Žilina – B. Bystrica 2:3 (po pr.) | Martin – Zvolen 1:4 (kon.) | Košice – Trenčín 6:0 (kon.)
Piešťany – Poprad 4:2 (kon.) | Nitra – Skalica 7:1 (kon.)
ŠHK 37 Piešťany
4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
HK Poprad
Piatok 30.10.2015, 18:00 • Easton Aréna, Piešťany • Tipos Extraliga (SR)

Veľmi dobrý zápas, poznačený aj fyzickou hrou na hrane, teda končí výhrou Piešťan. Popradčania by si nejaký ten bod zaslúžili, boli však menej efektívni ako Havrani. Pre Piešťany veľmi dôležité body. Víťazný gól si pripísal Jakub Ručkay, keď zakončil veľmi peknú kombináciu počas presilovky. Standing ovation na štadióne.

Ďakujem za pozornosť a z Piešťan zase nabudúce. (20:21:38)

59:47
    Ešte zákrok dobre chytajúceho Košarišťana.

59:18
    Piešťany dali gól!
    Absolútne nesebecký počin Jozefa Tibenského, ktorý už korčuľoval sám na prázdnu bránku, ale ešte prihral JAKUBOVI RUČKAYOVI, ktorý tak dáva svoj druhý gól v zápase. Vlastne, využitá presilovka. Hoci asistencia pripísaná Holovičovi.

Asistencia: Tibenský, Gipters.

59:04
    Kamzíci skúsili aj fintu, prišli na ľad šiesti. Neprešlo im to.

59:04
    Time out Popradu, skúsia to bez brankára predpokladám, keďže majú buly v pásme.

58:50
    Hvila obišiel brániaceho hráča poľahky, ohrozil aj bránku. Piešťany v plnom počte a v presilovke do konca riadnej hracej doby.

57:51
    Piešťany so štyrmi hráčmi.

57:23
    5 min. plus DKZ B. Rapáč (POP)
    2 min. Ručkay (PIE), údery.

Dalo sa to čakať. Nepočul som presne začo dostal trest Rapáč, myslím ale, že naskočil zo striedačky zapojiť sa do začínajúcej bitky Kasíka s Ručkayom.

56:49
    Ručkay asi zle dopadol na ľad, pomáha mu domáci lekár.

56:49
    Kasík s Ručkayom sa do seba pustili. Predtým neodpískaný faul na jedného z Piešťancov, vášne sa stupňujú.

56:15
    Holovič mohol vyhodiť, namiesto toho sa snažil prihrať konštruktívne a nevyšlo.

55:50
    2 min. Filip (PIE), hákovanie.

Logické vyústenie veľkého tlaku Popradu.

55:36
    Bartečkova strela zrazená, domácim sa nedarí dostať k puku.

53:57
    Brňák pred bránkou triafa iba Kostúra, resp. ten dobre zasiahol. Buly.

53:50
    Nedal by som ruku do ohňa zato, že sa ešte niekto nepobije. Pritvrdzuje sa opäť.

51:58
    Holovičova formácia kombinovať vie. Už Tibenský dal takmer gól, ale ešte krajšie to bolo v podaní dua Holovič – JAKUB RUČKAY. Holovič napriahol za ľavým kruhom, presne však prihral voľnému Ručkayovi na pravý kruh, a ten od tyčky skóroval. Veľký podiel Holoviča na góle. 3:2.

Asistencia: Holovič, Gipters.

51:06
    Teraz už hej, Kaniovu strelu chytá Kostúr do lapačky. Buly. Ešte 58 sekúnd trestu.

50:45
    Piešťanom sa nedarí dostať do pásma. Zatiaľ.

50:04
    2 min. Skokan (POP), držanie.

49:43
    Paukovček nedôrazne bránený pred bránkoviskom, jeho strelu vyrazil Košarišťan.

49:20
    Séria obojstranných nepresností.

48:07
    Hvila sa prehnal poza bránu, ale jeho strela bola veľmi nepresná.

47:46
    Piešťany v plnom počte. Balej s R. Rapáčom sú medzitým na ľade.

47:35
    Obetavo sa do strely hodil Trefný.

47:11
    Krotákovu strelu príklepom z pravého kruhu chytá Košarišťan. Ešte 29 sekúnd presilovky, buly.

46:18
    Brňák vyhadzuje až za Kostúra, prvá brániaca lajna Havranov to zvládla veľmi dobre a strieda.

45:50
    Puk za Kostúrom.

45:40
    2 min. S. Hudec (PIE), držanie.

44:41
    Holovič v brejku s Ručkayom, tiesnený Ručkay triafa vedľa.

43:25
    Poprad dal gól!
    A je vyrovnané. Vybojovaný puk na zadnom mantineli, puk sa dostal pred bránku, kde sa presadil RADOMÍR HEIZER a vyrovnal. 2:2.

