Dortmund – Schalke 3:2 (kon.) | Augsburg – Brémy 1:2 (kon.)
Borussia Dortmund
3:2 (2:1)
FC Schalke 04
Nedeľa 08.11.2015, 15:30 • Signal Iduna Park, Dortmund • Nemecká Bundesliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vítam Vás pri sledovaní futbalového zápasu nemeckej Bundesligy medzi Borussiou Dortmund a FC Schalke 04.

Domácim sa v tejto sezóne darí veľmi dobre. Po 11 kolách majú na svojom konte 26 bodov, a v tabuľke im patrí druhé miesto. Na vedúci Bayern Mníchov strácajú 8 bodov, ale do konca sezóny je ešte ďaleko a tak je boj o titul stále otvorený. Posledné tri zápasy Borussie priniesli iba víťazstvá, a to nad Mainzom 2-0, nad Augsburgom vysoko 5-1 a v poslednom zápase zdolali Werder Brémy 3-1.

Do Dortmundu zavíta Schalke, ktoré si počína v tejto sezóne tiež veľmi dobre. Po 11 kolách má na svojom konte 20 bodov, a v tabuľke mu patrí piate miesto. To zabezpečuje účasť v Európskej lige, ale cieľom tímu z Gelsenkirchenu je určite účasť v Lige majstrov. Posledné tri zápasy priniesli všetky možné výsledky. Najprv výhru nad Herthou BSC 2-1, v druhom zápase prehru 1-3 s Borussiou Mönchengladbach a v poslednom zápase remízu 1-1 s Ingolstadtom.

Dnešný zápas sa odohrá na štadióne Signal Iduna Park v Dortmunde, ktorý má kapacitu 81 359 divákov.

Borussia Dortmund: Bürki – Ginter, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer – Gündoğan, Weigl – G. Castro, Kagawa, Mchitarjan – Aubameyang.

Náhradníci: Weidenfeller – S. Bender, Park, Piszczek, Januzaj, J. Hofmann, Ramos.

FC Schalke 04: Fährmann – Caiçara, Neustädter, Matip, Aogo – Sané, Goretzka, Kolašinac, Meyer – Di Santo, Huntelaar.

Náhradníci: Gspurning – Friedrich, Højbjerg, Ayhan, Platte, Choupo-Moting, Riether.

Rozhodca: Dr. Felix Brych- M.Borsch, S.Lupp.

1

1
    Zápas v Dortmunde sa začal. Domáci dnes nastúpili v tradičných čierno-žltých dresoch, a hostia z Gelsenkirchenu v modro-bielych. Úvodný výkop mali hráči Schalke, ale ich prvá akcia sa skončila po útočnom faule.

2
    Do útoku už zamierili hráči Borussie, a po faule na Weigla zahrávali priamy kop z 40 metrov.

3
    Domáci zahrávali prvý rohový kop v dnešnom zápase, ale ten nepriniesol žiadnu príležitosť. Loptu už získali hráči Schalke.

4
    Domáci sa usadili na útočnej polovici, ale zatiaľ sa všetko odohráva ďaleko od brány Schalke 04.

5
    Po nepresnej prihrávke do 16ky získali loptu hráči Schalke, a už sa presunuli na polovicu Borussie Dortmund.

6
    Lopta je znova pred 16kou Schalke, ale brankár Fährmann je zatiaľ bez jediného zákroku.

7
    Meyer sa previnil útočným faulom, a hostia sa musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

8
    Gündoğan ostáva ležať na trávniku po zásahu Huntelaara. Nasleduje priamy kop Borussie z 30 metrov.

9
    Lopta z priameho kopu smerovala pred bránu Schalke, ale brankár Fährmann si so situáciou poradil a loptu má vo svojich rukaviciach.

10
    Máme za sebou prvých 10 minút dnešného zápasu. Tie nepriniesli žiadny gól ani veľkú príležitosť, ale domáci sú zatiaľ jasne aktívnejší.

11
    Pri lopte sú znova hráči Borussie Dortmund, ktorí začínajú novú akciu postupnými prihrávkami na vlastnej polovici.

