Olomouc – Liberec 2:1 (kon.) | Kladno – Chomutov 2:3 (po pr.) | Zlín – Mladá Boleslav 6:5 (2:1 po s.n.)
Slavia – HC Litvínov 3:1 (kon.) | Jihlava – Hradec Králové 1:4 (kon.) | HC Plzeň – Sparta Praha 2:3 (kon.)
po s.n. (2:1)
Berani Zlín
6:5 (1:2, 3:2, 1:1 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
cz Piatok 30.10.2015, 17:00 • ZS Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 17. kolo

Po dramatické bitvě nakonec slaví Zlín. Já vám děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek pátečního večera. (19:31:35)

V samostatných nájezdech zvítězil tým PSG Zlín.
    DOMINIK HLADIŠ zakončil svůj nájezd střelou mezi nohy a Zlín si tak připisuje důležité dva body.

Samostatné nájezdy začínají.

Prodloužení bylo hráčům taky málo a tak nezbývá nic jiného, než aby duel rozhodly nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:38
    Zlín vyhazuje puk do bezpečí.

64:05
    Haloda se stihl přesunout k tyči a vytěsnit střelu z úhlu.

63:34
    Váňa zahákoval útočníka Boleslavi a rozhodčím nezbývá nic jiného než ho poslat na trestnou.

62:51
    Boleslav poslal puk jen na zakázané uvolnění. Hra se tak vrací před Kořínka.

61:54
    Zakázané uvolnění hostů, buly, střela a zákrok Kořínka.

61:32
    Boleslavští teď svírali Zlín v jeho pásmu jakoby se hrála přesilovka. Nakonec domácí trápení zahnal Karafiát vyhozením do středního pásma.

60:11
    Ofsajd hostů zastavuje hru.

60:01

Základní hrací doba nerozhodla. Přijde tak na řadu prodloužení.

60:00

59:54
    Puk nebezpečně proklouzal kokem brány, ale obránce ho včas odklidil.

58:09
    Zlín dostal puk do útočné třetiny a ušetřil tak cenné sekundy.

57:57
    Oddechový čas pro domácí.

57:57
    Domácím se to sice vůbec nelíbí, ale sudí posílá na trestnou Procházku za podražení. Boleslav má tak jedinečnou šanci zápas rozhodnout.

57:50
    Nahození od modré srazil Kořínek vyrážečkou do ochranné sítě. Bude se tak vhazovat.

56:52
    Kořínek zastavuje hru. Hráči do sebe poté trochu zajeli a sudí musí řešit konflikt za bránou.

55:59
    Mladá Boleslav je v plném počtu, ale vhazovat se bude u jejich svatyně.

55:20
    Hosté úspěšně vyhazují a oba týmy střídají.

54:34
    Jedna střela z kruhu, druhá střela z druhého kruhu, tlak do brány, měla, ale puk v síti není. Ševci zatlačili na Boleslav, ale ta odolává co ji síly stačí.

53:53
    Bude se vylučovat a je tu velká šance pro domácí. Za hru vysokou holí odsedí dvě minuty Sedmík.

52:45
    Boleslav je pod tlakem a po zakázaném uvolnění si bere oddechový čas.

52:20
    Procházka natáhl ke střele od modré, někteří fanoušci už viděli gól, ale nebylo tomu tak.

50:51
    Na poslední chvíli se hostům povedlo zastavit pronikajícího zlínského hráče.

49:48
    Zlín právě vstřelil branku!
    Přesilovka 5 na 3 využita. Zlín se dostal do pásma, Gazda předal na modré puk MICHALU STUCHLÍKOVI, ten se opřel do puku a jeho rána skončila až za zády Kořínka. Asistence: Daniel Gazda, Jiří Karafiát.

49:33
    Boleslav vyhodila a ševci se až nyní dostávají do útočné třetiny.

48:50
    Zlín kombinuje v útočné třetině.

48:40
    Pro Zlín začíná přesilovka 5 na 3. Velká šance na srovnání utkání.

48:09
    Tak pozor. Zlín bude hrát přesilovku 4 na 3. Sedmík si jde odpykat dvě minuty za hákování.

48:04
    Přesilovka hostí končí. Štosek si jde totiž odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

46:38
    Ve stejném čase poslal sudí na trestnou Pešku za držení protihráč.

46:38
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslav jde do vedení. KRONI MUSLIU si krásně protáhl od mantinelu až k brance a poté ač byl faulován, tak zakončil ke vzdálenější tyči a zajistil hostům vedení. Asistence: Denis Pätoprstý.

46:30

45:57
    Dalajka vyvezl puk a krásně přešel přes modrou, ale s tolika kudrlinkama nepočítal jeho spoluhráč a tak sudí píská ofsajd.

45:24
    Procházka si jde odsedět dvě minuty za podražení. Boleslav tak čeká přesilová hra.

44:58
    Nepřesnosti a puk končí na zakázaném uvolnění. Hra se přesune před Halodu.

44:09
    Menší strkanice u branky Kořínka, ale sudí vše bez úhony vyřešili.

43:49
    Haloda zachytil padající puk za branku do lapačky a přerušil hru, Bude se vhazovat.

