Columbus – Pittsburgh 0:1 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – NJ Devils 6:3 (kon.) | Washington – Carolina 2:0 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 3:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 5:3 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:4 (po pr.)
Toronto – Ottawa 4:1 (kon.) | Minnesota – Buffalo 2:3 (kon.) | Edmonton – Calgary 4:2 (kon.)
Calgary – Edmonton 1:3 (kon.) | Arizona – LA Kings 1:5 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:0 (po pr.)

2. Beau Bennet (PIT) rozhodující nájezd
    3. Jeff Zatkoff (PIT) 23 zákroků, 0 gólů, 100% (04:15:05)

Je tu konec utkaní. Po dlouhé bezgólové bitvě zápas skončil až díky samostatným nájezdům, ve kterých byl jako jediný úspěšný Beau Bennett! Tučňáci si tedy připisují první výhru v přípravě, a to hned v úvodním zápase. Na druhou stranu, pro Pittsburgh byl dnes Columbus více než vyrovnaným soupeřem. Dnes je to ode mě vše, děkuji za pozornost a dobrou noc!

Zblokované střely: 22 – 20

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Beau Bennett svým nájezdem ukončuje tento zápas!

3. séria
    0:1
    Beau Bennett udělal krásnou kličku, kterou si položil Korpisalu a poté za něj s ledovým klidem zasunul puk! Tím Beau Bennett ukončuje dnešní zápas po samostatných nájezdech!

3. séria
    0:0
    Jako další Modrokabátník jede Ryan Murray, zkouší rychlý blafák, ale Tristan Jarry ho vychytává!

2. séria
    0:0
    Druhou šanci za Pens dostal David Perron, předvedl skvělý blafák ale puk za brankovou čáru nedopravil!

2. séria
    0:0
    Alexander Wennberg jel jako druhý Modrokabátník, a také se netrefuje.

1. séria
    0:0
    Conor Sheary také první nájezd Tučňáků nedává!

1. séria
    0:0
    Oliver Bjorkstrand první nájezd neproměňuje!

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:37
    Modrokabátníci se osvobozují vyhozením puku až ke Zatkoffovy.

64:19
    David Warsofsky bekhendovým pokusem z malé blízkosti netrefuje bránu.

64:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

63:35
    Antti Pihlstrom oslabuje svůj tým a jede na trestnou lavici – 2 minuty si odsedí za naražení na hrazení.

63:17
    Kerby Rychel zklamal ve výborné příležitosti! Skvěle si obkroužil branku a zjevil se nekrytý proti Zatkoffovi, ten mu však pohotovým zákrokem holí puk vypichuje!

62:31
    Sražená střela Chaputa končí v hledišti. Vhazovat se bude po levici Zatkoffa.

61:42
    Niclas Anderesen se pokusil o bekhendovou střelu, vůbec se mu ale nepodařila a Joonas Korpisalo si připisuje další jistý zákrok.

61:08
    Ofsajd ve kterém se ocitl Farnham.

60:40
    David Perron se pokusil o střelu zápěstím, ta neměla však dostatečnou razanci ani přesnost na to, aby ohrozila dnes skvělého Korpisala.

60:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

60:01

Třetí třetina je za námi. Po 60 minutách hry jsme se neustále nedočkali ani jednoho gólu. Rozhodne tedy prodloužení, které začne za malou chvíli. Třetí třetina byla z obou stran víceméně vyrovnaná. Rozhodne prodloužení ve hře 3 na 3?

Střely ve třetí třetině: 6 – 8.

60:00

59:35
    Joonas Korpisalo si připisuje další zákrok po nepovedené střele Kaela Mouillierata.

58:59
    Columbus v plném počtu.

58:17
    Tučňáci teď skvěle zakombinovali před brankou Korpisala, ale obránce Murray se dostal jako první k puku a bez rozmyslů ho vyhazuje.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

57:41
    Hosté se usadili v útočném pásmu a zaujímají svoji přesilovkovou formaci.

57:20
    Modrokabátníci vyhazují puk za modrou čáru.

56:59
    Michael Palliota oslabil svůj tým těsně před koncem zápasu, jede si odpykat dvouminutový trest za držení. Pens mají k dispozici další přesilovou hru.

56:34
    Kael Mouillierat jen těsné míjí branku kterou dnes hájí Korpisalo, ten měl teď obrovské štěstí!

55:35
    Po sražené střele Sestita se bude vhazovat po pravici Korpisala.

55:18
    Ofsajd ve kterém se ocitl Sheppard.

54:44
    Hráčům Pittsburghu se tato přesilovka vůbec nepodařila.

54:18
    Oba týmy střídají.

54:01
    Domácí se dostali po chvíli co hosté kombinovali k puku, bez rozmyšlení ho vyhazují přes všechny čáry.

53:37
    Po delší době se usazují Tučňáci v útočném pásmu, uvidíme co vymyslí.