12
    Domáci sú pred 16kou Schalke, ale hostia zatiaľ výborne bránia a k ničomu ich nepúšťajú.

13
    Po nevydarenej akcii hostí sa k lopte dostali znova hráči Borussie Dortmund, a už sú pred 16kou Schalke.

14
    Do 16ky Schalke prišiel dobrý center, ale Castro na loptu nedočiahol, a potom zasiahol brankár Fährmann.

15
    Po dlhšej dobe sa k lopte dostali hráči Schalke 04, a tak sa ju snažia udržať čo najdlhšie. Do útoku sa príliš neponáhľajú.

16
    Hostia sa predsa len snažili dostať loptu niekoľkokrát do 16ky Borussie, ale ich pokusy neboli úspešné a lopta končí v rukaviciach brankára Bürkiho.

17
    Faul Aoga na Mkhitaryana, po ktorom nasleduje priamy kop Borussie z 40 metrov.

18
    Sané sa nepresadil proti trom obrancom Borussie a loptu získali domáci. Tí sú stále aktívnejším tímom, ale nedokážu si vypracovať takmer žiadnu príležitosť.

19
    Brankár Fährmann v súboji s Aubameyangom, ale hlavný rozhodca si netrúfol odpískať penaltu. Bol to hraničný zásah, po ktorom mohol prísť aj pokutový kop, ale je to na rozhodnutí Felixa Brycha.

20
    Na opačnej strane dobrá akcia Schalke, po ktorej prišiel center do 16ky Borussie a dobré zakončenie Saného. Lopta tesne minula pravú žrď domácej brány.

21
    Borussia je znova na útočnej polovici ale tam sa trápi. Hráči často padajú na trávnik a pýtajú si fauly, ale tie neprichádzajú. Aubameyang skúsil strelu z veľkej vzdialenosti, ale tá mu vôbec nevyšla. Nasleduje odkop od brány Schalke.

22
    Po faule Gündoğana zahrávali hostia priamy kop z 30 metrov, ale v 16ke sa nedokázali presadiť a lopta skončila za čiarou.

23
    V posledných minútach sa hra začala vyrovnávať. Schalke sa častejšie dostáva pred domácu bránu, a vytvára si aj príležitosti na zakončenie.

24
    Sané neuspel proti dvom obrancom Borussie, a nakoniec fauloval Weigla. Domáci získavajú priamy kop na vlastnej polovici.

25
    Ďalšia akcia Schalke, ale Di Santo si neporadil proti obrane Borussie a tak prichádza iba odkop od brány.

26
    Do útoku už zamierili domáci, ale ich pokusy o center do 16ky Schalke neboli úspešné.

27
    Mkhitaryan bol faulovaný Goretzkom a domáci budú zahrávať priamy kop z 35 metrov pri postrannej čiare.

28
    Kagawa prihrával do 16ky Schalke, ale Aubameyang z niekoľkých metrov nenamieril presne. Jeho strela bola tečovaná, a tak nasleduje rohový kop.
    28.

29
    Rohový kop nepriniesol žiadnu príležitosť, a loptu už získali hráči Schalke 04.

30
    Dortmund dal gól! Domáci sa po pol hodine hry dostávajú do vedenia. Do 16ky Schalke prišiel skvelý center od Gintera, a SHINJI KAGAWA poslal loptu hlavou do siete.
    30. Šindži KAGAWA - 1:0

32
    Loptu majú momentálne hráči Schalke, ktorí sa budú snažiť čo najskôr odpovedať.

33
    Schalke 04 dalo gól! Domáci sa dlho netešili. Po 3 minútach prichádza rýchla odpoveď hostí. Sané sa dostal s loptou do 16ky Borussie, prihral pred bránu kde bol voľný KLAAS JAN HUNTELAAR a ten už nemal problém skórovať.
    33. Klaas-Jan HUNTELAAR - 1:1

34
    Oba tímy predvádzajú rýchle akcie, ale tie končia stále medzi 16kami. Momentálne majú loptu domáci, ktorí sa z vedenia tešili iba 3 minúty.

