Jihlava – Třinec 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 4:3 (kon.) | HC Plzeň – Mladá Boleslav 5:4 (2:1 po s.n.)
K. Vary – Liberec 5:3 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (0:1, 4:0, 0:2)
HC Vítkovice Ridera
cz Sobota 21.11.2015, 12:30 • DRFG Arena • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 22. kolo

Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté snižují! Po přihrávce z levé strany se k ráně dostal SAMUEL OLLENDER a od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:3! Asistence: Dominik Rudl.

59:40
    Domácí se osvobodili a hostům již mnoho času nezbývá.

59:26
    Gerža udržel v lapačce nahození z pravého kruhu, bude se vhazovat po jeho pravici

59:15
    Hosté hrají bez brankáře!

58:51
    Přesilová hra pro Vítkovice: Vyloučen Richard Garčic na 2 minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

58:29
    Hosté jsou v závěru aktivnější, domácí se však skvěle brání a drží dvoubrankový náskok.

57:45
    Kratochvíl měl šanci na hattrick, ovšem sám před Waneckým neuspěl a svůj pokus poslal těsně vedle pravé tyče.

57:12
    Vyloučeni Daniel Kurovský a Jan Švejda na 2 + 2 minuty za hrubost.

57:12
    Na ledě se strhla bitka mezi Kurovským a Švejdou, ze které vyšel vítězně hostující hráč!

56:30
    Od modré vypálil prudce Jáchym, jeho střele šla však nad branku.

55:46
    Vítkovice byly znovu ve velkém tlaku, brankář Gerža vša dokázal všechny střelecké pokusy zneškodnit.

55:08
    Přesilová hra také pro hosty. Vyloučen domácí Richard Garčic na 2 minuty za nedovolené bránění.

54:47

54:26
    Při konci přesilové hry pálil razantně Nováček, ale Wanecki jeho ránu ukryl v lapačce.

53:44
    Po přihrávce z levé strany pálil do odkryté sítě Pokorný, ovšem jeho rána se mezi tři tyče nevešla!

53:09
    Hosté se ihned osvobodili a domácí budou muset začít znovu od brankáře Geržy.

52:47
    Přesilová hra pro Brno. Vyloučen hostující Dominik Kafka na 2 minuty za hákování.

52:10
    Jeden z hostů se octl po další akci Vítkovic v brankovišti, hra je přerušena.

51:32
    Nakonec odjíždí s pomocí spoluhráčů a za potlesku diváků na střídačku.

51:32
    Kupčík inkasoval po nahození nepříjemný zásah do obličeje, hra je přerušen a obránce Brna se zatím nezvedá z ledové plochy.

50:54
    Pokorný převedl krásnou prohazovačku mezi nohama a poté si nabruslil před Waneckého, ale ten si připsal skvělý zákrok!

50:27
    Od modré pálil nebezpečně Rudl, jeho ránu zastavil Gerža pravým betonem.

50:00
    Při pokračování celé situace dorážel Dupljaku, ale ani jedna z jeho střele nezamířila za brankovou čáru.

49:28
    Kupčík vypálil od modré čáry a jeho rána se otřela o obě tyče hostující branky!

48:58
    Poté si domácí nerozuměli při rozehrávce, zakázané uvolnění a vhazování po pravici Geržy.

48:26
    Po dalším tlaku domácích vypálil rychle Pokorný, ale jeho rána byla zablokována.

47:44
    Následně pronikl do pásma dobře Kurovský a jeho bekhendový pokus skončil na betonech připraveného Geržy.

47:05
    Jáchym se probil přes obranu až ke střele, ta mu však vůbec nesedla a kotouč zamířil do rohu hřiště.

46:34
    Gerža si připsal další dobrý zákrok, když ukryl v náručí nahození od modré čáry.

46:14
    Ofsajd domácího celu, který zastavil postup podél levého mantinelu.

45:43
    Domácí v těchto chvílích kontrolují kotouč a šetří čas přihrávkami v obranné třetině.

