Rayo Vallecano – Valencia 0:0 (kon.) | Bilbao – Barcelona 0:1 (kon.) | Gijón – Real Madrid 0:0 (kon.)
Levante – Vigo 1:2 (kon.) | Real Betis – Villarreal 1:1 (kon.)
Levante UD
1:2 (0:1)
Celta Vigo
Nedeľa 23.08.2015, 22:00Španielska LaLiga • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:30.

Príjemný neskorý večer všetkým priaznivcom španielskeho futbalu, ktorý nás bude tešiť niekoľko najbližších mesiacov. Moje meno je Martin Platko a ja vás budem sprevádzať súbojom medzi Levante UD a Celta Vigo.Úvodný výkop je naplánovaný na 22:00 na Estadio Ciudad de Valencia vo Valencii. Hlavným rozhodcom bude Ricardo de Burgos.

Levante UD

Tím z Valencie má za sebou sedem prípravných zápasov, z ktorých 4 vyhral, 1 remízoval a 2 prehral. Naposledy uspel na Mallorce, kde vyhral pomerom 0:1. Tréner Lucas Alcaraz zaznamenal vo svojom tíme počas leta viacero zmien. Odišli borci ako David Barral, Ivanschitz, Vyntra či Uche, ale prišli Verza, Nabil Ghilas, Trujillo a iní, ktorí sa pobijú o svoju šancu.

Celta Vigo

Celok z Galície odohral počas prípravy len štyri stretnutia, z ktorých 1 vyhral, 1 remízoval a 2 prehral. Vigo aj v tejto sezóne povedie tréner z Argentíny Berizzo. Jeho tím sa počas letnej prestávky taktiež mierne zmenil. Odišli Krohn-Dehli, Charles, Larrivey a Santi Mina. Prišli však Iago Aspas, Drazic, Giudetti a Daniel Wass.

1

1
    Úvodný výkop malo k dispozícii domáce Levante a pokúšalo sa okamžite zaútočiť.

2
    Tím z Valencie mal hneď v úvode priamy kop, ale center zastavil dobre postavený múr.

3
    Celok z Galície však chce hru upokojiť a postupnou kombináciou sa dostať do zakončenia.

5
    Neskutočné! Už v úvode spravil domáci Simao zbytočný faul a rozhodca mu bez debaty udelil červenú kartu a tak bude Levante dohrávať v desiatich.
    5. Červená karta po druhej žltej

6
    Hostia chcú okamžite prebrať iniciatívu a danú výhodu rýchlo využiť streleným gólom.

7
    Aspas centroval do šestnástky, ale tam domáci obranca veľmi dobre zapracoval a loptu odvrátil.

8
    Po prvýkrát sa predviedol na krídle Nolito, ale jeho výpad bol veľmi rýchlo zastavený.

9
    Mallov nízky center zo strany prináša Celte prvý rohový kop v zápase.

10
    Od zástavky centroval Wass, ale loptu odvrátili domáci hráči.

11
    Levante sa po dlhom čase pozrelo na polovicu súpera, ale v oslabení tam nič nevymyslelo. Za nami je už úvodná desaťminútovka.

13
    Za šestnástkou si Iago Aspas pripravil pozíciu, ale jeho strela končí len nad bránkou.

14
    Domáci sa snažia hrať veľmi hlbokú obranu a Vigo má zatiaľ problémy s prechodom do ofenzívy.

15
    Camarasa vybojoval pre domácich prvý rohový kop.

16
    Od rohovej zástavky zahrával Verza, ale obrana hostí bola koncentrovaná a odvrátila loptu.

17
    Aspas mal priestor na zakončenie, ale jeho pokus končí mimo bránky.

19
    Ani fanúšikom na štadióne sa nepáči doterajší priebeh. Celta síce pri lopte, ale ich kombinácie k ničomu nevedú.

20
    Za nami dvadsať minút a v podstate okrem červenej karty sa nič prevratné neudialo. Vigo síce skúša útočiť, ale súper v oslabení je zameraný len na defenzívu.

22
    Zo strany posielal do šestnástky nepríjemnú loptu Nolito, ale k spoluhráčovi sa nakoniec nedostala.

23
    Jeden z domácich hráčov sa preštrikoval do šestnástky, ale tam už mu lopta utiekla a hostia pokračujú vo svojej kontrole.