35
    Gündoğan skúsil strelu z 25 metrov, a jeho pokus tesne minul ľavú žrď.

36
    Hra sa presunula do stredu ihriska kde je množstvo súbojov o loptu.

37
    Aogo fauloval Castra, a domáci budú zahrávať priamy kop z 30 metrov.

38
    Loptu z priameho kopu vyrazil na kop rohový brankár Fährmann. Po ňom prišla dobrá hlavička Gintera, ale lopta skončila na vrchnej sieti brány Schalke.

38
    Goretzka vidí žltú kartu za faul na Kagawu.

39
    Blíži sa záver prvého polčasu. Domáci sú na útočnej polovici, ale Schalke ich zatiaľ drží ďaleko od svojej brány.

40
    Domáci sa previnili útočným faulom, a tak loptu získavajú hráči Schalke 04.

41
    Posledné minúty prinášajú iba hru medzi 16kami. Teraz bol v ofsajde Meyer, a tak sa musia hostia stiahnuť na vlastnú polovicu.

42
    Posledné minúty neprinášajú žiadne príležitosti. Hrá sa prevažne v strede ihriska a oba tímy akoby už čakali na polčasovú prestávku.

43
    Dortmund dal gól! Schmelzer posielal dobrú prihrávku pred bránu Schalke, ale Matip jeho pokus tečoval na rohový kop. Po ňom vyskočil v 16ke najvyššie MATTHIAS GINTER, ktorý dostal loptu do siete a vrátil vedenie Borussii Dortmund.
    43. Matthias GINTER - 2:1

45
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času v prvom polčase. Loptu majú hráči Schalke, ktorí sú však iba v strede ihriska.

45+1
    V prvom polčase sa bude nadstavovať 1 minúta.

45+1
    V nadstavenom čase predviedli výbornú akciu Sané a Di Santo, ale druhý menovaný sa pred domácou bránou nezorientoval najlepšie a akcia sa skončila bez strely na bránu.

45+1

Prvý polčas v Dortmunde sa skončil. Priniesol tri góly a niekoľko ďalších príležitostí na oboch stranách. V 30. minúte otvoril skóre zápasu Kagawa, ale už o tri minúty vyrovnal Huntelaar. Dve minúty pred polčasovou prestávkou vrátil vedenie domácim Ginter, ktorý po rohovom kope poslal loptu do siete. Uvidíme, čo nám prinesie druhý polčas, ktorý sa začne už o 15 minút.

46

46
    V Dortmunde sa začal druhý polčas dnešného zápasu medzi Borussiou Dortmund a FC Schalke 04. Úvodný výkop patril domácim, ktorí po prvom polčase vyhrávajú 2-1.

46
    Caiçara vidí žltú kartu za faul na Mkhitaryana.

47
    Po faule na Mkhitaryana zahrávali domáci priamy kop z 20 metrov, ale lopta od Gündoğana len preletela 16ku Schalke.

47
    Dortmund dal gól! Druhý polčas sa ešte poriadne nezačal a domáci už vyhrávajú o dva góly. Po výbornej akcii sa presadil PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG. Castro poslal Aubameyangovi skvelú prihrávku a ten nezaváhal.
    47. Pierre-Emerick AUBAMEYANG - 3:1

48
    Aubameyang vidí žltú kartu za vyzlečený dres pri oslave gólu.

50
    Gündoğan pálil z 25 metrov, ale jeho pokus smeroval vedľa ľavej žrde.

51
    Gündoğan skúsil strelu z 20 metrov, ale Fährmann predviedol skvelý zákrok, ktorým loptu vyrazil do bezpečia.

52
    Úvodné minúty druhého polčasu patria Borussii Dortmund, ktorá dala tretí gól a vytvorila si niekoľko veľkých príležitostí.

53
    Domáci sú stále pred 16kou Schalke, ale hostia odolávajú.

54
    Akcia Borussie Dortmund sa skončila iba odkopom od brány Schalke. Následne sa v ofsajde ocitol strelec gólu Aubameyang. Hostia môžu po dlhšom čase pokojne založiť novú akciu.