Asistencia: Števuliak, Štrauch.

43:05
    Heizer dobre tečoval Gaborčíkovo nahodenie od modrej.

42:30
    Poprad v plnom počte.

42:10
    Piešťany v kombinácii, strela Belluša len do bočnej konštrukcie.

41:09
    Nacvičená kombinácia Brňák – Holovič – Ručkay, Jakubovi v momente strely do poloodkrytej brány preskočil prudký puk čepeľ.

40:25
    Popradčanom sa podarilo vyhodiť, puk za Košarišťanom.

40:13
    2 min. Paukovček (POP), krosček

Z Paukovčeka sa stáva zlý muž zápasu.

40:01

Gól sice nepadol v druhej tretine, hokej je to ale stále dostatočne dobrý. R. Rapáč s Balejom si posedia ešte 5:19.

Tretia tretina začne asi o 19:42.

40:00

39:58
    Ešte Kasíkova strela a zákrok Košarišťana.

39:50
    Ďalší závar, keď sa puk odrazil od zadného mantinelu. Tréner Paukovček sa vehementne dožaduje presilovky. Nepomohlo. Buly.

39:27
    Suchého nahodenie, Bartečkov teč. Veľmi dobrý záver tretiny v podaní Kamzíkov.

39:16
    Ďalší zákrok dobre chytajúceho domáceho brankára. Buly.

39:08
    Košarišťan vyrazil puk do výšky pred seba, stratil ho z dohľadu, ten mu spadol na bránkovisko, hosťom sa nepodarilo doraziť.

38:38
    Holovič v dobrej pozícii na hranici ľavého kruhu, mieril do šibenice, ale netrafil.

38:29
    Piešťany v plnom počte.

38:18
    Výborná prihrávka Krotáka nabiehajúcemu Suchému, Košarišťan sa stihol presunúť a zachrániť. Pekný moment Krotáka. Aj "Koša".

38:00
    Košarišťana trafil puk do masky, prerušená hra, hoci sa to Fabianovi nepáči. Ale strela to bola dostatočne prudká, aby to rozhodca zapískal.

37:52
    Vyhodený puk trafil do tváre Kasíka opierajúceho sa na striedačke o mantinel. Ten už je v opatere domáceho lekára a svojho tímu na striedačke. Bude ok.

37:32
    Hvila trafil len hokejku Tomčáka stojaceho pred ním, puk sa tak dostal do stredného pásma.

36:49
    Skvelé čítanie hry ukázal Brňák, počíhal si na rozohrávku a vyrazil dopredu na brejk, z ktorého sa zrodila strela do ohňa. Brňák si vyslúžil potlesk.

36:27
    2 min. Filip (PIE), vysoká hokejka.

36:14
    Dobrá strela Malinu od modrej po vyhratom buly, Košarišťan vyrazil.

36:07
    Nepodarená rozohrávka kapitána Havranov Filipa, icing.

35:29
    Popradčania reklamujú vyhodený puk, po krátkej porade pruhovaných pánov sa usúdilo, že vylučovať netreba. Buly pred Košarišťanom.

34:45

34:24
    Holovičov príklep od modrej vyrazil Kostúr.

33:55
    Brňákova strela od modrej a Giptersova dorážka. A následná strkanica Giptersa s Ťavodom.

33:19
    2 min. plus 10 min. R. Rapáč (POP), údery a zhodenie rukavíc
    2 min. plus 10 min. Balej (PIE), údery a zhodenie rukavíc

Balej sa pekne uvoľnil na ľavom krídle, dostal sa až k zakončeniu, po ktorom ho postrčil Rapáč a už to začalo.

33:19
    A teraz už väčšia bitka. Aj s trestami.

33:00
    Havrani v tlaku.

32:35
    2 min. Paukovček (POP), seknutie.

Dobrý Ručkayov prienik zastavilo seknutie.

31:47
    Košarišťanov zákrok po strele od modrej, domáci môžu prestriedať.

31:44
    Icing Piešťan a Baluška musí čo to vysvetľovať trénerovi Gudasovi.

31:42
    Ťavodov príklep z ľavého kruhu vyrazil Košarišťan.

30:42
    Ani v ďalšej šanci Kroták neuspel, bekendový pokus spred bránkoviska, zachránil Košarišťan.

30:08
    Kroták v dobrej šanci pri pravej tyčke nedal.

30:03
    B. Rapáč vyskúšal Košarišťana, následne poslal na ľad Hudeca, a spôsobil tak menšiu šarvátku. Bez trestu.

28:57
    Ručkayova nevydarená strela po peknej kombinácii, puk trafil Kasíka, od ktorého smeroval do bránky, pohotovo zareagoval Kostúr.

