Lok. Moskva – Fenerbahce 1:1 (kon.) | Schalke – Doneck 0:3 (kon.) | Bilbao – Marseille 1:1 (kon.)
Liverpool – Augsburg 1:0 (kon.) | FK Krasnodar – Sparta Praha 0:3 (kon.) | Lazio – Galatasaray 3:1 (kon.)
Leverkusen – Lisabon 3:1 (kon.) | Rapid Viedeň – Valencia 0:4 (kon.) | Tottenham – Fiorentina 3:0 (kon.)
Porto – Dortmund 0:1 (kon.) | Neapol – Villarreal 1:1 (kon.) | Bazilej – Saint-Étienne 2:1 (kon.)
Molde – Sevilla 1:0 (kon.) | Olympiakos – Anderlecht 1:2 (po pr.) | Manchester United – Midtjylland 5:1 (kon.)
SSC Neapol
1:1 (1:0)
Villarreal CF
Štvrtok 25.02.2016, 21:05 • Stadio San Paolo, Neapol • Európska liga • Play-off

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:05.

SSC Neapol vs. Villareal FC

V štvrtok večer sa o všetkom rozhodne, postúpi do ďalších bojov Neapol alebo hosťujúci Villareal? Ten si z prvého zápasu priniesol sľubný náskok 1:0 na ktorom sa dá určite stavať. Dokážu teda domáci zverenci Maurizia Sarriho zvrátiť nepriaznivý stav a postúpiť?

Tím Mareka Hamšíka ale v poslednom období neprežíva najpodarenejšiu časť sezóny, všetko to začalo smolnou prehrou na ihrisku Juventusu kde prehrali pomerom 1:0, o víťazný gól sa postaral v 88. minúte Zaza, následne prišla už spomínana prehra s Villarealom a ani remíza 1:1 s rivalmi z AC Milán sa nedá považovať za nejlepší výsledok.

Naopak hostia sa nemajú načo sťažovať, z posledných desiatich stretnutí prehrali len dva, čo je určite viac ako úspechom. V poslednom meraní síl narazili na Atletico, kde získali jeden bod za bezgólovú remízu, čo sa počíta.

Pravdepodobné zostavy:
    Reina – Maggio, Koulibaly, Chiriches, Strinić – David Lopez, Valdifiori, Allan – Callejon, Higuaín, Mertens

Areola – Gaspar, Musacchio, Ruiz, Costa – Rukavina, Soriano, Trigueros, Castillejo – Bakambu, Soldado

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Chiricheş, Strinić – David López, Valdifiori, Hamšík (C) – D. Mertens, Higuaín, L. Insigne.
    Náhradníci: Gabriel – Ch. Maggio, Koulibaly, Allan, Jorginho, Callejón, Gabbiadini.

Villarreal CF: Aréola – M. Gaspar, Musacchio, V. Ruiz, J. Costa – Antonio Rukavina, Pina, B. Soriano (C), Denis Suárez – Soldado, Bakambu.
    Náhradníci: Asenjo – Bonera, Bailly, Trigueros, Castillejo, Baptistão, Adrián López..

1

2
    Hamšík sa teraz snažil zakombinovať s Higuainom, ten ale loptu nezpracoval a bude sa len odkopávať od bránky Aréolu.

3
    Rohový kop na strane hostí po slušnej práci Rukavinu, k zakončeniu sa napokon dostal Bruno ale lopta letí mimo bránku.
    4.

4
    Higuaín sa dostal do koncovky potom čo prešiel cez dvojicu protihráčov, jeho pokus ale letí tesne vedľa pravej tyče bránky Villarealu.

5
    Soldado to nemyslel vôbec zle na Pinu, dobre ale zapracovala defenzívna hra Neapolu.

7
    A opäť lopta na kopačkách domácich hráčov, ktorí sa snažia ohroziť súperovho gólmana. Na prvú väčšu príležitosť v stretnutí si však budeme musieť počkať.

9
    Rukavina hľadal Bakambu, ich spolupráca ale nezafungovala a tak lopta opäť pre domáci tím.

10
    Insigne s podareným centrom na Higuaína, ten sa aj dostal do koncovky ale ľavačkou bránku minul. Čiarový rozhodca ale nakoniec píska ofsajdové postavenie argentínskeho útočníka.

12
    Nepresnosti na strane domácich v rozohrávke znamenajú že v útočnom ťažení bude pokračovať v posledných minútach aktívnejší Villareal.

14
    Obrovská príležitosť Bakambu! Ten sa dostal do súboja s Reinom zoči voči po skvelej prihrávke Soldada ale prvý menovaný útočník neotvoril skóre dnešného zápasu. Veľka škoda pre hostí.
    14.

