát překonalo dánského brankáře. Vyrovnávací branku vstřelil až v šedesáté minuty trochu symbolicky kapitán Lotyšů Tomass Zeile. Následovat tak bude prodloužení.

60:00

59:43
    Třetí třetina se dohrává v pásmu Dánska.

59:36
    Na Gegerisův pokus kolem pravé tyčky Krog dobře viděl a schoval puk v lapačce.

59:27
    Lotyšsko vyhazuje puk ze své třetiny a žene se před Kroga.

59:15
    Dánsko se dostalo až před Grigalsovu branku, ke střele na lotyšského brankáře už ale ne.
    58:53 ZEILE - 3:3

58:53
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyšští hráči dobře clonili před dánskou brankou. TOMASS ZEILE pak dostal dobrou přihrávku od pravého mantinelu téměř na modrou čáru, dlouho neváhal a mířil nad rameno dánského brankáře. Bez asistence.

58:19
    Krastenbergsovo nahození z pravé strany Krog vyrazil ramenem nad horní tyčku své svatyně.

57:48
    Po teči jednoho z lotyšských hráčů proletěl puk těsně kolem levé tyčky Krogovy branky.

57:36
    Apfelbaumsovu střelu z mezikruží Krog dobře viděl a efektně ji schoval do lapačky.

56:40
    Teď už kombinují před brankou Dánové, ani jim se ale nedaří vyslat na lotyšskou svatyni nebezpečnější střelu.

55:58
    Lotyšsko je aktivnějším týmem a žene se za srovnáním, Dánové se ale stačí včas vracet, a tak mají Lotyši s hostujícím celkem velké problémy.

54:42
    Lukas Sicevs (LAT) míří na dvě minuty na trestnou lavici za vysokou hůl. Síly na ledě se tak na chvíli vyrovnají.

54:11
    Dánský kapitán Christian Mathiasen-Wejse znovu na trestné. A znovu si odpyká menší trest za sekání.
    53:56 SMIRNOVS - 2:3

53:56
    DENISS SMIRNOVS vyvezl puk do mantinelu až k vrcholu kruhu, kde napřáhl a mířil přesně těsně k pravé tyči. Bez asistence.

53:47
    Teď už ale musel dánský brankář nastavit beton proti střele z pravého kruhu, vhazovat se tak bude před Krogem.

53:35
    Lotyšsko kombinuje těsně před Krogem, ke střele se ale příliš nemá.

52:20
    Kapitán Dánů Christian Mathiasen-Wejse si odpyká dvě minuty za sekání, Dánsko se tak znovu musí bránit.

52:15
    Hra se znovu přelévá od branky k brance, ani jeden z brankářů ale zatím nemusel zasahovat.

51:58
    Dánové na chvíli vyvezli puk alespoň do středního pásma, přes útočnou modrou čáru se ale nedostali.

51:11
    Komulsovo nahození od modré čáry prošlo jen těsně vedle pravé tyčky Krogovy branky.

51:01
    Lotyšsko se znovu tlačí do Krogovy branky, dánský gólman ale zatím drží svůj tým.

50:15
    Mortensen dostal dobrou přihrávku na levý kruh, mířil ale těsně vedle tyčky Grigalsovy branky.

49:05
    Lotyšsko se snaží rychle odpovědět na inkasovanou branku, přes velmi dobře bránící Dány se ale jen stěží dostávají ke střele.
    48:17 GRUNDTVIG - 1:3

48:17
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    ANDREAS GRUNDTVIG vybojoval u hrazeni kotouč, vyvezl jej přes bránící hráče až mezi kruhy a poslal puk přímo mezi betony Grigalse. Lotyšský brankář nemohl přes clonícího hráče nic vidět.

47:54
    Hansen to zkusil z těsné blízkosti, z pravé strany ale Grigalse svou střelou nepřekvapil.

47:25
    Hra se přesunula do středního pásma, ani jeden z týmů se teď nemůže dostat přes modrou čáru.

46:35
    K Vulkanovsovi se před dánskou brankou odrazil puk, střelu lotyšského útočníka ale zblokovali bránící hráči.