28:00
    Ďalšia nie najlepšia rozohrávka Košarišťana za bránkou, do šance sa dostal Paukovček, ale nepodarilo sa mu presne tečovať nahodený puk.

27:42
    Boj o puk, viacero pádov, pribúdajúce nadávky z hľadiska. Vhadzuje sa pred Košarišťanom.

26:04
    Kroták si priviezol puk do pásma, z hranice ľavého kruhu mieril vedľa, tlak Popradu ale pokračuje.

25:37
    Buly v stredovom kruhu, keďže čiarový omylom pískol Kamzíkom icing.

25:00
    Dobre hrá formácia Rapáčovcov s Heizerom, aj teraz zatlačili, strela Malinu od modrej nad.

23:37
    Výborná defenzívna práca Tomčáka, zobral puk, prihral do jazdy na ľavé krídlo Brňákovi, ten hľadal pred bránou Hrehorčáka. Pekná akcia Havranov, ale bez ohrozenia bránky.

23:10
    Ľahký zákrok Košarišťana, buly.

23:00
    Balejova delovka od pravého mantinelu preletela až von z pásma.

22:00
    Petrášova veľmi nepodarená spätná prihrávka, Kamzíci zrazu v šanci na brejk 3 na brankára, ešteže práve naskakoval na ľad Kotaška a dostal sa k puku prvý.

21:06
    Puk mimo ľad, buly v strednom pásme.

20:30

20:10
    Ešte 18 sekúnd presilovky Piešťan, ale nič z toho nebude.

20:01

Po prvej tretine je teda 2:1. Popradčania začali lepšie, Piešťancom pomohol gól aby vyrovnali hru. Zatiaľ sa darí Balejovi, ktorý si pripísal v prvej tretine 1 plus 1.

Druhá tretina začne asi o 18:50.

20:00

19:56
    Pekná kombinácia Havranov, Brancis našiel voľného Belluša pred poloprázdnou bránkou, Belluš ale netrafil dobre puk.

19:42
    Belluš pekne našiel Kaniu v strede modrej, jeho strela vedľa.

19:03
    Domácim sa nepodarilo udržať pásmo, puk za Košarišťanom. Zaujímavo prežíva zápas tréner Kamzíkov.

18:45
    Kaniova strela len do Kostúra. Buly.

18:28
    2 min. Bajaruns (POP), vysoká hokejka.

18:04
    Števuliak vyviezol puk po ľavom krídle, prihral Štrauchovi, ten neprestrelil Košarišťana, na druhej strane chýbalo Havranom pár centimetrov aby usmernili puk do siete.

17:28
    Rozhodcovia nasadili voľnejší meter, aby sa im to napokon nevymklo z rúk. Hoci Baluška je dostatočne skúsený. Akcie teraz na oboch stranách, najnebezpečnejšia bola strela Ručkaya.

15:17
    Kroták dostal prihrávku na pravú tyčku, dobrý zákrok Košarišťana, aj pri strele Rusnáka. Následne domáci gólman vehementne reklamuje postavenie v bránkovisku.

14:58
    Pekná individuálna akcia Tomčáka, ktorý sa vymotal spoza bránky a ohrozil Kostúra. Buly.

14:22
    Havrani akoby gentlemansky chceli vrátiť požičané a za bránkou si nerozumel Košarišťan s Hudecom. Popradčania z toho nevyťažili nič.

14:08
    Ďalší kuriózny gól. Kostúr pri pokuse o rozohrávku trafil forčekujúceho Baleja, Piešťanom sa podarilo Filipom udržať puk v pásme, Balejovu strelu ešte Kostúr stlmil, ale nezachytil a z dorážky na bránkovisku sa presadil EDGARS BRANCIS. 2:1.

Asistencia: Balej.

13:04
    Kasík nezachytil puk na modrej, tesný ofsajd. Už tam dobre clonili Rapáčovci.

12:46
    Pekný prechod do pásma ukázali domáci, prihrávka Tibenského na Jakuba Ručkaya, Kostúr sa trochu pošmykol pri presúvaní, výborne ale zareagoval a vyrážačkou poslal puk na ochrannú sieť. Buly.

11:49
    Šimíček v brejku 3 na 2 za sebou zabudol puk a Havrani sa tak dostali do ofsajdu. Buly.

10:43
    Ani to dlho netrvalo. Po zmätku pred bránkoviskom sa so šťastím presadil RICHARD RAPÁČ, keď tečovaný puk preloboval kľačiaceho Košarišťana. Kuriózny gól, ale počíta sa, Rapáčovci vyrovnali. 1:1.

Asistencia: B. Rapáč.

