Chabarovsk – Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (po pr.) | Vladivostok – Jekaterinburg 3:2 (kon.) | Petrohrad – Nižnekamsk 2:1 (po pr.)
S.Moskva – Čeljabinsk 5:1 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
cz Nedeľa 06.12.2015, 08:00 • Platinum Arena Zolotoj • KHL

Tímto se s vámi loučím a budu se na vás těšit u některého z dalších onlajnů. (10:29:06)

Československá stopa

Jan Kolář (CHA) (0+1), 3 střely, 23:41 čas na ledě

V prodloužení vyhrál Chabarovsk, který byl po většinu zápasu lepším týmem, a tak je rozhodnutí v jeho prospěch spravedlivým. Jugra dokázal potrestat chyby soupeře, čímž si vynutila prodloužení, ale i v tom byla horším celkem.

Střely na branku: 47:29.

Niclas BERFORS - 3:2

61:57
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Amur využívá početní výhodu a připisuje si bod navíc! Jan Kolář našel Akima Aliua, jehož tvrdou ránu vyrazil Vladislav Fokin před sebe, kde už byl připravený NICLAS BERFORS. Ten se zachoval chladnokrevně a poslal černou gumu do sítě. Asistence: Akim Aliu, Jan Kolář.

61:26
    Amur sice kombinoval před brankou soupeře, ale hlavní sudí viděl postavení útočícího hráče v brankovišti.

61:09
    Tak nejen icing se píská, ale také příliš mnoho hráčů na ledě. Na trestné lavici už sedí hostující Arťom Buljanskij.

61:09
    Oddechový čas pro domácí.

61:09
    Chabarovsk je opět aktivnější, ale jeho další útok je zastavený ofsajdem.

60:35
    Z levé strany vypálil nepříjemný pokus Jan Kolář, jehož pokus ramenem vyrazil hostující gólman.

60:05
    Úvodní vhazování v prodloužení vyhrál opět elitní centr Amuru.

60:01

Jan Kolář (CHA) (0+0), 2 střely, 22:09 čas na ledě

Základních šedesát minut nám vítěze nepřineslo, a tak přijde na řadu prodloužení případně nájezdy. Domácí vedli už dvoubrankovým rozdílem, ale Jugra ještě přidala a dokázala vyrovnat.

Střely na branku: 44:29.

60:00

59:44
    Zakázané uvolnění Jugry.

59:13
    Finský brankář ve službách Amuru měl obrovské štěstí, když mu kotouč zůstal ležet u betonu a následná dorážka z hole hostujícího kapitána směřovala opět do betonu.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí dvacetiminutovky.

58:38

58:05
    Nahození od modré čáry bylo před brankou tečované, ale Fokin stihl ještě zareagovat.

57:07
    Hostující tým se zatím výborně brání a puk letí přes všechny čáry.

56:50
    Ovšem Jugra vyhazuje a Amur musí přijít s novým útokem.

56:38
    Amur má šanci se vrátit do vedení! Jakov Seleznjov trefil mimo hru soupeře loktem do obličeje a dostává dvě minuty.

55:09
    Oleg Li si najel mezi kruhy a byl ve výborné šanci, jenže trefil pouze Vladislava Fokina do hrudi.

54:36
    Hra se uklidňuje, jelikož oba celky jdou střídat.

54:04
    Amur nahodil kotouč pouze za branku soupeře a čeká ve střední třetině.

53:16
    Amur po druhé inkasované brance opět přidal a zase má více ze hry.

52:27
    Před branku se natlačil Jevgenij Ibragimov, jehož zakončení z hranice brankoviště vyrazil brankář k mantinelu.

51:48
    Utkání má další zápletku a uvidíme, zda dá některý z týmů do konce normální hrací doby branku.
    Konstantin PANOV - 2:2

50:23
    Jugra právě vstřelila branku!
    Čtyři vteřiny zbývali do konce přesilové hry, když se tečí prosadil KONSTANTIN PANOV. Ten tečoval ránu, kterou z vrcholu pravého kruhu vyslal Igor Bortnikov. Domácí brankář neměl šanci zareagovat, a tak je opět vyrovnáno. Asistence: Igor Bortnikov.

49:37
    Před domácí brankou se ocitl Oleg Pogorišnij, jehož dorážku vyrazil brankář. Ovšem to byl tlak do branky Amuru jako hrom.

49:15
    Až nyní se Jugře podařilo usadit před brankou soupeře, kde kombinuje.

48:49
    Chabarovsk získal kotouč, který rychle letí za branku hostujícího celku.

48:28
    Za držení protihráče dostává menší trest Michail Železnov.

48:00
    Čárový sudí viděl ofsajd Jugry a vrací hru do středního pásma.

47:28
    Amur se řídí pravidle, že nejlepší obranou je útok, a tak kombinuje v útočném pásmu.