46:13
    Dánové se snaží dostat znovu před Grigalse, Lotyšsko má ale puk pod kontrolou.
    44:57 KRASTENBERGS - 1:2

44:57
    Lotyšsko snižuje dánský náskok na rozdíl jediné branky a využívá přesilovku. Vladislavs Nazarovs vyvezl puk nad vrchol pravého kruhu a střílel, jeho střelu pak ještě před brankářem tečoval RENARS KRASTENBERGS. Asistence: Vladislavs Nazarovs.

44:29
    Dánům se povedlo na chvíli vyhodit puk z vlastní třetiny.

43:57
    Lotyšsko to zkouší ze všech stran, Dánové ale zatím blokují střely, a Krog tak nemusí zasahovat.

43:40
    A právě za strkanici před brankářem si Daniel Nielsen (DEN) odpyká dvě minuty za hrubost.

43:40
    Po jedné ze střel Lotyšů se před Krogem strhla menší strkanice, kterou museli krotit až rozhodčí.

43:19
    Lotyšsko tak dál pokračuje v tlaku na branku a cpe se až těsně před dánského brankáře.

42:34
    Jonas Rondbjerg (DEN) si odsedí menší trest na lavici hanby, a to za zdržování hry.

42:30
    Lotyšsko je teď viditelně lepším týmem a Dánům přidělává pořádné starosti.

42:03
    Gegeris to zkusil hned po buly před Krogem, dánský brankář ale vykopl beton.

41:55
    Dánsko marně hledá způsob, jak se na chvíli zbavit lotyšského tlaku, zatím se mu to ale příliš nedaří.

41:06
    Dánsko na chvíli dokázalo vyhodit puk z vlastního pásma, Lotyšsko je ale velmi rychle zpět.

40:35
    Lotyšsko dál kombinuje v útočném pásmu, dánský brankář ale zatím nemusel zasahovat.

40:04
    Na úvodním buly třetí třetiny byli úspěšnější lotyšští junioři, ti se ale dostali jen za branku Kroga.

40:01

Ve druhé třetině přidali Dánové další branku, když se trefil Oliver Gatz v přesilové hře. Lotyšsko se marně snažilo projít před dánského brankáře.

40:00

39:38
    Dánsko se snažilo vybojovat puk za lotyšskou brankou, lotyšský výběr měl ale puk pod kontrolou.

39:20
    Hra se přesunula do středního pásma, odkud se zatím oba týmy snaží marně dostat.

38:40
    Gruntvigovu střelu z pravé strany Grigals dobře viděl a sklapl betony včas.

38:10
    Lotyšsko kombinuje v útočném pásmu, přes velmi dobře bránící dánský výběr se ale puk zatím až ke Krogovi nedostal.

37:07
    Viktor Hansen (DEN) si odpyká menší trest za hákování.

37:07
    Mezi dvěma hráči se pokoušel protáhnout Blugers, toho ale dánští hráči ale před svou branku přejít nenechali.

36:43
    Lotyšsko vyvezlo puk až do útočného pásma, ke střele na branku se ale nedostalo.

35:58
    Dánsko se usadilo v útočném pásmu, Lotyšsko jej ale drží u mantinelů, a tak nemají hráči ve světlých dresech moc možností, jak ohrozit Grigalse.

35:48
    Rondbjerg ujel lotyšské obraně a z pravé strany zkusil své štěstí střelou zblízka. Lotyšského brankáře se mu ale nepodařilo dostatečně rozhýbat, a tak puk za jeho záda nedostal.

35:34
    Teď už se před brankou drží lotyšský výběr, ani on ale není se střelami na branku příliš úspěšný.

35:09
    Lotyši jsou kompletní a mohou vyrazit do útoku.

34:20
    Dánové jsou ale znovu v útočném pásmu, ke střele na Grigalse se ale před bránící Lotyše nemůžou dostat.

33:59
    Blichfeldt to zkusil z levého kruhu, jeho pokus ale Grigals vyrazil a puk skončil až v pásmu Dánů.

33:31
    Dánové se drží před lotyšskou svatyní a kombinují.

33:09
    Lotyši jdou ale do tří! Renars Krastenbergs (LAT) si odsedí menší trest za nafilmovaný pád.

32:28
    Zdá se, že hra ve čtyřech víc vyhovuje Lotyšům, kteří se tlačí až před Kroga. Dánský brankář ale zatím chytá bezchybně.

