Štvrtok 24.03.2016, 18:00Kvalifikácia ME U19

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

24.3. o 18:00 Rakúsko – Slovensko (Rohrbach/L.)
    26.3. o 11:00 Česko – Slovensko (Gleisdorf)
    29.3. o 18:00 Slovensko – Rumunsko (Rohrbach/L.)

Rakúsko: Gartler – Schlager, Peric, Krainz (C), Kaufmann, Posch, Laimer, Jakupovic, Malicsek, Prokop, Ingolitsch
    Náhradníci: Schützenauer – Gashi, Grabovac, Maranda, Gmeiner, Hasenhüttl

Slovensko: Greif – Horník, Václavík, Ďurek, Špalek, Jirka, Balaj, Kopičár (C), Hancko, Laczkó, Mihálik
    Náhradníci: Jakubech – Čalata, Krč, Jančo, Mráz, Michlík, Vajs.

1

2
    Zápas sa začal, Slovensko v kvalifikácii zabojuje o miestenku na záverečný turnaj ME v kategórii do 19 rokov. Šampionát sa uskutoční v júli v Nemecku.

3
    Slovensko začalo aktívne a vybojovalo prvý rohový kop v zápase. Zahrávať ho bude Špalek.

4
    Po prvom rohovom kope prišlo zakončenie zo strany Václavíka, ale jeho pokus domáci gólman Gartler vychytal a skóre sa po prvom zakončení do priestoru bránky meniť nebude. Bola to však veľká šanca, nasledovať bude ďalší roh SLovenska!

4
    Špalek zahral loptu od rohovej zástavky opäť, Rakúšania ju však opäť odohrali iba za čiaru. Nasledovať bude tretí roh Slovenska.

5
    Špalek to skúsil aj do tretice a Slovensko následne vybojovalo faul. Naši mladíci budú zahrávať priamy kop.

6
    Lopty sa pri voľnom kope chopil Kopičár, ale jeho pokus domáca defenzíva zblokovala. Nasledovať bude už štvrtý roh v prospech aktívnejšieho Slovenska.

7
    Špalek to skúsil ďalším centrom, po ktorom síce zakončenie neprišlo, no naši chlapci aj naďalej ostávajú na útočnej polovici. Rakúsko sa nevie dostať do zápasu.

8
    Realizáciu rohového kopu si tentokrát skúsil aj Jurka, ale opäť neúspešne. Rakúšania budú chcieť loptu dostať preč od svojej bránky, aby tak upokojili hru.

9
    Laczko fauloval súpera a nasledovať bude pokutový kop pre domáci tím!

10
    Rakúsko dalo gól!
    Loptu si na biely bod postavil iba 17-ročný ARNEL JAKUPOVIC a bol úspešný. Náš gólman Greif inkasuje po prvom zakončení do priestoru jeho bránky a Slovensko po úvodnej desaťminútovke prehráva 0:1.

11
    Tak toto je obrovská rana pre našich reprezentantov. Ihneď po góle urobil dobrú prácu Laimer, ktorý prihrávkou našiel DOMINIKA PROKOPA a ten zvýšil už na 2:0 v prospech domácich futbalistov.

13
    Slovensko bolo v úvodných minútach podstatne aktívnejšie a súperovu bránku obstreľovalo z každej možnej pozície, no nanešťastie pre trénera Malatinského a jeho zverencov to nestačilo a naši chlapci prehrávajú pomerne vysokým dvojgólovým rozdielom.

14
    Z pohľadu Slovákov však stále nie je nič stratené. Slovensko má pred sebou ešte 75 minút, počas ktorých môže stav duelu jednoznačne zvrátiť. Naši chlapci sa už pokúšajú zapracovať v ofenzíve.

16
    Náš kapitán Kopičár teraz fauloval strelca druhého domáceho gólu Prokopa, nasledovať bude voľný kop Rakúšanov.

17
    Realizácie voľného kopu sa pre zmenu chopil strelec prvého gólu Jakupovic. Skúsil to strelecky, ale nebol presný, lopta minula slovenskú bránku a odkopávať bude Greif.

18
    Slováci sa ihneď pokúšali preniknúť na opačnú polovicu trávnika. Tieto plány im však prekazil Kaufmann, ktorý poslal k zemi Mihálika. Nasledovať bude voľný kop aj v prospech Slovenska.

19
    Voľný kop rozohral Jirka, následne sa o zakončenie pokúšal Laczkó, ale jeho pokus bol zbokovaný. Rakúska defenzíva si dáva obrovský pozor a nechce pripustiť žiadne ohrozenie svojho gólmana.

