NY Islanders – Carolina 2:3 (po pr.) | Philadelphia – NJ Devils 1:4 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:3 (kon.)
Tampa Bay – Colorado 1:2 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 3:1 (kon.)
Dallas – Vancouver 4:3 (po pr.) | Edmonton – Montreal 4:3 (kon.)
New York Islanders
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Carolina Hurricanes
cz Piatok 30.10.2015, 00:00 • Barclays Center, New York • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 11 494 diváků se s Vámi loučím a u dalších online přenosů napočtenou! (02:47:39)

3. Chris Terry (CAR) 1+0

Zápas, ve kterém Islanders nezvládli roli favorita, je u konce a dva body si odváží hostující Carolina. Ta sice srovnala na 2:2 až v 55. minutě, nicméně o to více elánu měla v prodloužení a v něm rozhodl po výborné přihrávce Jordana Staala obránce Ron Hainsey. Jinak dnes skvělý Thomas Greiss tak zůstává neodměněn za svou výbornou práci.

62:21 Ron HAINSEY - 2:3p

62:21
    Carolina právě vstřelila branku!
    Tak přeci jenom jsme se v prodloužení dočkali rozhodnutí. Okposo v útočném pásmu ztratil kotouč, čehož využil Jordan Staal, jenž přihrál před bránu RONU HAINSEYMU, který zblízka překonal klouzajícího brankáře Ostrovanů. Asistence: Jordan Staal

61:21
    Nelson i Skinner to teď vzali na sebe, ale oba ztroskotali na skvělém brankáři protějšího týmu! Dvě velké šance na rozhodnutí tak zůstaly nevyužity!

60:54
    Jordan Staal zaútočil po pravém křídle a rychlou ranou protáhl Greisse, který zasáhl lapačkou. Pohledný zákrok domácího brankáře.

60:41
    Na druhé straně se střelou ze solidní pozice v prodloužení uvedl John Tavares. I rána kapitána Islanders končí na soupeřově brankáři.

60:15
    Registrujeme první střelu prodloužení. Do útočného pásma si to z pozice obránce namířil Faulk, avšak jeho bekhend Greissovi příliš problémů nezpůsobil.

60:01

Je tedy za námi celá šedesátiminutová řádná hrací doba a následovat bude prodloužení. Domácí sice do této části vstupovali s jednobrankovým náskokem, ale aktivní Carolina se v 55.minutě dočkala gólu z hole Terryho a nás tak čeká prodloužení tři na tři.

60:00

59:52
    Puk je ve středním pásmu. Rozhodující branky se již ve třetí třetině nedočkáme.

59:20
    A další přestupek Caroliny v podobě postavení mimo hru. Znovu se bude vhazovat ve středním pásmu.

59:11
    Beci Caroliny chvíli hráli mezi sebou, pak se odhodlali k rozehrání kotouče dopředu a výsledkem je ofsajd.

58:27
    Blíží se poslední minuta třetí třetiny. Hosté hrají ve středním pásmu.

57:36
    Přečíslení tří na dva hostujícího celku nekončí zakončení, neboť Eric Staal se neprezentoval zrovna nejpřesnější přihrávkou.

57:21
    Leddyho dělovku od modré sice Lack pouze vyrazil před sebe, ale poté mu pomohl Liles, který nahrnul puk z předbrankového prostoru k betonům svého brankáře, jenž přerušil hru.

56:54
    Poněkud marný pokus o útok Islanders byl záhy zlikvidován. Hosté obrací hru.

56:14
    Domácí se už nějaký ten čas nepodívali na delší dobu do útočného pásma. Hurricanes jsou aktuálně opravdu lepším týmem.