53:08
    Modrokabátnící vyhazují puk za modrou čáru.

52:44
    Andrew Bodnarchuk míří na trestnou lavici za podražení.

52:32
    Vhazovaní po levici Korpisala.

52:08
    Hráči bojují o puk v rohu kluzišti.

51:31
    Pěkný hit schytal Bodnarchuk od Beaua Bennetta.

50:46
    Další střela na Zatkoffa, opět vyráží.

50:11
    William Karlsson z bezprostřední blízkosti netrefuje bránu!

49:40
    Savard nahazuje puk do útočného pásma a řítí se za pukem.

49:07
    Další ofsajd ve kterém se objevil Archibald.

48:34
    Reid McNeill s Jaredem Bollem nám ukázali jejich bitkou, jací to jsou ranaři, 5 minut pro oba za bitku.

48:23
    Blue Jackets drží puk za svoji brankou a střídají.

47:50
    Komerční přestávka.

47:17
    Domácí v plném počtu. Tučňáci nedokázali využít zkrácenou přesilovku.

47:04
    Vhazovaní před Korpisalem.

46:49
    O pěknou střelu od modré čáry se postaral Ben Lovejoy, Korpisalo však znovu bezchybný.

46:30
    Pens v plném počtu. Mají k dispozici zkrácenou přesilovku 5 na 4.

45:48
    Ofsajd ve kterém se ocitl Wilson.

45:17
    Vyloučení i na druhé straně, za podražení jede na trestnou lavici Kevin Connauton. Počet hráčů na ledě se tak vyrovnává, uvidíme hru 4 na 4.

45:14
    Modrokabátníkům se zatím tato přesilovka moc nedaří.

45:02
    A další vyhození Tučňáků.

44:39
    Pens vyhazují puk ze své obranné třetiny.

44:30
    Steve Oleksy míří na trestnou lavici, odsedí si dvě minuty za držení.

44:07
    Icing. Vhazování před Korpisalem.

43:30
    Cam Atkinson nezužitkoval parádní přihrávku přes dvě čáry kterou dostal od svého spoluhráče, svým blafákem na Zatkoffa nevyzrál!

42:53
    Zatkoff raději přidrží puk.

42:01
    Chvíli po vhazování se dostal Connauton ke střele, tou ale bránu ani zdaleka netrefil.

41:34
    Vhazování před Zatkoffem.

41:03
    O první střelu ve třetí periodě se postaral Scott Wilson, ale jeho střela byla velice slabá na to, aby ohrozila Korpisala.

40:44
    Scott Hartnell vlétl do této třetiny naplno a rozdává hit za hitem.

40:12
    Následně je Sundqvist v ofsajdu.

40:01
    Úvodní buly ve třetí třetině vyhráli Tučňáci, konkrétně Sundqvist.

40:01

Druhá třetina skončila. Z pohledu Tučňáků už byla zajímavější, dostali soupeře několikrát pod tlak, ale i přesto na gól stále čekáme. Nejlepším hráčem domácích je zcela jasně brankář Korpisalo, který si zatím se všemi střely hostů velice dobře poradil.

Střely ve druhé třetině: 8 – 16

40:00

39:34
    Korpisalo poskakující puk v jeho brankovišti přidrží, vhazovat se bude po jeho levici.

38:51
    Máme zde další ofsajd ve kterém se ocitl Cullen.

38:20

38:00
    Probíhají poslední 2 minuty druhé třetiny.

37:38
    Bennett opět pálí na branku, Korpisalo puk vyráží do rohu kluziště.

37:12
    Hartnell i McNeill odjíždějí na trestnou lavici, oba dostali dvouminutový trest za hrubost.

36:24
    Farnham nahodil puk od modré čáry na branku, Korpisalo raději puk přidržel.

35:57
    Paliotta vypálil golfem na Zatkoffa, střela končí na jeho chráničích.

35:38
    Sražená střela Milana Savarda končí v hledišti.

34:55
    Josh Anderson a Steve Oleksy míří na trestnou lavici, oba dostali trest na 5 minut za bitku.

34:48
    Pěknou střelu vyprodukoval Bodnarchuk, Zatkoff předvádí další pohotový zákrok betonem.

34:19
    Ofsajd ve kterém se objevil Hartnell.

33:59
    David Savard složil k zemi tvrdým hitem Toma Sestita.

33:23
    Hosté drží puk za bránou a týmy střídají.

32:52

32:17
    Matt Cullen nezkorigoval svoje mířidla a z dobré pozice netrefuje bránu.

31:58
    Toto oslabení Modrokabátníci už přežijí.

31:21
    Korpisalo teď zažívá v bráně krušné časy, hráči Pittsburghu jsou nekompromisní a nahazují puky neustále na bránu!

30:39
    Hosté operují s pukem v útočném pásmu a pálí na Korpisala jednu ránu za druhou, ten zatím odolává!

30:18
    Domácí se osvobozují a střídají.