21
    Domáci hrajú v psychickej pohode a teraz to dokázali pri zahodení zaujímavej šance! Bol v nej Laimer, ktorý to skúšal strelecky, ale Greif sa vyznamenal a jeho pokus ustrážil.

24
    Rakúšania sú povzbudení dvomi gólmi a pokračujú v obliehaní našej bránky. Strelecky to teraz skúsil opäť úspešný strelec Jakupovic, no jeho rana bola zblokovaná.

25
    Jakupovic vystrelil opäť a tentokrát priamo na bránku, ale Greif sa ním už nenechal oklamať a predviedol spoľahlivý zákrok.

26
    Kopičár fauloval Prokopa, ten to následne skúsil strelecky, ale lopta bola zblokovaná a gólman zasahovať nemusel. Sledujeme veľkú snahu na oboch stranách.

27
    Domáci Jakupovič chcel opäť útočiť, ale zastavil ho ofsajd.

30
    Žltú kartu dostáva Rastislav Václavík (Slovensko), k zemi poslal Kaufmanna.

31
    Po faule rozohral voľný kop domáci Malicsek, ale nebezpečnejšia situácia z toho nebola.

33
    Žltú kartu dostáva Xaver Schlager (Rakúsko), fauloval Špaleka.

34
    Laczkó rozohral voľný kop nariadený po predchádzajúcom fuale, ale Slovensko o loptu prišlo bez možnosti zakončenia.

35
    Slovensko pokračuje v ofenzívnej snahe, faul teraz vybojoval Mihálik.

36
    Po nedovolenom zákroku Schlagera Slováci rozohrali, ale stále bez lepšieho zakončenia. Naši chlapci však ostávajú bojovať na útočnej polovici.

37
    Nedovolený zákrok si teraz vypýtal aj Jirka. Slovensko bude realizovať ďalší voľný kop.

38
    Po faule Kaufmann a následnom voľnom kope sme ale opäť nevideli nebezpečnejšie zakončenie. Naši reprezentanti s domácim výberom prehrávajú stále rozdielom dvoch gólov.

42
    Do útoku sa presunuli Rakúšania. Ingolitsch to skúsil strelecky, ale Greif bol na svojom mieste a veľkú šancu súpera vychytal!

42
    Kopičár fauloval súpera a Rakúšania získali útočnú polovicu, kde vzápätí vybojovali aj rohový kop. Slovensko si musí dať v závere polčasu veľký pozor.

43
    Rohový kop bude zahrávať Malicsek. Naši sa už zbiehajú v šestnástke a budú chcieť pomôcť svojmu brankárovi.

44
    Po centri Malicseka napokon prišlo zakončenie Kaufmanna, ale nebolo presné. Slovensko nátlak v predposlednej minúte ustálo.

45
    Špalek musel opäť faulovať, Rakúsko je aktívne aj v záverečnej minúte riadnej hracej doby. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

45+1
    Nadstavovať sa bude jedna minúta. Počas nej to už strelecky skúsil Malicsek, ale nebol presný.

45+1

Prvý polčas je minulosťou. Slovensko bolo v jeho úvode aktívnejšie, ale potom inkasovalo dva zlepené góly a na tie už zareagovať nedokázalo. Zverenci trénera Malatinského budú musieť po zmene strán doháňať dvojgólovú stratu.

46

46
    Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Xaver Schlager, prichádza Albin Gashi.

46
    Slovensko chcelo začať aktívne a ihneď sa presunúť do útoku, ale Jakupovic fauloval Václavíka.

47
    Na zemi následne skončil aj Hancko, aj toho fualoval Jakupovic. Pomerne nervózny úvod druhého dejstva.

48
    Na trávniku teraz leží aj Jirka, jeho k zemi poslal Kaufmann. Nasledovať bude priamy kop Slovenska.

49
    Lopty sa chopil Balaj, ale svojím pokusom minul domácu svätyňu. Pokračujeme za stavu 2:0.

50
    Domcái Jakupovic chcel odčiniť svoju nervozitu v úvode a presunúť sa do útoku, ale zastavil ho iba ofsajd.

52
    ARNEL JAKUPOVIC napokon svoju dnešnú aktivitu pretavil aj do presného zásahu. Svojím gólom práve zvýšil na 3:0 v prospech domácich.

54
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Ďurek, prichádza Vajs.