25
    Z diaľky to prekvapujúco vyskúšal Cabral, ale brankár Rubén bez problémov Levante podržal.

26
    Hosťujúci Mallo to prehnal s dĺžkou lobu a tak jeho spoluhráči nemali šancu loptu získať.

27
    Cabral zmaril svojim útočným faulom akciu Celty a tak sú pri lopte domáce netopiere.

28
    Stále sme sa nedočkali nejakej gólovej príležitosti, ani Nolitov center na tom nič nezmenil.

29
    Na druhej strane prišiel taktiež nepresný center a brankár Celty bol bez práce,

30
    Polhodina hry je minulosťou a teraz za domácich zakončoval Deyverson, ktorý pre Levante získal rohový kop.

31
    Verzov rohový kop nepriniesol ohrozenie pre hostí, ale je sympatické, že napriek oslabeniu sa domáci snažia niečo vymyslieť.

32
    Rozhodca Burgos si všimol nedovolený zákrok Deyversona a hru prerušil. Ten sa už radoval z gólu, ale ten pre jeho faul na brankára hostí nemohol platiť.
    32. Deyverson (LVN)

33
    Toto sa nepáči domácim hráčom a ani fanúšikom. Rozhodca je už po 33.minútach terčom piskotu.

35
    Levante však pokračuje vo svojej hre, center Ghilasa nebol presný, ale jeho tím zostáva pri lopte.

36
    Cabral zastavuje ďalší rýchly prechod Levante do útoku nedovoleným zákrokom na Deyversona.

37
    Zatiaľ na ihrisku príliš nie je vidieť fakt, že Celta Vigo hrá v presile. Uvidíme, čo sa ešte do konca polčasu zmení.

39
    Domáci pokračujú v útočení a to Vigo zrejme zaskočilo, keďže práve hosťujúci tím by mal mať viac z hry.

40
    Do konca prvého polčasu zostáva päť minút plus nadstavenie. Aspas chcel uspieť individuálne, ale to mu nebolo súdené.

41
    Celta Vigo dalo gól!
    Predsa sa len hostia dočkali vedúceho gólu pred koncom polčasu! Z krídla prišla prihrávka do šestnástky a tam sa FABIAN ORELLANA bez problémov presadil a poslal svoj tím do vedenia 0:1.
    41. Fabián ORELLANA - 0:1

42
    Johny Castro sa dopustil nepríjemného faulu a dostáva zaslúženú žltú kartu.

44
    Hosťom úvodný gól značne pomohol a po ňom viac kontrolujú hru a pôsobia živšie.

45
    Celta mala ešte rohový kop, ale ten perfektne pokryla defenzíva Levante. Rozhodca nadstavuje 2 minúty.

45+2
    Cieľom domácich je už v prvom polčase neinkasovať ďalší gól a to sa im už pravdepodobne podarí.

45+2

Za nami je prvý polčas, ktorý dopadol lepšie pre hostí z Viga, ktorí hrali od štvrtej minúty v presile po vylúčení domáceho hráča, ale skórovať sa im podarilo až v 41.minúte, keď sa po prihrávke presadil Orellana.

46

46
    Pri útočnej akcii si Deyverson pomohol faulom a tak rozhodca Burgos prerušuje hru.

48
    Nolito bol v obrovskej príležitosti, ale ani na dvakrát nedokázal prekonať Rubén, ktorý vyrazil na rohový kop pre hostí.

49
    Center Wassa od rohovej zástavky odvrátil obranca domácich na ďalší roh.

50
    Ani Nolito z druhej strany nenašiel centrom spoluhráča a tak sa Levante ubránilo nepríjemnej pasáži.

51
    Pred chvíľou sa prejavilo aj Levante, ale Blanco nemal s centrom domáceho krídelníka problémy.

52
    Hneď na to centroval Juanfran, ale ani on neohrozil bránku Blanca, ktorý teraz chystá odkop.

54
    Už niekoľký faul na Deyversona a tak je tu priamy kop pre domácich z nádejnej pozície. Levante má šancu na vyrovnanie.

