Ne – Vítkovice 3:2 (kon.) | Bonusia Ostrava – Chodov 3:10 (kon.)
Ne
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
1. SC TEMPISH Vítkovice
cz Nedeľa 10.01.2016, 14:00 • Sportovní hala Jižní Město, Praha • ČEZ Extraliga žen (CZ) • 15. kolo

Střely ve třetí třetině: 13 – 8
    Střely celkem: 33 – 34 (15:55:24)

Je dobojováno. Herbadent vstoupil do třetí třetiny velmi aktivně a zaslouženě se dostal do vedení, když si nešťastnou vlastní branku vstřelila Lankinenová. Vítkovice tak poprvé v letošní sezóně naplno nebodují. Herbadent dokázal jako první tým v letošní sezóně porazit Vítkovice a dotáhl se bodově na dnešního soupeře.

59:23
    Míček je za brankou Vítkovic, kde ho mají v držení domácí hráčky. To pro hosty nevypadá příliš dobře.

58:47
    Domácí Herbadent pozorně brání a pouze čeká na brejky. Vítkovice zvyšují svůj závěrečný tlak.

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:10
    Hostujícím hráčkám se čas rychle krátí. Vítkovice mají necelé tři minuty na to, aby s výsledkem něco udělaly.

56:47
    Vítkovice vytahují hru, čehož se snaží využít domácí hráčky, které se snaží podnikat rychlé protiútoky do otevřené obrany Vítkovic.

56:23
    Christiánová byla pod tlakem s celou domácí obranou. První pokus domácí brankářka zlikvidovala, druhý z hokejky Niemcové letěl vysoko nad branku.

55:31
    Domácí hrají zodpovědně zezadu a nechtějí udělat chybu, která by je mohla jistě mrzet.

54:35
    Herbadent právě vstřelil branku!
    Domácí Herbadent jde potřetí v utkání do vedení. Tentokrát se podařilo pokořit výborně chytající Visnevskou RIITTĚ LANKINENOVÉ, která si nešťastně srazila míček do vlastní sítě.

53:41
    Na druhé straně musela být v pozoru po střele Enenkelové také Christiánová. Pokus vítkovické hráčky mířil ovšem nad branku.

52:54
    Lucie Pilíková se ocitla před brankou Vítkovic, ale z bezprostřední blízkosti branky nedokázala rozjásat domácí fanoušky.

51:57
    Steinbachová se dostala do dobré střelecké pozice, odkud neváhala a tvrdě vypálila. Výborný zákrok však předvedla hostující brankářka.

51:04
    Mariia Zimina výborně zachytila míček a udržela Herbadent v útoku. Nakonec se však nikdo v černém ke střele nedostal a Visnevská neměla žádnou práci.

50:25
    Polívková se snažila rychle otočit hru, ale míček jí odskočil od hokejky a skončil za mantinelem. U míčku tak budou hostující hráčky.

50:01
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby. Dočkáme se nějakého rozuzlení?

49:33
    Nyní nám tempo hry lehce opadlo. Míček je převážně na polovině hřiště.

Alan Šrámek

Góly a asistencie: 1. Steinbachová, 24. Billá (Košturiaková), 55. Lankinenová (vla.) – 15. Ferenčíková (Enenkelová), 39. Šponiarová M.

Ne: Christiánová (Kuchyňková) – Hubáčková Z., Suková, Pilíková, Procházková, Zimina, Steinbachová, Billá, Hubáčková T., Kubišová, Košturiaková, Čapková, Šteglová, Polívková, Kleinová
    1. SC TEMPISH Vítkovice: Visnevská (Vávrová)– Šponiarová M., Hložanková, Šrotová, Halfarová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Šponiarová Z., Enenkelová, Kociánová, Martináková, Šupáková, Vobořilová, Paloncyová, Lankinenová

Rozhodca: Keel Ralph, Pestoni Patrizio