Columbus – Pittsburgh 0:1 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – NJ Devils 6:3 (kon.) | Washington – Carolina 2:0 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 3:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 5:3 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:4 (po pr.)
Toronto – Ottawa 4:1 (kon.) | Minnesota – Buffalo 2:3 (kon.) | Edmonton – Calgary 4:2 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:3 (kon.) | Arizona – LA Kings 1:5 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:0 (po pr.)
Edmonton Oilers
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Calgary Flames
cz Utorok 22.09.2015, 03:00 • Rexall Place, Edmonton • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Calgary Flames

Edmonton loni neprožil dobrou sezónu. Ročníkem NHL se v podstatě protrápil. Letos spoléhá na Connora McDavida, který by měl – a fanoušci o tom nepochybují- pomoci klubu k lepším výsledkům. Zda se tato teorie začne měnit v realitu, napoví již přípravné zápasy.

Změny v kádru Edmontonu
    Přišli:Eric Griba, Lauri Korpikovski, Mark Letestu, Andres Nilsson, Griffin Reinhart, Andrej Sekrera, Cam Talbot
    Odešli: Aulie Keith, Tyler Bunz, Richard Bachman, Matt Fraser, Boyd Gordon, Curtis Hamilton, Jesse Joensuu, Martin Marinčin, Steve Pinzotto, Derek Roy.

Calgary během léta vhodně doplnilo tým. Vedení klubu udělalo všechno proto, aby bylo mužstvo schopné konkurovat těm nejlepším a největším favoritům soutěže.

Změny v kádru Flames
    Přišli: Michael Frolík, Dougie Hamilton, Jakub Nakládal.
    Odešli: Mark Cundari, Raphael Diaz, Brian McGrattan, Corey Potter, Mark Reinhart, David Schlemko, Devin Setoguchi, David Wolf.

Utkání začne o něco později, jak je u NHL dobrým zvykem.

Sestavy z technických důvodů budou doplněny později

00:01

02:45
    Vyloučen domácí Andrew Miller na dvě minuty za sekání.

04:45

11:35
    Edmontonský Brandon Davidson vyfasoval dvě minuty za hákování.

11:45
    Střelecky je aktivnější domácí celek, aktuálně vede na střely 6:2. Ani jeden z osmi střeleckých pokusů neznamenal gól.

11:50
    V přesilovce se ke střele dostal hostující tým, ale zatím se početní výhodu využít nepodařilo.

12:29
    Gólman Cam Talbot si pořádně zachytá. V krátkém časovém sledu dělil hned třem střelám.

13:35

14:10
    Aktuální poměr střel na branku hovoří ve prospěch Edmontonu – 7:5.

14:26
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Střelecky aktivnější tým jde do vedení. ADREW MILLER se prezentuje přesnou střelou,díky níž jde Edmonton do vedení. Asistence: Ryan Hamilton, Andrej Sekera.
    14:26. Andrew MILLER - 1:0
    Informace o gólu přináší i Twitterový účet Oilers.

14:56
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Nenápadnou až dalo by se napsat plíživou střelou hostující celek vyrovnává skóre. Autorem šťastné branky je OLIVER KYLINGTON. Bez asistence.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině.

17:02
    Oliver Kylington dostává dvě minuty za hákování.

18:21
    Edmonton se dostal před branku Flames, několika šancí nedokázal využít.

19:00
    Posledních 60 sekund prvního dějství.

19:02

20:00

20:01

21:40
    Sledujeme šance převážně na straně hostů.

22:10
    Edmonton nemůže přejít přes střední pásmo do útočného. Obrana Flames hraje dobře.

22:36
    Hall to zkoušel dlouhým pasem. Myšlenka dobrá, chtěl akci urychlit, ale provedení bylo horší.

23:00
    Tak nakonec se Hall dostal ke dvěma střelám, ani jedna však nedokázala výrazněji ohrozit branku Rämä.

23:44
    Jakupov to zkoušel bekhendovou střelou, ale na hostujícího brankáře si nepřišel.

24:10
    Buly v útočném pásmu Edmontonu, který v současné době střelecky zaostává 7:9.

26:00
    Momentálně jsou aktivnější hosté, kteří se nemohou dostat do větších šancí.

26:00
    Komerční přestávka.

26:01
    McDavid vyhrál vhazování před brankou Flames, ale k šanci to nevedlo, neboť se puku rychle zmocnili hosté.

26:53
    Domácí celek se dostává do šancí, ale Rämö drží svůj tým stále ve hře. Jen díky němu je skóre vyrovnané.

27:40
    Bojuje se spíše o střední pásmo, ani jeden tým nechce udělat chybu.

28:50
    Buly před brankářem Calgary. Hosté vyhráli vhazování, a tak se směr hry otáčí.

29:10
    Engelland se dostal ke střele od modré čáry, ale přesný nebyl. Gólman Talbot zasahovat nemusel.

30:15
    Flames se dostali do útočného pásma, kombinují okolo modré, ale před branku se ne a ne dostat.

30:41

30:55
    Connor McDavid to zkoušel po křídle, jeho pokus si ovšem nepotykal s přesností, puk končí v síti nad brankou.

31:36
    Turner Elson vyloučen na dvě minuty za hákování.

32:00
    Mnoho šancí si v přesilovce Edmonton zatím nevytvořil. Nikitin to zkoušel individuálně, ale neprobojoval se do optimální pozice.

32:36
    Polovina přesilovky pryč.
    33:21. Markus GRANLUND - 1:2

33:21
    Gól v oslabení znamená vedení hostů 2:1. V početní nevýhodě se v brejkové situaci prosadil MARKUS GRANLUND. Střela zamířila mezi betony brankáře Laurenta Brossoita. Bez asistence.

