Togliatti – HC Slovan 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dinamo Minsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Novgorod 1:2 (po pr.)
Kazaň – Záhreb 2:0 (kon.)
Lada Togliatti
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Slovan Bratislava
Nedeľa 11.10.2015, 15:00 • Lada Arena, Togliatti • KHL

Zápas v Togliatti domáci zvládli a hostia odídu z ľadu Lady bez zisku čo i len jedného bodu. Slovan dnes doplatil na svoje vylúčenia a prvý gól Bolšakova bude zrejme gólom týždňa v KHL. Na oboch stranách zvonila konštrukcia bránky, viac gólov však spokojná domáca aréna nevidela, pretože obaja gólmani vytiahli niekoľko krásnych zákrokov a potešili oko diváka. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 8:13, celkovo 26:31. Pekný večer vám želám a o dva dni budeme vysielať ďalší náš prenos zo zápasu z Kazane, na ktorý vás srdečne pozývam, lúči sa s vami Vladimír Korduliak, onlajny.eu (17:22:57)

59:52
    Za podrazenie dostal dve minúty kapitán domácich Vorobiov a Slovan bude dohrávať zápas s výhodou dvoch mužov v poli.

59:13
    Slovan s pukom v pásme domácich, Lada ho však do streleckej pozície zatiaľ nepustila.

58:40
    Brust vykorčuľoval na striedačku, Slovan hrá power play bez gólmana.

58:30
    Bartovič sa zbavil súpera a vystrelil z pravého kruhu, Masalskis puk zblokoval za svoju bránku.

57:35
    Hostia hrajú s úplne otvorenou obranou, no na nahadzované puky to nejde a domáci len vyčkávajú na svoj brejk.

57:09
    Puk poslali domáci na striedačku a vhadzovať budeme v strednom pásme pri obrannej modrej Lady.

56:44
    Slovan nahadzuje puky do pásma domácich, no nevie ich dokorčuľovať a vytvoriť si súvislý tlak v pásme Lady, domáci puky len bezhlavo posielajú kdekoľvek do voľného priestoru.

55:29
    Slovan kombinoval s pukom v pásme domácich, publikum pískalo, Masalskis však drží v tejto tretine čistý štít. Na konci akcie belasých bola strela v podaní Jegliča z vrcholu ľavého kruhu, Masalskisovi však vrásky na čele nenarobila a puk ukryl pohodlne do lapačky.

54:15
    Slovan potrebuje prestriedať, ukľudniť hru a zbaviť sa tej nervozity, ktorá už dobrých päť minút sedí na jeho hokejkách.

52:55
    Luža zlomil pri streľbe na modrej hokejku, do brejku sa dostali domáci, ich prečíslenie Slovan zvládol vďaka Švarnému a Nagyovi, ktorý sa obetavo hodil na ľad a následne Brust zlikvidoval strelu z hokejky Zaťoviča z pravej strany.

52:09
    Hostia v plnom počte, Lada ani raz neohrozila Brusta v bránke hostí, Slovan zrejme úplne otvorí svoju defenzívu a pokúsi sa zápas poslať aspoň do predĺženia.

51:08
    Slovan po druhýkrát v oslabení puk vyhodil von z pásma, Lada sa bude s pukom ponáhľať späť do pásma súpera.

50:25
    Lada s pukom kombinuje v pásme hostí, Slovan sa však pozične veľmi dobre bráni presilovkovej akcii svojho hostiteľa.

50:09
    Nedovolené bránenie a na trestnú odchádza Barker, Slovan sa bude musieť brániť a čas bude chýbať.

49:18
    Švarný poslal diagonálou puk na pravý kruh, Kašpar krásne zakončil a Masalskis cez lapačku puk opäť vyrazil oblúčikom nad svoju bránku!

48:28
    Prečíslenie domácich tri na jeden, puk z ľavej strany putoval na pravú, domáci však mali takú rýchlosť, že sa s pukom bez zakončenia dostali až za bránkovú čiaru.

47:45
    Arbitri prerušili hru, prihrávka rukou a vhadzovať budeme v strednom pásme pri obrannej modrej domácich.

Vladimír Korduliak

Góly a asistencie: 20. Bolšakov (Belousov, Vorobiov), 27. V. Strelcov (Bumagin, Flood) – 21. Miklík (Barker)

Lada Togliatti: Masalskis (Semionov) – Vorobiov (C), Romanov, Flood, Bolšakov, Viklund, Bočarov, Gurkin – Šenfeld, Belousov, Krysanov – Gurianov, Zaťovič, Bumagin – A. Strelcov, V. Strelcov, Volgin – Komarov, Valujský, Mastriukov – Mokšancev
    HC Slovan Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Novák, Mihalik, Sersen (A), Starosta, Švarný, Luža – Kašpar, Nedorost, Miklík – Surový (C), Nagy (A), Bartovič – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, Lušňák

Rozhodca: Gamalej, Olenin – Sivov, Šelianin

Diváci: 3.289