43:07
    Vhazování po pravici Kořínka.

42:16
    Kořínek zasahuje proti jedovaté ráně z vrcholu kruhu.

41:37
    Berani se ale ubránili a jsou v plném počtu. Navíc hosté zahráli na zakázané uvolnění.

40:57
    Boleslav pokračuje v přesilovce z druhé třetiny a nyní svírá svého soupeře v obranné třetině.

40:01

Hostům se povedlo ve druhé třetině vyrovnat, Celkem jsme viděli pět branek a obrany se příliš nevyznamenaly. Zápas je otevřený na obě strany.

Další třetina začne přibližně v 18:32.

40:00

39:38
    Zlín však hned vyhrává buly a vyhazuje.

39:21
    Domácí hráč si odsedí dvě minuty za hákování. Přesilovku si tak nyní zahraje Boleslav.

39:18
    Boleslav je v plném počtu.

39:00

38:35
    Střelu od modré kryje pohotový Kořínek.

38:03
    Boleslav už podruhé v oslabení dostává puk až za branku Halody.

37:12
    Tak nakonec se ševci z obranné třetiny dostali. Pätoprstý fauloval hned na buly a tak ho sudí posílá na dvě minuty za hrubost.

37:10
    Domácí se dostali z obranné třetiny jen za cenu zakázaného uvolnění. Takže ne na dlouho.

36:16
    Buly v obranném pásmu Zlína.

36:06
    Haloda si připisuje úspěšný zákrok po střele od mantinelu.

35:15
    Přetahovanou o puk u zlínské střídačky vyhrává Boleslav a vyváží kotouč do útočné třetiny.

33:59
    Hosté branku Halody příliš neohrozili a Zlín je již v plném počtu.

31:50
    Miko si jde odsedět dvanáct minut na trestnou. Přesněji řečeno 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

31:23
    A opět je srovnáno. Trenéři dnes obránce asi nepochválí. Musliu byl sám na kruhu, odkud předal puk na druhou stranu, kde k němu měl nejblíž RADEK POŘÍZEK a ten překonal přesouvajícího se Halodu. Asistence: Kroni Musliu, Stanislav Brzák.

30:29
    Peška hledal před branou svého spoluhráče, ale ten puk těsně nestihl a tak se hra přesouvá za branku.

28:31
    S góly se roztrhl pytel. Ševci si berou vedení zpět. Miko vyslal pas za obranu Boleslavi, kde se do úniku řítil JIŘÍ KARAFIÁT. Byl sice podražen, ale tak trochu po vzoru Alexe Ovečkina stihl zakončit i v pádu a mezi betony Groha procedil puk do sítě. Asistence: Petr Miko.

27:08
    Hosté rychle odpovídají a znovu je vyrovnáno. ZDENĚK BOROVEC se zmocnil puku, pláchl zlínské obraně a povedenou kličkou do forhendu překonal brankáře Halodu. Bez asistence.

26:56
    Dvě ostré rány teď musel Groh likvidovat.

26:09
    Další nabídnutá přesilovka je rychle využita. Hlaváč si parádně objel branku, nalákal na sebe hráče, mezitím si před bránu najel PATRIK DALAJKA, počkal si na přihrávku a poté uklidil puk do sítě. Asistence: Michael Hlaváč.

25:54
    Uřidil zasáhl do obličeje Pešku a za to nemůže následovat nic jiného než dvě minuty.

25:06
    Už mohli jít domácí znovu do vedení. Hořanský se dostal za obranu, byl sám proti Grohovi, ale ten jeho střelu k tyči přečetl a jeho šance zhatil.

24:40
    Zlínu vstřelená branka očividně nalila krev do žil.

23:32
    Přesilovka využita a máme vyrovnáno. Ševci se usadili v útočné třetině, JIŘÍ KARAFIÁT dostal puk na kruh, odkud dlouho neváhal, vystřelil a poslal puk do horního růžku boleslavské branky. Asistence: Michal Gago, Michal Stuchlík.

22:56
    Ševce čeká první přesilová hra. Ďurač si jde odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

22:21
    Střela od modré končí jen za brankou Halody.

21:34
    Dlouhé přihrávka z hole domácího borce končí na zakázaném uvolnění.

20:39
    Nejprve Gago tečoval střelu před brankou a poté musel Groh zasahovat proti ráně od modré. V bou případech úspěšně.

20:01

První třetina přinesla hned tři branky. Tu první se podařilo vstřelit Zlínu, jenže hosté se pak rychle vzpamatovali a jejich dvě trefy otočily vývoj zápasu ve svůj prospěch.

Další třetina začne přibližně v 17:41.

20:00

18:48
    Hráči zašlápli kotouč v rohu kluziště a sudí nařizuje vhazování před brankou zlínského brankáře.

18:02
    Jeden z obránců Bruslařského klubu ohrozil vlastní gólmana, když mu při rozehrávce ujel puk. Groh byl ale u tyčky včas.

17:11
    Zakázané uvolnění vrátí hru zpět před Halodu.

16:37
    Žalud nahodil puk z půlky na branku a Haloda musel zasahovat. Hosté tak získali aspoň útočné pásmo.