55
    Obrovská príležitosť domáceho tímu. Aubameyang prihrával do 16ky voľnému Mkhitaryanovi, ale ten z niekoľkých metrov neprekonal Fährmanna. Brankár Schalke teraz podržal svoj tím.

56
    Borussia je znova na útočnej polovici. Schalke sa v druhom polčase iba bráni a nemá to vôbec ľahké.

56
    Striedanie hostí. Z ihriska odišiel Meyer, a nahradil ho Choupo-Moting.

57
    Castro spadol v 16ke Schalke po súboji s Matipom ale penalta sa nepíska. Hra pokračuje ďalej na polovici Schalke 04.

58
    Posledná minúta priniesla iba niekoľko outových vhadzovaní na polovici Schalke. Hostia sa v druhom polčase nevedia dostať do hry.

59
    Choupo-Moting bol faulovaný na vlastnej polovici, a hostia si tak môžu na chvíľu vydýchnuť.

60
    Huntelaar zakončoval hlavou v 16ke Borussie, ale jeho pokus bol zblokovaný na rohový kop. Ten nepriniesol žiadnu príležitosť, a ani rýchly protiútok domácich nebol úspešný.

60
    Di Santo vidí žltú kartu po faule na Gintera.

61
    Po faule na Gintera zahrávali domáci priamy kop pred vlastnou 16kou. Druhý polčas im zatiaľ vychádza skvele, a ak si toto tempo udržia do konca zápasu, o víťazovi je rozhodnuté.

62
    Huntelaar bol faulovaný v strede ihriska a hostia zahrávali priamy kop. Po ňom sa snažili niečo vymyslieť v 16ke Borussie, ale tam to bolo príliš prehustené.

63
    Domáci sa rútili do rýchlej akcie, ale Aubameyang neprihral pred bránu Schalke a lopta končí za postrannou čiarou.

64
    Sané sa previnil faulom v strede ihriska a loptu získavajú domáci.

65
    Sané ostal ležať na trávniku po tom ako sa zrazil s hráčom Borussie, ale už je v poriadku a pokračuje v hre. Loptu majú domáci, ktorí už smerujú na útočnú polovicu.

66
    Posledné minúty neprinášajú žiadne príležitosti. Hrá sa prevažne v strede ihriska s množstvom faulov. Teraz je na trávniku Weigl, ktorý bol faulovaný Huntelaarom.

67
    Weigl potreboval ošetrenie, ale už odchádza za postrannú čiaru a hra pokračuje ďalej.

68
    Domáci sa snažia niečo vymyslieť na polovici Schalke, ale zatiaľ si nevedia nájsť žiadnu dieru v obrane hostí.

69
    Po akcii Borussie Dortmund nasledoval rohový kop z ľavej strany. Mkhitaryan poslal do 16ky skvelú loptu ale Papastathopoulos hlavou neprekonal výborného brankára Schalke.
    69.

69
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Kolašinac, a nahradí ho Højbjerg .

71
    Schalke 04 dalo gól! Výborná akcia Schalke, po ktorej prichádza gól na 2-3. Po centri do 16ky Borussie Papastathopoulos nedokázal loptu zasiahnuť tak aby zmenil jej smer, a KLAAS JAN HUNTELAAR ju poslal do siete.
    71. Klaas-Jan HUNTELAAR - 3:2

72
    Domáci sa snažia o rýchlu odpoveď. Castro však nezachytil loptu v 16ke Schalke, a tá končí v rukaviciach brankára Fährmanna.

74
    Schalke oblieha 16ku Borussie, ale zatiaľ sa nedokáže presadiť proti obrannému valu hráčov v žltých dresoch.

75
    Akcia Schalke nepriniesla žiadne ohrozenie brány, a loptu už získali domáci. Tí okamžite smerujú do útoku.

76
    Weigl aj Schmelzer sa snažili poslať prihrávku pred bránu Schalke, ale obrana hostí pracuje výborne. Zdá sa, že záver dnešného zápasu bude ešte poriadne dramatický.

77
    Domáci zakladajú novú akciu pomalou rozohrávkou na vlastnej polovici. Hostia sa snažia napádať na polovici ihriska.