45:08
    Kafka se znovu dostal ke střele, tentokrát však jeho rána z úhlu branku neohrozila.

44:46
    Od modré vypálil při další akci pohotově Šendera, Gerža skryl jeho ránu v náručí.

44:02
    Hosté po další povedení akci snižují! Puk se po přihrávce z pravého kruhu dostal mezi kruhy na volného DOMINIKA KAFKU, který svižnou ranou procedil puk mezi ruku a těle Geržy – 4:2! Asistence: Tomáš Jáchym.

43:05
    Nováček ihned po vyhraném vhazování zamířil dopředu a rychle vypálil, nicméně jeho rána skončila v lapačce Waneckého.

42:53
    Zakázané uvolnění domácího celku po nepřesné přihrávce.

42:17
    Danielčak se pokusil dobruslit prudký pas do rohu hřiště, nakonec mu však kotouč proti dvojnásobné přesile utekl.

41:53
    Vítkovice vstoupily do závěrečné části hodně aktivně, domácí se ale zatím skvěle brání.

41:30
    Na druhé straně se do zakončení tlačil na brankovišti Dupljaku, skákavý puk však nedokázal trefit.

40:52
    Od modré vypustil rychlý švih ze zápěstí Adamík, nicméně brankář Gerža jeho ránu pokryl.

40:43
    Hosté se ale rychle dostali po chybné přihrávce ke kotouči a znovu svírají svého soupeře.

40:12
    Domácí vyhráli úvodní buly a ihned míří do útočné třetiny.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:03.

Druhá třetina je za námi a domácí se radovali hned čtyřikrát, a tak odcházejí do kabin s komfortním tříbrankovým náskokem. Uvidíme, zda-li se hostů povedenou utkání ještě zdramatizovat.

40:00

39:23
    Domácí znovu operují v útočné třetině a kontrolují závěr, z jejich strany velmi povedené, třetiny.

38:40
    Malina při přečíslení 2 na 1 volil raději ránu, Gerža jeho ránu dokázal vyrazit nad branku.

38:21
    Hosté se po inkasované brance dostali opět do útočné třetiny, nicméně ke střele se nedostali.

37:23
    Kometa právě vstřelila branku!
    Domácí završují skvělou třetinu další brankou! Kratochvíl po dalším průniku mezi obranu hostí našel u pravé tyčky volného DOMINIKA POKORNÉHO, který doklepl kotouč do odkryté svatyně – 4:1! Asistence: Petr Kratochvíl, Filip Dvořák.

37:03
    A další akci Vítkovic zastavuje ofsajd.

36:27
    Kafka si při individuálním přechodu dokázal prohodit soupeře, následně však o puk přišel.

35:48
    Domácí se nakonec dostali ke střele, Wanecki však zasahovat nemusel.

35:05
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků se nemůže usadit v útočné třetině.

34:23
    Po ztrátě puku pronikal individuálně Havránek, ale prohazovačkou proti obránci neuspěl.

33:45

33:15
    Grünwald zůstal ležet po souboji v útočném pásmu, nakonec je za pomoci spoluhráčů odváděn na střídačku.

33:02
    Kometa se posléze osvobodila až vyhozením k brance Waneckého.

32:34
    Následně se Gerža octl na zemi po souboji a pádu jednoho z útočících hráčů, ani tentokrát se nebude vylučovat.

32:22
    Po tlaku Vítkovic se strhla strkanice před brankou Geržy, vylučovat se nebude.

31:45
    Přesilovka pro Vítkovice. Vyloučen domácí Tomáš Havránek na 2 minuty za krosček.

31:34
    Další branka domácího celku! Dvořák po dobré práci za brankou našel mezi kruhy přesně volného PETRA KRATOCHVÍLA a ten ukázkovou ranou po víko dává domácím komfortnější náskok – 3:1! Asistence: Filip Dvořák.

31:18
    Nyní se jim to už povedlo, nicméně Gerža bezchybně zasáhl proti střele z levého kruhu.