55
    Levante dalo gól!
    A je vyrovnané! K lopte sa postavil VERTA a krásnou strelou zatočil loptu do ľavého rohu bránky Rubéna, ktorý nemal nárok tomuto gólu zabrániť.
    55. - 1:1

57
    Napriek oslabeniu domáci pokračujú v ofenzívnej snahe a Celta sa musí stále brániť. To je celkom prekvapujúce.

58
    Na druhej strane po čase zakončoval Aspas, ale defenzíva domácich si poradila.

59
    Rubén sledoval ďalšiu strelu hosťujúceho hráča, ale bude len odkopávať.

60
    Prešla už hodina hry v tomto zápase. Celta Vigo dostala facku v podobe vyrovnania domácich a zvyšok stretnutia tak bude ešte zaujímavý.

62
    Tímu z regiónu Galícia chýba potrebná presnosť, ak chcú pomýšľať na tri body budú musieť hru spresniť.

63
    Andreu Fontas dostáva za svoj zákrok žltú kartu a pri lopte sú domáci.

64
    Camarasa zakončoval nepríjemne, ale nakoniec lopta končí mimo tyče.

65
    Aspasova strela bola zblokovaná a tak hostia získavajú rohový kop.

65
    Lenže tento roh hostí nič nebezpečné nepriniesol a Celta to musí skúšať opäť.

66
    Nolito sa dostal individuálne do zakončenia, ale jeho pokus brankára Rubéna neprekvapil.

67
    Hostia sa v tejto fáze pokúšajú pridať na tlaku v okolí šestnástky Levante, ale obrana domácich stále odoláva.

68
    Čoskoro príde na rad prvé striedanie, ešte predtým sme sledovali nepresnú kolmicu v podaní hosťujúceho Orellanu.

69
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Hugo Mallo, prichádza John Guidetti.

70
    Po striedaní hostí domáci zaútočili po strane, ale ich center bol nepresný a Vigo sa môže upokojiť.

71
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza José Mari, prichádza Víctor Casadesús.

72
    Rohový kop Levante zahrával Verza, ale jeho center dokázal odlhavičkovať obranca súpera.

73
    Približne 20 minút do konca zápasu aj s nadstavením a hostia sa snažia nadýchnuť k rozhodujúcemu tlaku.

74
    Cabral tvrdo fauloval a tak daroval domácim priamy kop z dobrej pozície.

75
    K lopte sa postavil Verza a jeho strela zo strednej vzdialenosti končí nad bránkou. Blanco bude odkopávať.

77
    To je pre prvé kolo La Ligy netypický zápas, keďže sme svedkami už tretieho gólu. Celta sa dostáva do vedenia zásluhou vlastenca, ktorý si strelil domáci IVAN LÓPEZ.
    77. Iván LÓPEZ - 1:2

78
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Iván López, prichádza José Luis Morales.

79
    Pri lopte sa držia hostia a sú na polovici súpera, ktorý je zaskočení vývojom tohto zápasu.

80
    Posledných desať minút tohto zápasu. Levante bude určite bojovať o vyrovnanie do poslednej sekundy.

81
    Guidetti dostáva žltú kartu za svoj nedovolený zákrok.

82
    Striedanie v tíme Levante UD: z ihriska odchádza Víctor Camarasa, prichádza Rubén García.

83
    Brankár hostí Blanco mal problém postaviť sa a zrejme bude potrebovať striedať.

85
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Rubén Blanco, prichádza Néstor Díaz.

86
    Nestor už odkopol od bránky a v hre sa pokračuje, zostáva posledných niekoľko minút.

87
    Hostia si vybojovali rohový kop a tak môžu ušetriť niekoľko ďalších sekúnd.

88
    Center od rohovej zástavky hľadal naskakujúceho Giudettiho, ale nakoniec k zakončeniu nedošlo.

90
    Rozhodca nadstavuje až 6 minút!

90+1
    Trujilov center do šestnástky dokázal obranca Celty odvrátiť do bezpečia.

90+2
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Iago Aspas, prichádza Nemanja Radoja.

90+4
    Striedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Jonathan Castro, prichádza Carles Planas.

90+5
    Morales dostáva žltú kartu za svoj nedovolený zákrok na Nolita.

90+6

Je dobojované! V druhom polčase sa síce domácim podarilo vyrovnať, ale potom Celta rozhodla po šťastnom zásahu Iaga Aspasa, ktorého strelu tečoval ešte obranca Levante López. Hostia si teda do tabuľky pripisujú dôležité tri body z ihriska súpera. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc. (23:54:50)