16:15
    Vhazuje se po pravici Halody.

14:27
    Hosté otáčí skóre zápasu. Borovec obral v rohu o puk zlínského beka a poté předložil přesný pas před bránu na DENISE PATOPRSTÉHO, který si pohrál s Halodou a přidal druhý gól svého týmu. Asistence: Zdeněk Borovec.

12:43
    Netrvalo to dlouho a Boleslav snižuje. STANISLAV BRZÁK obral o kotouč zlínského hráče na modré a v té chvíli mu už nic nestálo v cestě a řítil se sám na branku. Střelou mezi nohu a vyrážečku pak zavěsil kotouč do sítě. Bez asistence.

11:41
    Haloda musel převést rychlý přesun od tyčky k tyčce, když se Boleslavský útočník pokoušel objet bránu a poslat puk do sítě.

10:08
    Máme tu první branku zápasu. VLADIMÍR VÁŇA se s tím nemazal. Na modré zachytil puk od Stiksy, našlápl si to směrem k brance a když se dostal na kruh, přesnou střelou nad rameno Groha poslal ševce do vedení. Asistence: Filip Stiksa, Petr Lainka.

09:20
    Zlínské napadání nadělalo hostům problémy, nakonec ale puk získali zpět.

08:34
    Zlínský bek byl pod tlakem a tak raději zavezl kotouč za branku a uklidnil hru.

07:04
    Hráči se přetahovali za brankou o kotouč a úspěšně ze souboje nakonec vzešli hosté. Puk pak putoval před branku, kde se ke střele dostal Muslia ale ten trefil jen připraveného Halodu.

06:17
    Nahození od modré končí přímo v lapačce Halodu. Vhazovat se tedy bude u brány zlínského gólmana.

05:18
    Střelu ještě za modrou čárou kryje připravený Groh.

04:35
    Zlín oslabení ustál a nyní již je v plném počtu.

04:15
    Boleslav svírala svého soupeře v obranném pásmu, ale nakonec se Zlínu přece jen povedlo vyhodit.

03:09
    Neúspěšná přihrávka z vlastní obranné třetiny končí na zakázaném uvolnění. Hra se přesune před branku Bruslařů.

03:02
    Ševcům se povedlo vyhodit puk a ještě hru pozdrželi za brankou Groha.

02:32
    Váňa přímo před zraky sudího podrazil svého protihráče a za tento přestupek putuje na trestnou.

01:43
    Hosté získali puk ve vlastním obranném pásmu a chystají se rozehrát útočnou akci.

01:00
    Minuta hry za námi a zatím jsme viděli po jednom neúspěšném útoku na každé straně. Ani jeden z gólmanů nemusel zasahovat.

00:01

PSG Zlín: Haloda (Barvík) – Sirota, Váňa, Stuchlík, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, MIko, Dalajka, Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Vyoral, Karafiát, Hladiš, Hořanský.

BK Mladá Boleslav: Groh (Kořínek) – Maše, Mattis, Štosek, Uřidil, Tůma, Žalud, Červinský – Průšek, Prokop, Musliu, Brzák, Pätoprstý, Borovec, Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch.

Rozhodčí: Fiedler – Hanzlík, Wesley..

Zdravím vás ze zimního stadionu Luďka Čajky, kde se dnes odehraje 17. kolo extraligy juniorů mezi PSG Zlín a BK Mladá Boleslav.

Ševcům patří v tabulce extraligy až poslední místo, když v dosud odehraných šestnácti zápasech nasbírali 17 bodů. Podle posledních výsledků to ale začíná vypadat, že se berani začínají zvedat. Dokázali totiž vyhrát již třikrát v řadě a dnes se můžou konečně odlepit od dna tabulky. Boleslav si vede jen o něco lépe. Bruslařský klub má však na svém kontě jen čtrnáct odehraných utkání a za ty dokázali získat 18 bodů a patří mu 15. příčka. Rozšíří svůj bodový zisk, nebo ševci navážou na vítěznou vlnu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Sedláček

Góly a asistencie: 11. Váňa (Stiksa, Lainka), 24. Karafiát (Gago, Stuchlík), 27. Dalajka (Hlaváč), 29. Karafiát (Miko), 50. Stuchlík (Gazda, Karafiát), rozh. náj. Hladiš – 13. Brzák, 15. Pätoprstý (Borovec), 28. Borovec, 32. Pořízek (Musliu, Brzák), 47. Musliu (Pätoprstý)

2:1   Hladiš (ZLN)

Berani Zlín: Haloda (Barvík) – Sirota, Váňa, Stuchlík, Procházka, Gazda, Kolařík – Hlaváč, Gago, MIko, Dalajka, Lainka, Stiksa, Peška, Horváth, Vyoral, Karafiát, Hladiš, Hořanský.
    BK Mladá Boleslav: Groh (od 29. minuty Kořínek) – Maše, Mattis, Štosek, Uřidil, Tůma, Žalud, Červinský – Průšek, Prokop, Musliu, Brzák, Pätoprstý, Borovec, Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch.

Rozhodca: Fiedler – Hanzlík, Wesley.