31:48
    Současně vyloučeni: Valters Apfelbaums (LAT) a Jakob Jessen (DEN) na dvě minuty za hrubost.

31:48
    O chvíli později si lotyšský obránce stáhl puk až do těsné blízkosti Kroga, proti jeho střele ale dánský brankář vytáhl efektní zákrok lapačkou a přerušil hru.

31:30
    Selickis nahodil puk od modré čáry, jeho střela ale nebyla moc přesná.

31:12
    Dánové se znovu tlačí do útoku, Lotyšsko ale velmi dobře brání, a tak Grigals moc práce nemá.

30:40
    Schmidt-Svejstrup se dostal po levé straně až ke Grigalsově brance, odtud ale mířil těsně vedle.

30:26
    V dolní hranici levého kruhu spíš jen plácl do puku Krastenbergs, Krog ale neměl problém jeho střelu schovat ve výstroji.

29:00
    Blichfeldt zachytil v pásmu Dánska rozehrávku Lotyšů a spěchal podél pravého mantinelu do útoku. Mezi kruhy ještě přihrával Mathiasen- Wejsovi, tomu ale podjely brusle.

28:47
    Nazarovs vyvezl puk až k levému kruhu a nahodil puk na Krogovu branku, dánský brankář ale puk s klidem vyrazil betonem.

28:10
    Grigals teď docela dlouho nemusel zasahovat, o puk se totiž bojuje u hrazení.

27:31
    Dánové se drží před lotyšskou brankou a kombinují, hráči v tmavých dresech se marně snaží vyhodit puk ze své třetiny.

27:15
    Lotyšsko vyhazuje puk od své branky a Dánové tak musí začínat znovu až od Kroga.

26:18
    Madsen prokličkoval od modré čáry podél levého hrazení až před Grigalse, lotyšský brankář ale jeho úmysly dobře přečetl a skulinku u pravé tyčky včas utěsnil.

25:40
    Lotyšský výběr na chvíli dostal puk za modrou čáru, ke střele na branku se ale nedostali, a tak Krog zasahovat nemusel.

24:55
    Dánsko se snaží dál držet před lotyšskou brankou, Lotyšsko je ale nepouští až před Grigalse.
    24:05 GATZ - 0:2

24:05
    Dánové rychle srovnávají krok, a to v přesilovce. OLIVER GATZ napřáhl u modré čáry a jeho střela se zřejmě ještě odrazila od výstroje Grigalse, puk pak skončil až za zády lotyšského brankáře. Bez asistence.

23:55
    K Blichfeldtovi se odrazil puk, dánský obránce jej ale nedokázal udržet před modrou čárou.

23:10
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Krastenbergs – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

22:48
    Dánsko se usadilo před lotyšskou brankou a snaží se najít skulinku v Grigalsově výstroji.

22:41
    Chvíli na to už se ale Dánům povedlo vyhodit puk z vlastní třetiny. Klavis navíc tvrdě fauloval protihráče a dostává trest na pět minut plus do konce utkání za vražení na hrazení.

22:30
    Lotyšsko vyhrálo vhazování před dánským brankářem a kombinuje.

22:18
    Zakázané uvolnění stěhuje hru znovu před Kroga.

21:35
    Teď už se ale Dánové drží před lotyšskou brankou, vystřelit ale nedokázali.

21:00
    Lotyšsko opakovaně vyhazuje puk od své branky, Dánové tak začínají znovu a znovu až od Kroga.

20:10
    Krag se dostal nikým nehlídán až k vyraženému puku u pravé tyčky, proti jeho střele ale Grigals nastavil lapačku.

20:01

Po první třetině rozhodujícího zápasu o udržení jsou záchraně blíže Dánové, kteří vedou 1:0 díky přesilovkové trefě Mathiasena-Wejseho. Utkání je velmi nervózní, oběma celkům jde o hodně. Favorizovaní Lotyši musí najít odpověď na zodpovědnou dánskou hru. Další třetina začne přibližně v 18:53.

20:00

19:52
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Nazarovs – 2 min., sekání).

19:28
    Dánové jsou v plném počtu.