55:22
    Nathan Gerbe se snažil vlétnout do útočného pásma, nicméně u modré čáry byl vytlačen pěkně hezky zpátky do neutrální zóny.
    54:56 Chris TERRY - 2:2

54:56
    Nyní už ani Greiss nestačil a Carolina je odměněna za svou aktivitu. Eric Staal byl u modré čáry odzbrojen několika hráči o puk, ale ten se dostal k Jordanu Staalovi, jenž kotouč předložil před odkrytou část brány CHRISOVI TERRYMU. Tady už ani Greiss nestačil a je srovnáno! Asistence: Jordan Staal, Eric Staal

54:11
    Ostrované se domnívali, že bude odpískán ofsajd, avšak rozhodčí nechal pokračovat ve hře a po přihrávce před bránu se kotouč na chvíli potuloval mezi kruhy. Nakonec si ho ale pod svá křídla vzal jeden z domácích beků.

53:50
    Po střele ze strany, kterou obstaral Hainsey, se o dorážku pokoušeli hned tři hráči Caroliny. Greiss situaci ustál i teď a o zbytek se postarala důrazná obrana Islanders.

53:19
    Domácí poslali puk jen na zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Greisse.

52:22
    Thomas Greiss dnes chytá opravdu fantasticky. Domácí gólman si poradil i s velmi nepříjemnou tečí Jordana Staala, která úplně změnila dráhu střely!

51:55
    Skákavá přihrávka Baileyho přelétla hokejku jeho spoluhráče a Eric Staal rychle chvátá do středního pásma.

51:03
    Neskutečný Thomas Greiss nyní v brankovišti dokázal hokejkou zastavit Skinnerovu dorážku, která si to už už mířila do odkryté brány! Následuje komerční přestávka.

50:36
    Zápas se nám dostal do své poslední desetiminutovky řádné hrací doby. Oba celky pokračují ve hbitých přesunech ze strany na stranu.

49:59
    Sražená střela od modré čáry prolétla lehkým obloučkem vedle Greissovy svatyně. Carolina je ale nyní jednoznačně aktivnějším týmem.

49:15
    Na druhé straně se musel ohánět Lack, který čelil dvě zakončením. Grabovského bekhendem máchnutím lapačky zneškodnil, střela od modré šla poté mimo tři tyče.

48:38
    Další šance aktivní Caroliny! Gól měl na holi Kris Versteeg, nicméně i jeho ránu dokázal německý gólman vyrazit!

47:24
    Chybná rozehrávka domácích věnovala šanci Nashovi, který se zjevil mezi kruhy, ale kotouč ani nadvakrát za Greissova záda dostat nedokázal!

47:10
    Puk mizí v hledišti a to znamená komerční přestávku.

46:37
    Po delší době se do menšího tlaku dostali hosté. Noah Hanifin pálil ze solidní pozice jen do připraveného Greisse, od kterého se puk odrazil k domácím.

45:52
    Frans Nielsen našel po rychlém vjetí do útočného pásma dojíždějícího Boychuka, který natáhl k tvrdé střele a Lack musel reagovat pravým betonem! Výborný zákrok hostujícího brankáře!

45:24
    Ofsajd Ostrovanů přerušuje hru. Vhazovat se bude pochopitelně ve středním pásmu.

44:38
    Naprosto bez spoluhráčů neměl Okposo sebemenší šanci na proniknutí do útočného pásma. Výsledkem je pouhé nahození od červené čáry a rychlé střídání.

43:55
    Tavares se hned po návratu z trestné lavice zapojil do útočné akce. Nejprve se neúspěšně snažil najít Leeho, poté sám vypálil a donutil Lacka k zákroku.

43:36

42:53
    Cizikas se teď dokonce projel až do útočného pásma. Přesilová hra Caroliny bude záhy u konce.

42:23
    Už potřetí se Ostrovanům podařilo dostat puk aspoň do středního pásma, přes které se nyní hosté ne a ne dostat.

41:50
    Domácí napadají ve vlastním oslabení a našetřili několik cenných vteřin pobytem u Lackovy brány.

41:36
    Lehké hákování Johna Tavarese (NYI) nezůstalo bez povšimnutí a domácí kapitán je vyloučen na dvě minuty.

41:13
    I začátek třetí třetiny je ohromně opatrný. Na straně domácích se však někdo dopustil faulu a bude se vylučovat.

40:51
    Carolina se nedokázala usadit v útočném pásmu a tak se kotouč po nahození dostal až do brankoviště Eddieho Lacka, jenž puk kryje pod lapačkou.