15
    Na opačnej strane centroval Mertens ale gólman Aréola vybehol a túto situáciu vyriešil v absolútnom pokoji.

16
    A opäť nepresnosti na strane Neapolu, tentokrát si v kombinácií na jeden dotyk nerozumel Lopez s Hysajom.

17
    Neapol dal gól!
    Tak predsa len sa úvodného gólu dočkáme ešte v úvodnej štvrť hodinke! Nádherná strela z voleja v podaní MAREKA HAMŠÍKA, ktorý zúžitkoval chybu hosťujúcej defenzívy a Aréola nemal šancu reagovať, 1:0.
    17. Marek Hamšík (NEA) - 1:0

20
    A Neapol pokračuje v zlepšenom výkone, po vstrelenom výkone sú na trávniku lepším tímom, uvidíme čo prinesú nasledujúce momenty tohto merania síl.

21
    Tentokrát vystrelil z veľkej vzdialenosti Mertens, jeho strele ale chýbala razancia a tak nebol jeho pokus pre gólmana hostí väčším problémom.

23
    Po dlhšom časovom úseku prišiel pas na Soldada, ten v súboji s Albiolom vybojoval rohový kop pre svoj celok, ten ale nezahrali hostia najlepšie, loptu totiž odvrátil do bezpečnej vzdialenosti od brány Strinič.

25
    Žltú kartu dostáva Antonio Rukavina spoločne s Marekom Hamšíkom.

26
    Dokonca prvého dejstva ostáva ešte niečo okolo dvadsať minút, Neapol vedie 1:0 po presnom zásahu Hamšíka. Ak by sme teda videli nezmenené skóre aj na konci zápasu budeme svedkami predĺženia.

27
    Mertens prichytený v ofsajdovom postavení po prihrávke od Insigneho.

29
    Hamšík centrovanou loptu hľadal na pravej strane nabiehajúceho Insigneho, ten ale vystrelil z prvej čo sa ukázalo ako zlé riešenie.

31
    A opäť aktívny Mertens, ten skúšal hlavičkou prelobovať hosťujúceho brankára ale ten sa stihol vrátiť na svoje miesto a loptu zachytiť.
    31.

32
    Žltú kartu dostáva David López (SSC Neapol).

34
    Suarez sa chcel na ľavej strane dostať cez Lopoza, víťazom tohto osobného súboja bol domáci stredopoliar, ktorý ihneď zakladá ďalšiu útočnú akciu.

35
    Ďalšia žlté napomenutie, tentokrát je potrestány Bruno Soriano.

37
    Mertens si vôbec nerozumel s Hamšíkom a dopredu tak majú možnosť vyraziť hostia.

38
    Z veľkej vzdialenosti teraz skúsil šťastia Lopez ale jeho delovku chytá brankár Aréola.

40
    Držanie lopty päť minút pred koncom prvého polčasu 59 % oproti 41 % na strane Villarealu.

41
    Strinič sa z ničoho nič ocitol voľný na ľavej strane po prihrávke Hamšíka, prvý menovaný loptu posielal do vnútra šestnástky tam sa ale do zakončenia nedostal Higuaín.

42
    Následne sa po rohovom kope dostal do zakončenia hlavou Chiriches, ani on ale skóre zápasu nezmení.

43
    Teraz mali hostia naozaj namále, dobrú prácu odviedol Mertens na ľavej strane a jeho centrovanú loptu si takmer poslal do siete Musachio, ktorý "trafil" tyč.

45+1
    Rozhodca nadstavuje k prvému polčasu ešte poslednú minútku.

45+1

Druhý polčas sa začne približne o 22:05.

46

47
    Insigne aktívny aj v druhom dejstve, na jeho začiatku sa ale nedostal k strele kvôli skvelej práci Ruiza.

48
    Nedorozumenie Hysaja s Lopezom, bude sa len odkopávať od bránky Aréolu.

50
    Gaspar si teraz pomohol rukou a lopta tak ostane na kopačkách domácich hráčov.

51
    Po centrovanej lopte Striniča si nabiehal do šesnástky Hamšík, nasleduje ale len rohový kop pre domáci Neapol.

52
    Mertens poslal do pokutového územia slušný pas na ktorý nabiehal na zadnej tyči Albiol, nakoniec ale defenzíva Villarealu úspešne odvrátila.

54
    Dobrá myšlienka Mertensa, ten si urobil priestor na pravej strane ale jeho prihrávka končí v náručí brankára hostí.

55
    Insigne v ofsajdovom postavení, lopta sa tak vracia na kopačky hosťujúcich futbalistov.

57
    Po centri Rukavinu sa z ničoho nič dostali do šance aj hostia, k dorážke sa ale nedostal ani jeden zo spoluluhráčov. Veľká škoda pre hostí.

58
    Bakambu sa snažil pretačiť cez Lopeza, to sa mu nepodarilo ale nakoniec vybojoval pre svoj tím rohový kop.

59
    Villarreal dal gól!
    Neuveriteľné sa stáva skutočnosťou! Hostia vyrovnávajú stav stretnutia a už teraz je isté že predĺženie neuvidíme. Gólovo sa presadil TOMÁS PINA, ktorý z ľavej strany nádherne zatočil loptu do hornej časti bránky a je vyrovnané.
    59. Tomás Pina (VLR) - 1:1

60
    Domáci chceli okamžite odpovedať ale ich útočné ťaženie končí na skvelej defenzíve hosťujúceho celku.

62
    Uvidíme, čo teda domáci kouč Neapolu v nasledujúcich minútach vymyslí. Jeho tímu totiž momentálne na postup chýbajú dva vstrelené góly.