34:54
    Po několika drobných šancí si hosté zahrají přesilovou hru. Na trestné lavici je Nikitin na dvě minuty za nedovolené bránění.

35:00
    Hra je přerušena. Vhazuje se v útočném pásmu Flames.

35:30
    Russel to zkoušel středem kluziště, ale neuspěl. Neměl v konečné fázi komu přihrát. Byl tísněn, takže neměl ani možnost vystřelit.

36:03
    Vyloučen David Jones na dvě minuty za držení. Bude se hrát 4 na 4.

36:54
    Domácí v plném počtu. Následuje zkrácená přesilovka Edmontonu.

37:10
    Druhá třetina se blíží ke svému konci.

37:40
    Domácí se v přesilové hře nemohou dostat do stabilnějšího tlaku.

38:03

38:21
    V závěru třetiny se dostali domácí před branku Calgary, ale před brankoviště cesta nevede, neboť domácí obránci hrají zodpovědně.

39:07
    Vyloučen hostující Deryk Engelland dvě minuty hra loktem.

39:50
    Už se nic nestane, druhá třetina končí.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli jedinou branku. Vstřelili ji hosté v oslabení, kteří se tak dostávají do vedení.

Oba týmy za doprovodu hudby od Martina Garrixe nastupují na ledovou plochu.

40:01

40:15
    Edmonton začíná akci od své branky, pokračuje v přesilovce, kterou si přinesl z druhé třetiny.

40:40
    Plameny velmi dobře brání, svou hru v oslabení založili na bránění středního pásma, takže se domácí s obtížemi dostávají před branku.

41:07

42:00
    Zatím jsme příliš hokejové krásy ve třetí třetině neviděli.

43:30
    Zakázané uvolněn, které zahrál Elson. Buly před brankářem Calgary,

44:00
    Vyloučen Dennis Wideman na dvě minuty za krosček.

44:45
    Přesilová hra domácího týmu spíše připomíná hru se stejným počtem hráčů. Edmonton, na to, že prohrává, nehraje vůbec aktivně.

45:25
    Ani střela. To je zcela přesná bilance střelby Edmontonu v přesilovce.

46:00

46:15
    Connor McDavid zkoušel po křídle rozjet Halla, ale tato dvojice nedokázala svůj čin zrealizovat, neboť první jmenovaný nepřihrál přesně.

46:40

47:13
    Hraje se hodně o střední pásmo, pobyty v útočném pásmu k vidění příliš často nejsou.

48:10
    Hosté rychlým nahozením do pásma překonali domácí obranný val, který chvilku nevěděl, kde mu hlava stojí. Vše řeší domácí brankář zákrokem. Buly v obranném pásmu Oilers.

49:31
    Třetí třetina se útočné akce Edmontonu dostává do své druhé poloviny, kterou tak zahájí domácí podle představ. Connor McDavid měl dostatek prostoru jak pro střelu, tak pro kombinaci. Ale o puk přišel.

51:30

52:10
    Aktuální poměr střel na branku je 25:21. Ani toto drobné vedení nestačí domácím alespoň na vyrovnané skóre.

53:15
    Další střelecký pokus domácí komandy, který končí mimo branku.

53:22
    Vyloučen hostující Garnet Hathaway na dvě minuty za hrubost.

53:28
    Bleskově využitá přesilovka a byl u toho McDavid. Nail Jakupov našel Connora McDavida, který posunal na LEONA DRAISAITLA, jehož krásná rána znamená vyrovnané skóre. Asistence: Connor McDavid, Nail Jakupov.
    53:28. Leon DRAISAITL - 2:2

54:20
    Uvidíme, zda jeden z týmů rozhodne v základní hrací době nebo se bude hrát nastavení. Vyloučen je domácí Andrew Ference na dvě minut za hákování.

54:36
    Gól v oslabení! Domácí vedou 3:2. ANTON LANDER se stává hrdinou domácích. Bez asistence.
    54:36. Anton LANDER - 3:2

55:13
    Flames se snaží vyrovnat, jsou před brankou Edmontonu.

55:40
    Edmonton 3, Calgary 2. Tak vypadá aktuálně skóre. Poslední minuta se kvapíkem blíží.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

58:00
    Hosté to zkusí bez brankáře.

58:58
    Gól do prázdné branky Calgary znamená vedení Edmontonu 4:2. NAIL JAKUPOV rozhoduje definitivně toto utkání. Asistence: Connor McDavid, Andrej Sekera.

59:50
    Utkání se v klidu dohrává.

Byli jsme svědky zajímavého zápasu, ve kterém vyhrál domácí tým poměrem 4:2, ale výhra se nerodila snadno. Edmonton přehrál soupeře díky třetí třetině, v níž měl skóre 3:0. (05:29:22)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 15. Miller (Hamilton, Sekera), 54. Draisaitl (McDavid, Jakupov), 55. Lander, 59. Jakupov (McDavid, Sekera) – 15. Kylington, 34. Granlund

Edmonton Oilers: Talbot – Davidson, Draisaitl, Fayne, Ference, Ford, Gazdic, Hall, Hamilton, Lander, McDavid, Miller, Nikitin, Oesterle, Pitlick, Purcell, Sekera, Winquist, Jakupov.
    Calgary Flames: Rämö – Agostino, Andersson, Backlund, Bouma, Carroll, Colborne, Elson, Engelland, Granlund, Grant, Hathaway, Jones, Klimchuk, Kylington, Mangiapane, Russel, Widemann, Wilson