40:08
    Hned po zahájení třetí třetiny se domácí prezentovali zakázaným uvolněním. Uběhlo jen osm vteřin a hra je tak přerušena.

40:01

Další třetina začne přibližně v 1:56.

I druhá třetina zápasu je minulostí, ale nyní už jdou s vedením v zádech do kabin domácí hráči. Třetina, ve které jsme opět neviděli větší počet šancí, přinesla nakonec jen jednu branku, o kterou se po parádní sóloakci postaral Frans Nielsen. Do třetí části tak týmy půjdou za stavu 2:1.

40:00

39:54
    Elias Lindholm drží puk za vlastní bránou. V této třetině se již gólu nedočkáme.

39:24
    V útočném pásmu se cosi kloudného snažili vymyslet domácí, avšak Kuljomin v rohu kluziště nakonec o kotouč přišel a hosté dostávají puk do středního pásma.

38:49
    Icing Islanders vrátí hru k německému brankáři.

38:26
    Po ojedinělém zakončení měl Greiss menší potíže, nicméně to nebylo nic, co by nedokázal vyřešit.

37:55
    Hostující hráči jsou v posledních chvílích lehce aktivnějším týmem a jsou častěji v pásmu soupeře. Tlak je zatím ale hodně pasivní a bez střel.

37:25
    Skinnerův ofsajd zapříčiňuje přerušení hry a buly ve středním pásmu.

36:56
    Brock Nelson se tlačil do dobré šance, těsně před bránou ještě chtěl přihrát spoluhráči, ale tuto kombinaci narušil jeden z hostujících beků, který si lehl do dráhy přihrávky.

36:43
    Carolina se několik desítek vteřin po reklamní pauze proviňuje zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Lacka.

35:58
    Velmi nepřesná a navíc sražená střela z pravé strany končí v ochranné síti za domácím brankářem. Čas na třetí komerční přestávku této periody.

35:47

35:01
    Kotouč následně mizí v hledišti. Bylo to přes mantinel a proto se vylučovat nebude. Je z toho jen buly po levici Greisse.

34:48
    Hned po buly se domácím podařilo vyhodit puk až k Lackovi.

34:41
    Carolina se dokázala udržet v útočném pásmu, ale výsledkem byla jen Faulkova tvrdá střela, která skončila v připravené lapačce německého brankáře hájícího bránu Islanders.

33:47
    Za podražení je vyloučen první hráč domácího týmu. Provinilcem je Travis Hamonic (NYI).

33:40
    Mohlo být velmi rychle vyrovnáno! Eric Staal si udělal prostor tělem a rovněž bekhendem zkoušel překonat Greisse. Ten si jeho zakončení z pravého kruhu pohlídal.
    32:50 Frans NIELSEN - 2:1

32:50
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a jdou do vedení! FRANS NIELSEN převzal puk ještě ve vlastním pásmu, nabral výbornou rychlost, díky které projel celým kluzištěm jako nůž máslem, a poté tváří v tvář Lackovi zakončil bekhendem pod břevno! Asistence: Nick Leddy, Thomas Greiss

32:38
    Po komerční přestávce jsme zpět v Barclay Center. Hosté zahajují oslabení vyhozením puku přes všechny čáry.

32:22
    Chris Terry (CAR) trefil Okposa holí do tváře a je tak druhým vyloučeným hráčem zápasu.

32:18
    Hosté poslali puk jen na zakázané uvolnění a hostující trenér si tak pro jistotu vybírá oddechový čas.

31:51
    Obrovský tlak do brankovišti předvedli na druhé straně hráči Caroliny, ale do blízkosti Greisse si lehli oba obránci Islanders a domácí brankář i díky jejich pomoci situaci ustál.

30:47
    Domácí byli velmi blízko vedoucímu gólu! Tavares ve středním pásmu roztáhl hru na Leeho, který poté "centroval" před brankoviště, kam si sjel Bailey, avšak jeho jemná teč poslal puk těsně vedle.

30:14
    Nyní už se Clutterbuckovi podařilo vyvést puk k červené čáře a obrana Islanders si může odpočinout.

