0:2 (0:1)
PEC Zwolle
cz Piatok 19.02.2016, 20:00 • Kyocera Stadion • Holandská Eredivisie • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý den, nizozemská Ededivisie má na programu 24. kolo. To svým zápasem otevře HFC ADO Den Haag a PEC Zwolle. Utkání to bude zajímavé. Hlavně hosté by rádi postoupili do play-off o Evropskou ligu. Aktuálně na tyto příčky ztrácí 3 body. Den Haag ztrácí na poslední postupové místo bodů 5. Má však lepší formu,což bude chtít proti Zwolle potvrdit.

HFC ADO Den Haag: Hansen – Malone, Wormgoor, Beugelsdijk, Meijers – Jansen, Derijck, D. Bakker – Marengo, Havenaar, Duplan.
    Náhradníci: Zwinkels – Kanon, Kristensen, Korte, Ebecilio, van der Heijden, Ebuehi.

PEC Zwolle: van der Hart – Marcellis, Lam, Bouy, Schenkeveld – Brama, Dekker – Ehizibue, Marinus, Mennig – Veldwijk.
    Náhradníci: B. de Jong – Nijland, Tanda, Rasevic, Thomas, Bruintjes, Evre.

Rozhodčí: Manschot – Balder, Honig.
    Nástup domácích na rozcvičku.

Tábor fanoušků Den Haagu.

Výkop se o nějakou minutu opozdí. Branka domácího týmu byla zasypána žlutými proužky papíru.

S odklízením nepořádku pomáhá i brankář Hansen. Za pár okamžiků začneme.

1

2
    Úvodní výkon obstaral domácí tým, který nyní kombinuje na polovině.

3
    Den Haag stále drží míč. Stále však neví, jak překonat obranu hostů.

4
    K míči se dostávají hosté ze Zwolle, zkouší proniknout po pravé straně.

5
    Na obou stranách jsme viděli zatím jen nepřesné centry. Oba brankáři je snadno zastavili.

6
    Na pravé straně byl aktivní Malone. Do pokutového území nedokázal poslat dobrý centr.

7
    Hosté zahrávali standardní situaci z větší vzdálenosti. Nebyla ale vůbec špatná. Jen střela přímo na brankáře Hansena, který měl tak snadnou práci.

8
    Špatná komunikace brankáře a stopera Zwolle málem skončila gólem domácích. Havenaar střílí vedle levé tyče van der Harta.
    8.

9
    Tentokrát to Zwolle zkoušelo po levé straně. Centr zastavila obrana domácích.

10
    Den Haag poslal centr na Havenaara do oblasti penalty. Ten však nepřekonal stopera Zwolle.

12
    Útoční faul Edouarda Duplana. Zwolle bude rozehrávat nedaleko svého vápna.

13
    Poslední minuty vidíme dost malých faulů, které brzdí hru.

14
    Den Haag zahrával volný kop. Dlouhý centr končí v zámezí, van der Hart bude odkopávat.

15
    Na druhé straně si na centr naskakoval Mennig. Lépe pro domácí naštěstí vyskočil jeden ze stoperů.

16
    Zwolle zahrávalo další volný kop. Opět z velké vzdálenosti. Šanci si nevypracovalo, pokračovat však bude autem nedaleko rohového praporku.

17
    Vykopávat bude Hansen. Po autu si hosté sami zahráli míč do zámezí.

18
    Domácí kombinují na polovině. Veldwijk se snaží jejich rozehrávku napadat.

19
    Na levé straně dobře operoval Duplan, který následně nahrával na Bakkera. Skvělým výběhem van der Hart zastavil šanci domácích.