09:38
    Napriek tomu, že Kamzíci sú doteraz lepším tímom, Piešťany sa ujímajú vedenia a gól im môže pomôcť. Predchádzal tomu zbabraný brejk 3 na 1, keď Balej neprihral cez výborne brániaceho Kasíka, akcia však pokračovala, po prihrávke Petráša spoza brány dostal JOZEF BALEJ možnosť na reparát a po ľade prestrelil Kostúra. 1:0.

Asistencia: Petráš

08:00
    Viac z hry majú Kamzíci.

07:45
    Piešťany v plnom počte, buly v strednom pásme.

07:15
    Ešte 25 sekúnd presilovky, počas ktorej prišlo k technickej poruche a výpadku signálu. Neudialo sa nič dôležité.

05:40
    2 min. Ručkay (PIE), nešportové správanie.

04:01
    Dobrá strela Skokana od modrej, príklep zastavil Košarišťan vyrážačkou, Popradčania ale teraz pritlačili domácich v pásme.

02:58
    Štrauch si na ľavom krídle zasekol puk, ale spoza kruhu mieril veľmi nepresne. Alebo to bola strielaná prihrávka.

01:57
    Kania to vyskúšal od vlastnej modrej. Napálil puk na Kostúra a vybojoval buly v útočnom pásme, hneď po buly dobrá strela Baleja švihom do masky popradského brankára.

01:37
    A hneď na úvod menšia šarvátka, Tibenský, R. Rapáč. Prerušená hra, bez trestu.

00:57
    Prvá strela do priestoru brány. Tesne za modrou napriahol Heizer, puk skončil v lapačke Košarišťana. Buly a po ňom hneď strela Malinu od modrej, betónom zasiahol Košarišťan.

00:16
    Petrášov prienik po pravom krídle zastavil Skokan.

00:01

ŠHK 37 Piešťany: Košarišťan – Hudec, Trefný, Šimíček, Petráš, Kučera – Brňák (A), Gipters, Ručkay, Holovič, Tibenský – Filip (C), Kania, Belluš, Brancis, Balej (A) – Kotaška, Hrehorčák, Tomčák, Pardavý
    Tréner: L. Gudas

HK Poprad: Kostúr – Suchý, Ťavoda, Bartečko (A), Paukovček, Skokan – Briják, Fabian (A), Kroták (C), Rusnák, Hvila – Malina, Kasík, Rapáč R., Heizer, Rapáč B. – Gaborčík, Štrauch, Bajaruns, Števuliak
    Tréner: P. Paukovček

Rozhodca: Baluška – Fridrich, Návratek.

Dobrý deň z Piešťan.

Na začiatok víkendu sa ponúka fanúšikom hokej, v Piešťanoch sa stretnú v "zvieracom derby" domáci Havrani s Kamzíkmi z Popradu.

Posledné dva domáce zápasy divákov v Easton Aréne bavili. Najprv Gudasovci zdolali v nájazdoch síce trápiaceho, ale stále úradujúceho majstra z Košíc 2:1 po samostatných nájazdoch a rovnaký kúsok sa im podaril aj v súboji so Zvolenom, po výsledku 4:3. Tri góly z troch nájazdov v tomto dvojzápase zaznamenal Edgars Brancis. Havranom sa však na tieto zápasy nepodarilo nadviazať a v Martine prehrali po nevýraznom výkone 0:4. Tabuľkovo potrebujú Piešťany zabrať, čísla nepustia. Na siedme Košice strácajú aktuálne 4 body.

Piešťany sú na 8. mieste, skóre 41:45 a 22 bodov.

HK Poprad
    V Poprade môže byť v podstate aká taká spokojnosť. Tím trénera Pavla Paukovčeka je po štvrtkovej jasnej výhre nad 20tkou (5:0) v strede tabuľky, s jednobodovou stratou na tretie miesto. Čiže trochu v kľudnejších vodách ako Piešťany. V mužstve je viacero skúsených hráčov, ktorí vedia usmerniť tých mladších. Príkladom ide Radoslav Suchý, so 14 bodmi jasne najproduktívnejší bek ligy. Kamzíci sa môžu oprieť aj o dobrú presilovku, ktorú nemá v súťaži nikto úspešnejšiu. Z cenných skalpov dokázali Popradčania zdolať Košice (2:1), i Banskú Bystricu (5:2).

Poprad je na 5. mieste, skóre 57:52 a má 29 bodov.

Kto teda môže, nech ide na zimák, liga diváka potrebuje, kto nemôže, nech si otvorí tento prenos, za čo vopred ďakujem. Bavme sa hokejom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vlado Zimányi

Góly a asistencie: 10. Balej (Petráš), 15. Brancis (Balej), 52. Ručkay (Holovič, Gipters), 60. Ručkay (Tibenský, Gipters) – 11. R.Rapáč (B.Rapáč), 44. Heizer (Števuliak, Štrauch)

Rozhodca: Baluška, Fridrich – Návratek, Šefčík