29:58
    První přesilovku si zahrají i Pens. Dvě minuty si jede odpykat Josh Anderson za sekání.

29:06
    Michael Chaput se pokusil o tvrdou střelu zleva, ale minul. Puk mají v moci hosté.

27:16
    Cam Atkinson se dostal do samostatného úniku, v souboji se Zatkoffem však neuspěl!

26:58
    Connauton vystřelil zápěstím z mezikruží, Zatkoff je ale zatím dnes bezchybný!

26:24
    První přesilovkové formaci Columbusu se nedaří udržet v útočném pásmu.

25:57
    Modrokabátníci si zahrají i třetí přesilovku. Dvě minuty za podražení dostal Beau Bennett.

25:20
    Bennett se pokusil překvapit Korpisala střelou z úhlu, ten je však pozorný.

24:27
    S přibývajícím časem se hře se začíná přitvrzovat.

23:58
    Icing Tučňáků.

23:14
    O pěknou akci se postaral Sheary s Perronem, Sheary zavezl puk do pásma, kličkou si obehrál jednoho z obránců a následně našel volného Perrona, který ale nedokázal svoji střelu umístit mezi tři tyče!

22:36
    Savard řídil rozehrávku domácích, vše vyústilo jen k nepřesné přihrávce na Atkinsona, kotouče se tak zmocňují Tučňáci.

21:43
    Vhazování před Zatkoffem vyhrál jeho spoluhráč Erixon.

21:06
    Pěkný hit nám ukázal Tom Sestito, odnesl to James Sheppard.

20:38
    Ofsajd Modrokabátníků.

20:13
    Hned z kraje třetiny se dostal Bennet ke střele zápěstím, ta však končí v lapačce Korpisala.

20:01
    Wennberg vyhrál úvodní buly proti Sundqvistovi.

20:01

V první třetině jsme viděli vcelku svižný a pěkný hokej, akorát jsme se nedočkali vytoužené odměny v podobě branky. Zdá se, že aktivnějším týmem na ledě jsou hosté, avšak domácí díky dvěma přesilovkám mají střeleckou převahu. Nejlepší výkony v první třetině tak předváděli spíše brankáři.

Střely v první třetině : 15 – 10.

20:00

19:31
    Nahození Lovejoye končí na hokejkách hráčů Columbusu.

18:48
    David Warsofsky také zklamal ve stoprocentní šanci, když nedokázal trefit úplně odkrytou klec. Korpisalo tedy také zatím drží čisté konto.

18:00
    Probíhají poslední 2 minuty první třetiny.

17:30
    Matt Cullen se dostal po nahození od modré čáry k šikovné teči, Korpisalo tuto střelu s velkým štěstím vyráží do rohu kluziště!

16:36
    Vhazovat se bude po levici Zatkoffa. Ten totiž raději skákající puk přidržel.

16:19
    Cam Atkinson se ocitl v ofsajdu.

15:34
    Domácí pokračují v menším tlaku i po přesilové hře a operují s pukem v útočném pásmu.

15:06
    Pens jsou v plném počtu.

14:41
    Ke střele z první se dostal Josh Anderson, Jeff Zatkoff ale svoji vyrážečkou změnu skóre nepovoluje!

14:04
    Už to vypadalo že se Columbus usadí v útočném pásmu, avšak po jedné nepřesné přihrávce posílají hosté puk přes všechny čáry až ke Korpisalovi.

13:33
    Domácí se osvobozují.

13:22

13:06
    I druhou přesilovku budou mít k dispozici Modrokabátnící. Na trestnou lavici míří Ben Lovejoy za sekání.

12:26
    Bjorkstrand si skvěle najel do volného prostoru, kam dostal přihrávku od Prouta, zcela odkrytou bránu však nedokázal trefit!

11:27
    Nahození Shearyho končí na zakázaném uvolnění. Hra se přesouvá před Zatkoffa.

10:38
    Týmy bojují o puk v rohu kluzišti, za Zatkoffem.

10:04
    O další pěknou střelu zápěstím se postaral Bobby Farnham, ale i s touto jedovkou si Joonas Korpisalo poradil.

09:33
    Další ofsajd domácích.

08:57
    Dalton Prout se dostal do samostatného úniku, avšak svoji kličkou na Zatkoffa nevyzrál!

08:18
    Sražená střela Perrona končí v hledišti. Vhazovat se bude před Korpisalem.

07:37
    Jeden ze spoluhráčů byl za modrou čárou rychleji než puk, ofsajd domácích.

06:58
    Conor Sheary si skvěle nabruslil Daltona Prouta a poté jsme viděli krásný čistý hit. Prout se těžce zvedá z ledu.

05:18
    Tim Erixon si vybruslil z levé strany do mezikruží odkud vypálil tvrdou ránu, Joonas Korpisalo si však s touto střelou poradil!

04:37
    Toto nahození Lovejoye končí zakázaným uvolněním.