46:07
    O kotouč se bojuje v rohu hrací plochy, kde si vedla lépe Jugra, která v ten moment útočila.

45:15
    Chabarovsk výborně brání střední pásmo, s čímž má Jugra opět problémy.

44:19
    Finský brankář se opět vydal za bránu, ovšem pro tento moment vše zvládl.
    Pavel MEDVEDĚV - 2:1

42:48
    Je tu rychlá odpověď ze strany Jugry! Juha Metrola vyjel za branku, kde špatně rozehrál, když našel hůl Arťoma Buljanskije. Ten přihrál pod brankářem před branku, odkud se pohodlně prosadil PAVEL MEDVEDĚV. Asistence: Arťom Buljanskij.
    Niclas BERFORS - 2:0

42:37
    NICLAS BERFORS dostal přihrávku za obranu a v samostatném úniku našel mezírku mezi betony Vladislava Fokina. Amur tak jde do dvoubrankového vedení a vypadá to s ním velice dobře.

42:15
    Hostující obránce trefil před sebou stojícího bránícího hráče, od něhož jde puk do středního pásma.

41:58

41:12
    Tvrdou ránu vyslal Igor Bortnikov, jehož pokus vyrazil finský brankář ve službách Chabarovsku.

40:47
    Jugra hraje v početní výhodě a kombinuje v útočném pásmu.

40:10
    Všechna tři první vhazování vyhrál domácí centr a Amur vyhazuje.

40:01

Jan Kolář (CHA) (0+0), 0 střel, 16:12 čas na ledě

Ve druhé třetině jsme sledovali výbornou třetinu ze strany Amuru, který se hodně tlačil k zakončení a přehrával svého soupeře. Chabarovsk se dokonce dočkal vedoucí branky, kterou v přesilové hře dal po pěkné individuální akci Akim Aliu. Jugra pokud chce vyrovnat musí hodně přidat, jinak se na ní její soupeř v tabulce dotáhne.

Střely na branku: 27:17.

40:00

39:58
    Za hru vysokou holí dostává dvě minuty Michail Železnov a je tu šance Jugry na vyrovnání. Početní výhodu zřejmě rozdělí přestávka.

39:00
    Hraje se poslední minuty druhé části hry.

38:12
    Hlavní sudí viděl přihrávkou rukou a nařizuje buly ve střední třetině.

37:46
    Mezi kruhy kličkoval Tom Wandell, jehož odstavili od puku dva bránící hráči.

37:23
    Jugra je ve druhé třetině směrem do útoku hodně nevýrazná a po většinu času se pouze brání.

37:00
    Dnešní utkání sleduje 7000 diváků.

36:39
    Chabarovsk je při chuti nebo spíše Akim Aliu, který vyprodukoval střelu od modré čáry. Tu v pohodě chytá hostující gólman.

35:38
    Přeci jen jsme se branky dočkali a dá se očekávat, že se Jugra bude snažit rychle vyrovnat.
    Akim ALIU - 1:0

34:16
    Amur využívá početní výhodu, když ve vlastní třetině si vzal kotouč AKIM ALIU, který se s ním dostal až před branku soupeře, kde z ostrého úhlu nachytal Vladislava Fokina. Kanadský obránce si počínal vážně bravurně! Asistence: Juha Metsola.

33:49
    Jugra se dostala ke kotouči a rychle vyhazuje. Hosté tedy mohou v poklidu vystřídat.

33:10
    Kanadský obránce ve službách Amuru Aliu se pokusil o zakončení od modré čáry, ovšem Fokin jeho ránu vyrazil.

33:05
    Za hákování dostává dvě minuty Andrej Ivanov, který nabízí Amuru další přesilovou hru.

32:43
    Amuru se nepovedla dlouhá přihrávka a kotouč byl tečovaný do ochozů, a tak je na řadě komerční přestávka.

32:20
    Po přesilové hře domácího celku sledujeme opět urputný boj.

31:22

31:08
    Z druhé vlny si sjel mezi kruhy jeden z domácích hráčů, ale kotouč netrefil optimálně.

30:20
    Máme za sebou už přes polovinu utkání a stále čekáme na první vstřelenou branku.

30:13
    Střelou přes obránce se prezentoval Niclas Bergfors, jehož pokus zneškodnil Vladislav Fokin.

29:42
    Amur vyhrál vhazování a usadil se v útočné třetině, ovšem zatím jen kombinuje u mantinelu.

29:22
    Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Ilja Nikolajev.

29:05
    Hlavní sudí signalizuje početní výhodu pro domácí Chabarovsk.

28:00
    Nahození od modré čáry předvedl Akim Aliu, jehož pokus minul branku.

27:45
    První formace domácího celku zamkla soupeře před jeho brankou. Ten se sice k černé gumě dostal, ale pouze vyhazuje na další zakázané uvolnění.