29:47
    Hosté se už několik vteřin drží v útočném pásmu. Výsledkem však ale zatím byly jen dvě či tři nepřesné střely.

29:12
    Jeden z obránců Caroliny se pokusil překvapivou dlouhou přihrávkou najít rozjetého Skinnera, ale puk se nakonec odrazil od zadního mantinelu až příliš blízko bráně a Greiss ho přikryl.

28:41
    Jordan Staal i přes atak dvou hráčů dokázal projet celým kluzištěm z vlastního pásma až do toho útočného, avšak následné zakončení z poměrně velkého úhlu skončilo v náruči Greisse.

27:49
    Rána Brocka Nelsona nadělala Lackovi poněkud větší problémy a to především díky skvělé cloně Berniera. Ve spolupráci s důrazným obráncem si však hostující brankář poradil.

27:25
    Carolina nedokázala ani vystřelit a stále tak má na svém kontě pouze 6 střel mířících do prostoru brány! Další útok hostů zastavil ofsajd.

26:44
    Hostům se po menších komplikacích podařilo udržet v útočném pásmu. uvidíme, zda si Carolina vypracuje dobrou střeleckou pozici.

26:09
    A hra je znovu přerušena. tentokrát pro ofsajd Islanders, který nám přináší i komerční přestávku.

26:02
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu vrací hru před Eddieho Lacka.

25:46
    A rychle zpátky k Lackovi. Tam se dvakrát snažil střílet Kyle Okposo, nicméně ani jeden jeho pokus si cestu až k brankáři Caroliny nenašel.

25:09
    Po Nielseonově nepřesné ráně hosté rychle obrací hru do pásma Islanders.

24:23
    Kotouč se teď několikrát nebezpečně odrážel u brankoviště Lacka, ale Bailey ani Lee puk na hostujícího gólmana poslat nedokázali!

23:58
    Nepovedený přechod útočné modré čáry v podání Caroliny zapříčinil přerušení hry. Vhazování se bude konat ve středním pásmu.

23:33
    Hra se znovu velmi rychlé přelévá ze strany na stranu. Ani jednomu z týmů se ale nedaří dostávat do větších šancí.

22:59
    Hosté zvolili prudké nastřelení puku od červené čáry, nicméně za Greissovou svatyní se kotouče ujali jen hráči New Yorku.

22:43
    Uběhla prakticky celá další minuta a Lack přerušuje hru. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

21:47
    Tavares nahodil puk za bránu Lacka, domácí se díky tomu usadili v útočném pásmu a záhy po zmíněném nahození se ke střele od modré dostal Calvin de Haan. Jeho pokus mezi tři tyče nemířil.

21:08
    Hned dvakrát teď domácí bek zastavil střelu soupeře a Islanders vyhazují puk na zakázané uvolnění.

20:26
    Neuvěřitelné, co teď domácí nedali! Lack dokázal Boychukovu střelu jen vyrazit a Brock Nelson se dostal k dorážce do polodkryté brány, kterou však netrefil a místo toho poslal puk do tyče.

20:08
    Vyloučený Nathan Gerbe se vrací na led a Carolina je tak kompletní.

20:01

Další třetina začne přibližně v 0:58.

První třetina zápasu je za námi a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Oba celky vstoupily do utkání hodně opatrně a na gól jsme čekali na konec deváté minuty. To se totiž šikovnou tečí prosadil domácí Matt Martin, který tak dostal Islanders do vedení. Stav 1:0, ale vydržel pouze 6 minut a 4 vteřiny, neboť v čase 15:00 využil právě Martinových zmatků Brock McGinn, jenž z mezikruží prostřelil povyjetého Greisse. V samotném závěru měl ještě gól na hokejce Okposo, avšak ten v přesilové hře trefil jen břevno.

20:00

19:44
    Hamonicovu ránu bez problémů ztlumil Lack a Pesce se poté pustil do dotírajícího Nelsona. Domácí útočník končí po tomto souboji bez helmy, avšak vylučovat se nebude.