20
    Nyní jsou nebezpečnější hosté. Zwolle se dopouští zbytečných faulů.

21
    Kingsley Ehizibue fauluje na pravé straně. Další volný kop pro domácí.

22
    Z volného kopu Den Haag nic nevymyslel. Míč se po pár hlavičkách dostává do rukavic van der Harta.

23
    Den Haag si nahrává opět na středu hřiště.

24
    Tentokrát po prsou stoperů končí míč v náruči van der Harta.

25
    Skákavý míč museli nyní v krátkém sledu likvidovat oba brankáři.

26
    Domácí tým měl po faulu na polovině výhodu. Tu nevyužívá. Nejspíše uvidíme žlutou kartu. TU by měl dostat Kingsley Ehizibue.

27
    Žlutou kartu dostává Kingsley Ehizibue (PEC Zwolle).

28
    Po tomto faulu je ošetřován Aaron Meijers. Kapitán domácích by měl být schopen pokračovat v zápasu.

30
    Duplan to zkoušel z větší vzdálenosti. Van der Hart nezaváhal.

31
    Jakoby to nyní Meijers Ehizbuemu vrátil. Nyní mají žlutou kartu oba.

32
    Zwolle mělo sice výhodu rohového kopu, o míč však rychle přichází.

33
    Ovšem ani domácí tým nezůstal u míče dlouho. Hlavně předvedl nepovedený útok.

35
    O míč se bojuje hlavně ve středu hřiště.

36
    Nepovedené centry a útočné fauly vidíme na obou stranách.

37
    Po levé straně pronikal Meijers až do pokutového území. Do jeho přihrávky se skluzem položil soupeř. Po skluzu odražený míč Meijers poslal nad branku.

38
    Domácí hráč přišel u středového kruhu o kopačku. Pokračovat se bude, až si jí nazuje.

40
    Den Haag předvedl opět slibnou útočnou akci, kterou zastavila obrana Zwolle.

41
    Blíží se závěr poločasu, kdo má v jeho zbytku více sil.

43
    Po nahrávce Bouye pálil z poza vápna Thomas Lam. Branku netrefil.

44
    Zwolle právě vstřelilo branku!
    V závěru poločasu se dočkali hosté. Centr z pravé strany do branky uklidil nakonec RICK DEKKER. Ten si pomohl břevnem.
    44. Rick DEKKER - 0:1

45
    Hosté si zahrají ještě přímý kop před koncem poločasu.

45
    Hlavní sudí nastavuje jednu minutu.

45+1
    Nebyla to špatná standardní situace. Na centr ale nedosáhl ani Havenaar.

45+1

V prvním poločase jsme viděli několik šancí na obou stranách. Lepší byl domácí Den Haag. Do šaten jdou s náskokem však hosté. V závěru poločasu na pravé straně utekl Malone, jehož centr nakonec skončil gólem. V prvním poločase jsme neviděli žádný rohový kop.

46

46
    Výkop obstaralo Zwolle. K první střele se však propracoval domácí tým. Van der Hart nemusel zasahovat.

47
    Útočit se snaží Zwolle. Centr z pravé strany nepředstavoval nebezpečí.

48
    Žlutou kartu dostává Tom Beugelsdijk (HFC ADO Den Haag).

50
    Po standardní situaci se nakonec hosté nedostali do pořádného zakončení. Hlavu v dlaních má třeba Marinus.

51
    Duplan si v pokutovém území zpracoval míč a vystřelil. Pro domácí fanoušky však bohužel nad.

52
    Začátek poločasu zatím vyznívá pro hosty. Drží míč a kontrolují tak hru.

53
    Jen se v poslední minutě snaží neúspěšně překonal půlicí čáru.

54
    Rozcvičují se domácí hráči na střídačce. Brzo přijde změna.

56
    Den Haag se snažil ohrozit branku van der Harta nepřesným centrem.

56
    Mennig se snažil dostat až do zakončení. To se mu nepovedlo, vybojoval však roh.

57
    Přízemní roh od Marinuse nesedl hostujícímu záložníkovi. Po nepovedené střele hosté stále u míče.

58
    Hráčům Den Haagu se nedaří dostat na delší dobu k míči.

59
    Toho využívá Zwolle, které se snaží rychle kontrovat.

60
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Vito Wormgoor, přichází Kyle Ebecilio.