56
    Striedajúci Vajs sa ihneď zapojil do hry a skúsil to strelecky, ale jeho rana zblokovaná.

57
    Čarstvý Vajs je na trávniku veľmi aktívny a opäť sa mu takmer podarilo skórovať. Tentokrát pálil bez kontaktu so súperom, ale strela minula priestor troch žrdí.

58
    Pozor ale aj na opačnej polovici trávnika! Tam nepríjemne vypálil Laimer, Greif bol ale našťastie pripravený a situáciu ustrážil.

59
    Domáci tím mohol vyhrávať už o štyri góly! Na kopačke mal obrovskú príležitosť dnes už úspešný strelec Jakupovic, ale trafil iba konštrukciu slovenskej bránky.

61
    Ingolitsch poslal k zemi Kopičára, Slovensko bude loptu rýchlo rozohrávať. Pred nami je už iba necelá polhodina hry.

63
    Žltú kartu dostáva Vajs (Slovensko), k zemi poslal domáceho Kaufmanna.

63
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Václavík, prichádza Michlík.

65
    Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Laimer, prichádza Grabovac.

66
    Nováčik na trávniku Grabovac sa ihneď previnil menším faulom, ale nešlo o nič vážnejšie.

68
    Domáci hráči pokračujú v ofenzívnej snahe, Jakupovica teraz do zakončenia nepustil ofsajdový verdikt. Pred nami je už iba posledných 20 minút hry.

69
    Prokop fauloval Špaleka, ktorý následne aj rozohral voľný kop, ale bez presného zakončenia zo slovenskej strany.

70
    Striedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Balaj, prichádza Mráz.

73
    Žltú kartu dostáva Posch (Rakúsko), fauloval Mráza.

73
    Slovensko dalo gól!
    Našim chlapcom sa to napokon podarilo a dávajú Rakúšanom gól! Postaral sa o to DÁVID HANCKO, pred ním sa lopty ako posledný dotkol Adam Laczkó.

75
    Slovenskí futbalisti v tomto dueli prehrajú, ale sebavedomie im zvýšil aspoň presný zásah. Naši reprezentanti už duel dohrajú so cťou.

77
    Mráz to skúšal strelecky, ale minul priestor bránky. Medzičasom sa nám začala posledná pätnásťminútovka duelu.

78
    Striedanie v tíme Rakúsko: z ihriska odchádza Prokop, prichádza Gmeiner.

79
    Malicsek skončil na zemi, faulovaný bol Hanckom. Vážnejšiu dohru to však mať nebude.

81
    Hancko to teraz skúsil strelecky, ale jeho rana bola zblokovaná. Následne pálil aj Vajs, no s rovnakým výsledkom.

82
    Žltú kartu dostáva Gmeiner (Rakúsko).

83
    Faulu sa dopustil aj slovenský reprezentant Mráz, žltá karta z toho ale nebude. Pred nami sú záverečné minúty tohto zápasu.

84
    Gashi teraz poriadne vystrašil slovenský tím! Domáci hráč to skúsil strelecky, ale jeho pokus zastavila iba konštrukcia bránky za Greifom.

85
    Rakúšania ostávajú na útočnej polovici, z dobrej pozície pálil aj Ingolitsch, ale bránku minul. Ani táto šanca domácich nebola na zahodenie.

86
    Peric poslal k zemi Vajsa a Špalek môže rozohrať voľný kop. Naši chlapci sa ešte pokúsia upraviť skóre.

87
    V zakončení bol Mráz, ale priestor troch žrdí minul. Zdá sa, že v dueli sa už nič výnimočnejšie neudeje.

89
    Laczko poslal k zemi Krainza, loptu ešte získa Rakúsko. Pred nami je úplný záver stretnutia, v ktorom s určitosťou zvíťazí domáci tím.

90+1
    V úvode nadstaveného času prišiel ešte faul Michlíka, no po ňom domáci nebezpečnejšie nezakončili.

90+2
    Prebieha druhá minúta nadstaveného času a Slovensko to ešte stále skúša. Našim chlapcom by druhý gól poriadne zdvihol potrebné sebavedomie.

90+4
    K strele sa napokon odhodlal Hancko, ale jeho pokus bol zblokovaný.

90+5
    Žltú kartu dostáva Špalek (Slovensko).

90+5

Prvý zápas Elite round nebol pre Slovensko úspešný, naši chlapci prehrali proti rakúskym rovesníkom jasne 1:3. Šancu na reparát budú mať už v sobotu o 11:00, kedy nastúpia proti Česku. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok večera. (20:00:34)