18:59
    Blesková kombinace domácích skončila u volného Okposoa, ale ten trefil z pohotového zakončení jen břevno!

18:17
    Nepřesná střela jednoho z domácích mizí až daleko ve středním pásmu. Islanders tak musí vyklidit útočné pásmo.

18:08
    První vyloučení zápasu! Nathan Gerbe (CAR) se provinil hákováním a po komerční přestávce si tak New York zahraje přesilovku.

17:17
    Další nepovedený pokus o rozjetí útok ze strany Caroliny končí mezi modrými čarami. Ani jeden z týmů se do větších šancí moc často nedostává.

16:48
    Hurricanes se znovu tlačili do útoku, avšak tentokrát si již obrana domácího týmu bez potíží poradila a vrací puk do středního pásma.
    15:00 Brock MCGINN - 1:1

15:00
    Hra se nyní hodně rychle několikrát přelila ze strany na stranu a toho využívají hosté, kteří srovnávají. Mattu Martinovi se puk zamotal mezi bruslemi, čehož si všiml McClement, který posunul puk více mezi kruhy a BROCK MCGINN již poté neměl větší problém s prostřelením domácího brankáře. Asistence: Jay McClement, Nathan Gerbe

13:58
    Nahození ze středního pásma končí za bránou Eddieho Lacka. Zde svedl souboj Grabovskij, jenž získal kus černé pryže pod svou kontrolu.

13:29
    Do tlaku se na chvíli pro změnu dostali opět domácí hráči, nicméně další zákrok si Lack zatím nepřipisuje.

12:38
    I přes prohrané buly ve vlastním pásmu se hosté záhy dostali do útoku, ale ten skončil hodně neslavně, nepřesnou přihrávkou na modrou čáru.

11:58
    Střela od modré sražena jedním z domácích hráčů a Islanders rychle spěchají na druhou stranu ledové plochy.

11:16
    Židlický chyboval na útočné modré čáře a byla z toho velká šance Caroliny! Jordan Staal totiž okamžitě vyslal do úniku Gerbeho, kterého sice český obránce dokázal dobruslit, ale i přesto musel velmi kvalitní zákrok předvést Thomas Greiss.

10:51
    Po velmi dobré práci Tavarese se u brány kotouče ujal Nelson, který se rychle otočil a vypálil z nebezpečné pozice. Puk si to ale bohužel pro domácí namířil jen do připravené lapačky Lacka.

10:32
    Eric Staal vyvezl kotouč pouze k červené čáře, kde o kus černé pryže přišel a odjel střídat.

09:42
    Frans Nielsen se po povedeném manévru natlačil před bránu Caroliny, avšak jeho následné zakončení Lackovi příliš vrásek nenadělalo.
    08:56 Matt MARTIN - 1:0

08:56
    Aktivita domácího týmu přináší ovoce! Casey Cizikas získal zadarmo kotouč za bránou, vybídl ke střele od modré Leddyho a skvěle postavený MATT MARTIN před bránou tečoval puk mimo dosah Eddieho Lacka. Asistence: Nick Leddy ,Casey Cizikas

08:38
    Islanders však začínají být aktivnějším týmem. Nyní svým napadáním zastavili útok Caroliny, neboť se puk dostal na střídačku. Buly ve středním pásmu!

07:42
    Ze dvou solidních střeleckých pozic domácí vytěžili jen celkem pohodový zákrok Eddieho Lacka.

07:20
    Hamoic zcela osamocen dojel volný kotouč a na brankovišti hledal Tavarese. Domácí kapitán se v tísni k puku nedostal.

06:34
    John Tavares vyhrál buly a jeden z beků Islanders vyslal okamžitě střelu na Lackovu bránu. Puk byl cestou sražen a zamířil vedle svatyně hostujícího brankáře.

06:31
    To byla první slibná šance New Yorku! Nelson u brány vybojoval kotouč pro Baileyho, který však svou svižnou střelu namířil jen do Lackovy vyrážečky. Následuje komerční přestávka.

05:43
    Boychuk vrací puk až za brankáře. Ostrované se pokusí rozjet útok z vlastního pásma.