30:44
    Kometa je po vstřelení rozdílové branky aktivnější, hosté se nemohou dostat do útoku.

30:06

29:34

29:25
    Nyní se už však domácí dostávají do vedení! Kubeš i sjel na ránu k levému kruhu, ale jeho pokus dokázal ještě Wanecki vyrazit. Následně puk pohotově vybojoval na brankovišti PETR KRATOCHVÍL a rychle jej zasunul do prázdné branky – 2:1! Asistence: Jakub Kubeš, Michal Kupčík.

29:09
    Brněnští svírali svého soupeře, Kupčík pálil nebezpečně od modré, ale Wanecki jeho ránu vyrážečkou vyrazil.

28:17
    Kratochvíl si hned v začátku sjel na nebezpečnou přihrávku, kotouč však do branky trefit nedokázal.

28:06
    Hned dvojité vyloučení hostů a domácí budou hrát přesilovku 4 na 3. Vyloučeni Tomáš Jáchym a Domink Rudl – oba na 2 minuty za podražení, respektive hákování.

27:53
    Kupčík dobře vybojoval kotouč a vyhodil jej až za branku Waneckého.

27:34
    Přesilovka pro hosty. Vyloučen domácí Richard Garčic na 2 minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

27:00
    Kafka při přečíslení 2 na 1 hledal rozjetého spoluhráče, avšak jeho přihrávka byla nepřesná.

26:27
    Hosté po delší odmlce zaútočili, nicméně o kotouč rychle po nepřesné přihrávce přišli.

26:03
    Dvořák vypustil další povedenou ránu ze zápěstí z levého kruhu, brankář Wanecku proti jeho ráně vytáhl krásný semafor!

25:18
    Brněnští jsou po vstřelení brance i nadále aktivnější, jejich kombinace nyní probíhá v rohu hřiště.

24:34
    Domácí vyrovnávají! LIRIDON DUPLJAKU převzal kotouče kousek za modrou, nabruslil si mezi kruhy a poté ze zápěstí vypustil krásnou střelu přes obránce, která s přispěním levé tyče skončila za zády hostujícího brankáře – 1:1! Bez asistence.

24:17
    Nyní už si domácí vedli při vyhození lépe, následně se puk octl po špatné přihrávce na domácí střídačce.

23:49
    Domácí se sice dostali ke kotouči, nicméně jej znovu poslali jen na zakázané uvolnění.

23:24
    Wróbel předvedl podobnou akci jako Ollender při první brance, ovšem jeho pokus skončil pouze na tyči a následná dorážka vedle branky!

22:43
    Hosté i nadále operují v útočné třetině, domácí se nemohou dostat ke kotouči!

22:20
    Kafka si najel před branku na přihrávku za obranou, vysoký pas však nedokázal ideálně zpracovat.

21:53
    Hosté se usadili v pásmu, Ollenderovi však rána z pravého kruhu nesedla.

21:16
    Následně se dostal Nováček k další ráně, tu však dokázal Wanecki zastavit svou maskou.

20:43
    Do zakončení se na opačné straně tlačil Nováček, ale nakonec nedokázal zakončit.

20:11
    K nájezdu se rozjel Dominik Kafka, ale ranou mezi betony Geržy neuspěl!

20:11
    Trestné střílení pro Vítkovice! Kupčík zahákoval soupeře a hosté můžou navýšit náskok.

20:06
    Hosté vyhráli buly a ihned míří do útoku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:13.

První třetina je za námi a do kabin odcházejí spokojenější hostující hráči, kteří se zásluhou Samuela Ollendera ujali v 19. minutě vedení, když vítkovický útočník objel branku a zasunul kotouč k levé tyči. Uvidíme, co nám přinese prostřední část hry.

20:00

19:28
    Jáchym zkoušel v závěru třetiny individuální průnik, přes bránícího Švejdu ovšem neprošel.

19:01
    Gerža si poté připsal další důležitý zákrok, když ukryl v náručí ránu z pravého kruhu.

