Žilina – B. Bystrica 2:3 (po pr.) | Martin – Zvolen 1:4 (kon.) | Košice – Trenčín 6:0 (kon.)
Piešťany – Poprad 4:2 (kon.) | Nitra – Skalica 7:1 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
HK Poprad
Piatok 30.10.2015, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

59:18
    Piešťany dali gól!
    Absolútne nesebecký počin Jozefa Tibenského, ktorý už korčuľoval sám na prázdnu bránku, ale ešte prihral JAKUBOVI RUČKAYOVI, ktorý tak dáva svoj druhý gól v zápase. Vlastne, využitá presilovka. Hoci asistencia pripísaná Holovičovi.

Asistencia: Tibenský, Gipters.

57:23
    5 min. plus DKZ B. Rapáč (POP)
    2 min. Ručkay (PIE), údery.

Dalo sa to čakať. Nepočul som presne začo dostal trest Rapáč, myslím ale, že naskočil zo striedačky zapojiť sa do začínajúcej bitky Kasíka s Ručkayom.

55:50
    2 min. Filip (PIE), hákovanie.

Logické vyústenie veľkého tlaku Popradu.

51:58
    Holovičova formácia kombinovať vie. Už Tibenský dal takmer gól, ale ešte krajšie to bolo v podaní dua Holovič – JAKUB RUČKAY. Holovič napriahol za ľavým kruhom, presne však prihral voľnému Ručkayovi na pravý kruh, a ten od tyčky skóroval. Veľký podiel Holoviča na góle. 3:2.

Asistencia: Holovič, Gipters.

50:04
    2 min. Skokan (POP), držanie.

49:43
    Paukovček nedôrazne bránený pred bránkoviskom, jeho strelu vyrazil Košarišťan.

45:40
    2 min. S. Hudec (PIE), držanie.

44:41
    Holovič v brejku s Ručkayom, tiesnený Ručkay triafa vedľa.

43:25
    Poprad dal gól!
    A je vyrovnané. Vybojovaný puk na zadnom mantineli, puk sa dostal pred bránku, kde sa presadil RADOMÍR HEIZER a vyrovnal. 2:2.

Asistencia: Števuliak, Štrauch.

41:09
    Nacvičená kombinácia Brňák – Holovič – Ručkay, Jakubovi v momente strely do poloodkrytej brány preskočil prudký puk čepeľ.

40:13
    2 min. Paukovček (POP), krosček

Z Paukovčeka sa stáva zlý muž zápasu.

38:38
    Holovič v dobrej pozícii na hranici ľavého kruhu, mieril do šibenice, ale netrafil.

38:18
    Výborná prihrávka Krotáka nabiehajúcemu Suchému, Košarišťan sa stihol presunúť a zachrániť. Pekný moment Krotáka. Aj "Koša".

36:27
    2 min. Filip (PIE), vysoká hokejka.

33:19
    2 min. plus 10 min. R. Rapáč (POP), údery a zhodenie rukavíc
    2 min. plus 10 min. Balej (PIE), údery a zhodenie rukavíc

Balej sa pekne uvoľnil na ľavom krídle, dostal sa až k zakončeniu, po ktorom ho postrčil Rapáč a už to začalo.

32:35
    2 min. Paukovček (POP), seknutie.

Dobrý Ručkayov prienik zastavilo seknutie.

30:08
    Kroták v dobrej šanci pri pravej tyčke nedal.

28:57
    Ručkayova nevydarená strela po peknej kombinácii, puk trafil Kasíka, od ktorého smeroval do bránky, pohotovo zareagoval Kostúr.

22:00
    Petrášova veľmi nepodarená spätná prihrávka, Kamzíci zrazu v šanci na brejk 3 na brankára, ešteže práve naskakoval na ľad Kotaška a dostal sa k puku prvý.

19:56
    Pekná kombinácia Havranov, Brancis našiel voľného Belluša pred poloprázdnou bránkou, Belluš ale netrafil dobre puk.

18:28
    2 min. Bajaruns (POP), vysoká hokejka.

18:04
    Števuliak vyviezol puk po ľavom krídle, prihral Štrauchovi, ten neprestrelil Košarišťana, na druhej strane chýbalo Havranom pár centimetrov aby usmernili puk do siete.

15:17
    Kroták dostal prihrávku na pravú tyčku, dobrý zákrok Košarišťana, aj pri strele Rusnáka. Následne domáci gólman vehementne reklamuje postavenie v bránkovisku.

14:08
    Ďalší kuriózny gól. Kostúr pri pokuse o rozohrávku trafil forčekujúceho Baleja, Piešťanom sa podarilo Filipom udržať puk v pásme, Balejovu strelu ešte Kostúr stlmil, ale nezachytil a z dorážky na bránkovisku sa presadil EDGARS BRANCIS. 2:1.

Asistencia: Balej.

12:46
    Pekný prechod do pásma ukázali domáci, prihrávka Tibenského na Jakuba Ručkaya, Kostúr sa trochu pošmykol pri presúvaní, výborne ale zareagoval a vyrážačkou poslal puk na ochrannú sieť. Buly.

10:43
    Ani to dlho netrvalo. Po zmätku pred bránkoviskom sa so šťastím presadil RICHARD RAPÁČ, keď tečovaný puk preloboval kľačiaceho Košarišťana. Kuriózny gól, ale počíta sa, Rapáčovci vyrovnali. 1:1.

Asistencia: B. Rapáč.

09:38
    Napriek tomu, že Kamzíci sú doteraz lepším tímom, Piešťany sa ujímajú vedenia a gól im môže pomôcť. Predchádzal tomu zbabraný brejk 3 na 1, keď Balej neprihral cez výborne brániaceho Kasíka, akcia však pokračovala, po prihrávke Petráša spoza brány dostal JOZEF BALEJ možnosť na reparát a po ľade prestrelil Kostúra. 1:0.

Asistencia: Petráš

05:40
    2 min. Ručkay (PIE), nešportové správanie.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 10. Balej (Petráš), 15. Brancis (Balej), 52. Ručkay (Holovič, Gipters), 60. Ručkay (Tibenský, Gipters) – 11. R.Rapáč (B.Rapáč), 44. Heizer (Števuliak, Štrauch)

ŠHK 37 Piešťany: Košarišťan – Hudec, Trefný, Šimíček, Petráš, Kučera – Brňák (A), Gipters, Ručkay, Holovič, Tibenský – Filip (C), Kania, Belluš, Brancis, Balej (A) – Kotaška, Hrehorčák, Tomčák, Pardavý
    Tréner: L. Gudas

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Ťavoda, Bartečko (A), Paukovček, Skokan – Briják, Fabian (A), Kroták (C), Rusnák, Hvila – Malina, Kasík, Rapáč R., Heizer, Rapáč B. – Gaborčík, Štrauch, Bajaruns, Števuliak
    Tréner: P. Paukovček

Rozhodca: Baluška, Fridrich – Návratek, Šefčík