19:13
    Egle to zkusil sám mezi třemi protihráči, ale Krog jeho střelu v pohodě kryje.

18:11
    Lotyši tlačí, ale chybí jim finální přihrávka, Klavinš ji dostal jen na brusle.

17:28
    Vyloučení v týmu Dánsko (Hansen – 2 min., hákování).

17:15
    Mathiasen-Wejse si vyměnil kotouč s Nielsenem, druhý jmenovaný střílel z pravého kruhu, ale Grigals pohotově zasahuje.

15:34
    Zakázané uvolnění Dánů. Loytši vedou na střely 9:7, ale větší šanci zatím neměli.

14:28
    Lotyši zvýšili aktivitu a operují na útočné polovině dánského týmu.

12:14
    Nahození Komulse od modré míjí branku.
    11:31 MATHIASEN-WEJSE - 0:1

11:31
    Dánové nakonec přesilovkový tlak využívají, poté co Gatzovu střelu dorážel Grundtvig, volný puk pod ležícím brankářem vyšťoural CHRISTIAN MATHIASEN-WEJSE a doráží do odkryté branky. Asistence: Andreas Grundtvig, Oliver Gatz.

11:23
    Opět Krag, který už je dlouho na ledě a táhne dánskou přesilovku.

10:55
    Krag si vybruslil na levý kruh a švihem pálí, Grigals pohotově vyráží.

09:47
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Smons – 2 min., nedovolené bránění).

09:31
    Krag dostal přihrávku od pravého mantinelu, střílel z první, ale Grigals se roztáhl a vykopává pokus špičkou betonu.

08:24
    Ezitis táhl kombinaci Lotyšů po pravém křídle, ale do zakončení se nedostal.

07:37
    Zatím sledujeme spíše urputnou bitvu ve středním pásmu, oba celky kupí chyby v kombinaci a do útočného pásma se příliš nedostávají.

05:34
    Mathiasen-Wejse se neprosadil přes lotyšskou defenzivu.

05:01
    Dvě zakázaná uvolnění Lotyšů v krátkém sledu.

04:25
    Grundtvig po levém křídle projel až do zakončení, trefuje vnější konstrukci branky.

03:24
    Dánsko své první oslabení zvládlo s přehledem a už je v plném počtu.

02:49
    Krog zastavuje pohotově střelu z pravého kruhu, Dánové následně vyhazují.

01:07
    Vyloučení v týmu Dánsko (Molge – 2 min., podražení).

00:32
    Apfelbaums od modré vyzkoušel pozornost dánského brankáře, Krog chytá.

00:01

Lotyšsko: Grigals (Mitens) – Zeile, Svars, Kalkis, Komuls, Udris, Selickis, Berzins, Smons – Vulkanovs, Krastenbergs, Klavins – Apfelbaums, Ezitis, Blugers – Egle, Nazarovs, Strombergs – Smirnovs, Sicevs, Gegeris.

Dánsko: Krog (Gransoe) – Birk Heine, Jessen, Hansen, Gatz, Andersen, Joakim Larsen, Mohr, Andersen – Schmidt-Svejstrup, Mathiasen, Nielsen – Krag-Christensen, Molge, Blichfeld – Grundtvig, Rondbjerg, Mortensen – Madsen, Andersen, Gath

Rozhodčí: Baluška (SVK), Ingram (CAN) – Davis (USA), Vanoosten (CAN).

Poslední zápas vyhrálo Dánsko poměrem 4:1 a vyrovnalo stav série na 1:1. O sestupujícím a týmu, který se udrží, bude muset rozhodnout třetí duel, který budete moci sledovat od 18 hodin.

Jelikož je aktuální stav 1:1 na zápasy, jedná se o třetí a poslední zápas série, jejíž vítěz se udrží v elitní skupině.

Dovolte mi, abych popřál všem fanynkám a fanouškům co nejlepší sportovní zážitek. V tomto zápase proti sobě nastoupí Dánsko a Lotyšsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Otto Slabý

Zuzana Spurná

Góly a asistencie: 45. Krastenbergs (Nazarovs), 54. Smirnovs, 59. Zeile, rozh. náj. Smirnovs – 12. Mathiasen-Wejse (Grundtvig, Gatz), 25. Gatz, 49. Grundtvig