04:25
    Slabé nahození na Greisse domácí brankář bez potíží zastavuje. Registrujeme tak první úspěšný zákrok zápasu.

03:58
    Nyní už se sice Hurricanes dostali až do pásma svého soupeře, ale k zakončení měli opravdu hodně daleko.

03:21
    Eddie Lack pomohl svým spoluhráčům dobrou rozehrávkou, avšak hostující hráči kotouč záhy ztrácí. Tentokrát se nedostali ani přes střední pásmo.

02:46
    Oba týmy si zatím dávají velký pozor. Domácí to znovu zkouší nahozením ze středního pásma.

02:10
    Pokus o hodně rychlý přechod do útočného pásma ztroskotal na útočné modré čáře, kde Nielsen nezpracoval zadovku svého spoluhráče.

01:29
    Několik vteřin se teď sice hráči Islanders drželi v pásmu soupeře, nicméně až ke stele jejich kombinace nedospěla.

00:42
    Carolina má opět kotouč na svých hokejkách. Nyní se však nachází až ve vlastním pásmu.

00:17
    Domácí zaváhali v obranné činnosti a Victor Rask okamžitou střelou z kruhu trefuje břevno!

00:01

Hráči již se připravují na ledové ploše. Utkání každou chvílí začne.

I toto utkání kanadsko-americké NHL začne s menším zpožděním což však není nic, na co bychom nebyli zvyklí.

New York Islanders: Greiss (Berube) – Boychuk, Leddy, Hamonic, de Haan, Židlický, Strait – Bernier, Tavares, Bailey – Okposo, Nielsen, Kuljomin – Nelson, Grabovskij, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Carolina Hurricanes: Lack (Ward) – Faulk, Hainsey, Pesce, Liles, Hanifin, Murphy – Lindholm, Rask, E.Staal – Terry, J.Staal, Gerbe – Versteeg, Nash, Skinner – Nestrašil, McClement, McGinn

Rozhodčí: Tim Peel, Chris Rooney – Greg Devorski, David Brisebois.

CAROLINA HURRICANES

Dlouhodobě jeden z nejhorších týmů ligy se ani na začátku této sezóny potácí ve spodních částech tabulky Východní konference. Po devíti zápasech je Carolina až třináctá a pouhých 17 vstřelených branek je navíc druhý nejhorší výkon z týmů Východní konference.

NEW YORK ISLANDERS

Domácí Ostrované si zatím vedou opravdu velmi dobře. Po devíti odehraných zápasech se tým z New Yorku drží se ziskem 13 bodů na třetí příčce Východní konference a se 31 vstřelenými brankami jsou Islanders v tomto ohledu navíc druhým nejlepším celkem konference.

27.10.2015 NY Islanders – Calgary 4:0
    25.10.2015 St.Louis – NY Islanders 2:3 pp.
    24.10.2015 NY Islanders – Boston 3:5
    21.10.2015 Columbus – NY Islanders 0:4
    18.10.2015 NY Islanders – San Jose 6:3

Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL, ve kterém se střetnou týmy New York Islanders a Carolina Hurricanes. Utkání začíná v 00:00.

Lukáš Podleśny

Góly a asistencie: 9. Martin (Leddy, Cizikas), 33. Nielsen (Leddy, Greiss) – 15. McGinn (McClement, Gerbe), 55. Terry (J.Staal, E.Staal), 63. Hainsey (J.Staal)

New York Islanders: Greiss (Berube) – Boychuk, Leddy, Hamonic, de Haan, Židlický, Strait – Bernier, Tavares "C", Bailey – Okposo "A", Nielsen "A", Kuljomin – Nelson, Grabovskij, Lee – Clutterbuck, Cizikas, Martin
    Carolina Hurricanes: Lack (Ward) – Faulk "A", Hainsey, Pesce, Liles, Hanifin, Murphy – Lindholm, Rask, E.Staal "C" – Terry, J.Staal "A", Gerbe – Versteeg, Nash, Skinner – Nestrašil, McClement, McGinn

Rozhodca: Tim Peel, Chris Rooney – Greg Devorski, David Brisebois

Diváci: 11.494