18:41
    Hosté se ujímají vedení a nutno dodat, že naprosto zaslouženě! Puku se zmocnil za brankou SAMUEL OLLENDER, vyjel zpoza ní a poté zasunul kotouč přesně k levé tyči za bezmocného Geržu – 0:1! Asistence: Daniel Kurovský, Daniel Spratek.

18:00
    Domácí byli nyní pod obrovským tlakem, Gerža byl zasypán sprškou střel, nicméně domácí se nakonec osvobozují.

17:19
    Velkou možnost měl nyní Malina, který se na modré zbavil strážce, ovšem následná rána z mezikruží ani dorážka za zády skvělého Geržy neskončila!

16:54
    Následně si po delší odmlce připisuje zákrok Gerža, jenž pokryl ránu z levého kruhu.

16:38
    Jáchym hledal zpoza branky Kafku, ten ale na prudký pas svého spoluhráče na brankovišti nedosáhl.

15:57

15:47
    Hosté se následně osvobozují vyhozením a přesilovka domácích míří ke svému konci.

15:16
    Po zisku kotouče v rohu hřiště si dokázal Dvořák vybruslit na levá kruh, odkud však trefil pouze pravý beton připraveného Waneckého.

14:48
    Po závaru na brankovišti na několikátý pokus přikryl puk Wanecki, následně se došlo k menší strkanice, která se obejde bez vyloučení.

14:18
    Domácí se po nepřesné přihrávce sami dostali z pásma, jejich následná akce začne opět od Geržovy svatyně.

13:57
    Další přesilová hra pro Kometu. Vyloučen hostující Josef Danielčak na 2 minuty za sekání.

13:30
    Gerža nezkrotil skákavý kotouč a Danielčak mohl dorážet do odkryté branky, ovšem svou šanci zazdil a kotouč poslal mimo tři tyče!

12:49
    Po další akci Vítkovic si před branku vybruslil Wróbel, jeho pokus však Gerža dokázal betony vyrazit mezi tři tyče.

12:07
    Brno se následně při pokračujícím tlaku osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

11:45

11:08
    Po další kombinaci hosté mohl dorážet do prázdné branky Adamík, ale puk mu před odkrytou sítí sjel z čepele!

10:24
    Po usazení v pásmu domácích pálil od modré pohotově a svižně Šendera, jeho ránu ztlumila náruč připraveného Geržy.

09:56
    Kometa se ihned po buly osvobozuje vyhozením až za branku Waneckého.

09:45
    Jeden z hostů ujel do šance a domácí museli faulovat. Vyloučen Jan Švejda na 2 minuty za podražení.

09:00
    Brněnští nyní znovu na delší chvíli zamkli svého protivníka, ale k nebezpečné střele se nedostali.

08:11
    Ani oni si však nepotykali s přesností a k ráně se z pravého kruhu dostal Ďurkáč, avšak Gerža jeho ránu zastavil levým betonem.

07:38
    Hosté se usadili v pásmu, nicméně Jáchym ztratil puk a domácí mohou zamířit do rychlé protiakce.

07:05
    Při další akci domácích přišlo hned několik střel, ovšem ta poslední z hokejky Kupčíka byla nadvakrát zablokována.

06:40
    Po zisku kotouče si s pukem sjel na střed útočné třetiny Malina, ale jeho prudký střelecký pokus zamířil pouze do lapačky Geržy.

06:14
    Hosté se znovu nepřesnou rozehrávkou dostali pod tlak, poté přišlo zakázané uvolnění a bude se vhazovat po pravici Waneckého.

05:51

05:40
    Znovu se borci v tmavě modrém dostali na kotouč a poslali jej nekompromisně za branku domácího strážce svatyně.

05:07
    Hosté z Ostravy se již podruhé během krátké chvíle osvobodili, domácí musí svoji další akci rozjet až od branky Geržy.

04:45
    Následně si na přihrávku k pravé tyči sjel Švejda, ale skákavý puk netrefil.