61
    Havenaar dostal pěkný míč za obranu. Jeho střela šla nad. Čárový zamával ofsajd, který podle opakovaného závěru nebyl.

62
    Vypadá to, že přeci jen se konečně Den Haag dostává častěji k míči. Díky tomu předvádí nebezpečné útoky.

63
    A Den Haag tlačí. Obrana Zwolle má nyní práci.

64
    Derijck si špatné zpracoval míč. Van der Hart bude vykopávat.

65
    Vypadá to, že obrana hostů se nebude nudit ani v následujících minutách.

66
    Nyní se bojuje hlavně na polovině.

67
    Den Haag se snaží najít skulinku v obranné řadě hostů.

68
    Hledání končí útočným faulem na levé straně.

69
    Den Haag zvýšenou aktivitou vybojoval svůj první roh.

70
    Pro centr z rohu si skáče brankář.

71
    Domácí tým chystá další střídání a rovnou dvě.

72
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Ludcinio Marengo, přichází Dennis van der Heijden.
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Timothy Derijck, přichází Wilfried Kanon.

73
    Hansen musel být v pozoru. Šla na něj střela zpoza šestnáctky.

75
    Zwolle zažije těžkou čtvrthodinku.

76
    Skrumáž v pokutovém území Zwolle. Nikdo z domácích hráčů míč do sítě nedopravil. Pohotový reflex van der Harta a břevno. Den Haag se nemůže radovat.
    76.

77
    Hosté se dostali na chvilku k míči, ale po levé straně se do dobrého útoku nedostali.

78
    Na pravé straně faulován Ouasim Bouy. Odpískání útočného faulu se nelíbí domácímu útočníkovi. Hosté budou stále častěji lehce natahovat čas.

79
    Teď si navíc vypracovali přímý kop z příjemné vzdálenosti. U míče nakonec zůstává dvojice hráčů. Co vymyslí?

80
    Střela z přímého kopu šla jen do zdi. Míč ale zpět vybojoval zpět Thomas Lam, který poslal centr do pokutového území. Následovala povedená hlavička. Tu Hansen zastavil na hranici brankové čáry.

81
    Hostům se nyní daří dobře zdržovat hru.

82
    Hansen musel vyběhnout. Veldwijk se snažil doběhnout dlouhý centr.

84
    Střídání v týmu PEC Zwolle: ze hřiště odchází Kingsley Ehizibue, přichází Stefan Nijland.

85
    Další zbytečný prohřešek domácích na útočné polovině.

86
    A znovu. Tohle hostům vyhovuje.

87
    Hostům se daří držet míč a zlehka útočit.

88
    Ze standardní situace záložník Bouy poslal příliš dlouhý míč. Hansen bude vykopávat.

89
    Pro centr z pravé strany skáče van der Hart. Neměl těžkou práci. Příliš domácích hráčů v pokutovém území nebylo.

90
    Zwolle předvedlo sympatický protiútok z pravé strany. Hansen předvedl povedený zákrok, když si pohlídal prostor mezi nohami.

90
    Nastavují se čtyři minuty.

90+1
    To byl panečku gól. Centr Schenkevelda poslal do sítě z voleje LARS VELDWIJK.
    90+1. Lars VELDWIJK - 0:2

90+2
    Gólu předcházela ještě jedna šance, kterou skvělým zákrokem zastavil Hansen.

90+3
    Příznivci Zwolle. Ještě aby ne, vypadá to na zisk 3 bodů.

90+4

Raduje se Zwolle. Vstřelilo branku v závěrech obou poločasů. Ten druhý gól jim dodal klid do posledních nastavených minut. Hosté tak navazují na poslední domácí výhru, kdy tým porazil trápící se Feyenoord. Hosté tak minimálně do zítra zůstanou na sedmém místě, které zaručuje postup do play-off. Den Haag naopak zůstane ve druhé polovině tabulky. (21:59:36)