27:16
    Tentokrát je tu další icing, ale v podání domácího Amuru.

26:54
    Druhá dvacetiminutovka rychle plyne a mockrát se přerušovat nemuselo.

24:39
    Hostující tým vyhazuje na zakázané uvolnění, hra se vrátí před Fokina.

24:21
    Chabarovsk je ve druhé periodě jasně lepším týmem, ale stále ho trápí zakončení. Naopak Jugra se víceméně jen brání.

23:40
    Domácí jeli ve čtyřech na jediného obránce, ovšem celou situaci překombinovali a dokonce ani nezakončili! Vladislav Fokin si tak mohl oddychnout.

23:15
    Hned po vhazování vystřelil kanadský obránce Aliu, jehož pokus končí na hrudi gólmana.

23:10
    Z druhé vlny si najel Rinat Ibragimov, jehož dělovce chybělo několik čísel k tomu, aby trefila horní roh branky.

22:50
    Domácí hned první nepříjemnou situaci hostujícího celku řeší vyhozením na zakázané uvolnění.

22:15
    Jugra se nemůže dostat z podtlaku, ale už to pomalu vypadá, že to zvládne.

22:00
    Amur je mnohem aktivnější a cpe se do branky soupeře.

21:10
    O tvrdou ránu se pokusil Jan Kolář, ovšem jeho pokus byl zastavený mezi kruhy.

20:05
    Také druhé úvodní vhazování vyhrál domácí centr, ale Amur se u kotouče dlouho neohřál.

20:01

Jan Kolář (CHA) (0+0), 0 střel, 7:00 čas na ledě

První třetina měla vysoké tempo a nasazení, ale spíše jsme sledovali boj o každý kousek ledové plochy. Až v závěru Amur přidal i střelecké pokusy a Jugra měla co dělat, aby udržela bezbrankový stav. Uvidíme, co nám předvedou hráči ve druhé dvacetiminutovce.

Střely na branku: 15:8.

20:00

19:47
    Vypadá to, že se první dvacetiminutovka už pouze dohrává.

19:09
    Poslední dvě minuty je Chabarovsk velmi nebezpečný a hostující brankář musel řešit teč z hranice brankoviště.

18:30
    Na ledové ploše zůstal ležet Michail Mamkin, jenž inkasoval ránu pukem do obličeje.

18:00
    Hrají se poslední dvě minuty úvodní periody.

17:50
    Amur zvýšil aktivitu a hned to nese zakončení. Střela od modré čáry končí v náručí brankáře.

17:08
    Pěknou individuální akcí se prezentoval domácí Železnov, který se stahovačkou zbavil obránce, ale následně trefil jen betony Gelašviliho.

16:35

16:22
    Od modré čáry vypálil Jevgenij Lapenkov, jehož pokus nemířil mezi tři tyče.

15:48
    Po nepřesné přihrávce se ke kotouči dostali domácí, který ho vyhazují.

15:28
    Jugra se sice usadila v útočném pásmu, ale žádné zakončení zatím nepředvedla.

14:35
    Menší trest dostává střídačka domácího týmu, jelikož hráčů bylo na ledě šest. Trest odpyká Denis Tolpenko.

14:21
    Křižnou přihrávku přes střední pásmo si pohlídal domácí obránce, který soupeři přerušil akci.

13:28
    Český reprezentant v dresu Amuru Jak Kolář zatím není moc vidět.

13:01
    Do druhé vlny dostal kotouč Rinat Ibragimov, který se s ním dostal až před brankáře, jenže trefil pouze jeho beton.

11:59
    Po dlouhé rotaci ani Jugra nic nevymyslela, jelikož na jednu z přihrávek si počkal soupeř.

11:24
    Jugra předvádí rotaci v rohu hrací plochy. Uvidíme, co hosté vymyslí.

10:50
    Hra je v posledních minutá hodně neurovnaná a sledujeme spíše boj o každý kousek ledu.

10:15
    Litovčenko byl u mantinelu tvrdě dohrán od Mamkina, ovšem o faul se nejednalo.

09:33
    Ivanov odevzdal kotouč domácím obráncům a oba celky jdou střídat.

08:47
    Odražený puk od zadního mantinelu se vrátil před domácí branku, kde se zjevil Oleg Pogorišnyj, který netrefil odkrytou klec!

08:25
    Jugra výborně brání střední pásma a domácí hráči se museli několikrát vrátit do vlastního pásma.

07:45
    Amur byl při rozehrávce napadaný, a tak raději zvolil posunutí puku do středního pásma.

06:44
    Duel má sice vysoké tempo, ale zatím mu scházejí brankové příležitosti. Tedy až na jednu, kterou Amur ve vlastním oslabení neproměnil.