63
    Z veľkej vzdialenosti skúsil šťastie Hamšík, jeho bomba ale letí ďaleko vedľa bránky hostí.

65
    Striedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Ivan Strinić, prichádza Christian Maggio.

67
    Dokonca zápasu ostáva ešte niečo okolo dvadsiatich minút, dokáže domáci Neapol vstreliť vytúžený gól v zabojovať ešte o postup do ďalšieho kola?

68
    Mertens opäť aktívny na pravej strane ale jeho centrovaný pokus chytá brankár Aréola do svojej náruče už po niekoľký krát v zápase.

69
    Ofsajdové postavenie Higuaína, lopta tak patrí hosťujúcim futbalistom.

71
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Roberto Soldado, prichádza Adrián López.

72
    Krásna strela od Insigneho, ten vypálil z pravej strany ale výborne zasiahol brankár Aréola, po rýchle zahranom rohu sa ešte odhodlal k strele Mertens ale ani tentokrát lopta nekončí v sieti Villarealu.
    72.
    74.

74
    So šťastím sa teraz lopta po práci Mertensa odrazila až k Higuaínovi, ale jeho bomba ľavačkou míňa svätyňu Aréolu.
    74.

75
    Striedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Mirko Valdifiori, prichádza Jorginho.

76
    Insigne to teraz skúšal individuálne, to sa ale ukázalo ako zlé riešenie, bude sa totiž len odkopávať od hosťujúcej bránky.

77
    Striedanie v tíme Villarreal CF: z ihriska odchádza Antonio Rukavina, prichádza Samuel Castillejo.

78
    Striedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza David López, prichádza Manolo Gabbiadini.

80
    Desať minút dokonca zápasu, je o postupe Villarealu už rozhodnuté?

82
    Vôbec nie zlá kombinácia na ktorej konci bola strela z hranice šestnástky v podaní Jorginha, ktorý pálil po centrovanej lopte od Higuaína ale nový muž na ihrisku poslal loptu len tesne vedľa ľavej tyče.

83
    Žltú kartu dostáva Jorginho (SSC Neapol).

84
    Odchádza autor vyrovnávajúceho gólu Pina, nahradí ho Trigueros.

85
    Neapol je síce v posledných minútach aktívny ale stále nie a nie prísť gól, ktorý by dal domácim nádej na postup. Tentokrát ich úplne zbytočne zbavil útočnej činnosti útočný faul jedného z ich hráčov.

87
    Naopak na opačnej strane pohrozil Castillejo, ten si loptu prehodil na ľavačku ale všetko nakoniec vyriešila defenzíva domácich, ktorá odvrátila na rohový kop.

88
    Čas pre zverencov Sarriho pomaly ale určite ubúda, dokonca riadnej hracej doby ostávajú už len dve minútky plus nejaké to nadstavenie.

90
    Snaha Mertensa končí pri prvom brániacom hráčovi, o postupe je zrejme rozhodnuté.

90+1
    Hlavný rozhodca ukazuje, že k tomuto zápasu sa budú pridávať ešte tri minútky nadstaveného času.

90+3
    90+3.

Večerný zápas medzi Neapolom a Villarealom teda víťaza nemal. Napriek remíze 1:1 sa ale z postupu tešia hostia, ktorý dokázali ťažiť z domáceho víťazstva z prvého stretnutia.

Vedenia sa ujali domáci po presnom zásahu Hamšíka a všetko sa zdalo otvorené, v druhom dejstve ale krásne zatočil loptu na zadnú tyč Tomas Pina, ktorý napokon skóroval a rozhodol tak o postupe svojho celku do ďalšieho kola Európskej Ligy.

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný deň, Rastislav Štrauch, onlajny.eu (22:55:08)

Rastislav Štrauch

Góly: 17. Hamšík – 59. Pina

Karty:   25. Hamšík (NEA), 32. David López (NEA), 83. Jorginho (NEA) – 25. Antonio Rukavina (VLR), 35. B. Soriano (VLR)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 12:1. Rohy: 12:7. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 9:11.
    SSC Neapol: Reina – Hysaj, Albiol, Chiricheş, Strinić (65. Ch. Maggio) – David López (78. Gabbiadini), Valdifiori (75. Jorginho), Hamšík (C) – D. Mertens, Higuaín, L. Insigne.

Villarreal CF: Aréola – M. Gaspar, Musacchio, V. Ruiz, J. Costa – Antonio Rukavina (77. Castillejo), Pina (84. Trigueros), B. Soriano (C), Denis Suárez – Soldado (71. Adrián López), Bakambu.