78
    Aubameyang si v 16ke Schalke neporadil proti dvom obrancom v modro-bielych dresoch, ale domáci rýchlo získali loptu späť a znova smerujú pred 16ku Schalke.

79
    Gündoğan sa dopustil útočného faulu, a domáci sa tak musia stiahnuť na vlastnú polovicu.

80
    Do konca zápasu ostáva ešte 10 minút. Højbjerg skúsil strelu z 20 metrov, a brankár Bürki musel vytiahnuť super zákrok aby loptu vyrazil na rohový kop.

81
    Rohový kop Schalke nepriniesol žiadnu príležitosť, a do útoku už idú domáci. Tí by radi pridali štvrtý gól, ktorý by im definitívne zabezpečil víťazstvo.

82
    Schmelzer vidí žltú kartu po faule na Di Santa.

83
    Hostia zahrávali priamy kop z 40 metrov, ale center do 16ky nenašiel nikoho v modro-bielom drese. Následne bola strela z 20 metrov zrazená na rohový kop, ale ani ten nepriniesol žiadnu príležitosť.

84
    Schalke sa snaží dostať z vlastnej polovice, ale domáci im to zatiaľ nedovoľujú.

85
    Blíži sa úplný záver dnešného zápasu. Hostia majú pred sebou ťažkú úlohu, a to pokúsiť sa ešte o vyrovnanie na 3-3 a zároveň nenechať priestor na rýchly protiútok pre Borussiu Dortmund.

86
    Ofsajd Di Santa a lopta pre Borussiu Dortmund. Domáci získavajú cenné sekundy a smerujú za víťazstvom.

87
    Kagawa nenašiel v 16ke hostí žiadneho spoluhráča, a loptu tak získavajú hráči Schalke.

87
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Castro, a nahradí ho Bender.

88
    Sané sa snažil zakončiť v 16ke domáceho tímu, ale neprepálil obranný val Borussie. Následne skúšal vybojovať penaltu Choupo-Moting, ale jeho pád v pokutovom území hlavný rozhodca neocenil.

89
    Ďalšia akcia Schalke, ale Borussia výborne bráni a hostí k ničomu nepúšťa.

89
    Weigl vidí žltú kartu za faul a následné nešportové správanie.

89
    Striedanie hostí. Z ihriska odchádza Neustädter, a nahradí ho Platte.

90
    Prebieha posledná minúta riadneho hracieho času. Lopta je v strede ihriska kde o ňu bojujú oba tímy. Platte fauloval jedného z hráčov Borussie a na ihrisku je rušno. Do potýčky sa zapájajú hráči ale aj lavičky oboch tímov.

90+1
    Platte vidí žltú kartu za faul na hráča Borussie Dortmund.

90+1
    V druhom polčase sa budú nadstavovať 4 minúty.

90+2
    Druhá minúta nadstaveného času prináša faul Goretzku a priamy kop Borussie Dortmund z 25 metrov.

90+3
    Obrovská príležitosť Borussie. Gündoğan mal na kopačke štvrtý gól, ale brankár Fährmann famózne zasiahol a jeho pokus vyrazil. Následne loptu dostal do bezpečia Højbjerg.

90+3
    Striedanie domáceho tímu. Z ihriska odchádza Aubameyang, a nahradí ho Ramos.

90+4
    Prebieha posledná minúta zápasu. Loptu majú hostia, ktorí sa ešte snažia presadiť pred 16kou Borussie.

90+4

Zápas v Dortmunde sa skončil. V druhom polčase sme opäť videli skvelý futbal a dva góly. V 47. minúte zvyšoval na 3-1 Aubameyang, ale v 71. minúte zdramatizoval zápas kapitán hostí Huntelaar. Domáci boli v prvej polovici druhého polčasu jasne lepším tímom, ale potom sa hra vyrovnala a Schalke ešte mohlo aj vyrovnať. Borussia však bola v celom zápase lepším tímom a dnes zaslúžene získala 3 body.
    To je na dnes odo mňa všetko, prajem Vám ešte príjemný večer. (17:24:42)