Rayo Vallecano – Real Madrid 2:3 (kon.) | Atlético Madrid – Malaga 1:0 (kon.) | Barcelona – Gijón 6:0 (kon.)
Eibar – La Coruña 1:1 (kon.)
FC Barcelona
6:0 (1:0)
Sporting Gijón
Sobota 23.04.2016, 20:30 • Camp Nou (Barcelona) • Španielska LaLiga • 35. kolo

Hlavný arbiter napokon ukončil zápas polminútu skorej. Gijón išiel do šatne za prijateľného stavu 0:1, no to, čo ho čakalo v druhom dejstve sa jeho hráčom azda nesnívalo... V 64. minúte zvýšil na 2:0 Luis Suárez, ktorý o desať minút neskôr zvýšil z penalty na 3:0. Ten istý hráč využil v 77. minúte ďalší pokutový kop. Aby kopov z jedenástich metrov nebolo málo, po Vranješovom faule na Neymara dal na 5:0 samotný Brazílčan. Dve minúty pred vypršaním riadnej hracej doby uzavrel na konečných 6:0 svojim štvrtým gólom Luis Suárez. Ten dal v dvoch zápasoch 8 gólov a razom je najlepší strelec v Európe.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem dobrú noc. (22:24:21)

90+2

90+2
    Gijón stratil loptu a domáci ju vyvážajú dopredu, je koniec.

90+1
    Začala plynúť prvá z dvoch nadstavených minút dnešného zápasu, ktorý sa po polčase zmenil na debakel.

90
    Barcelona sa napokon parádne rozstrieľala a chcela by v tom pokračovať, no Turanov center na Suáreza zachytil Cuéllar.

90
    Hra bola prerušená, pretože jeden z hostí trpel kŕčom nohy.
    88. Luis Suárez (BAR) - 6:0

88
    Barcelona dala gól!
    LUIS SUÁREZ strieľa štvrtý gól a zapisuje sa do histórie, keď to dokázal v dvoch po sebe idúcich zápasoch! Messi našiel Suáreza peknou prihrávkou a uruguajský kanonier prekonal brankára strelou, ktorá sa odrazila od žrde!

87
    Hostia sú veľmi nervózni. Po Busquetsovom faule vidíme roztržku.
    86. Neymar (BAR) - 5:0

86
    Neymar napálil loptu do stredu, Cuéllar sa síce hodil do strany, no loptu zasiahol nohami, ale už ju vyraziť nedokázal! Debakel je na svete!

85
    Halilović prostestoval začo dostal žltú kartu.

84
    Ognjen Vranješ sa dnes vyfauloval na Neymarovi, ktorého teraz zatiahol pri jeho výskoku! Nasleduje už tretia penalta!

84
    Messi prihra Suárezovi, ktorý sa chcel dostať cez dvojicu hostí, no nedpoarilo sa mu to. Na druhej strane nezašiel Halilović ďalej ako za polovicu.

83
    Neymar je dnes hráčom, na ktorého bol spáchaný faul najčastejšie. Teraz ho zrazil na zem Halilović.

82
    Luis Enrique už spokojne sedí na svojom mieste, no v prvom polčase mu určite nebolo všetko jedno, pretože s Bacelonou to občas vyzeralo zle.

81
    Domáce tribúny sa taktiež bavia. Barcelona kráča za tromi bodmi, ktoré ju vrátia do čela Primera Divison. Tri kolá do konca je tak čelo stále vyrovnané, keď Real stráca na Atlético s Barcou jeden bod.

79
    Barcelona pokračuje v nápore aj naďalej a futbal ju baví. Ponúka nám zaujímavé kombinácie, ktoré sa nepáčia asi len hosťujúcim hráčom.
    77. Luis Suárez (BAR) - 4:0

Roland Hric

Góly: 12. Messi, 64. L. Suárez, 74. L. Suárez (pen.), 77. L. Suárez (pen.), 86. Neymar (pen.), 88. L. Suárez

Karty:   26. O. Vranješ (GIJ), 71. L. Hernández (GIJ), 85. Halilović (GIJ)   84. O. Vranješ (GIJ)

FC Barcelona: Bravo – Roberto (46. Dani Alves), Piqué (66. Bartra), Mascherano, Alba – Rakitić (75. Arda Turan), Busquets, Iniesta – Messi, L. Suárez, Neymar.
    Náhradníci: ter Stegen – Dani Alves, Arda Turan, Rafinha, Bartra, Munir, Adriano.

Sporting Gijón: Cuéllar – O. Vranješ, L. Hernández, Lichnovsky, Isma López (69. Canella) – Mascarell, Aït-Atmane – Halilović, P. Pérez (62. A. Sanabria), Menéndez – Guerrero (75. C. Castro).
    Náhradníci: D. Díaz – S. Álvarez, Lora, Canella, Carmona, C. Castro, A. Sanabria.

Rozhodca: Clos Gómez