04:17
    Hned na úvod přesilovky pálil nebezpečně Havránek, puk však branku hostí z mezikruží netrefil.

03:51
    První přesilová hra pro domácí. Vyloučen hostující Ondřej Hartmann na 2 minuty za hákování.

03:16
    Po vymanění z tlaku se dostal na opačné straně ke střele Dvořák, ale jeho rána pouze zaduněla o pravý beton Waneckého.

02:47
    Brněnští jsou nyní pod velkým tlakem, Vítkovice kombinují v rohu hřiště.

02:13
    Hostující Danielčak se dostal kousek za modrou ke střele, ta však byla zablokována do rohu hřiště.

01:32
    Domácí byli pod menším tlakem v obranné třetině, nyní však již po zisku kotouče mohou rozjet další rychlou akci.

01:09
    Individuální průnik zkoušel Garčic, který vypustil ze zápěstí prudkou ránu, ta však branku hostí minula.

00:53
    Hosté se zmocnili puku, ovšem pod tlakem jej odehráli pouze na zakázané uvolnění.

00:36
    Brněnští se usadili v pásmu, v těchto chvílích však bojují o kotouč v rohu hřiště.

00:10
    Úvodní vhazování patřilo domácímu celku, Kometa míří do první útočné akce.

00:01

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí dnes opět nastupují v tradičních bílých dres, zatímco hosté nastupují v tmavě modré kombinaci svých trikotů.

HC Kometa Brno: Gerža (Krček) – Furch, Švejda, Mikyska, Kubeš, Kabelka, Šnajnar, Kupčík (C) – Tůma, Lunter, Dvořák, Nováček, Biolek, Horký, Garčic, Dupljaku, Havránek, Kratochvíl, Grünwald, Pokorný.

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Šimeček) – Adamík, Rudl, Gabrlhelík, Šendera, Ďurkáč, Krčmář – Žiak, Ollender, Kurovský, Spratek, Kafka, Danielčak, Wróbel, Malina, Beneš, Raška, Hartmann, Jáchym.

Rozhodčí: Netopil – Maloušek, Maťašovský..

Oba týmy čeká druhé utkání během 24 hodin. Domácí ve včerejším zápasem padli s Třincem po brance ze závěru utkání 2:3, zatímco hosté vyhráli v Jihlavě 4:3 po prodloužení.

Celek z města pod Špilberkem zatím neprožívá nikterak úspěšný ročník, když se po dvaceti odehraných zápasech nachází na 16. místě se ziskem 23 bodů.

HC Vítkovice Steel
    Slezský klub je na tom o poznání lépe, když se po devatenácti odehraných utkáních nachází na 9. místě ligové tabulky se ziskem 28 bodů.

Vzájemná utkání
    19.09.2015 Vítkovice – Kometa Brno 2:3 s.n.
    05.09.2015 Kometa Brno – Vítkovice 1:2
    29.11.2014 Vítkovice – Kometa Brno 9:2

Vítám všechny fanynky a fanoušky hokeje! Dnes se v rámci 22. kola DHL Extraligy juniorů představí před vlastním publikem HC Kometa Brno, která přivítá dalšího soupeře ze Slezska – HC Vítkovice Steel. Utkání v brněnské DRFG Areně začíná od 12:30 a jste k němu srdečně zváni.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Daniel Kinc

Góly a asistencie: 25. Dupljaku, 30. Kratochvíl (Kubeš, Kupčík), 32. Kratochvíl (Dvořák), 38. Pokorný (Kratochvíl, Dvořák) – 19. Ollender (Kurovský, Spratek), 45. Kafka (Jáchym), 60. Ollender (Rudl)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Šimeček) – Adamík, Rudl, Gabrlhelík, Šendera, Ďurkáč, Krčmář – Žiak, Ollender, Kurovský, Spratek, Kafka, Danielčak, Wróbel, Malina, Beneš, Raška, Hartmann, Jáchym.

Rozhodca: Netopil – Maloušek, Maťašovský.