06:11
    Z pravého kruhu pro vhazování vypálil Andrej Ankudinov, jehož pokus našel pouze výstroj finského maskovaného muže v brance Chabarovsku.

05:45
    Útok hostujícího týmu je zastavený ve středním pásmu, kde se o kotouč hodně bojuje.

05:00
    Jugra se osvobozuje pouze vyhozením přes všechny čáry, a tak se píská zakázané uvolnění.

04:49
    Výpad Chabarocsku končí po pádu jednoho z domácích útočníků. Aréna se zlobí, že hlavní sudí nevylučují.

04:37

04:12
    Obrovský závar před domácí brankou vyřešil na třikrát finský gólman.

03:22
    Do samostatného úniku se dostal domácí Michail Železnov, jehož pokus nad lapačku si pohlídal brankář! To byla obrovská šance na první gól a dokonce v oslabení.

03:02
    Hostující tým se zatím nemůže usadit v útočném pásmu.

02:37
    Menší trest za podražení si vysloužil Tom Wandell. Je tu první přesilová hra dnešního rána.

02:29
    Hlavní sudí signalizuje, že Jugra si zahraje početní výhodu.

02:07
    Hra se nám přelévá ze strany na stranu a vidíme velmi rychlý hokej.

01:50
    Juha Metsola si připisuje první zákrok dnešního rána, když pokus od modré čáry vyrazil do ochranné sítě.

01:07
    Mezi kruhy si najížděl Konstantin Panov, který přihrávku nedostal, protože ji zastavil jeden z bránících hráčů.

00:30
    Hostující brankář vyjel za branku, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

00:05
    Úvodní vhazování vyhrál domácí centr, ale jeden z obránců kotouč jen nahodil do útočného pásma.

00:01

Místní hlasatel představuje první formaci hostujícího celku a za malý okamžik představí také elitní pětku Chabarovsku. Po tomto ceremoniálu začnou hrát tóny ruské hymny a poté už bude následovat samotný zápas.

Amur Chabarovsk: Metsola (Pečurskij) – Kolář (A), Aliu, Zub, Šulakov, Atjušov (C), Ibragimov, Stalnov – Tolpeko, Wandell, Bergrors – Litovčenko, Gračjov (A), Dedunov – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Li – Pervušin, Byvalcev, Železnov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Gelašvili (Fokin) – Antonov, Ugolnikov, Mamkin, Želdakov, Vasilčenko, Pogorišnij, Seleznjov – Gorbunov, Ivanov (C), Bortnikov – Varfolomějev, Panov (A), Lapenkov – Medveděv, Taraťuchin, Buljanskij – Ankudinov, Rasskazov, Nikolajev.

Rozhodčí: Gusev, Olenin – Sazonov, Medveděv.

Ještě jednou vás vítám u ranního zápasu KHL, za pár minut vám představím sestavy obou týmů. K samotnému onlajn přenosu vás srdečně zvu a věřím, že se budete dobře bavit.

Jan Kolář (CHA) 5 bodů (0+5)
    Tomáš Zohorna (CHA) 12 bodů (4+8)

Amur je na tom jednu příčku hůře než-li jeho dnešní soupeř. Domácí tým je na jedenácté pozici, když získal šestačtyřicet bodů, Zatímco Jugru trápí defenzíva, tak Chabarovsk trápí střílení branek, jelikož dal pouhým pětašedesát gólů.

Nejproduktivnější hráči týmu

Vladislav Ušenin 17 bodů (8+9)
    Vjačeslav Ušenin 15 bodů (4+11)
    Tom Wandell 13 bodů (4+9)

Jugra se nachází na desátém místě Východní konference, když získala devětačtyřicet bodů. Na osmou příčku zaručující play-off ztrácejí hostující hráči už devět bodů. Chanty-Mansijsk trápí hlavně hra do defenzívy, jelikož inkasoval už 105 branek.

Igor Bortnikov 20 bodů (12+8)
    Konstantin Panov 19 bodů (8+11)
    Andrej Ivanov 15 bodů (2+13)

V dalším kole KHL uvidíme bitvu tabulkových sousedů. Amur Chabarovsk totiž vyzve Jugru Chanty-Mansijsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.

Michal Luxa

Góly a asistencie: 35. Aliu (Metsola), 43. Berfors, 62. Berfors (Aliu, Kolář) – 43. Medveděv (Buljanskij), 51. Panov (Bortnikov)

Jugra Chanty-Mansijsk: Fokin (Gelašvili) – Antonov, Ugolnikov, Mamkin, Želdakov, Vasilčenko, Pogorišnij, Seleznjov – Gorbunov, Ivanov (C), Bortnikov – Varfolomějev, Panov (A), Lapenkov – Medveděv, Taraťuchin, Buljanskij – Ankudinov, Rasskazov, Nikolajev.

Rozhodca: Gusev, Olenin – Sazonov, Medveděv